Автор Тема: Хм-поляците!  (Прочетена 7298 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Хм-поляците!
« -: Юни 21, 2007, 18:10:31 pm »
За тези от вас (като мен) поляците от комунистическо време бяха циганите на социалистическия блок и Варшавския пакт. Цигани...които се влачиха на колене след българките по Черноморието за да ги умилостивят да се оженят за тях и да заживеят в "рая" на соц-блока....

Полските градове през 80-те бяха изпълнени с неописуеми хипо-роко-пинко-тимурчета от безцветна, но богато излюстрирана с лунички гама....гарнирана с гордост, че Папата е Поляк....

И все пак поляците (колкото са останали в Полша) възстават срещу ЕС. Което е изумителното! - възстават с един тъп аргумент - да се увеличили гласувателните им права, защото 20% били избити от нацистите.....

Сега! - аз имам дилема - на кое да вярвам - или поляците са на повечко водка или пък започват нещо исторически невероятно - свалянето на Европейския съюз!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Хм-поляците!
« Отговор #1 -: Юни 22, 2007, 10:06:19 am »
Поляците по време на Втората св. война са мощно прецакани.
1. Сталин избива доста :o
2. Хитлер също :o
3. Били са съюзници с Франция и Англия, които не само не правят нищо по време на нападението на Хитлер, ами след войната ги оставят в зоната на влияние на Сталин, там където бяхме и ние. :o :( :( :o
Нормално е да се чувстват излъгани, ние поне бяхме съюзници на Третия райх :D :D :D

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re: Хм-поляците!
« Отговор #2 -: Юни 22, 2007, 11:40:01 am »
Сега! - аз имам дилема - на кое да вярвам - или поляците са на повечко водка или пък започват нещо исторически невероятно - свалянето на Европейския съюз!
Че, той, Европейски съюз, си е обречен на неуспех. Ще си просъществува известно време, после ще се разпадне. Не може на такъв, стар континент, да се прави нещо, което прилича на държавното у-во на САЩ.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Хм-поляците!
« Отговор #3 -: Юни 22, 2007, 13:46:02 pm »
Да де - ама не очаквах такава инициатива от поляците.  :D

По-скоро си мислех, че ние ще ги сринем, когато се присъединим, защото исторически сме съсипвали всички военни и имперски съюзи, към които се присъединим или...ни присъединят. Виж за някои ни отне доста време като Отоманската империя, ама.... ;)

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re: Хм-поляците!
« Отговор #4 -: Юни 22, 2007, 14:51:13 pm »
Да де - ама не очаквах такава инициатива от поляците.  :D
По-скоро си мислех, че ние ще ги сринем....
Те нека се инициативят (и такава дума, май, няма), ние ще сринем съюза. Ама, ще мине време, все пак, едва сме влезли в него....

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Хм-поляците!
« Отговор #5 -: Юни 24, 2007, 02:33:08 am »
Да де - ама не очаквах такава инициатива от поляците.  :D

По-скоро си мислех, че ние ще ги сринем, когато се присъединим, защото исторически сме съсипвали всички военни и имперски съюзи, към които се присъединим или...ни присъединят. Виж за някои ни отне доста време като Отоманската империя, ама.... ;)
този безумен мит които витае сред българите не знам кои го е измислил....
за османската империя да кажеш, че ние сме виновни за разпадането и е нелепо... според мен.
кои други империи сме съборили ?

иначе ЕС няма изгледи да се разпада.

а когато се говори за "поляците" е добре да се уточни, целия народ след референдум ли стои зад тези техни искания ? или просто политиците които биха намазали дебела филия със сладко от въпросните гласове  в ЕС....

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Хм-поляците!
« Отговор #6 -: Юни 24, 2007, 11:14:21 am »
този безумен мит които витае сред българите не знам кои го е измислил....
за османската империя да кажеш, че ние сме виновни за разпадането и е нелепо... според мен.
кои други империи сме съборили ?

Спокойно pimeto - не е мит, а ВИЦ!  :D

а когато се говори за "поляците" е добре да се уточни, целия народ след референдум ли стои зад тези техни искания ? или просто политиците които биха намазали дебела филия със сладко от въпросните гласове  в ЕС....


