Автор Тема: Is it real? UFO's по National Geographic  (Прочетена 4556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Is it real? UFO's по National Geographic
« -: Февруари 21, 2007, 15:05:58 pm »
Снощи го даваха. Става дума за една поредица, в която разглеждат разни "странни" явления и като цяло представят гледните точки и на скептиците и на вярващите.
Та снощи даваха за НЛО-тата... и ме оставиха напълно разочарован.
Та... представиха няколко "типични" ситуации с извънземни, дадоха думата на някой и друг вярващ и се юрнаха при скептиците да търсят опровержения. По принцип в това лошо няма, и както повечето от вас знаят аз самият до голяма степен съм скептичен, НО... меко казано опроверженията смучеха. Като са тръгнали да опровергават поне да го правят като хората, а те... ми действаха като религиозни фанатици - хващат се за несъществена част от цялото нещо, намират и обяснение на нея, пропускайки дори от нея важни неща и като си докажат теорийката, айде случаят е опроверган...
Ще посоча един пример от филмчето - ставаше дума з апарализата при отвличането. И казват значи че било много разпространено и по-целия свят има усещане за нещо дебнещо, как сума тии народи имат сходни същества свързани с това явление и изведнъж - ми проста сънна парализа, обясниха какво е и толкова, нито думичка за сходствата между преживяванията със разни "същества" в напълно независими култури, нито дума за усещаното присъствие... половинчата работа...
Абе да знаете, че ако видите нещо да хвърка, то най-вероятно е Венера...
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 15:15:27 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2007, 15:16:36 pm »
Gil ще се видим с тебе някой ден ;D

Иначе какво може да се очаква от такъв тип канали? Такива филмчета се спонсорират на килограм, само че вече дори американците не им вярват...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2007, 15:26:23 pm »
Има и готини неща...например Mythbusters,работата е че май нарочно им плащат за определени неща.
 Ето с последното имаше един епизод за имплантираните чипове,и просто беше съшито с бели конци,за разлика от други митове,които правят и които са доста добре обосновани...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2007, 00:59:59 am »
Mythbusters, са пълни смотаняци. Някакви "специалисти по спец. ефект в киното" ще ми разкриват митове. Айде, за някои митове съм съгласен, ама такива, които изискват специалист в областта или някой учен, те си ги въртят както искат. Това не било възможно, онова също, айде бе! Много знаят кое как е. Страшно ме подразни когато се опитаха да направят като огледалата, с които Архимед ( май той беше) палел римските кораби в морето. Накрая не успяха и като не можаха да го направят, обявиха, че мита е разбит и това не е възможно. Много знаят какви са били огледалата, дали не са били изкривени, как са били сложени, дали не е имало някакъв малък, но важен детайл без, който съоръжението не действа. Също когато изследваха енергията на пирамидалните форми, пълни глупости. Седнали да ми правят някакви генерални заключения, това е възможно, онова не е. Точно затова не ги харесвам.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2007, 14:27:28 pm »
Е онова за пирамидите си беше много добре направено..за архимедовото огледало-според мен грешката им беше че не беше достатъчно сферично...пък и за това си имат епизоди ревизии
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2007, 15:04:38 pm »
В Ловците на митове разбрах най-страшната истина откакто разбрах че не съществува Дядо Коледа. А именно - колите не се взривяват кат ги уцелиш в резервоара. :( ::)
Но повечето им "разбивания" на митове....хич не ми изглеждат достоверно.

Здравчо

  • Гост
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #6 -: Март 15, 2007, 17:17:18 pm »
Кога ли ще разбият мита за тежкоподвижните рицари или теглото на мечовете и доспехите :)
Никак няма да им е трудно... хм... ще взема да им пиша  :D

Или мита, че катаната реже всичко.
С удоволствие бих гледал как нащърбват скъпоструваща катана в различни железа и накрая я пращат при "Старт от скрапа" :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #7 -: Март 18, 2007, 22:45:40 pm »
Тва с катаната вече го правиха.По този повод ей сега ще пусна една темичка
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Здравчо

  • Гост
Re: Is it real? UFO's по National Geographic
« Отговор #8 -: Март 18, 2007, 22:54:02 pm »
Хаха, гледай ти. Още един любител на остриетата!
Не искам да прибързвам, но съм почти убеден, че сега ще пуснеш една тема, да докажеш колко перфектна е катаната като оръжие :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Real Ghost???

Започната от H. « 1 2 3 » Мултимедия

43 Отговора
17573 Прегледи
Последна публикация Януари 19, 2007, 23:50:22 pm
от asdfghjkl
7 Отговора
5274 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2007, 19:11:58 pm
от H.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27