Автор Тема: За хората и планетата Земя  (Прочетена 9349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
За хората и планетата Земя
« -: Август 03, 2007, 09:59:43 am »
Според вас кой е най-големият враг на хората и на планетата. В  смисъл кой вреди най-много на планетата животните и човечеството като цяло. ???  Според мене са самите хора.Те поглъщат  няколко стотици тона храна за година или месец. Докато в Америка хората се оплакват, че са много дебели в Африка и някои части на Азия те гладуват. Много хора искат да  карат хубави лъснати коли, а не се замислят  какво са  жертвали. Всяка година колите ни отделят няколко тона вещества, а после ни било топло. Да има проекти за естесвени горива като водата и въздухът, но петролните компании  са твърде алчни и правят всичко по силите си да ги забавят или да ги спрат. Хората, които нямат пари за по модерни горива се отопляват на дърва, а после имало масова сеч. :'( :'( :'(. Нaй-лошото е, че хората ще продължават да се размножават, а подължителноста на живота ще порастне. Планетата едва насмогва с нас. А после сме обвинявали терористи и серийни убийци, че ни убиват или болести, които ни убиват също. Човекът е най-алчното животно на планетата Земя. Той е толкова алчен, че неговата алчност ще го погуби. >:( >:( >:( :-X :-X :-X :'( :'( :'(
« Последна редакция: Август 04, 2007, 01:32:33 am от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #1 -: Август 03, 2007, 22:12:47 pm »
Да, и така трябва да стане, за да може следващата човешка цивилизация да не допуска грешките на своите предшественици. Всичко, което предстои да се случи вече го считам като закономерност във Вселената.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #2 -: Август 04, 2007, 01:22:22 am »
Аз пък търсих но не намерих Човешката цивилизация. :(
Само едни хора изградили ръкотворна джунгла (и продължават), нежелаещи да стават Човеци ......
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #3 -: Август 06, 2007, 08:22:25 am »
В миналото  хората са се катерели по дърветата ,а сега - по небостъргачите  :P
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #4 -: Август 07, 2007, 00:17:01 am »
В миналото  хората са се катерели по дърветата ,а сега - по небостъргачите  :P

Значи не сме еволюирали много,само сме сменили дървото. :-\

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #5 -: Август 07, 2007, 11:57:43 am »
Доста повече неща ни отличават от предците ни. Те са имали вяра, ние не. Страхували са се от природата ( и с право ) - ние не. Имали са другите тела, друго мислене, други разбирания. Нямали са колело, а са превели пирамиди. Нямали са антибиотици, а са се лекували с музика.
Доста повече неща ни различават от тях. Технологията не е крачка напред, а встрани.  ::)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #6 -: Август 08, 2007, 01:25:48 am »
Обе, съгласен съм с теб, само за колелото се съмнявам. Освен ако имаш предвид велосипеда. ;)
Mystic, не само сменихме дървото но забравихме пътя, от трън та на глог.

Тъжното е, че умните глави са по-изпростели дори от средните (във всеки смисъл) .....


Предлагам, ако технологията е крачка встрани ..... ми да хванем по другата страна.
Или пак в гората и пещерата, като набедените ни предци.
« Последна редакция: Август 08, 2007, 01:29:10 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #7 -: Август 22, 2007, 16:25:16 pm »
Спокойно ние сме в 500 крачки напред ако не и повече.Все пак аз не зная прадедите ни да са познавали теорията на относителноста или не заня да са преминали свръх звуковата бариера. ;)
« Последна редакция: Август 22, 2007, 16:28:07 pm от Силата »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #8 -: Август 22, 2007, 16:36:57 pm »
Ние не знаем кои са ни прадедите, какво остава да преценяме познанията им.
Мнозинството от хората ги виждам като катранено петно в кристален извор.
Неминуемо ще се изчисти извора.....
Бъдете извора! (ако искате)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #9 -: Август 22, 2007, 18:06:03 pm »
Спокойно ние сме в 500 крачки напред ако не и повече.Все пак аз не зная прадедите ни да са познавали теорията на относителноста или не заня да са преминали свръх звуковата бариера. ;)

И с какво сме толкоз по-напред от древните строители от Гиза, от Вавилонските математици, от създателите на Огънят на Антихотра, от творците на Мачу Пикчу и Наска, от градителите на Сфинкса и Теотихуакан? С това, че имаме компютри, които смятат вместо нас? Едва ли..Щото имаме автомобили, които само ремонтираме и се трепем с тях? Едва ли?
Създай си ясна преценка, с какво едно общество е крачка напред пред друго общество! Небостъргачите и луксозните океански крайцери...не мисля!
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #10 -: Август 23, 2007, 18:01:22 pm »
Ако някой е гледал "Бойно поле:Зема" ще ме разбере.Иначе сега имаме доста по-развити технологий и можем  да иследваме космоса да се лекуваме и т.н.Също можем  да завладяваме планети освен ако Сивите не ни забранят
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #11 -: Август 23, 2007, 18:03:37 pm »
Ако някой е гледал "Бойно поле:Зема" ще ме разбере.Иначе сега имаме доста по-развити технологий и можем  да иследваме космоса да се лекуваме и т.н.Също можем  да завладяваме планети освен ако Сивите не ни забранят


И как точно завлядяваме планети? Ти по-добре прочети книгата, а не гледай филма.
Технология, когато е в множествено число, се пише "Технологии".
А най-вече можем да се лекуваме:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #12 -: Август 24, 2007, 00:00:02 am »
...Също можем  да завладяваме планети освен ако Сивите не ни забранят
   За моженето е още рано според мен. А и не е препоръчително от гледна точка на моментните знание и морални устои. Ние родната си планета оправихме та си позволяваме да лакомеем и за чужди. С родната си среда не сме в хармония. Не я рабираме а си мислим за други, вероятно и на различна основа и ниво.
   Не виждам сивите (защо с голяма буква? от уважение или принадлежност?;)) как биха могли да ни забранят? С нетърпение очаквам времето когато хората (човеците) ще престанем да отдаваме силата и способностите си на другите, за каквито и да се представят те пред нас. Совите не са това, което са. ;)
   Можем и си забраняваме самите ние. Можем и си забраняваме да бъдем добри и човечни. Дори не се замисляме за съдържанието на думата човечност. Опре ли до личния келепир мнозина се измъкват с обяснения-оправдания. Мнозина, себеопределили се за духовни, попадат в капана на преекспонирания егоизъм. И няма начин да ги убедиш, че грешат докато сами не се препънат яко, да ги разтърси живота и евентуално да се осъзнаят.
   Това е заключение от скромния ми опит сред хората.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #13 -: Август 31, 2007, 00:34:34 am »
Мнозина, себеопределили се за духовни, попадат в капана на преекспонирания егоизъм. И няма начин да ги убедиш, че грешат докато сами не се препънат яко, да ги разтърси живота и евентуално да се осъзнаят.

Много важно наблюдение! Аз самият бях открил, че съм попаднал в този капан, заложен от никой друг освен от мен. Много бързо те сваля на земята.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: За хората и планетата Земя
« Отговор #14 -: Септември 16, 2007, 05:32:06 am »
Мда!
Вървим си по пътя....
Не е нужно да сме на едно и също ниво-място.
Ако на пътя две коли се окажат на едно и също място - катастрофа е било. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27