Автор Тема: Третото, Последно Обръщение на КОН към Човечеството (през 1929 г. от н.е.)  (Прочетена 19362 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
С риск да стана нахален, ще си позволя да напиша нещо, колкото тая тема пак да има шанс да се види от повече хора.

Видях я в още един български форум, в който реакцията беше още по нищожна.

За да разбереш дали нещо е манипулация, трябва да си зададеш въпроса: с каква цел и по какъв начин? Аз имам много доводи, че не е манипулация, и честно казано не мога да измисля защо да е такава.

1) Висок стил на език който ще отбъсне повечето хора, дори само заради самия себе си

2) Обида към хората. Това просто отрича всякаква манипулация. Манипулацията се гради върху лицемерност и обещания, върху това което човек иска да чуе. Защото човек попринцип не възприема нищо друго. Нещата на Плеядинците примерно са писани с много прикоткване и мерене на приказките, за да могат да бъдат възприети. Така че в тях виждам много повече манипулация от тук. Тоя текст е написан конкретно. Правиш това, ние правим това - изборът е твой. Не се претендира за излишна загриженост, напротив - наистина е написан със голяма доза скептицизъм и рационалност.

3) Прекалено интелигентно е написан, особено пък за 29-та. Практически не виждам кой човек би могъл да прави подобни анализи за мисленето и да положи подобни усилия да ги предаде. И... защо ще му е? Какво печели с тези всички усилия? Тескта звучи странно още сега, какво остава за 29-та, дето пвоечето от народа е орал по селата? Сега като че ли подобно нещо, по- би имало смисъл, сякаш времето му е объркано...

4) посочени са наистина основни и ясни проблеми на човечество - войни, консуматроското общество, което не съзнава, че всяка култура си има начало и край И НЕ МИСЛИ ЗА БЪДЕЩИТЕ ПОКОЛЕНИЯ, бинарността на мисленето и въпросът дали наистина сме разумен вид.

Да, мисленето наистина е бинарно, и по-скоро може да се нарече реакция при повечето хора, отколкото разум. Щом и нашите учени казват, че използваме някоко процента от мозъка си, склонен съм да мисля, че той може много повече. Проблемът е във вече съществуващия ни начин на мислене, който сам се проектира във всичко и един вид се е самозапечатал. Но дори и това е повърхностен анализ, защото по-важното е "зашо?".

