Автор Тема: Синтетичен микроб може да произвежда биогориво  (Прочетена 2899 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Синтетичен микроб може да произвежда биогориво

http://science.actualno.com/new_107403.html

Американски учен иска да създаде първия синтетичен биологически вид, който да произвежда гориво или да поглъща парникови газове, съобщи в. "Дейли телеграф". Крейг Вентър, който разгада човешкия геном през 2000 г., е подал документи за патент в над 100 национални патентни служби.

Той твърди, че може да създаде бактерия от произведена в лаборатория ДНК. Вентър е открил комбинация от гени, с която може да направи синтетичен "свободно живеещ микроорганизъм, който е способен да расте и да се размножава". За целта той трябва да добави синтетичната ДНК към епруветка, пълна с бактерии.

Екипът му се надява все някоя от милиардите бактерии да започне да се движи и да се размножава. Според канадски специалисти от групировка ETC, която следи развойната дейност в биотехнологиите, тази разработка е по-значима от клонирането на овцата Доли преди 10 години.

Те обаче призоваха патентните служби по света да отхвърлят молбата на Крейг Вентър заради социалните и етични проблеми, свързани със създаването на синтетичен живот, както и заради опасността организмите да излязат от лабораторията. БТА

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
И аз мисля, че не трябва да му дават патент. Нито имаме нужда от такива крайни мерки, нито сме дорасли за подобни труднопредсакзуеми технологии. До колкото ми е известно първия подобен експеримент завърши със създаването на HIV
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Стига с тези биогорива! Те нямат потенциала на водорода! Щом свърши петрола към 2025-2030 ще минем към Браунов газ

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Това миже да се окаже доста полезно.Обаче може да нaстъпи и някаква ген грешка и да стане белята.Иначе идеята е добра.Но мися ,че ще стане както в Alien Shooter.Ako се сещате за какво говоря. ;)
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27