Автор Тема: Какво препоръчваш?...  (Прочетена 268877 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

llara

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #120 -: Декември 21, 2006, 19:34:05 pm »
Скоро приключих таз книга и ми се видя интересна.
"Висши технологии на древността" на Райнхард Хабек

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #121 -: Декември 27, 2006, 03:05:39 am »
Ако прочетете
"Грешки в историята на Земята" на Ханс-Йоахим Цилмер
и
"Изгубените открития" на Джери Василатос
и ако си помислите, че историята на Земята трябва да се редактира - Грешите!

Нужно е да се почне с начале..... :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #122 -: Януари 03, 2007, 15:21:31 pm »
БУНТЪТ на РОБОТИТЕ
от Дейвид Айк


Великолепна книга, разказваща скритата история на нашата цивилизация и по-специално - внедряването и механизмите, по които действат враждебните на човечеството сили... Тази книга заслужава да бъде "учебник по история на конспирацията", не само заради дълбочината и точността, но така също и заради изобилието от конкретни, фактически положения, имена... Текстът изобщо не е общи приказки, уверявам! Книгата завършва с една бясна "футурология" на земния процес и разкрива механиката на очаквания/наблюдавания от всички ни процес на преход. Единствен недостатък (според мен) е, че на християнството е погледнато единствено откъм порочната, институционална страна, която прочея не е християнска в същността си, докато истинната вяра остава далеч, в авторовите празноти по отношение на този въпрос.
« Последна редакция: Януари 03, 2007, 15:25:16 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #123 -: Януари 03, 2007, 19:20:52 pm »
Книгата е само за начинаещи, Дейвид Айк, дори вече не я продава на собствения си сайт, информацията е много стара, на места невярна, което той сам заявява.
По-добрия вариант е "Господство и Потайнство" на Джим Марс, или "Тайни Проекти" :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #124 -: Януари 03, 2007, 19:26:06 pm »
"Тайни проекти" - ДА! Но все пак аз заставам зад книгата на Дейвид Айк предвид на това, че в нея много добре се проследява зараждането и имплантирането на конспирацията... Вярно, не е най-окултното четиво на моя живот, но е добре да се прочете...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #125 -: Януари 04, 2007, 00:51:20 am »
И съм забелязал, че има доста неточности в книгата на Айк (поне според мен). Най - вече в описанието на някои исторически събития, за окултните не въпроси не мога да коментирам, защото не съм компетентен. Но ми направи впечатление, че никъде не споменава България и българите, дали не е нарочно?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #126 -: Януари 04, 2007, 00:59:54 am »
Аз не съм срещал някъде, някой да ги споменава. То ние не знаем кои сме и не можем да открием това от тоновете дезинформация, та навън ли да знаят за нас?...

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #127 -: Януари 04, 2007, 06:17:14 am »
Преди време ми поръчаха да търся инфо за "Синовете на Слънцето" или "Синовете на Светлината". :)
Ако някой може да ме носочи?
IYI?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #128 -: Януари 04, 2007, 17:32:54 pm »
Книга за маите е май. Много старо издание, по-рано от 80-те, не съм сигурен, че има нещо ценно вътре...
Ще видя автор и издателство и ще ти кажа, защото в момента не ми е под ръка :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #129 -: Януари 04, 2007, 17:38:42 pm »
Синовете на Слънцето
Автор: М.Стингъл
Обем: 350 стр.
Формат в мм.: 210х300
Издател: "Наука и изкуство"
Мека подвързия
Година на издаване: 1989
Доставчик: антикварен отдел 02/98 98 496
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #130 -: Януари 04, 2007, 17:43:03 pm »
Мда, същата е :)

Oberon

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #131 -: Януари 05, 2007, 13:54:29 pm »
ЖИВОТЪТ НА МИЛАРЕПА
   Автор:
Обем: 336 стр.
Формат в мм.: 125x195
Издател: ИК "Шамбала"
Твърда подвързия
Дата на включване: 1999-07-11
Нашата цена: 9.00 лв.       



Това средновековно тибетско житие се състои от две части:
Пьтят на мрака разказва за младите години и прегрешенията на бъдещия велик учител. Мила изучава "черната вяра" (тибетската религия Бон) и овладява изкуството на черната магия. Той разрушава дома на роднините си и убива много хора, предизвиква бури и гра-душки над нивите, като унищожава реколтата, и е принуден да бяга от яростта на съселяните си.
В Пьтя на светлината Миларепа става ученик на Марпа Лодзава и избира неговия път към Нирвана, като преминава през множество жестоки изпитания и многократно се опитва да се откаже от пътя, но накрая се връща при своя учител, от когото в нужния час получава тантристките посвещения и наставления.
Усвоил Шестте Йоги на Наропа и езотеричните учения на Марпа, Миларепа постига един от най-великите успехи в будистката практика - в продължение само на един живот да излезе от кръга на пре-ражданията (самсара) и да премине в нирвана, като постига състоянието, известно като Просветлението на Буда Ваджрадхара.

Знаменитият тибетски светец Миларепа е наречен Три Пъти Велик -Велик Поет, Велик Йогин и Велик Отшелник!


Мнения за тази книга

<[email protected]> -
Миларепа казва: тъй като животът е кратък и времето на смъртта е неизвестно, отдайте се напълно на медитация. Относно вътрешното търсене, отречете се от всичко, което увеличава самовлюбеността и вътрешните отрови, дори да изглежда добро. И обратно, практикувайте всичко, което противодейства на петте отрови и помагайте на другите същества, дори да изглежда лошо. Това в същността си е в съотвествие с Дхарма.

Боян <[email protected]> -София
Вдъхновяваща книга!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #132 -: Януари 05, 2007, 16:29:02 pm »
Книгата е само за начинаещи, Дейвид Айк, дори вече не я продава на собствения си сайт, информацията е много стара, на места невярна, което той сам заявява.

Не бих казал !!!
Книгата е структурирана почти съвършено, и макар за начиначещите да е полезна като учебник, за напредналите също има какво да е от полза..
musica universalis

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #133 -: Януари 05, 2007, 17:56:03 pm »
Какво мислите за тези книги, заслужават ли си? Ако някой е чел нещо, моля да сподели :)

http://knigibg.com/search.php?author_id=547&listparam=author_id=547

„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #134 -: Януари 05, 2007, 20:11:30 pm »
Ами ако те интересуват темите, които засягат книгите стават... :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27