Автор Тема: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!  (Прочетена 8004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
"Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« -: Март 18, 2007, 22:50:00 pm »
Тази вечер слушайки новините бях потресена от факт, който дори не зная как да квалифицирам, освен като престъпление! >:(
Тази нощ около Бургас до с. Кошарица става тежка катастрофа. Челно се сблъскват две коли, след което връхлита и трета. Едната кола е била с  трима младежи на 18 и 19 г, а в другата са пътували мъж, жена и 4 г. им детенце. Бременна жена в 9-ти месец, пътуваща сама  за Бургас и ставаща  свидетел на тежкото ПТП, успява да измъкне 32 г,. шофьор на една от трите коли, секунди след което се взривява газовата уредба на едната от тях и избухва огромен пожар. Всичко това става близо до дома на англичанин, който живее на метри от инцидента. Този човек снима с телефона си пожара и звъни веднага ТРИ ПЪТИ  на "Спешна помощ", а те три пъти щом чуят английска реч и му затварят телефона. Е, скъпи хора, аз нямам какво да кажа, признавам, че просто стомаха ме заболя от възмушение и безсилие пред такова ТЕЛЕШКО БЕЗДУШИЕ >:( >:( >:( Наистина нямам думи, потресена съм от поредното доказателство, че ни управляват, лекуват, съдят, учат и УБИВАТ чиновници!!! :-X

« Последна редакция: Март 19, 2007, 07:58:21 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Eon

  • Гост
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #1 -: Март 19, 2007, 10:22:02 am »
Това сме ние. Welcome to Bulgaria.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #2 -: Март 19, 2007, 10:52:54 am »
Цитат
а те три пъти щом чуят английска реч и му затварят телефона
Ако бях на мястото на оператора и аз щях да му затворя телефона...освен ако в служебните задължения на оператора не влиза задължителното владеене на английски език, което силно ме съмнява. Освен това намираме се в България, където официалния език по конституция е българският и всеки чужденец, дошъл да живее в тази страна да бъде така добър да го научи.
В случая не са виновни медиците, а този, който е предизвикал катастрофата.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #3 -: Март 19, 2007, 12:21:14 pm »
Не съм съгласна с мнението, изказано от Миротворец... :-X  Виж, Миро, тук става дума не за медиците, не за вината за катастрофите, а по принцип за отношението на институцията "Бърза/спешна  ПОМОЩ". Аз лично имам опит с тези хора и може би повечето от нас, и зная как действат, или по-точно не действат... Слвд като претендираме да сме културна държава и да не ни числят към 3-тия и 4-тия свят, ние трябва да отговаряме на някакви изисквания. В един четвъртокласен хотел или н'ам кво си, се изисква най-малко владеене на един чужд език, а за рецепционистите, които приемат повиквания в най-спешни и критични моменти в болничните заведения от хора от различна националност, това да не е необходимо, така ли? Ми това е глупост! Как може да се разсъждава така, значи ако чужд гражданин има нужда от лекарска помощ, само защото не знае български и дори и да не е англичанин или американец все ще се опита да каже на някакъв общоприет език какво иска, а нашите ще гледат като телета и ще затварят телефона... :-\ Не, това не го приемам. Има страшно много млади и кадърни хора, владеещи най-малко един чужд език, ми тези дето са си затоплили местенцата там до пенсийка, ми да ги махнат ако са некадърни за такова възлово място. :-X
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #4 -: Март 19, 2007, 12:27:42 pm »
Какво се чудиш при положение, че половината си взимат изпитите с преписване... Няма такова нещо - СТУДЕНТ ПО МЕДИЦИНА да преписва на изпит. Това като го чух ми стана зле. Всичко идва лошото образование и всякакво нежелание за РАБОТА и РАЗВИТИЕ...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #5 -: Март 20, 2007, 20:04:21 pm »
Това сме ние. Welcome to Bulgaria.

По - скоро Welcome to Burgas. Едно, че линейката е заакъсняла, но дори да беше тръгнала заради движението на другите шофьори едва ли щеше да стигне навреме, после и линейките са необурудвани, нямат апарати за спешни случаи. А пък този англичанин няма какво да говорим, ще ми снима сеира вместо да скочи да вади хората или да им помогне с нещо.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #6 -: Март 20, 2007, 20:35:12 pm »
По - скоро Welcome to Burgas. Едно, че линейката е заакъсняла, но дори да беше тръгнала заради движението на другите шофьори едва ли щеше да стигне навреме, после и линейките са необурудвани, нямат апарати за спешни случаи. А пък този англичанин няма какво да говорим, ще ми снима сеира вместо да скочи да вади хората или да им помогне с нещо.

