Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216094 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #210 -: Април 17, 2009, 14:06:54 pm »
Спорт-Здраве4 , мерси. Ще разпитам. Много кофти.
Аз се простих с желанието си за домашно животно, веднага след като разбрах, каква е работата с ваксините.
А какво става всъщност, ако откажеш да ваксинираш животното. Евентуално могат да се лекуват с хомеопатия. Има ли вратички?..
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
  • *terrafim*
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #211 -: Април 17, 2009, 14:48:39 pm »
Вратички винаги има, преди време трябваше да заведа котарака си на ветеринар за втори път през живота му (той е на 14 години) заради хранително натравяне с един кренвирш на Тандем и онзи ме попита дали е ваксиниран, отговорът ми беше "не" и ветеринарят веднага започна много настървено да ми говори какво трябвало да направя. Така го изгледах, че спря по средата на думата, свърши си работата по конкретния случай, за който бях отишъл и повече не подхвана темата. Така че никой насила не може да слага ваксини, ако попаднеш на някой, който е много настоятелен, просто смени ветеринаря.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #212 -: Април 18, 2009, 03:12:27 am »
Днеска гледах една начумерена дебелана. Нещо имаше в ухото си, викам си да не е слухов апарат. Позаглеждам се, а то се оказва блутуут моторола ....

!!!???

Та ми хрумна - ще има хора, които ще обожават имплантите. Всяко нещо, което ги "подобрява" в стил Робокоп, или пък Боргите от стар трек, е добре дошло.
Хората си умират да бъдат "подобрени".

Явно вярата в съвършеното творение си е отишла някъде. Сякаш страдат от някакъв комплекс за малоценност, такива каквито са, който трябва да се нахрани.
Тъжно!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Звезден Скитник
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #213 -: Август 02, 2009, 22:03:39 pm »
Стига ми един мозък, който ми бъка мислите.
Нямам нужда от втори, дето да ги "подрежда"....
Аз скитник съм сред звездите И всяка една мой дом е. Аз съм слънцет, което те буди. Аз съм тревата п

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #214 -: Август 07, 2009, 00:13:44 am »
Трябва да организираме протест срещу въвеждането на биометричние данни!

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #215 -: Август 07, 2009, 01:15:18 am »
Идеята е добра,но те веднага ще се оправдая че европейския съюз ни задължава за тези документи с биометрични данни.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #216 -: Август 12, 2009, 11:23:11 am »

Овладяване на гнева
Автор: Мартин ван Кревелд*


Големият брат се задава на хоризонта.
Как ще реагираме?


Появата на нови технологии невинаги предвещава слънчево утро. Нашето въоръжено с техника общество вече следи непрестанно някои "нежелани субекти". Представете си един свят, в който всяко новородено незабавно бива снабдявано с капсулка, присадена в подмишницата. Вътре има сензори, миниатюрни количества хормони, безжичен излъчвател и приемник. Устройството се захранва от батерия като тази в часовника ви. Капсулата задължително се подновява на всеки 5 години, което се контролира строго и тъй като е много евтино, се финансира от държавата.

От раждането си нататък човек няма да има нито миг в живота си, в който да остане ненаблюдаван. На всеки уличен ъгъл, до входа на всяко жилище, може би дори вътре във всяка стая и под всяко легло ще има метална кутия, която ще бъде напълно защитена срещу отваряне и кражба. Всяка кутия ще съдържа приемник и предавател, свързани с централен компютър. Всеки път когато човек минава покрай кутията, от нея ще се излъчва електронен доклад. В него ще се казва нещо такова: "Нивото на хормона на гнева в кръвта на № KJ-090679883 е малко повишено. Да му се инжектират в кръвта 21 мг от съответното антихормонално лекарство, за да не прибегне до насилие."

Всичко това ще става автоматично и в рамките на няколко секунди, а запис на станалото ще се изпраща в централата. Там лекари в бели престилки ще се занимават с търсенето на още по-добри методи за гарантиране на това, че хората няма да нанасят поражения върху останалите, върху самите себе си или върху околната среда.

Вече съществуват повечето от елементите на такава система, като например хормоналното лечение, възпиращо сексуалните престъпници от рецидиви, или спасяващо от антидепресантите, превръщащи хората в зомбита. И тъй като забавянето на глобалната икономика води до увеличаването на всякакви видове престъпления, останалата част от системата по всяка вероятност ще бъде създадена в съвсем близко бъдеще. Подобни методики вероятно ще се харесат на кметовете, желаещи да контролират престъпност­та, на пацифистите, които искат да премахнат войната във всичките й форми, и на феминистките, които винаги се оплакват от лошите неща, които мъжете правят на жените. Въпросът е готови ли сме да платим цената?


