Автор Тема: Какво препоръчваш?...  (Прочетена 269766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #165 -: Февруари 14, 2007, 02:11:16 am »
Нибиру има орбита м/у Сириус Б и слънчевата система. 2012г. (според мен 2009) ще поеме обратния си път към Сириус. Но преди това ще направи доста поразии тук.




Няма нищо сигурно, не бъди толкова убеден.

Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Antonium

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #166 -: Февруари 20, 2007, 13:17:18 pm »
Вчера си купих една книга - Забранената египтология, първите десет страници са добре написани. Някой случайно да я е чул.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #167 -: Февруари 20, 2007, 13:29:34 pm »
Ми незнам. Но взех да чета "Пълна Енциклопедия на нечистите сили". Много се смях в тая книга. Има невероятни глупости вътре, но все пак е много забавна. Явно тези, които са я писали (нз кой е щото не пише автор а само преводачи) са искали да я направят сериозна книга и донякъде са успяли - до момента, в който не видиш "ВНИМАНИЕ ТЕ са сртед нас!" на предната корица и картинките от игри на задната. И има някои интересни неща вътре но като цяло обобщават известни митове, легенди и други такива, като на много места цитират Библията и някои откровения. Аве въобще голям Фън!
[/U

Antonium

  • Гост
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #168 -: Февруари 20, 2007, 13:44:15 pm »
"ВНИМАНИЕ ТЕ са сртед нас!"
Това напомня някой местни постове, Да внимаваме ;)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #169 -: Март 11, 2007, 09:35:02 am »
В момента у нас е проф. Рандъл Бейкър. В СУ ще има представяне на две негови книги, за съжаление хванах предаването по ТВ "Европа" твърде късно и не видях, кои са книгите. Разговора беше широко тематичен, но стана дума за квантовата физика и новите изследвания, проучвания и открития с които се занимава Харвардския универитет - за съществуването на безброй паралелни реалности, и че човек вероятно живее едновременно в тези реалности / което в същност ме подсеща за така необяснимите дежа вю, каквото вчера отново ми се случи/.

Та така - от 18.30 ч. не успях да чуя датата, който се интеесува сам ще провери, ще има представяне на две нови негови книги в СУ - София.
« Последна редакция: Март 11, 2007, 09:35:58 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #170 -: Март 11, 2007, 12:58:59 pm »
И още нещо : днес от 15.00 ч. по BTV ще дават 9-ти епизод на филма на Пламен Петков - "Българите"- връх Тангра в планината Тян Шан и т.н. ... за тези,които биха се заинтересували :)
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #171 -: Март 16, 2007, 16:28:25 pm »
Разговори с Бога
/Въведение/

    Стоиш пред прага на едно изключително преживяване. Стоиш пред прага на един разговор с Бога. Да, да. Знам... това е невъзможно. Човек може да говори на Бога, разбира се, но не и с Бога. Искам да кажа, че Бог няма да отговори, нали? Поне не под формата на обикновен всекидневен разговор!
   Така си мислех и аз. Тогава тази книга ми се случи. Имам го предвид буквално. Тази книга не бе написана от мене; тя ми се случи. И като я прочетеш, тя и на тебе ще ти се случи, защото всички ние сме водени към истината, за която сме готови.
    Животът ми сигурно би бил много по-лек, ако бях запазил всичко това в мълчание. Но не това беше причината то да ми се случи. Затова каквито и неудобства да би ми причинила тази книга (както и да ме нарекат: богохулник, измамник, лицемер, който не е живял тези истини в миналото си, и ли може би най-лошото - свят човек), вече ми е невъзможно да спра този процес. Нито пък бих искал. Имах възможност да се отдръпна от всичко това, но не я приех. Реших да се вслушам в това, което инстинктът ми подсказваше за тази книга, вместо в онова, което ще каже за нея по-голямата част от света.
    Инстинктът ми подсказва, че книгата не е безсмислица, свръхактивност на незадоволено духовно въображение или просто оправдание на човек, търсещ реванш за пропиления си живот. О, премислял съм ги всичките тези неща - едно по едно. Дадох на няколко души да прочетат този материал, още като ръкопис. Тя бяха трогнати. И плакаха. И се смяха, заради радостта и хумора в него. И животът им, както ми казаха се промени. Бяха разтърсени - бяха усетили прилив на сила. Много от тях казаха, че са били преобразени.
   (....и т.н.)

Нийл Доналд Уолш


Още преди месеци ми препоръчаха тази книга /или филма/, но аз все нямах време. Днес се зачетох в нея и наистина разбрах, че е вълнуваща.
Аз също възприемам живота си като много странен и динамичен, може би защото съм се научила да забелязвам малките странни "случки-пътеводители", които са ключетата насочващи ни все по-нататък....и все нататък по Пътя... в невероятното "приключение" Живот :)
Предлагам на вниманието на всеки, проявяващ интерес, книгата "Разговори с Бога" на Нийл Уолш.

http://www.izvorite.com/downloud/downloud5.htm
« Последна редакция: Март 16, 2007, 16:32:07 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #172 -: Март 18, 2007, 23:13:32 pm »
Фондациите на Айзък Азимов-задължителни са
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #173 -: Март 20, 2007, 14:54:42 pm »
В момента не могат  да се теглят книги от  "Извoрите" :(((
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #174 -: Март 20, 2007, 15:36:02 pm »
Хиперионите е една от най-добрата съвременна фантастика. а за Seine Saint Denis Style сигурно ще ти хареса и Сфера и Жертвата от същия автор

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #175 -: Май 01, 2007, 18:34:39 pm »
Много ми хареса книгата "Тайни проекти" на Емилия Манолова, мислех да постна тук предговора, невероятен е - всички въпроси са въпроси, които вълнуват всеки един от нас и дават  представа за идеята на цялата книга. Реших, обаче, че вече всички са я чели и затова се отказах. Та така - книгата е превъзходна. :)
« Последна редакция: Май 01, 2007, 18:38:58 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

ton

  • Гост

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #177 -: Май 21, 2007, 00:47:12 am »
Препоръчвам:
  Паулу Коелю
 "Войнът на светлината" - Наръчник

 
Изключително подходящо за сверяване на часовниците.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #178 -: Май 21, 2007, 15:08:12 pm »
Препоръчвам книгите на Блаватска и Рьорих, както и Дънов, макар, че аз самият още съм чел само една част от тях.

Тайни в полята на Фреди Силва
Пътят на душите на Майкъл Нютън
Книгите на Тихоплав и Тихоплав
Тайната история на Библията на Месод и Роже Сабах.
Хомо сапиенс за произхода на хомо сапиенс на К. Мутафчиев.
Книгите на Стоянова за Ванга
Фентъзи сагата Колелото на времето.

Но всяка книга трябва да се чете с едно на ум.

Трябва да се прочетат и всички древни книги, или колкото може повече. Което смятам да направя.


Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Какво препоръчваш?...
« Отговор #179 -: Май 21, 2007, 20:15:25 pm »
Аз пък препоръчвам ето това: http://youtube.com/watch?v=c4PrmqvYO94&mode=related&search=
http://video.google.com/videoplay?docid=-4082619219414691221&q=Milgram%27s+Obedience+Experiments

И се замислете преди да говорите после където и да е колко са добри хората по природа,как се обичат един друг и как злите илюминати ги контролират против волята им
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27