От народа почти нищо не е останало в Полша, а близнаците в управлението са с раздвоена персонификация - затова искат двойно повече гласове.

И последното написано е ВИЦ - да се уточним!  ;)

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Хм-поляците!
« Отговор #7 -: Юни 24, 2007, 21:56:21 pm »
Поляците по време на Втората св. война са мощно прецакани.
1. Сталин избива доста :o
2. Хитлер също :o
3. Били са съюзници с Франция и Англия, които не само не правят нищо по време на нападението на Хитлер, ами след войната ги оставят в зоната на влияние на Сталин, там където бяхме и ние. :o :( :( :o
Нормално е да се чувстват излъгани, ние поне бяхме съюзници на Третия райх :D :D :D

и тва не им дава право да искат повече гласове-колко българи са били избити по-време на робството.Ами дай и ние да имаме по-голямо право на глас
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Хм-поляците!
« Отговор #8 -: Юни 25, 2007, 00:03:07 am »
хехеее тина, много вицове :)
а да си го кажем честно, това за българите и съюзите. от виц стана истина.
толкова хора са го приели за вярно това, че... :? писнало ми е да споря с такива :)

нооо, радвам ти се :P

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Хм-поляците!
« Отговор #9 -: Юни 25, 2007, 10:30:30 am »
и тва не им дава право да искат повече гласове-колко българи са били избити по-време на робството.Ами дай и ние да имаме по-голямо право на глас
Ти гласува ли за евродепутати :-\
Аз гласувах само поради една причина. Ако всички българи бяхме гласували, едва ли в Европарламента, Доган щеше да вкара толкова хора, но това може и да е за добро, като гледам от неговата квота влязоха двама професори, а от квотата на Атака един син на лидер и един "архонт", а от БСП един педал.
Велика е българската нация. :D :D :D Мечтая за деня, в който българите ще заприличаме на поляците и ще отстояваме националните интереси. Йессъровете, когато ще бъдат в затвора, дали ще дойде това време? :-\ :-\ :-\. Дано. :) :)
« Последна редакция: Юни 25, 2007, 10:33:45 am от Trandev »

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Хм-поляците!
« Отговор #10 -: Юни 27, 2007, 17:15:34 pm »
За тези от вас (като мен) поляците от комунистическо време бяха циганите на социалистическия блок и Варшавския пакт. Цигани...които се влачиха на колене след българките по Черноморието за да ги умилостивят да се оженят за тях и да заживеят в "рая" на соц-блока....

Полските градове през 80-те бяха изпълнени с неописуеми хипо-роко-пинко-тимурчета от безцветна, но богато излюстрирана с лунички гама....гарнирана с гордост, че Папата е Поляк....

И все пак поляците (колкото са останали в Полша) възстават срещу ЕС. Което е изумителното! - възстават с един тъп аргумент - да се увеличили гласувателните им права, защото 20% били избити от нацистите.....

Сега! - аз имам дилема - на кое да вярвам - или поляците са на повечко водка или пък започват нещо исторически невероятно - свалянето на Европейския съюз!

комплексари ...

"ако били 20 процента повече" ... ама не са ...

но кво друго очаквате, след като ги управлява някакво двойно подобие на нашия сидеров :))

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Хм-поляците!
« Отговор #11 -: Юни 27, 2007, 17:21:29 pm »
Сега! - аз имам дилема - на кое да вярвам - или поляците са на повечко водка или пък започват нещо исторически невероятно - свалянето на Европейския съюз!
Че, той, Европейски съюз, си е обречен на неуспех. Ще си просъществува известно време, после ще се разпадне. Не може на такъв, стар континент, да се прави нещо, което прилича на държавното у-во на САЩ.


И причините за създаване на, и процеса на, и текущото състояние на, от една страна Европейския съюз, и от друга на САЩ, са доста различни ... Надали някога Европейският Съюз ще стане толкова хомогенен като САЩ. Предполагам дори векове да минат, и политиката на държавите членки да стане абсолютно еднаква, стандартът на живот също да е почти еднакъв навсякъде, отделните народи ще продължават да държат на имената на нациите си. Да се надяваме че ще го правят символично, и като цяло мирно и благо ...  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27