Автор Тема: Извънземни, страх и приемане  (Прочетена 6230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Извънземни, страх и приемане
« -: Февруари 21, 2007, 22:52:47 pm »
Зная, че това е малко противоречива тема, както зная, че съм отворен към по-изчанчени области, но понякога това малко ме интересува  Затова искам да разбера... и затова ще попитам смело.

Какво ВИЕ мислите или чувствате за нашата връзка с другите измерения... същества... планети и тн - връзката, която искаме или не искаме е и чрез нашите тела и енергии тук на Земята.

Повечето от нас в този форум (всъщност това е копи-пейст на темата ми от един друг форум, така че не се припознавайте ако не искате) имат своята връзка с душата, с други области на съзнанието и измерения. И това като че ли е малко забранена тема или най-малкото странна тема. Какво мислите за извънземните, за отвличанията, за които сме чели или гледали филми? И защо става?

Какво означава извънземно съзнание, не сме ли всички звездни семена, нямаме ли връзка чрез душата си към други звезди и други системи на живот. След като всички сме ЕДНО, защо има страх от тези теми и защо има толкова много литература и филми, които представят извънземните като лешояди или нашественици, това следствие от едностранния човешки ум ли е или какво? След като почти всеки, който се занимава с някакъв вид духовна работа, говори за тази връзка (чел съм интервюта на зулуски шаман, говорещ за извънземно присъствие в Африка, разкази и предания на индианци за техния звезден произход и срещи от по-близкото минало, описания на шинто свещеници и тн). При сливането с душата не е трудно да се усети известна доза объркване и усещане за нереалност около нас и проблясъци на други реалности.

Не е ли време да се освободим от мислите си, от страховете си
да спрем да ограничаваме сънищата и въображението си, познанието, което имаме, връзката, кодовете в гените си...?

Какво блокира тази тема в обществото и приемането на тази реалност?

Май зададох повече въпроси отколкото през последната година, но какво толкова

Eon

  • Гост
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2007, 09:40:35 am »
Какво блокира тази тема в обществото и приемането на тази реалност?
Пари, власт и контрол.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2007, 20:59:40 pm »


Какво означава извънземно съзнание, не сме ли всички звездни семена, нямаме ли връзка чрез душата си към други звезди и други системи на живот. След като всички сме ЕДНО, защо има страх от тези теми и защо има толкова много литература и филми, които представят извънземните като лешояди или нашественици, това следствие от едностранния човешки ум ли е или какво?

Това е едновременно изпитание и предизвикателство за човешкият ум, свикнал с понятия като "реално/нереално, "нормално"/"ненормално" "правилно"/"погрешно", и т.н..
Едновременно с това и дарба, защото в един момент всички подобни филмчета започват да ти изглеждат смешни - с бутафорната си нагласеност, и др. подобни "недостатъци"...
След като опознаеш безкрайното разнообразие на живот в Космоса, всички земни граници отпадат...
musica universalis

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2007, 22:34:19 pm »
Цитат
Какво означава извънземно съзнание, не сме ли всички звездни семена, нямаме ли връзка чрез душата си към други звезди и други системи на живот. След като всички сме ЕДНО, защо има страх от тези теми и защо има толкова много литература и филми, които представят извънземните като лешояди или нашественици, това следствие от едностранния човешки ум ли е или какво? След като почти всеки, който се занимава с някакъв вид духовна работа, говори за тази връзка (чел съм интервюта на зулуски шаман, говорещ за извънземно присъствие в Африка, разкази и предания на индианци за техния звезден произход и срещи от по-близкото минало, описания на шинто свещеници и тн). При сливането с душата не е трудно да се усети известна доза объркване и усещане за нереалност около нас и проблясъци на други реалности.

Не е ли време да се освободим от мислите си, от страховете си
да спрем да ограничаваме сънищата и въображението си, познанието, което имаме, връзката, кодовете в гените си...?

Какво блокира тази тема в обществото и приемането на тази реалност?

