Автор Тема: Атентат на летището в Глазгоу  (Прочетена 3235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Атентат на летището в Глазгоу
« -: Юли 01, 2007, 12:32:21 pm »
Нивото на терористична заплаха във Великобритания е повишено на "критично", което е най-високата степен в британската скала

Двама мъже блъснаха днес с висока скорост джип "Чероки" в стъклените врати на главния терминал на летището в Глазгоу, след което машината избухна в пламъци и предизвика паника сред пътниците, предадоха световните агенции.

Няма данни за пострадали хора.

Полицаи влязоха в схватка с шофьора и пътника на джипа, които по описания на очевидци по външен вид са от южноазиатски произход. Двамата бяха арестувани, полетите отменени, а летището опразнено.

Според друг очевидец, докато служителите на реда се опитвали да изгасят пламъците по тялото на единия от нападателите, той произнасял "безсмислици".

Тв канал "Скай нюз" съобщи, че болницата в град Пейсли, където е бил откаран за лечение един от арестуваните, е била опразнена, след като съмнително устройство е било открито у единия от мъжете, който е с тежки изгаряния.

По-късно Би Би Си предаде, че това "устройство" е било с пояс с експлозиви или както ислямистите го наричат - "пояс на шахид".

Нивото на терористична заплаха във Великобритания е повишено на "критично",

което е най-високата степен в британската скала. Това означава, че има непосредствена опасност от атентат, заяви британската министърка на вътрешните работи Джаки Смит, цитирана от световните агенции.

Решението за повишаване нивото на терористична опасност във Великобритания беше взето след третото в разстояние на 36 часа съвещание на кризисния антитерористичен комитет "Кобра", председателстван от премиера Гордън Браун.

В комитета влизат представители на основните правителствени институции, на разузнаването (МИ-5 и МИ-6), както и на Скотланд Ярд.

Оповестявайки решението на комитета, Гордън Браун, който е шотландец, нарече инцидента "атентат".

Според очевидци водачът на джипа "Чероки", който се блъсна в терминала на летището, съзнателно е насочил автомобила към стъклените врати и се е опитал да навлезе в залата с пътниците.

За тази цел той усилено давал газ, но колата спряла на вратите и се подпалила. Тогава водачът излязъл и се опитал да залее джипа с бензин, но в този момент бил задържан от местната охрана.

За действията на втория мъж в колата не се съобщава нищо. Знае се единствено, че е бил арестуван.

Полицията и агенти на МИ5 ще проучват евентуалната връзка между инцидентите в Лондон и Глазгоу. Началникът на полицията уточни, че има ясни сходства.

Късно през нощта британската полиция за борба с тероризма е арестувала още двама души във връзка с терористичните нападения в Лондон и Глазгоу.

Двамата били арестувани в Чешър, графство в Северна Англия, при внезапна акция на специални полицейски екипи от Лондон и Бирмингам.

НетИнфо

Програмата върви с пълна пара. Няма да се успокоят ей... докато не постигнат своето.
« Последна редакция: Юли 01, 2007, 12:33:21 pm от Eon »

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Атентат на летището в Глазгоу
« Отговор #1 -: Юли 01, 2007, 13:37:30 pm »
За каква програма говориш Еон? :( Аз не усетих много от критичното състояние,освен в Петък,когато голяма част от централен Лондон беше затворена в това число и една линия на метрото и Роял Алберт Хол. >:(

Eon

  • Гост
Re: Атентат на летището в Глазгоу
« Отговор #2 -: Юли 01, 2007, 14:32:28 pm »
Програмата за насаждане на страх в хората. За да имат оправдание да наложат/прекарат един или друг закон оправдаващ следене на хора, мерки за сигурност и камери и куп други неща, всичко водещо до ограничаване на свободата. Очевидно според мен (до 90% сигурност), че това е работа пак на тайните служби. Ако нямаш враг... си го създаваш. А съм почервенил горе текста, защото това много заприличва на клането в САЩ в университета преди наколко месеца направено от корееца. (майнд-контрол, активиране на подсъзнателно програмиране и т.н.).

http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_pictures/6257388.stm

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/6257292.stm

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/6257606.stm
« Последна редакция: Юли 01, 2007, 14:40:55 pm от Eon »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27