*Мартин ван Гревелд е израелски военен историк и автор на книгата "Културата на войната"
http://www.foreignpolicy.bg/show.php?storyid=755270

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 242
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #217 -: Август 21, 2009, 12:54:12 pm »
Спорт-Здраве4 , мерси. Ще разпитам. Много кофти.
Аз се простих с желанието си за домашно животно, веднага след като разбрах, каква е работата с ваксините.
А какво става всъщност, ако откажеш да ваксинираш животното. Евентуално могат да се лекуват с хомеопатия. Има ли вратички?..

Кучето ми няма никакви ваксини и вече година и месец не е боледувало от нищо, а връстниците му, с които израстна с месец отгоре или отдолу разлика, боледуват от какво ли не...кисти, бучки, стомашни бактерии и разстройства и простотии(немска овчарка, българска овчарка, хъски, още цели три пита - това не е свързано с породата, свързано е с това, че всички са маниаци на ветеринарната медицина).Връстниците му всеки месец си взимат редовни обезпаразитителни, инженкции против кърлежи и паразити и ваксини както са им графиците.

Ако пак трябва да си взимам куче, никога няма да му сложа нито една ваксина.В момента кучето ми и ма първите две от общо трите ваксини в първите три месеца.Няма нищо друго - няма третата ваксина, няма годишна ваксина, няма бяс, няма обезпаразитителни - нищо.

И му НЯМА нищо !

Поздрав за всички в Хнет с http://www.youtube.com/watch?v=OIKz-_zP1yI

chip away !
« Последна редакция: Август 21, 2009, 12:57:01 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #218 -: Ноември 20, 2009, 12:25:53 pm »
Intel предсказа вграждане на чипове в мозъка
http://www.dnes.bg/technology/2009/11/20/injenerite-ot-intel-predskazaha-vgrajdane-na-chipove-v-mozyka.81104
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 13:48:37 pm от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #219 -: Ноември 20, 2009, 12:46:15 pm »
Intel предсказа вграждане на чипове в мозъка
http://www.dnes.bg/

Този, който произвежда чиповете, предсказва тяхното внедряване. На такова откритие на село се казва "Да намериш брадва на дръвник".

Досущ като всички други предсказания - справка библията.  ;D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #220 -: Ноември 20, 2009, 21:57:10 pm »
Ми и сега си носим по 2-3 чипчета ве : по 2 мобилни телефона, кредитни карти, и т.н.
кво ся кахърите ;D

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #221 -: Ноември 29, 2009, 19:42:25 pm »

Лорд Монктън: В Копенхаген ще подпишат световно правителство

+ ЧЕСТИТО: Вашият маркиращ чип е готов

http://www.ivanstamenov.com/?p=663#more-663

Неактивен lovesimple

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • corrupted mind
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #222 -: Ноември 30, 2009, 12:11:12 pm »
Интересно как всички "хващат гората" . Аз не бих станал отшелник . Индивидуалността е дар , който рано или късно ще бъде отнет от човека , поради неспособността му да бъде адекватен и неговата обща неефективност и полезност към прогреса на човечество.
Поставянето на чипове на населението е просто една крачка напред за напредъка на нашата раса и ужасно деяние срещу свободите на отделния човек - това е моето доста скромно мнение по въпроса.
има ли на тоя свят цар , да е добър - да обича простите и болярите да мрази ?

Неактивен kostova.13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #223 -: Ноември 30, 2009, 12:23:31 pm »
И как точно ще напредне нашата раса като ни имплантират този чип? По умни ли ще станем? Не знам......
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 15:52:12 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #224 -: Ноември 30, 2009, 12:34:08 pm »
Доста се надценяват възможностите на чиповете според мене. С чип няма как да се контролират мислите, чувствата и желанията на човека. Има други методи и то не за контрол, а за манипулация в това отношение, но и при тях всичко зависи от качествата и податливостта на манипулирания. Чрез чипа можеш да повлияеш на външния живот на човека, да го следиш, наблюдаваш, да контролираш сметките му, да го убиеш физически, да го докараш до болест, лудост или безсъзнателност, но не и да контролираш психиката му. Съзнанието просто ще се откъсне от тялото, но ще продължи да си съществува и ще запази своята индивидуалност във фино-материалните сфери. Това, което ще остане в тези крайни случаи в грубо-материалния свят, не виждам как може да е от полза за който и да е. Освен ако ползата не е била в елиминирането на човека разбира се. Иначе за наблюдение, събиране на информация и др. чипът е доста удобен.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27