Май зададох повече въпроси отколкото през последната година, но какво толкова

Възможно е ако в миналото сме претърпели някаква агресия от друга форма на съзнание това да е израз на позабравен спомен.Този страх може и да е напълно основателен.
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 23:28:10 pm от Alien »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2007, 22:35:20 pm »
съгласен. това важи за всички видове отношения, не само за отношението към извънземните.
исках да зная и попитах точно в този форум, защо свързвате извънземните само със страх/неприемане. имате ли и някакво друго отношение или смятате, че хората са единствената светлинка във вселената, а всички други същества са зловредни, тъмни и агресивно завоевателни?
аз не съм фен на прехвърлянето на цялата отговорност за състоянието на обществото ни само на извънземните.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2007, 22:49:13 pm »
WhiteRider просто си попаднал на такива статии които засягат негативно настроените извънземни. Бъдещето на човечествотo обаче много зависи и от конкретните споразумения, които ще бъдат направени. Но при липсата на информация не е ясно точно кои са основните извънземни играчи - техните явни и неявни цели относно планетата. Нещата се усложняват и от това че самите хора и различните раси като физически тела са модифицирани от различни извънземни цивилизации, които имат също конкретни планове и си правят свои експерименти. От друга страна пък имаме нечовешка раса, която живее на Земята милиони години и за тях това е техния дом . И от цялото това многообразие на интереси нещата са прекалено сложни.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2007, 02:02:53 am »
WhiteRider, възможно е въпросите, които задаваш да са единствено с цел провокация.
Иначе си прав, тук малко се прекалява с конспирациите с инзвънземни.


Според мен единственото, което човек може да направи е да работи по духовното си усъвършенстване, а страха от извънземни сам ще си отиде като понапреднеш.

Не сте ли се замисляли, че има предостатъчно хора, достатъчно напред духовно, които могат да пътуват и из други светове. Ако имаше нещо, което трябва да знаем и трябва да бъде казано, щяха вече да са ни го казали.
Извода е, че трябва да си гледаме нашия хал и борим с проблемите според нивото си.

а бтв за протокола, шинтоизма си е най-обикновена религия, и шинтоистските свещеници са си най-обикновени свещеници. Това е била основната религия в Япония, предшестваща будизма. Все още си я има, но е позагубила позиции.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2007, 02:25:59 am »
Цитат
Не сте ли се замисляли, че има предостатъчно хора, достатъчно напред духовно, които могат да пътуват и из други светове. Ако имаше нещо, което трябва да знаем и трябва да бъде казано, щяха вече да са ни го казали.
Извода е, че трябва да си гледаме нашия хал и борим с проблемите според нивото си.

Ами те са го казали вече  ;) Но по-голямата част от тях са живели във време когато извънземната активност на планетата е била доста ниска и не е било особено актуално, но въпреки това го споменават. В последните 70 години тя се възражда отново при това на съвсем официално държавно ниво с  определени договори с правителствата. И точно това е най-голямата конспирация. Държенето в тайна на всички тези събития. Цели войни с извънземните дори са прикрити. Новият спешъл на Брантън, който е качен вече на сайта засяга точно това.
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 18:59:07 pm от Alien »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2007, 18:51:24 pm »
@танграта_ дали се чувстваш провокиран или не няма общо с моите въпроси или с мен. да възможно е в този форум да изглеждат така, но тук е третото поред място където ги задавам и тук може да стоят така. на другите две места получих съвсем друг тип отговори, но ми беше интересен и един изцяло материален подход, като този, които съществува тук, т.е. извънземни в 3д, преживявания и отношение.

не знам колко духовността има общо със страха. т.е. знам и затова не мога да приема, че някой излязъл извън психичните планове може да говори за когото и да е било със страх и отхвърляне. аз предпочитам да наричам някой тип същества просто черните фланелки, за да направя разлика с белите фланелки (не се хващай за думите, влагам в тях достатъчно хумор, за да има смисъл да ги дебатирам). има същества, чието основно предназначение да бъдат пазители на формата/статуквото, има и други които разрушават тази форма със светлина - пазители на прехода. ако нямаше първоначално форма/кристализирало/пропаднало съзнание нямаше да има къде да се вкорени светлината и нямаше как да достигне. така че в един по-голям план всичко си има своето място.


Неактивен eco_world

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Извънземни, страх и приемане
« Отговор #9 -: Юни 26, 2007, 21:29:38 pm »

Не е ли време да се освободим от мислите си, от страховете си
да спрем да ограничаваме сънищата и въображението си, познанието, което имаме, връзката, кодовете в гените си...?


ВРЕМЕ Е !

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27