Автор Тема: Изкуствена ръка с "въздушни" (пневматични) мускули  (Прочетена 5376 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Японците са мастъри на роботиката, спор няма...

http://www.spacedaily.com/reports/Japanese_Firm_Unveils_Artificial_Hand_With_Air_Muscles_999.html

няма да превеждам, всички знаете езици, мисля :)
« Последна редакция: Юни 27, 2007, 18:27:19 pm от H. »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Аз веднага се забих на долната "новина" пък :P

SPACE MEDICINE
Storing Medical Info Under Your Skin
Chicago (AFP) June 25, 2007




Doctors could soon be storing essential medical information under the skin of their patients, the American Medical Association says. Devices the size of a grain of rice that are implanted with a needle could give emergency room doctors quick access to the records of chronically ill patients, the nation's largest doctors group said in a report.

lauryn hill

  • Гост
Ето и за тези, които пък не знаят езици :D

Японци правят ръка с надуваеми мускули


http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-06-27&article=193707

Изкуствена човешка ръка със стави и надуваеми мускули разработиха в японската фирма Squse от град Киото. Ръката може да извършва всякакви деликатни действия. Фирмата работи в сферата на промишлената автоматика и роботиката.
На външен вид ръката прилича на човешката - има 5 пръста и кожа от синтетична материя. Новото в нея, за разлика от предишни модели, е, че ставите й се задвижват не с електрически микродвигатели, а от уникална система от мускули, работещи със сгъстен въздух. Изобретателите смятат, че тази технология е от основно значение, за да станат роботите по-ловки, по-леки и не така шумни като сегашните.
Досега роботите са свързвани с извършване на задачи, изискващи физическа сила, например преместване на тежки предмети, обясни шефът на Squse Микио Шимизу. Целта ни е да накараме роботите да извършват деликатни операции по подобие на тези, на които е способна човешката ръка, допълни той.
Представеният от фирмата прототип може да държи молив и дори сурово яйце, без да го счупи. Както и тънка пластина метал, без да я изпусне. Или мандарина, без да я смачка. От Squse предвиждат да предоставят на изследователски институти и фирми в областта на роботиката 50 екземпляра от роботизираната ръка, които да помогнат да бъдат оптимизирани способностите й и тя да намери приложение в близките 5 години.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Цитат
Японците са мастъри на роботиката, спор няма...

Да така е.За тези "мусколи"  бях чува преди 4 години.Тяхното устройство е просто:Надуваш тръбата и тя се изправя ,пускаш въздухът от нея и тя се сгъва.По потчи същият начин работят и човешките мусколи.Разликата е там,че те работят с ел.Това беше само въпрос на време.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
26829 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
14125 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
8459 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42054 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16567 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27