Автор Тема: Газова атака в Бургас от Лукойл  (Прочетена 3321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Газова атака в Бургас от Лукойл
« -: Октомври 31, 2005, 14:29:41 pm »
31 октомври 2005 / News.dir.bg
Бургаският квартал Долно езерово бе обгазен рано сутринта на 31 октомври със серен диоксид. Концентрацията на веществото бе повишена 3,6 пъти над допустимото.    
Общината предупреди населението незабавно да затвори вратите и прозорците на жилищните и обществени сгради, а децата от детските и учебни заведения да останат в сградите и да не излизат през междучасията, информира БГНЕС. В 12.00 часа БНР съобщи, че вследствие на взетите мерки концентрацията на серния двуокис в Долно езерово вече е в границите на допустимото.
Първа реагира Районната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ), която поиска от "ЛУКойл-Нефтохим" да спре (и намали) част от производствата си след регистриране на първото завишение на алармения праг на газа. От "Лукойл Нефтохим Бургас" съобщиха, че ще излязат със становище по въпроса след като бъде направен оглед на място, предаде БНР.

Знам че има членове на форума от Бургас така че коментирайте :P

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Газова атака в Бургас от Лукойл
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2005, 16:01:55 pm »
кво да го коментираш това.

- Лукойл е най-големият данъкоплатец в Бургас
- Зад Лукойл са Руските геополитически интереси и разбира се капитали

това може да има няколко причини

1. Газовете винаги са си били в големи количества ама никой не се е оплаквал

2. Случайно изпускане газове в резултат на авария или немарливост

3. Хамериканците въртят номера на руснаците - изглежда Бургас е супер интересен и за двете страни и си правят мизерии


ако се окаже, че е третата точка от вероятностите ... ще става все по всесело
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Газова атака в Бургас от Лукойл
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2005, 17:23:57 pm »
Айде, пак ме изпреварихте със темата  :) . Както казва Атила, какво да му коментираш? Като постоиш навън се усеща дразнене на гърлото и носът. Забелязах също, че на доста хора не им понася добре. Също така е вярно, че постоянно газовете са в големи количества. Често се случва сутрин да има мъгла и да мирише гадно. Кофти тръпка отвсякъде. Само се разкарвах до даскало, директора ни върна и сигурно това ще го отучваме някоя събота. Аз си взех от аптеката от тези белите маски и ми е адски дразнещо да я нося, ама какво да се прави като ми е гадно без нея. Аре..
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27