Автор Тема: Какво е това на небето?  (Прочетена 15328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dozme

  • Гост
Какво е това на небето?
« -: Май 11, 2007, 21:39:49 pm »
Здравейте, сравнително нов съм тук и ми е доста интересно да чета дискусиите. Нямаше как да се въздържа, защото съм силно обезпокоен от това което видях вчера на нощното небе. Някой от Вас забелязал ли е ултра ярката звезда (?) на небето от известно време? При ясно небе няма как да не се види, та тя е като Голиат сред Давидовци.. Вчера я забелязах и мога да се закълна, че тази вечер е поне 2 пъти по-голяма от снощи! Толкова е ярка, че трудно си задържам погледа на нея, и не знам дали така ми се струва, но някак си ми свети в пъстри лъчи и е в доста причудлива форма. Ако някой знае нещо по въпроса МОЛЯ ВИ пишете какво е това, че тука сме се побъркали от хипотези и "филми"  ::)
« Последна редакция: Май 13, 2007, 10:29:29 am от H. »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво е това на небето ?
« Отговор #1 -: Май 11, 2007, 22:00:12 pm »
Ами и аз я  гледам от две седмици наистина е доста голяма и ако не е някоя планета  доколкото знам най ярката звезда трябва да е Сириус.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво е това на небето ?
« Отговор #2 -: Май 11, 2007, 22:03:03 pm »
Доколкото разбрах май е Венера  ;)

dozme

  • Гост
Re: Какво е това на небето ?
« Отговор #3 -: Май 11, 2007, 22:05:05 pm »
о благодаря :) значи беше излишно да се паникьосвам, както и да ти пращам ЛС :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво е това на небето ?
« Отговор #4 -: Май 11, 2007, 22:29:28 pm »
Данни за Венера      
   
Условия за наблюдение.

Венера от началото на годината до края на юли е видима на вечерното небе, като особено благоприятни условия за наблюдение настъпват през април, май и юни. Планетата е недостъпна за наблюдение през август, след което отново изгрява на утринното небе.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Какво е това на небето ?
« Отговор #5 -: Май 14, 2007, 18:06:32 pm »
Данни за Венера      
   
Условия за наблюдение.

Венера от началото на годината до края на юли е видима на вечерното небе, като особено благоприятни условия за наблюдение настъпват през април, май и юни. Планетата е недостъпна за наблюдение през август, след което отново изгрява на утринното небе.

Венера е най-ярка :)
Появява се от северозапад ако не се лъжа и май не е вярно че не се вижда през август
От астрономия хабер си нямам, но това го знам от дядо ми  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #6 -: Май 14, 2007, 19:52:09 pm »
Всяка вечер се появява една такава много ярка звезда в посока изток-юго изток, предполагам, че за същата иде реч.  :)
Не мисли като човек!-Крион

milenski

  • Гост
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #7 -: Май 14, 2007, 20:19:52 pm »
Около 22 часа тази вечер на югоизток изгрява Юпитер, на запад-северозапад залязва Венера, а на запад ще се вижда Сатурн. В три сутринта от изток изгрява Марс.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #8 -: Май 14, 2007, 20:49:30 pm »
Още не се е стъмнило а Венера си блести много ясно  :P

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #9 -: Май 14, 2007, 23:23:51 pm »
Това на небето е Юпитер. Венера се вижда вечер и сутрин.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #10 -: Май 14, 2007, 23:28:05 pm »
Това на небето е Юпитер. Венера се вижда вечер и сутрин.

Тогава твоето твърдение влиза в конфликт с това твърдение

 
Цитат
Публикувана от: Lampyridus photuris
Вмъкни Цитат
Около 22 часа тази вечер на югоизток изгрява Юпитер,

Тъй като небесното тяло което видях  първо че беше западна посока и второ  както виждаш от часа на поста е доста преди 22  ;)
« Последна редакция: Май 15, 2007, 00:07:29 am от Alien »

Неактивен AnTrakS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #11 -: Май 14, 2007, 23:47:31 pm »
Да , Венера е оформлението на планетата може да се види горе-долу с бинокъл 15х70.

С телескоп вече си идваме на думата  ;).

Юпитер , ако не се лъжа на моите координати изгрява нощем след 2-3 часа  :-X

milenski

  • Гост
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #12 -: Май 15, 2007, 07:20:02 am »
На този сайт
http://skytonight.com/
има много хубава интерактивна звездна карта. Досега не е давала дефекти.
Когато се съмнявам за някоя планета коя точно е, си гледам картата  :)

Снощи си спомних една много забавна случка. Преди много години една вечер бях смаяна от гледката на изключително ярка звезда. Направо като лампа светеше това чудо. Няколко вечери подред я наблюдавах, докато не ми направи впечатление, че тя хич не мърда - по цяла нощ си висеше на едно и също място, с което вече хептен ме заинтригува. Докато един хубав слънчев ден не погледнах в същата посока. Оказа се, че там има огромен строителен кран. Това, което бях гледала с такъв интерес и трепет, се оказа прожекторът от върха на крана  ;D

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #13 -: Май 15, 2007, 10:18:33 am »
Данни за Венера      
   
Условия за наблюдение.

Венера от началото на годината до края на юли е видима на вечерното небе, като особено благоприятни условия за наблюдение настъпват през април, май и юни. Планетата е недостъпна за наблюдение през август, след което отново изгрява на утринното небе.

Венера е най-ярка :)
Появява се от северозапад ако не се лъжа и май не е вярно че не се вижда през август
От астрономия хабер си нямам, но това го знам от дядо ми  :)
Смърф, не се притеснявай, 90% от участниците във форума, нямат никакво понятие от астрономическите обекти и винаги съм се чудил на тяхното умение да объркат Венера или друг ярък небесен обект с нещо друго. Малко са хората като Lampyridus photuris, респект, които използват карта за да се ориентират по небето, повечето са на принципа - КВО ВИДЕХ СНОЩИ, НАПРАО МА ИЗКЪРТИ, ЕДНО ЯРКО ЕЙ ТАМ СИДЕШЕ И НЕ МЪРДАШЕ :D

lexas

  • Гост
Re: Какво е това на небето?
« Отговор #14 -: Май 15, 2007, 12:21:54 pm »
Абсолютно е така.И аз нямам карта на небето и карам насляпо.Веднъж и аз видях някакви шест светлини в небето дето се въртяха в кръг( май бяха 6 де..) .На другия ден гледам в "Шоуто на Слави" как той показва статия в "Нощен труд" : "НЛО над София?"  ...Което ми е странно.Аз помислих,че е Концерт на Ивана или нещо такова.А за Венера нищо особено не съм видял.Свети си и толкова.Предвид 1600 раси само в СЛънчевата система нещата изглеждат напълно в ред.

ПС: ако някой се дразни...да знае,че през първите 100 поста съм доста труден за разбиране :)
« Последна редакция: Май 15, 2007, 14:37:04 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27