Автор Тема: Дневниците на Елена Чаушеску  (Прочетена 11405 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Дневниците на Елена Чаушеску
« -: Март 29, 2007, 14:50:20 pm »
Днес учителят ми по история ми каза някой много интересни неща за публикуваните Дневници на Елена Чаушеску.Като например че вътре било записане че най-бързият начин да се излекува дете от хрема е........да се свари  :o .Ако някой може да даде по обширна информация(или извадки направо) ще съм му много благодарен.

Мерси предварително
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Oberon

  • Гост
Re: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #1 -: Март 30, 2007, 09:26:34 am »
Доколкото си спомням, навремето сем.Чаушеску бяха обвинени в опити с деца. Но 1990г. не излезе нищо повече по въпроса, никакви подробности. Имаше някакви кадри си спомням, от някакъв замък в Румъния, където са били правени опитите..Бе нацистка работа...

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #2 -: Март 30, 2007, 10:38:18 am »
Дневниците на Елена Чаушеску бяха издадени в България няколко месеца след екзекуцията /25.12.1989 г./ на Николае Чаушеску и "другарката" му. Доколкото си спомням, убиха ги военните; разстрелът им беше показан по телевизията.
Тези дневници съм ги чела, но не пожелах да ги задържам в библиотеката си - направо нацистки ужасии има там.
Истината за въпросната госпожа е, че е била почти неграмотна, но се е славела като учен-химик, даже с титла академик!
Дневниците могат да се намерят по антикварните книжарници, за този, който има интерес. Например тук :

http://www.bgold-books.com/viewbook?book_id=4283&group_id=21

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #3 -: Март 30, 2007, 12:27:07 pm »
мерси за инфото.Книгата си я порачах  :) - да видим дали и аз ще предпочета да я изхвърля
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #4 -: Април 07, 2007, 01:21:19 am »
мерси за инфото.Книгата си я порачах  :) - да видим дали и аз ще предпочета да я изхвърля

Прочети я,да видиш как се измерва скоростта на светлината.Крайният резултат от опита беше малко над 2 метра в секунда.

Неактивен изясняващ

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #5 -: Юли 23, 2008, 23:54:24 pm »
Уважаеми господа, така наречените "Дневници на Елена Чаушеску" са една инсинуация, една лъжа на издателство Фламарион от Франция! Още 1990 година Владимир Беряну написа статия във в. Век 21, в която доказа с факти, че издателството е фалшифицирало всичко. Елена Чаушеску не е била най-големия учен на Румъния, както е ясно, но се е занимавала с наука и научно управление, а ако щете и с откраднатите научно технически данни от ДИЕ - разузнаването на Секуритате. Тя не е луда, а втория ръководител на Румъния. Чаушеску беше убит от преврат от самата Секуритате, заради независима от Москва външна политика, и независима от МВФ финансова политика - изплащането на външния дълг на Румъния. Задачата беше двамата съпрузи да бъдат оплюти след убийството им, защото убийството беше извършено след безобразен и фарсов псевдосъдебен процес. Има ред материали за това сред хилядите лъжи около убийството на Чаушеску и съпругата му.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: Относно: Дневниците на Елена Чаушеску
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2008, 18:46:01 pm »
... и независима от МВФ финансова политика - изплащането на външния дълг на Румъния. Задачата беше двамата съпрузи да бъдат оплюти след убийството им, защото убийството беше извършено след безобразен и фарсов псевдосъдебен процес. Има ред материали за това сред хилядите лъжи около убийството на Чаушеску и съпругата му.

Винаги съм си мислел че Чаушеско бяха убити от масонството,заради действията му за независима финансова политика,което включва и изплащането на външния дълг.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27