Автор Тема: Японците ще строят пирамида-град в небето  (Прочетена 8800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Японците ще строят пирамида-град в небето
20 Юли 2007
Ако тази мега-пирамида бъде построена успешно, това ще бъде най-високото изкуствено съоръжение на планетата.

Японската строителна корпорация Shimizu съвместно с италианския архитект Данте Бини (Dante Bini) и компанията му BiniSystems ще издигнат в токийския залив пирамидален висящ град – “Град във въздуха” (The city in the Air). В този град ще могат да живеят 750 хиляди души.

Ако тази мега-пирамида бъде построена успешно, това ще бъде най-високото изкуствено съоръжение на планетата. Корпорацията Shimizu още не е определила точната височина на постройката, но тя трябва да бъде висока от 700 до 2000 метра. Във всички случаи “Град във въздуха” ще бъде няколко пъти по-висок от Голямата пирамида в Гиза.

Разработчиците планират да поставят гигантската конструкция на 36 огромни бетонни колони. Архитектите от Shimizu ще запълнят пирамидата с жилищни комплекси, административни и търговски центрове, културно-развлекателни съоръжения и всичко необходимо за пълноценното функциониране на един град.

Връзката между отделните квартали ще става по огромни тръби-улици, съединени по между си със сферични възли. В наклонените тръби ще има лифтове, а в хоризонталните движещи се пътеки.

Строежът ще съдържа 55 по-малки пирамиди, разположени на пет слоя и напомнящи атомна кристална решетка. Всяка от тях ще бъде по-висока от известната 106-метрова пирамида в Лас Вегас.

Трябва да се отбележи, че във връзка с растящото население и бързото разширяване на японските градове идеята за град в града е доста логична. Ако не бъдат осъществени подобни проекти след няколко десетилетия жителите на Токио просто няма да има къде да живеят.
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=11747

Яко...така се спестрява адски много пространство за строеж,неща от тоя тип могат много да допринесат за опазването на околната среда
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #1 -: Юли 29, 2007, 18:16:55 pm »
Мда, тази новина някой я беше пускал вече май :)

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #2 -: Юли 29, 2007, 22:43:40 pm »
Предсмъртен гърч на цивилизацията преди да гушне букета.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #3 -: Юли 30, 2007, 08:40:29 am »
Ха!Аз го чух още някъде 05 04.И то по дискавъри.Според мене е възможно да се построй такова нещо.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #4 -: Юли 30, 2007, 11:15:23 am »
Аз си мисля, че Япония ще бъде залята преди да бъде построено още.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #5 -: Юли 30, 2007, 11:19:02 am »
Идеята е многоооо стара, но едва сега хората разполагат със средствата да я осъществят.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #6 -: Август 22, 2007, 10:10:52 am »
и какви ще ги търсят толкова нависоко и те не знаят

Eon

  • Гост
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #7 -: Август 22, 2007, 10:55:47 am »
Не търсят нищо на високо, просто пестят място.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #8 -: Август 22, 2007, 18:37:52 pm »
За този проект даваха миналата година филм по Дискавъри. На проект изглежда много яко, основната идея е да се спести място, както знаем японците го могат добре. Друг е въпроса според мен, колко ще е стабилно това нещо, защото в пирамидата-майка ще има други пирамиди. Това е чудовищна маса, и е много трудно от конструкторска гледна точка да се изчисли...не знам. Ще видим, дано успеят:)

Хендъл



« Последна редакция: Август 23, 2007, 10:49:43 am от Eon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #9 -: Август 22, 2007, 22:24:01 pm »
Японци проектираха 4-километров небостъргач

Японската корпорация "Taisei" проектира небостъргач "X-Seed", висок 4 километра, в който ще могат да живеят от 500 000 до 1 милиона души, пише "Inhabitat".

Това е най-високата сграда в света сред създадените досега на хартия. За построяването й ще бъдат необходими от 300 до 900 милиарда долара.

"X-Seed" 4000, чиито авторите предлагат да бъде в Токио, ще има 800 етажа. Огромната сграда ще прилича на планина и ще заема площ от 6 кв.км.

Планината "X-Seed" 4000 би трябвало да бъде една от най-екологичните сгради в света. Съгласно проекта по-голямата част от енергията ще се осигурява от слънчевата светлина.

Вътре в сградата ще бъдат регулирани осветлението, температурата, както и атмосферното налягане, тъй като на горните етажи то ще бъде значително по-ниско.

Вдъхновилата проектантите планина Фудзияма е висока 3,8 км, тоест тя е с 200 метра по-ниска от "X-Seed 4000". В момента най-високата сграда в света е недостроената 512-метрова кула "Burj Dubai".

След приключване на строителството тя ще е висока около 700 метра. Най-високата сграда, чието строителство е приключило, е "Taipei Tower" - висока е 509 метра.


Цитат
Вдъхновилата проектантите планина Фудзияма е висока 3,8 км, тоест тя е с 200 метра по-ниска от "X-Seed 4000". В момента най-високата сграда в света е недостроената 512-метрова кула "Burj Dubai".

След приключване на строителството тя ще е висока около 700 метра.

Някой може ли да го обясни това как хем ще е 4 километра висока а накрая ще е  само 700м като ще има 800 етажа  :-\

Eon

  • Гост
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #10 -: Август 23, 2007, 09:16:03 am »
Burj Dubai ще е 700 метра, а не японската.  ;)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #11 -: Август 23, 2007, 09:18:00 am »
Ми пии едно кафе и прочети пак, Дубайската ще е след завършека 700 м:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #12 -: Август 23, 2007, 16:12:26 pm »
Ахам ясно  ;D Ае щото в статията на Гил се споменаваше също нещо за 700м, но явно това са 2 различни проекта като този за който аз съм постнал ще е най-малко 2 пъти по-висок от този на конкурентите им от на Гил статията. 4км е нещо много сериозно. Подобни  сгради отдавна са описани в някои фантастични романи, сега да видим дфали и ще успеят да ги направят в близко бъдеще.
« Последна редакция: Август 23, 2007, 16:13:18 pm от Alien »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #13 -: Август 23, 2007, 20:17:51 pm »
Това е много интересна идея гледал съм филмчета и за пирамидата и за небостъргача по Дискавъри и определено ще има полза. Обаче си представете, че живеете на 785 етаж, слизате няколко часа до входа тръгвате за робота и се оказва, че сте си забравили ключовете у вас. Също ме притеснява евентуална евакуация на тази сграда, как ще ги изкарат тея хора ако тръгне някой пожар?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Японците ще строят пирамида-град в небето
« Отговор #14 -: Август 23, 2007, 23:22:43 pm »
Аз за пирамидата бях гледал някъде, доста интересно наистина !
Щеше да има няколко източника на енергия - слънчева, морска (щеше да бъде построена на някакъв бряг) и най-накрая нещо от което имам само смътни спомени :)
Специфичен вид водорасли, които се лашкат напред назад под пирамидата, във водата, грее ги слънце те отелят някви неща...
Лудница :)
Пак казвам имам само смътни спомени, но беше обяснено доста интересно ако някой има инфо за тези водорасли да каже

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27