Автор Тема: Третото, Последно Обръщение на КОН към Човечеството (през 1929 г. от н.е.)  (Прочетена 19334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Да за ангелите го знам, има го в библията! Урантия обаче обяснява защо, ако не се лъжа.
Мерси за отговорите, макар май да се отклонихме от темата леко.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Само забравих да допълня, че с предния пост не защитавам дадена теза, просто демонстрирам, че монетата винаги има 2 страни. Ама винаги.

Точно това иска да покаже в общи линии и самият текст, който коментираме тук :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Цитат на: КОН
Най-добри условия за възникването на органичен живот се явява пространственото измерение, равно на Пи – 3,14159...

Цитат на: КОН
Слънчевата система е възникнала от прашен облак, посеян от строителен отряд на Коалицията в област във Вселената, отговарящ на двете основни изисквания към условията за възникване и развитие на органичен живот.

- в област, достатъчно отдалечена от останалите звезди,
- имаща пространствена мерност, близка към +Пи.

Цитат на: "Контакт", Карл Сейгън
Аномалията се прояви най-ярко в единадесетичната система, където можеше да се изпише изцяло с нули и единици. В сравнение с полученото от Вега това в най-добрия случай щеше да се окаже елементарно съобщение, но статистическото му значение беше високо. Програмата преподреди цифрите в квадратен растер, равен брой по ширина и дължина. Първият ред представляваше непрекъснат низ от нули, отляво-надясно. Вторият показваше една единица в средата, оградена с нули отляво и отдясно. След няколко реда се оформи безпогрешна дъга, очертана от единици. Простата геометрична фигура се появи бързо, ред по ред, самозатваряща се, изпълнена с богато обещание. Появи се последният ред, съставен от нули и една единица, точно в средата. Най-долният ред щеше да съдържа само нули, като част от рамката.
Скрит сред променящите се шаблони от групи цифри, заровен дълбоко в трансценденталното число, се виждаше съвършен кръг, чиято форма бе очертана от единичности, обкръжени от празноти.
Вселената е създадена преднамерено, съобщаваше кръгът. В която и нейна галактика да се намираш, взимаш обиколката на кръга, разделяш я на неговия диаметър, изчисляваш го с достатъчно приближение и откриваш чудо – друг кръг, нарисуван на километри надолу по безкрайната редица от цифри след десетичната точка.
... Той вече е тук. Той е във всичко. Не е нужно да напускаш планетата си, за да го откриеш. В самата тъкан на пространството и в природата на материята, като в огромно произведение на изкуството, ето го, с дребен почерк, подписът на Твореца. Над хора и богове, над демони, над прилежни Поддръжници и строители на тунели, има разум, предхождащ вселената.
Кръгът се затвори.

"КОН" + Карл Сейгън = 3,1415926535897932384626433832... .

