Автор Тема: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България  (Прочетена 65749 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #120 -: Август 09, 2010, 00:09:25 am »
Странно ми се струва това, да има толкова много "посещения на НЛО". Не мисля, че не е имало никакви посещения от извънземни. Ако има и сме ги забелязали нищо чудно те точно това да са искали, да ги видим частично, да има съмнения, да предизвикат интерес. Аз също съм виждал странни неща за които ще спомена по-долу. Според мен би било странно, ако в България има толкова много забелязани, още повече незабелязани, че чак да имаме райони в които да преобладават. Ако е така, как ли стоят нещата в цяла Европа, в целия Свят? Те тогава са цяла напаст, като хлебарките.

Случай за който се сещам веднага като се зачекне темата, защото ми направи голямо впечатление, беше 2003г в Поморие. Със сестра ми слизаме от колата пред квартирата и в небето се виждаха 3 сравнително големи, червени, светещи точки. Формата беше правелен равностранен триъгълник с връх нагоре. Бяха така, че все едно триъгълника е насочен долу-горе към нас. Движеха се хаотично в права линия като постоянно променяха скоростта си на движение от спряла до сравнително бърза. Може да не е било НЛО, може и някъв хеликоптер да е било, но беше странно, сравнително голямо и не издаваше никав звук.

Другия случай който видях наскоро в Стара Загора, преди няколко дни, като се прибирах от съседния квартал пеша беше една движеща се точка в небето. Забелязах я с периферното си зрения и й обърнах внимание защото се движеше прекалено бързо за къвто и да е самолет, не издаваше звук като нисколетящ самолет и сменяше рязко посоката си на движение! Направи частичен завой и изчезна.

Да ми дойдат да ги грабна на домашна Българска ракия една вечер ще ги видим как ще си карат летящите чинии.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #121 -: Август 09, 2010, 08:28:07 am »
Ще обновя картата.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #122 -: Август 09, 2010, 10:49:36 am »

Готово.

Rio

  • Гост
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #123 -: Август 09, 2010, 12:49:32 pm »
На сайта на МУФОН не намирам нито един сигнал за НЛО. Дали не е по-добре да да се направи там карта или да им се даде информация??

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #124 -: Август 09, 2010, 13:18:01 pm »
Муфон е само за хамериканците.

Rio

  • Гост
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #125 -: Август 09, 2010, 14:18:53 pm »
Муфон е само за хамериканците.
Не знаех.

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #126 -: Август 19, 2010, 00:52:56 am »
Възможно ли е някой който разбира от програми да направи карта за България! Хубава,функционална карта която да се намира на даден адрес?

Давайте идеи,как да се включим всички!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #127 -: Август 19, 2010, 11:22:03 am »
За направата на карта спокойно може да се използват функциите на Google Maps.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #128 -: Август 19, 2010, 15:26:37 pm »
Моля някой да я прехвърли на гугъл мапс.

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #129 -: Август 20, 2010, 01:41:22 am »
Black Adder и как по-точно? Изкажи си мисълта напълно,ако имаш таката : )

Г0в0ря за такава карта http://www.ufostalker.com/ само,че в Българска версия,само за нашата страна! И не става въпрос за снимка....

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #130 -: Август 20, 2010, 16:32:16 pm »
Писах на Pilota на лична. За съжаление, няма точните координати, а само имена на населените места където са станали предполагаемите наблюдения.
Предимството да се ползва Google Maps е това, че може да се увеличава местността, да се добавят към нея снимки и бележки. Пази се на сървъра на най-голямата търсачка.
При мащабиране не се губи качество и ред други предимства.
В даденият от b.boy, също са ползвали тази функция на Google. / не ми е ясно на него дали му е ясно това :) /

Ето и кратко описание как стават нещата:My Maps
« Последна редакция: Август 20, 2010, 16:36:45 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #131 -: Август 23, 2010, 21:05:15 pm »
Знаците за контакт и отвличане не си личат по картата. Направете ги подобни на тези за наблюдение на НЛО, но все пак да се различават.

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #132 -: Септември 20, 2010, 00:18:02 am »
Нещо много интересно! В родопите има една област, от 3-4 села, в която хората имат своя тайна. Говори се, че там се случват странни явления, за които местните отказват да говорят. Ако искате може да се интересувам повече по темата и да питам за по-подробна информация и някой Weekend да се съберем хора от форума и да посетим това място, за 1-2 дни. Или поне една вечер да останем някаде, под открито небе. Ще се видим с местни жители, ще се поинтересуваме, ще видим за кво иде реч. Като UFO екскурзийка. Хахах ::)
« Последна редакция: Септември 20, 2010, 00:19:34 am от JerryNP »

Неактивен MindOrganizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #133 -: Септември 20, 2010, 00:24:09 am »
Кои са тези села?

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #134 -: Септември 20, 2010, 14:18:24 pm »
Белинташкото плато, над Асеновград. Ще вземем китари, уиски и фъстъци и сме там.

Намерих и професионален гид, който познава района перфектно и ако се организираме поне няма да се лутаме като ударени самолети.

Който има желание за такава екскурзия да пише и ще се организираме. Ще вземем китари, уиски с фъстъци и добро настроение с нас и евентуално ще видим нещо интересно. Пък и местното население също може да ни помогне. Доста легенди се говорят там. Можеби става въпрос за древно "специално" място.

Предлагам ако се организираме да направим нова тема, специално за екскурзията и там да доуточняваме всичко.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27