Не, категорично - НЕ! Това дали ще стигне линейката изобщо не е тема за размисъл - тика не става въпрос  да пресмятаме ще ни стигнат ли 5 лв. за кило домати и заслужава ли си да бием пътя до пазара. Как не разбираш за какво говоря, става дума за бездушно отношение на приемащите повикванията. През това време докато на някой живота му виси накосъм те са решаващ фактор за това ДА БЪДЕ ИЛИ ДА НЕ БЪДЕ  живота. И това е съвсем истинска реалност, няма защо да си зариваме главите в пясъка и да викаме 'Няма проблем"... А никой не е казвал, че англичанина е стоял бездушно, видях пламъците, вероятно е направил  кадрите, когато нищо вече не е можело да се направи. Човека е звъннал веднага, след като е чул трясъка. Много се дразня, че чиновници решават съдбата на човешкия живот много често. Когато дъщеря ми миналата годинна ми вдигна 40 o   температура, знаеш ли какво ми отговориха от "бърза помощ" - не ходели по домовете за температура, и това е втори път. Преди 2 години пак стана така - ЗА ДЕТЕ !!! Какво да говорим. :-X
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #7 -: Март 20, 2007, 21:01:02 pm »
Разбирам те прекрасно, но я се постави на тяхно място. Представяш ли всеки ден колко олигофрени звънят и си правят просташки шеги и разкарват линейките за фалшиви сигнали? Не, че ги оправдавам, но и на тях не им е лесно. Признавам си, че като малък и аз съм си правил подобни тъпи шеги.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #8 -: Март 20, 2007, 21:05:08 pm »
Дали бързата помощ в Англия говори български? Ние сме длъжни да знаем и говорим други езици дори и в собствената си страна. Сигурно е за добро...
Лошото е, че човека е искал да помогне.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #9 -: Март 20, 2007, 21:08:16 pm »
Добре, ясно, но помисли - не означава ли всичко това, че е    з а д ъ л ж и т е л н о  тези хора там все пак да бъдат приемани с владеене на английски език? В това е въпроса, тя (или той) е затваряла телефона като чуела английска реч.... ама какво прави тя (или той) там тогава? Какво?

ПС  Извинете ме за острия тон, може би съм малко пристрастна в случая. Това все пак е вероятно една  от малкото неадекватни реакции на  съответната служба (иска ми се да вярвам, че е така, но не вярвам).
« Последна редакция: Март 20, 2007, 21:16:33 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #10 -: Март 20, 2007, 21:22:50 pm »
Добре, ясно, но помисли - не означава ли всичко това, че е    з а д ъ л ж и т е л н о  тези хора там все пак да бъдат приемани с владеене на английски език?
Заради многото англичани, които се населиха в България ли? Ами ако се заселят два пъти по-вече китайци? Шегувам се, знам, че английският е международен   :)
Проблемът не е в езиците, а в организацията на медицинската помощ, за което са виновни от здравното министерство.
Не мисли като човек!-Крион

milenski

  • Гост
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #11 -: Март 20, 2007, 21:47:35 pm »
Именно там е проблемът. Наскоро Господари на ефира показаха как линейките нямат елементарно оборудване, но затова пък шефът на здравната каса  (или министърът на здравеопазването ли беше...) си е оборудвал супер луксозен нов кабинет. "Приказка за стълбата" чели ли сте  ;)

А в това, че много лекари са оперирани от човещина, лично съм се убедила.
Синът ми беше на 13 дни, когато му се възпали пъпчето и посред нощ с линейка ни откараха в болницата, където дежурната педиатърка ни отпрати с думите "С два пръста не мога нищо да направя.", без дори да благоволи да го ПОГЛЕДНЕ.

Има една приказка - Помогни си сам, за да ти помогне и Господ. В България това важи със страшна сила.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #12 -: Март 22, 2007, 11:06:34 am »
Доколкото видях пламъците от записа щеше да е абсурд дори да се приближи без специална защита, кой знае ква жега е било.
Обаче след като се праскаме че сме европейска държава, че сме супер-мега-хипер добри (поне така се опитват да ни изкарат разни хора у власта) нека турят това изискване за английския. За добро или за лошо това е "универсалния" език в целия свят. Както долара е универсалната пара.
Нз за Господари на Ефира, ама по СКАТ показага някаква варненска бърза помощ, чийто коли са с супер окаяно състояние. Задните врати се затварят с въже, връзвано за носилката, за да не се отворят по време на движение, страничните врати пък не могат да се отворят, освен ако не се бутре от вътрешната страна (ако си вътре, или през прозореца ако си отвън), шофьорите обясняват как им падали спирачките насред пътя, а друг път не работели... Просто трябва да се обърне НЯКАКВО внимание на здравеопазването. Според мен в момента то клони към НИКАКВО (освен ако не стане дума за някой еврофонд който съвсем естествено ще се изгуби докат мине през армията чиновници)
абе луда работа. Иначе имаме пари да пращаме контингенти в други страни без никакви финансови облаги.
пп. Явно има поне капчица истина в тия шантавите у СКАТ - че в България се води геноцид срещу българите. Колкото и фантастично и смешно да звучи - има доста неща които говорят за това. Никви грижи за хората от страна на държавата, дигане на цени, отрицателен прираст...в една нормална държава най-малкото оказват помощ на гражданите си, а не като тука.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #13 -: Март 22, 2007, 11:48:54 am »
Разговор с министъра на здравеопазването проф. Радослав Гайдарски - Програма "Хоризонт", "Неделя 150" на Българското национално радио, 14 май 2006 г., 11.09 часа