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Ох, защо светът е пълен с неверници и с прекалено "вярващи", с глупаци и с ПРЕКАЛЕНО "интелигентни", със скептици и с ненормални оптимисти...
О, неразумни хора, защо не слушате когато ви се говори??? Половината от вас веднага заявяват "глупости", другата половина казват "не са глупости", а никой, ама НИКОЙ от вас не подлага прочетеното на по- обстойно мислене. Може това да е истинско послание от КОН или от МАГАРЕ или от нещо-си-там, а може и да не е. Във всеки случай ВСЯКО 1 НЕЩО, което съществува, съществува с причина(или може би не?) и си струва да бъде ОБМИСЛЕНО. А за да обмислите 1 нещо в неговата цялост трябва да СИ ИЗБИЕТЕ ОТ ГЛАВАТА идеята, че противоположностите се взаимоунищожават. Няма ДА, ВЯРНО Е и НЕ, НЕ Е ВЯРНО тук. Просто няма. Те авторите на съобщението точно това казват, ама няма кой да ги чуе. Светът е ИЗГРАДЕН от противоположности и не се е самоунищожил, нали? Противоположностите са създадени за да съществуват заедно, изграждайки примитивната двойнствена основа на нещата, върху която после се надгражда. Само дето тази основа не е двойнствена. Тя е многопластова, измерима по 1000 параграфа и неизмерима по 1милион именно защото математиката е нерационална наука. Била е рационална. Вече не е. Тя е като неоптимизиран код- хаотична върволица от цифри, неправилни прави и означения, която затормозява процесора. А процесорите са мозъците в главите ви, които сега ви казват да мислите "тоя идиот пък кви ги плещи". Ама аз не плещя и вие ще го осъзнаете... все някога. Слънцето било врата.. Добре, минавай през нея като си толкова убеден. А вярата не прави нищо друго, освен до толкова да обърква разсъдъка, че накрая да остане само вярата във вярата. Вярата е вирус. Някога не е била- не е била ЗАМИСЛЕНА(!!!) като вирус, но е станала такова(в поткрепа на това ще кажа, че Християнството е създадено през 4 век на съвещание в Рим, където е била създадена и Библията и мога да се обоснова). Всички други вярвания са очаян опит за достигане на истината посредством изменяне на лъжата по начин, проповядван от самата лъжа. Ако знаете какво е "червей" ме разбирате. Всички религии са(ще ме извинявате за термините, ама в посланието са прави за бедният език) Adware, който цели да ви накара или да си дръпнете "червей" или да отидете на друг Adware от където да си дръпнете същия червей, ама пребоядисан да е малко по- различен. Известната двуличност на човешкото мислене- ДА и НЕ, което винаги води до НЕ или ДА, което САМО ПО СЕБЕ СИ показва колко е грешно като концепция. Две неща, които се взаимоотричат не могат да съществуват заедно по тази логика. Но по същата логика, която ни КАРА да боравим с въпросните противоположности, те съществуват. Което означава, че мисленето ВИ отрича само себе си. Разберете- няма абсолютни стойности. Няма константи. Обаче няма и променливи. Не са необходими. Защото светът не е математика. Пак компютърен пример: едно 48- битово изображение може да бъде конвертирано и в 2- битово. Но аз съм УБЕДЕН, че след подобно конвертиране никой от вас няма да може да разпознае изображението. Същото става и с природата и математиката: математиката ограничава природните закони(които не съществуват, защото няма нужда от тях) и ги представя с крайна редица от числа. Но това не е същият свят, това е силует. Двуизмерен при това. Защото разликата между 3D и 2D е същата като разликата между същността на света и 2,5D- то което ни предоставя математиката. Даже е по- малка. Математиката НЕ МОЖЕ да борави с безкрайност(тук държа на 2 уточнения:1-Да, математиката има теории, базирани на безкрайност, но няма ОПРЕДЕЛЕНИЕ(говоря са конкретно определение) за безкрайността, следователно няма понятие за същност на безкрайността, следователно не може да борави с нея. 2-Безкрайността не означава неизброимост на цифрите между минус безкрайност и плюс безкрайност*(*-Б; +Б), тя е неизброимост на числата между -Б и -Б-1, -Б-1 и -Б-2 и т.н. до +Б-2 и +Б-1 и +Б-1 и +Б. И не само, също така между 1 и 2(например) защото броенето не е само 1,2,3... броене е и 1; 1,1; 1,01; 1,001; 1,0001; 1,00001 и т.н.. Ако някой успее да ми преброи така до 2 му давам 200 лв. незабавно. Така че не се заблуждавайте, отърсете съзнанието и разума си от котстанти, порменливи, крайности, безкрайност, противоположности и еднаквости, взаимоунищожение и взаимодопълване. Тогава може и да започнете да мислите. Дотогава не сте по- умни от обикновени крави. Даже сте по- глупави, защото кравите не си докрват главоболие.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Разберете- няма абсолютни стойности. Няма константи. Обаче няма и променливи.
А какво има?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
А какво има?

Да, това е въпросът  ;) Между другото след повторно прочитане на поста си установих, че може да звучи леко обидно, извинявам се за което. И аз съм човек, и аз страдам от същите ограничения, за които говоря.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 19:05:11 pm от ronnin426850 »

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Винаги се учудвам на хора, които пишейки се дистанцират от човечеството и пишат някак ;) "над" него. От всичко, което си написал, най-вероятно ТОВА е истината :
И аз съм човек, и аз страдам от същите ограничения, за които говоря.

 :P

« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 19:16:21 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
ronnin426850, наистина малко почваш като Паисий в началото! Да не кажа като БОГ, така едно дистанцирано.  ;D Едва ли предполагаш, че никой от нас не се е замислял за причините за този текст, за ДА и НЕ логиката и каквото и да е там друго което си написал. Тука повечето поне няма как да издържат на изкушението да си поиграят с едно такова текстче.  ;)
Иначе добре дошъл във форума.

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Иначе добре дошъл във форума.

Благодаря  :) . Много се радвам, че попаднах на тази тема, защото се занимавам с въпроса от известно време и ми беше много приятно да попадна на ерудирани(така де, в контекста на текста- сравнително  ;) ) хора, с които да се завърже разговор.

