Автор Тема: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!  (Прочетена 11647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена

http://science.actualno.com/new_110830.html

Нашата Вселена е "наследник" на Вселена, съществувала преди нея. Този сензационен извод се съдържа в работата на Мартин Боджоволд, космолог от Университета на щата Пенсилвания, съобщи ИТАР-ТАСС.

Извършени от него изчисления на основата на теория за квантовата гравитация позволяват да се предположи, че наша Вселена не се е родила в сингулярност, както е прието да се нарича Големият взрив, а в резултат на Голям скок, предизвикан от квантови процеси и сили.

Преди се предполагаше, че преди момента на Големия взрив, поставил началото на Вселената ни, е имало безкрайна като величина енергия и изкривяване на пространство-времето, когато всички известни закони на физиката не са действали.

Сегашните изследвания дават основание да се предположи, че макар нивата на енергията и деформацията на пространствено-времевия континуум да са били изключително високи, те са били с краен, а не с безкраен характер. Известни следи от миналата Вселена могат да съществуват и в сегашната.

Според Боджоволд, те могат да бъдат открити в астрономически наблюдения и модели на Вселената. Ученият е на мнение, че някои знания за миналото - за изходната Вселена - са безвъзвратно загубени.

В частност, сегашните размери на Вселената напълно изключват възможността точно да бъде установено как се е променяла тя по този показател.

Ученият нарича този феномен "космическа безпаметност". Новата хипотеза не е свалила от пиедестала съществуващите досега теории, но предизвиква огромен интерес и има голямо философско и мирозренческо значение. БТА

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Съществува една паралелна Вселена, която е наречена „Старата Вселена”. Тя съществува в нейната собствена времева линия. Събитията, които са се случили в Старата Вселена са имали голямо влияние върху развитието на нашата Вселена. Цивилизацията, която съществувала в Старата Вселена се казвала Империята.

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2253.0

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Може би съществата които са ни дали "Умът" са последните мохикани на тази стара вселена,като отчаян опит за възвръщане на предишното статукво.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Това го знаех, но въпросът сега е кога ще настъпи краят на нашата вселена. :-\
« Последна редакция: Август 07, 2007, 16:35:39 pm от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Eon

  • Гост
След около 14 млрд. години. (поне така предполагам де)

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Ако твоите предположения са вярни то тогава животът е наистина кратък. :'( :'( :'(. Дано намерим начин да предотвратим това нещо или да го преодолеем. :'( :'( :'(
« Последна редакция: Август 07, 2007, 16:37:33 pm от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
След около 14 млрд. години. (поне така предполагам де)

винаги бързам за къде и аз не знам :) :D :D

нещо много неясноти има в космологията, много неизвестни, може да ни се отпусне още малко време

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Е тва верно е голяма сензация:))
Още преди 20 годнини италианският астроном Паоло Мафей тръбеше нялво и дадясно, че Вселените се разждат една от друга. Ама кой да чете:)
Аз лично съм фен на теорията за цикличната Вселена, според която ( накратко ) се случва следното:

1. Точката Х, която гръмнала, след 2 секунди вече имало разширяваща се Вселена. Има дори дебели книги, които описват уж какво се било случило за тези 2 секунди. Майтапа е голям, защото за 2 секунди се били появили елементите и куп други неща...
2. Един готин физик и астроном някъде 70-те години, чрез спектрален анализ установил, че Галактиките се разбягват една от друга. В зависимост от спектъра, той разбрал, че някои Галактики са много по-далеч, и си джиткат с чудовищна скорот, а другите - тия дето са по-близо, джиткат с по-скромни скорости. Май се казваше Доплеров ефект, или то беше за звъка....Трандеф помагай, че съм забравил:)
3. Един ден, разстоянията му Галактиките ще станат много големи, НО!
4. На дневен ред излиза добрата стара познайница ГРАВИТАЦИЯТА!, която действа като спирачка на разбягващите се галактики.
5. Идва момент, в който Галактиките спират, поемат си дъх, и почват да се движат обратно, заради гравитационния ефект.
6. След много мноооого време, всички пак се сблъскват, отделя се чудовищна енергия...ала бала....
7. Отново точката Х, която чака да гръмне:)

Ей това за мен е най-логичната версия:)

По-забавния въпрос ( сигурно с много забавен отговор хаха ) е, как е започнало всичко....

