Автор Тема: Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!  (Прочетена 12576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Безалкохолните смучат енергията на клетките ни

Монитор

Консервантът Е211 руши ДНК, предупреждава британски учен

Безалкохолните напитки съдържат вещество, което атакува сърцевината на клетките. Действието му е подмолно. С течение на времето обаче пораженията, които върши в организма, могат да се сравнят със злоупотребата с алкохола и вредата, която той оказва върху черния дроб. Най-опасна, от които е цирозата и болестта на Паркинсонл съобщава в. The Independent. Това е заключението от проучването на проф. Питър Пайпър водещ учен от университета в Шефилд.
Безалкохолните газирани напитки, а и не само те, съдържат вещество, чието особено вредно въздействие досега е било силно подценявано. 
Става дума за натриевия бензоат -E211, който масово се използва като консервант в хранителната промишленост. Той е одобрен от контролните органи на редица страни.
Първите тревожни съобщения за вредата от бензоата дойдоха преди време, когато се доказа, че той е канцерогенен. Проблемът е в това, че при съединението на натриевия бензоат с витамин С, който се съдържа в безалкохолните, се образува бензол - силно канцерогенно вещество. Някои страни дори изтеглиха от продажба големи количества безалкохолни напитки, заради високо съдържание на бензол, съобщава в. The Independent.
Въпреки това E211 се смята за относително безопасна добавка, ако разбира се спазва нормативът, който определя какво количество от него е допустимо да има във всеки отделен продукт.
В своето проучване  професорът по молекулярна биология и биотехнология Питър Пайпър изпитал въздействието на натриевия бензоат върху живи дрождени клетки и установил, че това съединение уврежда важна част от ДНК в митохондриите.   
"Натриевият бензоат уврежда сериозно ДНК в митохондриите и то така , че напълно ги "парализират". А митохондриите са тези клетки , които ви зареждат с енергия. И ако голяма чест от тях е повредена, клетката започва да работи вяло. Много заболявания са свързани именно с увреждането на този участък от ДНК  - това са болестта на Паркинсон и редица други невродегенеративни болести, които обикновено са свързани със стареенето на организма", обясни проф.Пайпър..   
Според учения нормативите за допустимото количество Е211 в хранителните продукти трябва да се преразгледа. Съществуващите методи за проверка съдържанието на натриев бензоат обаче не са надеждни, предупреждава проф. Пайпър. А това е особено опасно за децата, които консумират големи количества безалкохолни напитки, смята професорът.



Неактивен Julia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Добре, че не употребявам тези гадости от доста време  :-\
Изборът е ваш, последиците – също.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Добре, че не употребявам тези гадости от доста време  :-\
Не само в безалкохолните напитки го има. :( Ето и още няколко,които са на същата основа.
http://www.laleva.cc/food/enumbers/E201-220.html

kompi

  • Гост
Затова пия само озонирана вода с нарязан лимон,освен това газираното разрушава костната система :'(.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
даам водата с лимон адски много разхлажда и утолява жаждата,повече орт всяка друга напитка...Иначе си пийвам и количка редовно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #5 -: Декември 29, 2009, 12:59:55 pm »
 :)При газираните напитки знаем, че се използва въглероден двуокис, който способства за повишаване кръвното налягане, дразни стомаха, възбужда колит на стомаха или червата и какво ли не още. Но за жалост много родители приемат ползването на газирани напитки и сандвичи от разните световни вериги като израз на благоденствие ;D, но не е :nea:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 16:43:04 pm »
 :hi:

Аз лично спрях да консyмирам безалкохони напитки преблизително 5 години, минах само на ВОДААААААААААААА
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #7 -: Януари 08, 2010, 19:03:08 pm »
 ;D "БИСТРА ВОДИЦА, МИРНА ГЛАВИЦА" :drinks:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #8 -: Януари 14, 2010, 12:01:13 pm »
А митохондриите са тези клетки

Опссс...! Не са клетки, а органели в клетката.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #9 -: Януари 14, 2010, 15:36:02 pm »
Опссс...! Не са клетки, а органели в клетката.

+1

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 12:49:12 pm »
  ;D В газираните напитки не само въглеродният двуокис създава проблеми, а и консерванти, подсладители също ни подготвят истински сигурна бомба, за в бъдеще време  :bomb: 
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Интуиция

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #11 -: Януари 29, 2010, 16:55:30 pm »
Е, аз съм от щастливците, които просто не ги понасят...
Никога не съм разбирала как се утолява жажда с кола или тем подобни, дето са сладки и дразнят езика ;D
Нали когато си жаден, организма иска ВОДА или е сложно за доста хора това :diablo:

Неактивен multisync

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #12 -: Януари 29, 2010, 23:37:59 pm »
Е, аз съм от щастливците, които просто не ги понасят...
Никога не съм разбирала как се утолява жажда с кола или тем подобни, дето са сладки и дразнят езика ;D
Нали когато си жаден, организма иска ВОДА или е сложно за доста хора това :diablo:
Е на някой явно водата не им е вкусна и предпочитат газираното за да утолят жаждата.  :drinks: Аз колкото повече пия нещо газирано толкова повече ми се допива ВОДА.

Неактивен gogotosam

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #13 -: Март 18, 2010, 20:57:13 pm »
    Привет на всички!
  То наколко години избягвам всякакъв вид безалкохолно и дори се отказах от любимата си бира. Имах си доста проблеми с разни алергии а най- неприятното си беше сенната хрема. Доста лекарства гълтах, от които нямаше особено излекуване, само временно облекчение, но сега НЕ. Да ги е яд химическата промишлиност от такива като мен. Е дами и господа сега вече съм добре.
   Споделям това със всички вас, за да предотвратя пиенето на химии, кагато водата може да се справи с такива хронични заболявания.
    Радвайте се, пийте вода и бъдете щастливи :)

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Безалкохолните смучат енергията на клетките ни!
« Отговор #14 -: Март 18, 2010, 21:04:38 pm »
    Привет на всички!
  То наколко години избягвам всякакъв вид безалкохолно и дори се отказах от любимата си бира. Имах си доста проблеми с разни алергии а най- неприятното си беше сенната хрема. Доста лекарства гълтах, от които нямаше особено излекуване, само временно облекчение, но сега НЕ. Да ги е яд химическата промишлиност от такива като мен. Е дами и господа сега вече съм добре.
   Споделям това със всички вас, за да предотвратя пиенето на химии, кагато водата може да се справи с такива хронични заболявания.
    Радвайте се, пийте вода и бъдете щастливи :)

Поздравления, аз от доста време се опитвам да обясня на един френд (безуспешно), че сенната хрема която го мъчи, може да бъде премахната чрез един най-обикновен хранителен и питеен режим. За жалост продължава да си се буха с химия.
Още веднъж браво, такива примери от личен опит са нужни за да се подкопава доверието във фармафията  :i_am_so_happy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27