Автор Тема: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!  (Прочетена 6279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Жените ще произвеждат синтетични сперматозоиди

actualno.com

Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди, което ще позволи на лесбийски двойки да си раждат биологични дъщери, твърди в. "Индипендънт", като се позовава на резултати от английско изследване.

Авторите на изследването планират да искат разрешение да произвеждат клетки на синтетични сперматозоиди от тъкан на женски костен мозък. Преди това бе доказано, че от тъкан на мъжки костен мозък могат да се получат рудиментарни клетки на сперма.

Постижението подсказва, че е възможно да се възстановят оплодотворителните способности у мъже, които не могат да произвеждат сперма по естествен път.

Тези резултати показват също, че е възможно от тъкан на женски костен мозък с помощта на стволовите клетки да се получат клетки на сперматозоиди, заяви проф. Карим Найърния от Университета на Нюкасъл он Тайн (Великобритания). Това означава, че жените ще могат да си зачеват само дъщери.

За зачеването на момчета пак ще е нужна Y-хромозомата от мъжката сперма. "Женското самооплождане е теоретично възможно", каза проф. Найърния.

"Въпросът е дали клетките на спермата функционират или не. Не мисля, че съществува етична пречка, тъй като процедурата не е опасна. Ще поискаме разрешение да използваме наличната банка на стволови клетки от костен мозък в Нюкасъл.

Нужно ни е разрешение от жената, предоставила костния мозък, от комитета по етика и от самата болница". Ако от женски костен мозък бъдат получени клетки на сперматозоиди, те ще бъдат доведени до зрелост в лаборатория и ще бъде изпробвана способността им да преминават през външната обвивка на яйцеклетка от хамстер.

Проф. Найърния увери, че на този етап екипът не планира да произведе женска сперма за оплождане на човешка яйцеклетка.

Резултатите от изследването са публикувани в сп. Reproduction: Gamete Biology.



Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #1 -: Април 16, 2007, 15:14:11 pm »
Бъдещето е на безполовите същества :-\
Ангелите небесни :D

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #2 -: Април 18, 2007, 01:10:06 am »
Бъдещето е на безполовите същества :-\
Ангелите небесни :D

Или простотия небесна.Дай сега да загубим човешкият си облик,защото нещо си било възможно.
Ангелите на небето,а ние на земята всеки да си знае мястото. :P

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #3 -: Април 18, 2007, 10:14:04 am »
В цялата работа ми се губи едно нещо: СЕКСА! Взе да става като в "Нов Прекрасен Свят" - хора в буркани. Отиваш до мазата да си видиш бъдещото отроче и УЖАС - някой му е махнал капачката на буркана.

Иначе извличането на клетки от костния мозък не беше ли доста болезнена процедура?

Освен това ето предпоставки за едно амазонско общество. За какво им са мъже след като могат сами да си правят деца, че и само дъщерички при това?!?
[/U

ipnovst

  • Гост
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #4 -: Април 30, 2007, 23:27:09 pm »
 На мен лично би ми било интерсно да видя дали от цялата работа ще излезне нещо.А осбенно интересно ще ми бъде,ако се роди такова дете,то като попорасне дали ще се възприема себе си като човешко същество? ;D ;D laugh

ipnovst

  • Гост
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #5 -: Април 30, 2007, 23:33:21 pm »
"ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЮ НА АДАМ СУСБЕ"  -   Това е разказ на Любен Дилов Баща,в който ставаше дума за матриархата в бъдеще време.Сега като прочетох темата отново та се сетих :).

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
На мен лично би ми било интерсно да видя дали от цялата работа ще излезне нещо. ;D ;D laugh
Споко. нищо няма да излезне. Де се е видяло кошер без търтеи? Пчелите са много по стари от нас и са го разбрали :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

ipnovst

  • Гост
Цитат
Де се е видяло кошер без търтеи?
  :DНе е лъжа :D!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
До колкото знам, вече има метод да се създаде дете от 2 майки, т.е. от 2 яйцеклетки. Прилага се, примерно, в Канада, но е много скъп. Естествено плода ще е женски.
За секса: от къде си мислите, че 2 лесбийки не правят секс? Правят, и да ви кажа, е доста хубав.  :P
Хубаво е да го има този метод, но да се прилага само за женски хомо-двойки.
Хетеросексуалните двойки да си зачеват дете по естествен път.

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
За какво им са мъже след като могат сами да си правят деца, че и само дъщерички при това?!?
Мъжете са нужни, все пак няма само лесбийки на този свят. Ти за това си има термин сексуална орентация, но да не изпадам в подробности.
На никой не му е нужен свят само от жени, все пак природата е създала човека - мъж и жена.

Неактивен любопитен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Скоро жените може да произвеждат сперматозоиди!
« Отговор #10 -: Ноември 06, 2007, 19:44:13 pm »
Ако ги оставим необезпокоявани "умниците"ще затрият добрия ,як, класически,хетеросексуален СЕКС.Това вече се случи с шкембеджийниците и ни карат да преживяме овесени ядки-пфу. :-[

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27