Автор Тема: Класацията Хеликон – критерий за степента на зомбиране  (Прочетена 8575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Всъщност кой определя значимостта на книгите, които се борят да присъстват във великата класация на име „Хеликон”!

Вижте фактите!

„Размърдай си задника” – тази книга оглавява списъка на класацията Хеликон.

Тази книга отразява и политиката на този, който изработва класацията, и не случайно е поставено това заглавие начело. То много точно отразява като във фокус същността на самата стратегия на Хеликон като фирма.

„Купувайте много книги! Осигурете си поличка за книги!” „Не се колебайте да зарежете дадена лоша книга, почнете друга. Не обичам книги, които ми набиват канчето. Назидателни книги!” 

За съжаление, не знае този юнак, без калпак, който прави класацията, че главният мишеловец отдавна не се занимава с назидания, тъй като той няма отношение към мишките-хора зомбита, освен като към някакви непотребни животинки, които трябва да изтреби или подчини. Назиданието, това все още означава въпрос на отношение, а когато нямаш отношение, ти просто създаваш мрежа от невидими капани в които бедните животинчета се улавят, и след това следва процедурата на изтребване. Ех, какви велики журналисти, е отгледала родната българска култура. „Размърдайте си задника, господа журналисти и дайте път на класацията Хеликон!” Уважаеми Господа, може ли така да продължаваме в този стил и докога!

Задайте си поне един път въпрос, откъде се получава главоломното увеличаване броя на дегенератите в тази нация!

Сълзи, печал, размисли, анализ и пр.!  До какво доведе поколението от синове и дъщери на свалената комунистическа олигархия! Издателства, които издават книги от подобен род! Комунистическите пари създадоха  множество имбецили. С тяхната продукция днес се създават геьове. Създават се дегенерати, и всичко това се прави в състояние на пълно осъзнаване от страна на родните медии и издателски групировки. Сякаш издателите и разпространителите на подобни шедьоври нямат деца и няма да жънат онова, което сега посяват в главите на обърканото младо поколение.

Класацията Хеликон ще съществува докато го има настоящото безхаберие от страна на всички нас! Андрешковщината в лицето на водещите тази класация, рано или късно ще трябва да престане! Впрочем те са същите, които прокарват и философията на шоу звезди като Азис! Време е да чуем фактите! Камбаната бие!

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Аз винаги съм мислела, че една класация отразява най - търсената и закупувана книга. Какви са  другите критерии?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Въпроса не е какво отразява класацията, а че Хеликон не са никои да правят такава и да претендират за единствен авторитет по въпроса.

karutzar

  • Гост
По въпроса за книгите, които се издават у нас ще се цитирам - сам себе си  :'( част от един мейл, който изпратих на форумец тези дни. Става въпрос за астрология.
Цитат
В света има само двама астролози  "призвани" като такива отгоре - единия е Робърт Ханд, другия е един непалец, който се "покри" след психическата атака (при която бяха убити цялото кралско семейство от синът/принц) през 2003 (или 2002г.-не си спомням точно). На Робърт Ханд книгите не се издават в България. Иначе има доста "астрологически" книги издадени. :) и "астролози", но неговите книги са табу. По Българските астрологически форумчета т.нар. астролози даже не са чували за него. С изключение на "лайняната" аЛена - черният чифутско/комунистически маг в България. Знаем при кои (и как) е "учила", коя е, и какво прави в момента на астрално ниво. Другите са аматьори (с изключение на личното астроложче на негово чифутско олигофренско величие - внука на фернандел - моньо (къфф му беше поредния номер) мадридското недоразумение).
Някакви коментарии на моя цитат?

Oberon

  • Гост
Това какво общо има с темата?
Алена е учила в Тибет, поне тя така казва

karutzar

  • Гост
Това какво общо има с темата? Алена е учила в Тибет, поне тя така казва
Брррр.... Не ми споменавай това име. Ако в България има черни магове, то тя е единия, другия е личния астролог на негово скудоумно великолепие Мадридското недоразумение моньо (бе къфф му беше поредния номер) - внука на фернандел. Oberon , в Тибет има само чернотия, особено след като китайските комунисти влязоха там. Предпоследното място беше Непал. Вече не е. И там вече е пустош. В Азия има още едно място. Няма да падне. В България също има такова място - в Странджа. Знаеш ли от къде произхожда думата колиба/и? Лингвистично говоря.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
За пръв път чувам някой да нарича Алена черен, маг!
До сега не можех да си го обясня защо винаги ми е оставяла неприятно впечатление на много зло човече, макар, че винаги се усмихва и се прави на добричка. А хороскоп от човек, който ми оставя подобно негативно впечатление не поглеждам (аз всъщност и не поглеждам де). Какъв е тоя хороскоп - ще имате ядове с шефа си, или ще има опасност от катастрофи! И това всяка сутрин по програматора БТВ, и който се връзва излиза и сам си ги навлича тези неща на главата. Един хороскоп не трябва ли най-много да дава някакъв загатнат съвет, който просто да те кара да се позамислиш, не знам, аз така ги разбирам нещата.