Хендъл
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
MMM да!И аз станах привърженик.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

TheNightRider

  • Гост
Re: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!
« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 16:58:48 pm »
^В голяма грешка изпадаш.

Галактите се 'разбягват' с ускоряваща се скорост. Гравитацията и тъмната енеригя и материя не са достатъчни, за да ги спрат.

Eon

  • Гост
Re: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!
« Отговор #10 -: Август 02, 2007, 12:53:41 pm »
Стига сте спорили, защото никой не знае със сигурност.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!
« Отговор #11 -: Август 03, 2007, 10:03:19 am »
^В голяма грешка изпадаш.

Галактите се 'разбягват' с ускоряваща се скорост. Гравитацията и тъмната енеригя и материя не са достатъчни, за да ги спрат.

Това е донякъде така. Колкото е по далеч една галактика, толкова е по-голяма скоростта й, и съответно е толкова по-стара. Обаче куповете от галактики? Тези които са близо една до друга и скоростта им е доста по-малка? Кво става с тях?
« Последна редакция: Август 04, 2007, 01:41:22 am от Eon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

TheNightRider

  • Гост
Re: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!
« Отговор #12 -: Август 06, 2007, 23:23:07 pm »
Цитат
Обаче куповете от галактики
се разбягват.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Нашата Вселена е "наследник" на предишна Вселена!
« Отговор #13 -: Август 08, 2007, 08:50:27 am »
Сливане на четири галактики образува свръхгалактика
8 Август 2007
За първи път учените наблюдават такъв грандиозен сблъсък.

Космическият телескоп Spitzer откри сливане на четири галактики в струпването CL0958+4702, където се намират стотици галактики./снимка New Scientist /

Астрономи откриха четири масивни галактики, които се сливат в една. Откритието е на учени от Харвард-Смитсонианския астрофизичен център (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics), ръководени от Канет Райнс (Kenneth Rines). Това откритие може да помогне при разбиране на механизма на образуване на големите галактики във Вселената, както и да покаже защо в много от тях преди милиони години се е прекратило звездообразуването, пише New Scientist.

Сливането става в галактическото струпване CL0958+4702, което се намира на около пет милиарда светлинни години от Земята. Размерите на три от четирите глактики са сравними с тези на Млечния път, но четвъртата е с три пъти по-голяма маса от нашата галактика. Според Райнс това е най-грандиозното сблъскване от наблюдаваните до момента във Вселената.

С помощта на космическия телескоп Spitzer и обсерваторията WIYN в Аризона, учените открили също гигантски ръкав от стари червени звезди, проточил се на 360 хиляди светлинни години от мястото на сливането. Очаква се половината от тези звезди да се слеят в нова галактика след около 100 милиона години, а останалите да продължат да се реят извън границите й. Това показва, че други единични звезди, които се намират в галактически струпвания, също са били изхвърлени по време на подобни сливания, а не са образувани в междугалактическото пространство.

Наблюдаването на сливането ще помогне също да се разбере механизма на формиране на галактиките. Подобни обекти обикновено са откривани в близки до нас струпвания, което позволява да се наблюдава състоянието им след повече от 13 милиарда години. Това сливане обаче се намира на разстояние 5 милиарда светлинни години, следователно астрономите виждат какво се е случило там преди 5 милиарда години. Интересен е фактът, че всички галактики, които участват в сливането се състоят от стари червени звезди. Звездообразуването там е приключило още преди споменатия времеви период.   

Сега те се сливат в една огромна галактика, подобна на тези, които са открити в други струпвания. Това потвърждава резултатите от други наблюдения, според които галактики с млади звезди почти не се наблюдават в глактически струпвания.

 

www.bgfactor.org
« Последна редакция: Август 08, 2007, 08:52:28 am от Trandev »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Май първо трябва да осъзнаете колко е голяма сегашната вселена, за да си представите предната
http://www.vbox7.com/play:63648b8b
 ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23650 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6619 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37709 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27