Автор Тема: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око  (Прочетена 662796 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2175 -: Май 13, 2020, 10:02:20 am »







"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен stefan4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2176 -: Май 14, 2020, 21:11:15 pm »
Не мисля, че е забавно или от сорта. Групата Foo Fighters - за незапознатите това е алтернатив-рок банда от САЩ основана от барабаниста на бившите Нирвана - Дейв Гроул след самоубийството на Кърт Кобейн. Оставяме настрана факта, че тази група ми е много любима при все, че е майнстийм банда (мтв, комерсиална и т.н.), обърнете внимание на този клип от последния им албум "The Sky Is A Neighborhood".
Песента много ми допада като аранжимент, музика и звучене като цяло, слушал съм я ако не стотици, то десетки пъти. Но чак днес се загледах по-обстойно в клипа... Никола Тесла, звезди, не можем да заспим, не поглеждайте нагоре. Небето е квартал, трябва да заспим някак. И най-интересното - нещо идва над главите ни, не поглеждай сега.
Имам усещането, че има някаква символика в тази песен и нищо в текста й не е случайно попаднало там. Или Дейв Гроул знае нещо повече от нас?

Приятно слушане на тези, които харесват алтернатив-рок музиката от 90-те.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2177 -: Май 15, 2020, 20:31:47 pm »
 :D
Май на някои вече не им издържат нервите.  :---
Но кой каквото е посял.
 :hi:

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2178 -: Май 16, 2020, 22:27:13 pm »









Разбрано  :hi:

надявам се и ти да се придържаш към този стандарт, за чист български.

( латинската  шикалкавица, на антистарт-бота, я пуснах и написах умишлено)

 За да видите, как изглежда света, през англо-езичната манипулация.

п.п.

А, за баба ми си прав, че тя и на 92, изглеждаше, по млада и здрава от съучениците ви и  в пределна възраст  на израстване никога  " не се е ваксинирала " и лекарства не пиеше .

  :D

 

А, това с Мутафйчийски 
 ( другия път )



 
« Последна редакция: Май 16, 2020, 22:40:39 pm от Noris »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2179 -: Май 17, 2020, 17:20:04 pm »
Цялото "интервю" с Каръклийски:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2180 -: Април 25, 2022, 18:26:32 pm »
Те са навсякъде!




Тази излиза по-малка от оригинала,но се надявам,че буквите са достатъчно четливи.





* Така преработвам емоциите,които натрупвам от разни материали.Но повод за втората картинка е едно видео,което ще представя в темата за войната.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2181 -: Април 27, 2022, 23:01:36 pm »
Попитахме 100 блондинки...

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2182 -: Юни 03, 2023, 19:53:28 pm »



Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2183 -: Август 06, 2023, 17:22:06 pm »
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2184 -: Август 10, 2023, 16:32:55 pm »

Министър Цоков: За да имаме добро образование, ни трябват добре платени учители

https://novini.bg/bylgariya/obrazovanie/795911

Досега говорим само за ниски резултати, а днес видяхме, че в българското образование има и деца, които лидират със своето участие не само с ученето и усвояването на умения, но и в различни състезания, олимпиади, обществени дейности и т.н. Това обаче не може да се случи без добре платени и подготвени учители. Затова и другата радостна новина от днес е, че началната заплата на учител ще бъде 1709 лева. Това заяви пред журналисти министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков, предаде репортер на

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2185 -: Август 10, 2023, 17:45:58 pm »
По принцип съм съгласен с министър Цоков и намирам това за добра идея.
Малко съм изненадан как успяха да намерят пари...както и да е,приятна изненада за учителите,особено ако наистина се реализира това увеличение.
.....

Изненадан,но не и приятно е Балем,в една от версиите си в една от паралелните реалности:


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2186 -: Август 11, 2023, 08:51:01 am »
Хоумър,
Цитат
   как успяха да намерят пари... 
  :XXX:

Без подходящата мотивация, не ще се получи необходимата....индоктринация.
 :hi:

В момента се шири такава функционална неграмотност сред подрастващите, че ако им се наложи да оцеляват в гората, 90% от тях вероятно ще се наядЪт с куче грозде или подобни растения, смятайки ги за боровинки....
 :flag_of_truce:

А учителей тут непричем....



« Последна редакция: Август 11, 2023, 09:07:21 am от paci1 »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2187 -: Август 11, 2023, 16:53:20 pm »
А, може ли някой да ми каже, вярна ли е тази информация?!

https://svobodnoslovo.eu/mrezhata/izvadiha-yovkov-elin-pelin-radichkov-smirnenski-i-vapcarov-ot-uchebnicite-zameniha-gi-s-karabashliev-gospodinov-i-evtimova-a-sega-zakonite-bili-krivi/114154

Извадиха Йовков, Елин Пелин, Радичков, Смирненски и Вапцаров от учебниците, замениха ги с Карабашлиев, Господинов и Евтимова, а сега законите били криви.

П.п.
Зададох темата в раздел FUN, защото смятам, че цялото ни образование на този етап, е съвкупност от учители и ученици свързани с МОН , ЕС стандарти..за там (МОН може и като Монстер да се разбира) ...И едно  90 %  на това което ги учат  е именно незнанието, да съществуваме без изградената от тях система виртуално .
За корумпираните учители, професори в училищата и университетите не ми се пише . Родителите си дават парите , и си мислят, че образоват и развиват децата си ...а, те..?!.
Явно всичко е пари, в тази инкарнация,но не и  истинско знание и образование.
Или, всичко е вятър и мъгла , само вятъра не е вятър .

Цитат
В момента се шири такава функционална неграмотност сред подрастващите, че ако им се наложи да оцеляват в гората, 90% от тях вероятно ще се наядЪт с куче грозде или подобни растения, смятайки ги за боровинки....

Имах подобно преживяване преди няколко години и то не с нашите неграмотни баби, които са много по грамотни от ЕС ..бабите  а с немските. Бях в един традиционен парк и си берях глог.И разбира се наслаждавах на вкуса му.
 И изведнъж две баби  германки , дойдоха втрещени да ми говорят , че това е отровно и защо го ям.
Започнаха свещения да спра за да се не отровя. След, което реших малко да ги посветя , като им извадих от Уикипедия подробности за този плод, за колко болести помага и те ме оставиха на мира.
Така, че явно втората световна война , доста е  унищожила от знанията или ги е прехвърлила само за определени групи, които да печелят от тях. Като Фарма индустрията примерно. И образованието да речем.


« Последна редакция: Август 11, 2023, 17:15:06 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2188 -: Август 11, 2023, 18:31:29 pm »
Като си говорим за знания и образование се приесетих и за двамата харвардски феномена на овена, Кирчо и Василчо. Които ще променят знанията ни , литературата културата,  празниците .
Образование в Харвард.

Ами смятам, че американското обезобразявяне....ги е тотално объркало.

Или може би е нужно да се направи български тест на всеки индивидуално, до колко е запознат примерно с промените, които въвежда в образованието, конституцията, здравеопазването ..
Няма как да стане... :
Но за FUN ще стане,,!




Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Нещо забавно - Я хвърлете по едно око
« Отговор #2189 -: Август 23, 2023, 20:01:51 pm »
У наше село върлува голема климатична жега и това ме подсети за една картинка,която залежава в папката "Климатична Шашматроника".
Раптор vs Грета:



Тази снимка също залежава от месеци,но не можех да измисля подходящ текст.
От жегата ли,не знам,но преди минути ми дойде вдъхновение:

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27