От къде произлиза думата?

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Предпоследното място беше Непал. Вече не е. И там вече е пустош. В Азия има още едно място. Няма да падне. В България също има такова място - в Странджа.

Сигурен ли си в информацията? Ако може, сподели повече подробности за Странджа.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

anna

  • Гост
DreamCatcher,прав  си  човече! Т`ва  си  е  жива  програмация. Вижте, аз  мисля, че  по  този  начин  се  създават  привичките  на  хората: пускаш  си  хороскопа  и  чуваш, че  днес  за  теб  е  лош  ден; в  общия  случай(при  повечето  хора  е  така, защото  информацията  отива  директно  в  подсъзнанието  им)започват  да  те  връхлитат  съмненията, после  идват  тревожните  мисли("Какво  ще  ме  сполети, от  кого  да  се  крия  и  къде  да  вложа  парите  си, че  да  не  ме  прецакат")със  всичките  страхови  неврози! Това  се  е  превърнало  в  грандоманяшки  ОПАСЕН  навик! Т.е., когато  чуеш  какво  ти  е  "подготвила"  съдбата  за  деня, вече  влизаш  в  егрегора  на  тази  проекция(една  от  многото, но  с  тази разлика, че  е  манипулирана)!
  Така  че, по- добре  НЕ  слушайте  какво  ви  приветстват  да  направите  звездите. ;) Защото  обикновено  това  са  бутафорните  звезди  от  сцената  на  театъра! Но  представлението  свърши... :P >:(
  Иначе  не  отричам, че  хороскоп  съществува- съществува, но  не  всеки  може  да  го  направи  на  всеки. :-X :)
Има  си  надарени  личности  все  пак(в  това  "пак" включвам  изготвянето  на  индивидуален  хороскоп).
  Още  нещо, не  съм  психолог, но  ЕДИН  от  приомите  за  примамване  на  публиката  е  използването  на  общовалидни  шаблони. Все  пак  те  са  мотиватора  на  желанието  да  "чуеш  хороскопа  си". Ако  не  се  прилагат, няма  да  има  овце  тъй  послушни  и  наивни. Във  всеки(айде  вече  ми  омръзна  да  го  повтарям!)хороскоп  се  вижда  грамадна  прилика- дават  информация, която  има  и  без  това  голяма  вероятност  да  се  случи! :-\ :'( Офф...
Нищо  ново  под  небето! :(
  За  ТАЯ  Алена  не  знам- тя  наистина  ми  изглежда  някаква  украсителна  фигура  на  фона  на  цялата  дезинформация! ;D Струва  ми  се, че  ИЗОБЩО  не  може  да  се  сравнява  с  категорията  МАГ(дайте  инфо  за  това,че  била  черна  магьосница, please!).
  Ако  сами  си  направите  някакъв  вид  нумерологичен  хор...(уфф!), наистина  ще  има  нещо  вярно! Аз  съм  на  ВИЕ  с  тези  работи, но  скоро  им  разбрах  цаката- пък  и  не  е  трудно  да  си  го  направите! Има  го и  в  нета-картата  си  я  правите  в  БГ сайт, а  тълкуването  го  има  най- подробно  в  един  руски  сайт(аз  не  го  разчетох  докрай, зщ  не  разбирам  много  руски). Опитайте- интересно  е(освен  ако  не  сте  абсолютни  атеисти).  :D :D :D  Ако  се  вгледате  в  себе  си  обаче, ще  откриете  всичко  онова, което  ви  предоставя  тълкуванието- нали  отговорите  са  в  нас! :)  За  целта  трябва  пълно  откровение  пред  себе  си. :o(ей, не  се  самозалъгвай! ;D :D) :o
  Това  е...! :-[ :P

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
И на мен би ми било интересно да получа някакви сведения за магът Алена, щом като е такъв. Не се съмнявам, че Каруцар има какво да каже по този въпрос, стига да има време.

SCLover

  • Гост
"Размърдай си задника!". Това заглавие го възприемам като трик, с цел привличане на читатели. Аз самия съм против катива заглавия, но това не означава, че няма да погледна тази книга.
« Последна редакция: Юни 17, 2007, 03:44:31 am от SCLover »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
И на мен би ми било интересно да получа някакви сведения за магът Алена, щом като е такъв. Не се съмнявам, че Каруцар има какво да каже по този въпрос, стига да има време.

Да ама вече няма да каже, няма изгледи да се връща скоро. Иначе за Странджа наскоро научих, че там за пръв път е започнал да се практикува Исихазъм в България. Монахът св. Григорий Синаит, заедно с цар Иван Александър основават манастир. Даже в Странджа има една огромна област, която започва от някогашната турска граница, на която местните и викат "Йесихията", в много народни песни се споменава, сега се сещам една "Страти На Ангелак Думаше".
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27