Автор Тема: Наблюдение на НЛО от 9 юни, 2005-та година над София  (Прочетена 7766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
На 9 юни 2005-та година следобед, излязох на редовно (протоколирано) наблюдение като използвах комбинация между бинокъл Carl Zeiss Jena 10x50 и зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 от най-новите модификации със снижено качество на изображението. Това е както съм писал класическата комбинация между бинокъл и мощна зрителна тръба. Наблюдението започна в 18:05 часа на идеална наблюдателна площадка в квартал “Бояна”, която дава 270 градусов обзор (изключение на юг планината Витоша) и при добри климатични условия - сравнително ясно небе, тук-таме с облачна покривка. В 20:06 часа на около 42 градуса (+-2) източно от посока север по компас непосредствено над Стара планина забелязах бяла светлина, която първоначално сметнах за фар от пътнически самолет маневриращ недалеч от летище “София”. Когато погледнах през бинокълът не видях никакво тяло на самолет, а просто една ярка бяла светлина, която бавно се движеше съвсем малко над Стара планина в посока изток. Зрителната тръба ЗРТ 457 М беше инсталирана на триногата си, която бе разпъната върху солиден бетонен блок и с нея имаше почти идеален обзор върху всички въздушни обекти в радиус от 270 градуса. Веднага я обърнах към бялата светлина и през 60х увеличение на фона на врящият от движението на въздушните маси планински пейзаж на Стара планина видях малко видимо метално (сребристо) топче, което премина през зрителното поле на тръбата (60х/0,49гр.) за около секунда и половина. Сребристото топче беше с приблизителен ъглов размер на планетата Венера. Преминавайки през зрителното поле на приборът, обектът бе загубен безвъзвратно след като “се скри” зад стоящо на близо дърво. Всякакви опити за намирането му с просто око и с бинокълът от мястото на засичането на 42 градуса до 120 градуса тоест до северният склон на планина “Витоша” непосредствено срещу Студентски град в продължение на около 20 минути останаха без резултат.

Със сигурност пряката дистанция до обекта е била повече от 15 км., защото изображението на обектите на по-големи дистанции(20, 25, 30 км.) наблюдавани през 60х увеличение се размива следствие движението на въздушните маси. Така например самолетите, които захождат за кацане на летище “София” от запад и преминават на около 7 км. северно от наблюдателната ми позиция се виждат кристално ясно, докато изображението на тези приземяващи се от посока изток е размито. Според грубите ми анализи обектът е бил с диаметър между 4 и 7 метра и се е намирал на около 25 километра пряка дистанция, тоест на около 10 километра северозападно от металургичен комплекс “Кремиковци”, като в моментът на наблюдението е летял право към летище “София” с предполагаема скорост 200-300 км/час.
« Последна редакция: Май 24, 2007, 13:49:36 pm от H. »

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
поне 20тина пъти до сега наблюдавам такава бяла светлина.. обяснение: сателит ;) но не и извънземни :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
И откъде тази сигурност в това твърдение :D

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
правилна директория по едно и също време...

докажи противното ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Там е работата приятелю - никой нищо не може да докаже ;) Дори да ми извадиш разписания и директории и да ми направиш 3 тома с изчисления :) Може да е било всичко - не си бил на място, не си видял, а и да си видял, няма как да знаеш какво си видял :)

Тъй че доказвай на себе си каквото ти душа иска :P

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
да не останете с впечатление, че не вервам в нло-та истории.. такива разни.. не просто по темата му казвам на пича за какво става дума.. всяка божи вечер при чисто небе може да го наблюдаваш..

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
сателит???невъзможно!
« Отговор #6 -: Юни 14, 2007, 16:19:10 pm »
поне 20тина пъти до сега наблюдавам такава бяла светлина.. обяснение: сателит ;) но не и извънземни :D

Нищо подобно. Въпросната бяла светлина е наблюдавана в момент, в който Слънцето все още не е залязло. А наблюдението на сателит преди окончателното залязване е невъзможно. Второ обектът е наблюдаван на фона на Стара планина със скорост около 300 км/час, а сателитетите орбитират минимум на 180 км около Земята с първа космическа скорост от 8 км/сек. А вече дали въпросният обект е земна или извънземна технология никой със сигурност не може да каже.

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
снимки?

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
снимки?

За съжаление не съм направил никакви снимки на това НЛО. Но даже и в момента на наблюдението да имах инсталиран цифров фотоапарат към мощната зрителна тръба времето за реакция беше толкова ограничено, че със сигурност нямаше да се справя. Аз имам много добра наблюдателна техника включително съветско МТО 1000, което съм го модифицирал в пълноценен телескоп на увеличение около 70 пъти, но  засега нямам нито техника за заснемане, нито какъвто и да било опит в тази насока. За сметка на това намерих снимки на същото НЛО в интернет правени от други хора. Ето една от тях:


Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Това ми прилича повече на холограма  :-\  и то недобре изпълнена...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Това ми прилича повече на холограма  :-\  и то недобре изпълнена...

Много е добре да сте критични, но има още снимки на същият тип НЛО правени от различни хора. Едва ли всичките са холограма.







« Последна редакция: Юни 25, 2007, 14:17:19 pm от File099 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
17 Отговора
11549 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2008, 01:21:41 am
от H.
Куриози от 2005 г.

Започната от Alien FUN

7 Отговора
6179 Прегледи
Последна публикация Януари 04, 2006, 21:33:49 pm
от Mirotvorec
7 Отговора
5170 Прегледи
Последна публикация Декември 29, 2005, 01:21:30 am
от asdfghjkl
9 Отговора
7420 Прегледи
Последна публикация Януари 17, 2006, 12:24:40 pm
от fisk
3 Отговора
4670 Прегледи
Последна публикация Август 22, 2006, 15:03:47 pm
от rPaguHaP

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27