Автор Тема: Франция отвори архивите си за НЛО  (Прочетена 7562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Франция отвори архивите си за НЛО
« -: Март 23, 2007, 12:46:31 pm »
http://www.chernomore.bg/index.php?nid=2110

Франция стана първата страна, която отвори своите архиви с информация за НЛО, съобщи Националната космическа агенция. Данните съдържат близо 1 600 дописки за неидентифицирани летящи обекти и са били архивирани в продължение на близо 5 десетилетия.

Това се случва за първи път в света, съобщи един от инженерите, които се занимават с НЛО.

Случките, които се свързват с извънземни форми на живот, винаги са предизвиквали голям интерес. Многобройни са и теориите за мерките, които взимат правителствата за скриване на подобни случаи и усилията, които се полагат да не станат те публично достояние.

От близо 1 600 случая, които са регистрирани от 1954 г., за около 25% обаче се казва: „въпреки добрата и пълна информация, не може да се даде обяснение на случая".

_______

RG: France opens secret UFO files covering 50 years
« Последна редакция: Март 23, 2007, 20:01:25 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #1 -: Март 23, 2007, 12:58:02 pm »
Всички доказателства са унищожени или преместени другаде.
Друго обяснение за отварянето на архивите едва ли има :D

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #2 -: Март 23, 2007, 16:20:36 pm »
Явно французите нямат какво да губят и затова си позволяват да отворят архивите. Щом е така, изглежда, че явно не са в играта (няма гаранция). Но такива като нашите приятели от MJ12 -- надали.

phm

  • Гост
Франция разкри данни за НЛО
« Отговор #3 -: Април 24, 2007, 18:53:19 pm »
Франция стана първата държава в света, която публикува в интернет архивна информация за неидентифицирани летящи обекти. Между поместените материали има полицейски рапорти, снимки, свидетелства на очевидци и карти, с чиято помощ учените се опитват да обяснят логически появата на загадъчни обекти в небето. Документите са около 10 000.



Информацията предизвика толкова силен интерес, че възникнаха проблеми с достъпа до сайта. Специалисти от френската Национална космическа агенция твърдят, че са дали пълно обяснение едва на 9% от регистрираните случаи на наблюдение на НЛО, за които е било съобщено през последния половин век. Почти една четвърт от случаите не се поддават на обяснение въпреки достатъчния обем данни и надеждността на свидетелите.

От Националната космическа агенция казват, че са се решили да публикуват материалите за НЛО по няколко причини. Най-напред за да се привлече вниманието на научната общност към неразгаданите случаи и за да бъде развенчан ореола на секретност, който кара много хора да мислят, че нещо се крие от тях.

По думите на ръководителя на специализирания отдел за НЛО в агенцията Жак Патен на публикуване подлежи всяка информация освен имената на очевидците и данните за психичното им здраве. Той обаче смята, че съобщенията за НЛО трябва да бъдат разграничавани.

"Очевидно е, че история, разказани от жена, която видяла НЛО във вид на летящо руло тоалетна хартия, не заслужават да бъдат изследвани", казва той. При това той е уверен, че към много други случаи, когато НЛО е било наблюдавано от хиляди хора в цяла Франция или когато са били засечени от радари, трябва да се отнесем достатъчно сериозно.

В Националната космическа агенция ежегодно се получават между 50 и 100 съобщения за НЛО. В 10% от случаите за местопроизшествието заминават експерти

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #4 -: Май 10, 2007, 22:01:26 pm »
Кога ще ги видим   :o :o :o :o :o :o ::) ::) ::) ::) ::) :'( :'( :'( :'( :'(

Eon

  • Гост
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #5 -: Май 11, 2007, 08:38:49 am »
Ми потърси в Интернет.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #6 -: Май 11, 2007, 14:12:45 pm »
надали ще са качени все още
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Eon

  • Гост
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #7 -: Май 11, 2007, 14:16:05 pm »
http://www.cnes-geipan.fr/

Никой не е толкова глупав да изкара нещо смислено и важно в тези документи. Пълна боза, прах в очите. Ония горе не са чак толкова глупави и некадърни.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #8 -: Юни 12, 2007, 18:00:37 pm »
Не разбирам френски, въпроса е що не получиха отзвук. Толкова много НЛО конспиратори и всичко това си стои само като новина.
Като гледам какъв голям бизнес е уфологията, сигурно предпочитат да ни заливат с поредните некачествени снимки или истории на очивидци, все по-малко вярвам, че наистина продължават да ни посещават.
Въобще идеята, че човечеството щяло да се паникьоса вече не става. Хората вече свикнаха. Вече е малко съмнително защо правителствата отричат. Не виждам смисъл, нито логика.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #9 -: Юни 12, 2007, 19:10:49 pm »
Цитат
Не виждам смисъл, нито логика.

 Има много логика!Ако потвърдят правителствата ще последва доста интересна поредица от събития, и най вече много въпроси на които ще бъде трудно да се отговори без да звучи съмнително. Отричането за момента е най добрият им коз докато не подготвят перфектния сценарий за първи контакт, който да се впише с техните интереси. Няма как просто така да потвърдят щото това ще означава че досега са лъгали за всичко. Промените след обява на  официален конатакт ще бъдат ОГРОМНИ .Няма как и да е друго положението просто. Най малко чисто технологично нещата силно ще се променят....

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #10 -: Юни 12, 2007, 20:00:13 pm »
Цитат
Най малко чисто технологично нещата силно ще се променят....
Прави ми впечатление на няколко пъти вече, че се изтъква промяна в технологиите след такава една първа среща, но ми се чини, че най-голямата промяна ще бъде в светогледа на хората. Представям си колко много люде така ще зяпнат, че ченето им до земята ще увисне, без при това и през ум да им мине за ...някакви си техники. Така де, малко ли е да се убедим, че все пак не сме сами и никога не сме били   ;)  Даже съм склонен да се обзаложа, че най-прогресивно ще се развие една нова наука - космическа история.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #11 -: Юни 12, 2007, 20:21:24 pm »
Цитат
Даже съм склонен да се обзаложа, че най-прогресивно ще се развие една нова наука - космическа история.

Аз на това най-много разчитам  :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #12 -: Юни 12, 2007, 21:22:38 pm »
Според мен самата тема е вече обществено изтъркана. Разбира се, могат да се изтъкнат много причини защо не го признават. Не по-малко добре, ще звучи тази, че не биха признали съществуването на нещо извън техният контрол. Защото не говорим за официални контакти.
Контакта, според Ванга и аз съм го казвал, щял да бъде след 200 години в Унгария...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #13 -: Юни 12, 2007, 22:03:35 pm »
Цитат
Контакта, според Ванга и аз съм го казвал, щял да бъде след 200 години в Унгария...
Ти това вярваш ли го? Защото аз не   :)  Скоро ще е, "наш`те" ше дойдат или да си ни приберат, или да помагат   :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Франция отвори архивите си за НЛО
« Отговор #14 -: Май 16, 2008, 23:17:47 pm »
Великобритания я последва. Остава Германия и Русия 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27