Автор Тема: Какво препоръчваш?...  (Прочетена 269467 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #405 -: Ноември 03, 2009, 22:15:52 pm »
Препоръчвам Амос Оз! "История за любов и мрак"- много мисъл и тънко чувство за хумор!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен benoni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 183
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #406 -: Ноември 13, 2009, 18:53:12 pm »
Някой от форумците чел ли е следните книги и заслужават ли си:

Изтoкът и Бългaритe: Eтнoлaндшaфт и eтнoгeнeзис
Чaст I
Aнгeл Личкoв

Бългaритe: oт Имeoн към Хумaр и Плискa
Чaст II
Aнгeл Личкoв

book.store.bg

Благодаря предварително.  :)

 

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #407 -: Ноември 21, 2009, 12:52:56 pm »
Ами виж, целия раздел е за книги, плюс коментари за тях - какво по-хубаво  :D

Аз препоръчвам "Мистика и Съпротива" на Доротее Зьоле! Изключителна книга, но е вече рядкост. А и я няма в електронен вариант.

А си изтегли и "Холографската Вселена" - http://www.izvorite.com/downloud/downloud.htm
Ето и коментарите за нея - http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=378.0
Холографската Вселена наистина е много интересна.Аз препоръчвам също така "Джонатан Ливингстън-Чайката" и "Илюзии".Мисля,че и двете са на Ричард Бах.Също така и поредицата "Разговори с Бога" на Нийл Доналд Уолш.Ще ме извините,ако някои преди мен ги е препоръчал,но не съм чев всички коментари.
PEACE :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 16:27:51 pm от ChosenOne »
Fallow your bliss!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #408 -: Ноември 22, 2009, 00:46:39 am »
Аз ли имам големи очаквания от книгите, не знам, но в момента чета "Холографската вселена" и я намира за приятна, информативна, за масовия читател и нищо повече. Автор, който се е потрудил да компилира труда на други преди него вероятно заслужава одобрение, но не и адмирации.
Бих препоръчала книгите на Мураками, особено тези, които са с по-силно изразен "фантастичен" елемент. Той направо говори за отделни паралелни светове и ми се струва, че запознати ще могат лесно да четат между редовете при него.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #409 -: Ноември 22, 2009, 04:15:53 am »
Прав си,но трябва да отчетеш,че 90процента от тази литература е за навлизащите в нещата и са събирани от тук,от там..
Fallow your bliss!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #410 -: Ноември 22, 2009, 17:29:17 pm »
Когато говоря за стойностна литература, на която възлагам надежди да ми даде повече от това, което знам или мога да намеря от други източници (в случая дори те са изворите, докато въпросният автор си е направил само труда да ги събере), няма да вземам предвид това, за което пишеш. Ако ще препрочитам това, което знам, без да науча нищо друго (никой не отрича, че компилации не са нужни, но не само това), какъв е смисълът някой да ми твърди, че ми казва нещо изключително :)
« Последна редакция: Ноември 22, 2009, 19:17:57 pm от Mirotvorec »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #411 -: Ноември 23, 2009, 17:23:00 pm »
Аз ли имам големи очаквания от книгите, не знам, но в момента чета "Холографската вселена" и я намира за приятна, информативна, за масовия читател и нищо повече...
   Според мен книгите са единствено за масовия читател.
   Ако човек очаква нещо повече от теми поднесени подходящо за мосовия, би следвало да се среща с хора-извори. Дори сам да стане извор. Защото, според мен, на готово се дават малко неща поради причината, че здъвканото е неприемливо за мнозинството. То е полезно само в "бебешка" възраст. После човек започва сам да се храни, а другите могат да му помогнат да се ориентира в храната. Ще дойде и момент, когато той сам ще ориентира другите...
   Дано съм бил ясен и полезен с това ми индиректно писане. Сравненията и подобията понякога вършат повече полезна работа. :hi:
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #412 -: Ноември 24, 2009, 12:34:21 pm »
Отново си прав Жоро :drinks:
Fallow your bliss!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #413 -: Ноември 24, 2009, 18:10:02 pm »
Аз ли имам големи очаквания от книгите, не знам, но в момента чета "Холографската вселена" и я намира за приятна, информативна, за масовия читател и нищо повече...
   Според мен книгите са единствено за масовия читател.
   Ако човек очаква нещо повече от теми поднесени подходящо за мосовия, би следвало да се среща с хора-извори. Дори сам да стане извор. Защото, според мен, на готово се дават малко неща поради причината, че здъвканото е неприемливо за мнозинството. То е полезно само в "бебешка" възраст. После човек започва сам да се храни, а другите могат да му помогнат да се ориентира в храната. Ще дойде и момент, когато той сам ще ориентира другите...
   Дано съм бил ясен и полезен с това ми индиректно писане. Сравненията и подобията понякога вършат повече полезна работа. :hi:
Може и да бъркам, но ми се струва, че си противоречиш: ако сдъвканото е неприемливо за мнозинствто, тогава книгите (ако приемем в твоя контекст, че са "бебешка", т.е. сдъвкана храна) не би следвало да са за масовия читател, т.к. предложеното наготово в тях, няма да е четивно :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #414 -: Ноември 25, 2009, 05:46:25 am »
   Amrita, много добре забеляза тънкия момент в изказа ми. Да си призная, когато го зачетох сега и аз замалко не се оплетох. Но съм се изразил изненадващо (за мене) точно.
  
   Наготово се дават малко неща, защото мнозинството не иска предъвкано. Т.е. иска но като го получи недоволства, че му натрисали чуждо манджа. Но и суровоядците са малцинство. В този смисъл преценките зависят от гледната точка и до колко дълбоко човек е готов да се потопи. Никое издателство и никой автор не е тръгнал да пише велики тайни и познания за мнозинството. Защото издателство и автор нямат полза. Малцина са тези, които могат да предадат съществено знание и истина. Те обаче знаят, че няма смисъл от масовост, защото при това положение на липса на осъзнатост и разбиране, по-скоро биха навредили.
   Ценните неща се показват най-много на 4 очи и казват най много на 4 уши. ;)
   Моя опит, живота ми показва, че хората упорито не искат да израстват. Хем не им се поемат отговорности, хем се правят на големи.
   Тъжна картинка.

   Поради това, че темата е "Какво препоръчваш?..." да препоръчам нещо да не спамим излишно:

   Хора, бъдете като децата! Бързайте да порастнете като тях! Но не забравяйте, че винаги има още... освен ако не се вземете много на сериозно.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #415 -: Декември 13, 2009, 18:00:10 pm »
Не видях тука някъде да се споменава "Селестинското пророчество". А трябва!  :P
Ето тука малко коментари за всяко едно от десетте откровения: http://zashto-kak-podkrepata.hit.bg/sel_pro.html
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #416 -: Декември 26, 2009, 01:52:11 am »
Дж. Пинейро - Знакът на хилядолетието препоръчвам аз. :)
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

Неактивен foolmaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #417 -: Януари 01, 2010, 23:06:29 pm »


линк (на английски)

Все още съм в началото. Увлекателно е написана.
Keep on rotting in the free world...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #418 -: Януари 01, 2010, 23:48:39 pm »
Имам още една от автора ако някой го заинтересува. Sign of the Scorpion ако не се лъжа, абе беше нещо със "скорпион" :P

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #419 -: Януари 04, 2010, 05:22:08 am »
"Моби Дик" - Херман Мелвил   :o
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27