Водещ Величко Конакчиев:
Сега за спешната помощ. Никак не е добро положението на нашата спешна помощ.
Р.Гайдарски:
Да.
Водещ:
Какво може да се направи вече не като стратегия, а в близко време?
Р.Гайдарски:
Аз непрекъснато подчертавам и онзи ден в Народното събрание го казах, спешната ни помощ е зле. Тя просто боледува, защото към 2000 г. се прави една реформа, която спира там. Не е замислена добре тази реформа, която беше направена в спешната помощ. От тогава поради това, че Световната банка отпуска една определена сума, закупени са доста коли, и оттогава насам са закупени само 10 коли, по разни други начини, и миналата година ни бяха подарени 17 коли. Това са, значи от 2000 г. досега само 27 санитарни автомобила имаме нови. Всичко е износено.
Водещ:
Е, няма ли да има още?
Р.Гайдарски:
Самата организация на спешната помощ не е добра и ние искаме. . .
Водещ:
Има и текучество на хората.
Р.Гайдарски:
Текучество на хората, там работят хора, които не са специалисти. Много малко са хората, които остават там за по-продължително време.
Водещ:
Ясно е, че не може така за ден, два да се уреди всичко, но какви мерки ще предприемете?
Р.Гайдарски:
Мерките са, ние предвиждаме отделения, защото аз посетих, например специално заради това ходихме в Лондон, в Съсекс, в Америка и видяхме хората как са организирали. Там до осмата минута, където и да се намира колата, тя трябва вече да е стигнала до обекта, който трябва да обслужи.
Водещ:
Как да стане това?
Р.Гайдарски:
А тук при нас ние не можем някога по половин час да излязат линейките от мястото, където домуват. Предвиждаме сега разстановка на тези коли, които ще бъдат близо до болниците, които обслужват спешната помощ, не всичко да се кара в института "Пирогов", имаме много болници в София, където отделните санитарни автомобили биха могли да бъдат разстановени и след това вече много бързо да се придвижат до болницата, за да се окаже действително спешна помощ.
Водещ:
Ще трябват и нови коли, ще има ли нови коли?
Р.Гайдарски:
Да, ето това е другият момент. Предвидили сме в момента 7 милиона лева за закупуване на нови коли. Значи, предвиждаме преструктуриране на цялата спешна помощ плюс закупуване на санитарни автомобили и оборудване на тези санитарни автомобили, защото ако ние имаме специалисти, а нямаме санитарни автомобили, нямаме организация добра, то си е същото, няма да имаме никакво подобрение в спешната помощ. Ние предвиждаме много бързи, даже ние няма да чакаме да започне да действа стратегията от догодина, а до края на годината ще трябва да извършим промени в спешната помощ, защото виждате какви случаи и в Русе, и в София, и на много места се случват тези неща.


Откъс от интервю  под надслов :  НИЕ ИСКАМЕ С ТАЗИ СТРАТЕГИЯ ДА ДАДЕМ ЕДНО ПО-КАЧЕСТВЕНО, ПО-ДОБРО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ, ТАКОВА, КАКВОТО ЗАСЛУЖАВА НАШИЯТ НАРОД И КАКВОТО ИМА В СТРАНИТЕ, КЪДЕТО ОТИВАМЕ :-\

http://www.mh.government.bg/information.php

Е, и като знаем, че след всяко отпускане на траншове и средства  кабинетите в Министерството и на "Здравна каса" започват преоборудване, закупуват се не толкова линейки, а последни модели автомобили за да се разхождат бюрократите и чиновническите шефове. Аз си спомням за два такива случая съобщени по телевизията. Ако не се лъжа единия път си бяха купили 19 леки коли последен модел на някаква изв. марка. Ей това е - здравеограбване в БГ. :-X
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: "Бърза помощ" - няма такава в Бг!
« Отговор #14 -: Март 22, 2007, 11:57:37 am »
баш здравеопазване е тука - предпазват хората от здравето (да живее изтърканата фраза).
А министъра само си говори и си знае че ще дойдат едни пари от които и той ще намаже.
7 милиона за нови коли - ама не уточнява за линейки ли става дума или за коли за ползване от администрацията....Парламента колко пари харчи за нови автомобили, че нямам информация?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23652 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6619 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27