Тук се спомена за компютрите. Аз съм достатъчно навътре там, за да кажа, че компютрите са нещо много, много по-ограничено и просто от нашия мозък. От много време се работи по вкарването на технологии от "реалния" свят, като невронни мрежи и фрактална комресия на изображения. Въпреки това, те просто се симулират върху бинарната логика. При нас като че ли наистина е обратното... Ако се търсят причините, със сигурност трябва да се разгледат емоциите, страховете, егото. Всички те "съдействат" за създаването на бинарно мислене. Тъй като те също са изначални, проблемът не е в самите тях, а в начинът по който се проявяват. В една катастрофа, кой е виновен - колата или човекът който я кара? Може би в основата на всичко стои невъзможността на човек да се справи със собствената си индивидуалност. Да се научи сам да прави някои неща като да мисли, търси, само/критикува и да позволи и на другите да го правят. По някое време мисля, дори ще започне и да ги слуша, а след още време - и да ги чува. Но това за сега изглежда в сферата на фантастиката...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Относно: Третото, Последно Обръщение на КО
« Отговор #31 -: Май 25, 2008, 17:20:34 pm »
  Факта,че за нула време ги хванахме в издънка,ако са наистина висши братя,им доказва,че и с бинарно мислене се оправяме,и фундаменталната физика познаваме,с две думи-не сме чак толкова изостанали,деградирали,неинформирани,чак толкова,че ще ме сравняват със някакви животински видове,които много приличали на нас...И ние си имаме интелигентни животни,но никога не мога да поставя на една плоскост животно и човек!?Пък те го направиха без да им пука!??
 Оставете другото,ами изпуснахме срока-хората ни дадоха 50 години да им отговорим,ние се туткаме..И сега?! Ни телефон,ни и-мейл,как да ги открие човек...Как не мога да барна един поне...Ще ми стои горе,хиляди години,и ще ни гледа сеира...И ще чака да сгреша,за да ми мърмори.Да бяга от отговорност!Ами като създам нещо-си нося отговорността за него,мога ли да очаквам от новородено да носи знанието,мъдростта,разума и опита на бащата?Нали сме били тяхно "семе"?Пък ако не сме-какво се бъркат тук,без разрешението на Вселенската федерация? Ха,идват какви ли не "развити",и започват само да искат,да те манипулират,да си правят опити,генетични складове и материали,други пък ти ровят из мозъка,трети те канят в Тъмната страна,пък и някои ни ползват кожата...Номера...Тия пък ни наблюдавали 65000 години,и за толкова време-видяли елементарни грешки! :-[ Е,добре,в следващите 65000 г. ще се опитам да не боравя само с "да" и "не"-това ще е достатъчно ли в следващите 65000 г,да започнем да обмисляме подписването на присъединителен договор за приемането ни?..Някъде бях чел,че малка манипулация във ноосферата,а мисля,че те биха могли да я направят,би могла да промени степента,интензитета на електромагнитните импулси,излъчвани от всяко живо същество,макар,че ми се видя доста съмнително,не си спомням кога и къде го прочетох,както и да е,мисълта ми е,че неусетно,тихо,биха намерили начин да ни въздействат,да ни насочат по правилния път,какво значи ненамеса?Какъв го търсят тогава тук? Значи идвам у вас-сядам на дивана и само гледам-не се меся!!!Айде,бе!Ами като си нямат емоции-да се учат,какво само гледат?Мисленето ни не им харесвало?! Ами на хора без емоции,със липсващо звено във еволюцията им/иначе не биха се държали така/-как да им обясниш,че вземането на решения е в пряка зависимост от емоционалното и интелектуално състояние на индивида.Обичам хората,каквито и да са,и няма да величая КОН,и не знам си какви,те също имат огромни пропуски и неадекватни отношения...Хиляди години-само предзнаменования,предупреждения,мъмрене...Не им харесвали войните?! Не мисля,че и те са цъфнали,но добре-присъствам на война,ще разсъждавам като бай Киро-една,две,сто-двеста войни...И като ми дойде в повече от войни-ще взема да се възползвам от технологиите си,от способностите си,с което да покажа,че така повече не трябва!Не бива!Та и някъде из древните анали-богове,или полу-сами са разпалвали войните! Или те били от другите...Но това е чуждата за тях-емоционална страна на въпроса,нали...Едните плеядинци,другите-сириусци,орионци,зета,Алдебаран,четвърти от Каспичан...И само стоят,гледат,през няколко хиляди години ще направят нещо елементарно за тях/вече и за нас,например с появяването и възкресението на Христос/-не е нещо особено,ще разнасяме чудото хиляди години,а тя се със всеки преразказ и описание губи част от истината,и те само гледат,и казват-"А,кво ще кажете?" И пак...стоят,гледат,и не се намесват!!!Щото,виждате ли,ние сме много по-висши,а вие сте много изостанали...Добре,така е,но айде-колко сте,и какво после?!? Не можели да дадат знанията си,че щели да се ползват за лоши цели!Че нали сте по-висши,това да манипулирате,дори пренастроите мозъци на такива като нас е играчка за технологиите ви,ами вградете на тия,на които давате знанията-позитивен софтуер,какво толкова?А тия сиви маймуни намерили с кого ортащина да правят...Маймуни.Радиоводещи... А иначе-където и да се обърнеш-предсказания,предупреждения,наставления,поучения....Ах,как не мога да барна един от тях,мам....
  Извинявам се за грубия тон,но се дразня,айде,нека е истина-всички тия КОН-Ащари,и оня от Плеяди Vrill,Virlon,какъв беше...Не може да се включи в една скапана честота!Ако искам да бъда чут-ще го направя така,че ушите ще проглуша на всички,или да бъда видян-достатъчно е по една холограма в двете полушария-сюжет-"Умната"-това е! И защо все около Англия,сигурно защото повечето злини по света тръгват оттам?-все на английски,или в Щатите,ние не сме ли хора?Или не знаят от тия хиляди години,че планетката е мултинационална.За каквото и да е-като чуя Англия,и настръхвам...И тоя висок стил-колко ли хора са го разбрали в 1929г.Да го е съчинил К.Сейгън?-той тогава не е бил дори във софтуера на баща си,роден е 30-те,някъде 1932-35г,не ми се търси сега.Ако изобщо това носи дата 1929г! Обзалагам се,че е голям фейк!Както и да е..
 Да,разсъждавам просто и елементарно,но точно за това..."предупреждение"-не си струва,както колегите преди,да си къса човек нервите...
 Скарайте ми се,обиждайте ме,само ми дайте един от тях... :D
                                                 Обичам ви!!!
« Последна редакция: Май 25, 2008, 19:58:23 pm от ipsilan »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27