Както и да е, в по- горния пост говоря за повечето хора, така че нормално е да се дистанцирам. Винаги съм се дистанцирал или съм бил "дистанциран"(ама дума измислих, а?  ;D ) от други, които не издържат да ми слушат "научните" прозрения. Така че да, дистанцирам се. За да придобия по- общ=>по- правилен и цялостен поглед над нещата.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 22:05:18 pm от ronnin426850 »

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Аз пък от опит ти казвам, че тази съвсем не е най-интересната тема във форума, аз даже я считам за изчерпана, освен, ако не се получи информация за ново съобщение от КОН.  ;)

karutzar

  • Гост
Кофти казано ronnin426850 - много кохфти. Не става въпрос за протевопоставяне м/у  д-не, мъжко-женско, добро-лошо - - дуализъм. Тц - не става. Става въпрос за синтезис м/у този същия дуализъм, триезмерното, и божественото начала. За твое собствено съжаление - Вселената е логична и разумна. Твоят постинг ми напоммня за Лобачевски и неговата неевклидова геометрия, с която аз съм абсолютно съгласен. За църковния събор, на който се е "приела т.нар. библия - Никейския събор - за това също знаем - да тук има (в форума някои т.нар. християни, които фанатично защитават християнтсвото, затварайкй си очите за исттинските факти. Защо АЗ не съм публикувал във форума  тред за това - може и да го направя в най скоро време . с разрешението на модераторите, които например затвориха важна тема за Мария Магдалена и Истинската дата на рождението на Йошуа/Исус христос за която аз имам да добавя нещо - ИСТИНСКАТА ДАТА.
Вярата не е вирус - вярата е генетичен код, който се "пробужда" от нашите създатели - "влечугите" - но това не сме ние - нито ти, нито аз - това са те. Ние сме нещо пазлично от това.
Цитат
Християнството е създадено през 4 век на съвещание в Рим, където е била създадена и Библията и мога да се обоснова
Ама сериозно ли товориш, или си чул от някъде?  Било е в Константинопол - защо не прочетеш малко история да се образоваш, не че отричам, че библията е фалшификация  (всички го знаем)- просто се аргуметирай в постингите си.
Ако искаш добре да разбереш разликите м/у доброто и злото (което е едно и също нещо), и разликите м/у "крайност и безкрайност просто си преговори учебниците по физика - биха ти дали много отговори.
Ох, защо светът е пълен с неверници и с прекалено "вярващи", с глупаци и с ПРЕКАЛЕНО "интелигентни", със скептици и с ненормални оптимисти...
О, неразумни хора, защо не слушате когато ви се говори??? Половината от вас веднага заявяват "глупости", другата половина казват "не са глупости", а никой, ама НИКОЙ от вас не подлага прочетеното на по- обстойно мислене. Може това да е истинско послание от КОН или от МАГАРЕ или от нещо-си-там, а може и да не е. Във всеки случай ВСЯКО 1 НЕЩО, което съществува, съществува с причина(или може би не?) и си струва да бъде ОБМИСЛЕНО. А за да обмислите 1 нещо в неговата цялост трябва да СИ ИЗБИЕТЕ ОТ ГЛАВАТА идеята, че противоположностите се взаимоунищожават. Няма ДА, ВЯРНО Е и НЕ, НЕ Е ВЯРНО тук. Просто няма. Те авторите на съобщението точно това казват, ама няма кой да ги чуе. Светът е ИЗГРАДЕН от противоположности и не се е самоунищожил, нали? Противоположностите са създадени за да съществуват заедно, изграждайки примитивната двойнствена основа на нещата, върху която после се надгражда. Само дето тази основа не е двойнствена. Тя е многопластова, измерима по 1000 параграфа и неизмерима по 1милион именно защото математиката е нерационална наука. Била е рационална. Вече не е. Тя е като неоптимизиран код- хаотична върволица от цифри, неправилни прави и означения, която затормозява процесора. А процесорите са мозъците в главите ви, които сега ви казват да мислите "тоя идиот пък кви ги плещи". Ама аз не плещя и вие ще го осъзнаете... все някога. Слънцето било врата.. Добре, минавай през нея като си толкова убеден. А вярата не прави нищо друго, освен до толкова да обърква разсъдъка, че накрая да остане само вярата във вярата. Вярата е вирус. Някога не е била- не е била ЗАМИСЛЕНА(!!!) като вирус, но е станала такова(в поткрепа на това ще кажа, че Християнството е създадено през 4 век на съвещание в Рим, където е била създадена и Библията и мога да се обоснова). Всички други вярвания са очаян опит за достигане на истината посредством изменяне на лъжата по начин, проповядван от самата лъжа. Ако знаете какво е "червей" ме разбирате. Всички религии са(ще ме извинявате за термините, ама в посланието са прави за бедният език) Adware, който цели да ви накара или да си дръпнете "червей" или да отидете на друг Adware от където да си дръпнете същия червей, ама пребоядисан да е малко по- различен. Известната двуличност на човешкото мислене- ДА и НЕ, което винаги води до НЕ или ДА, което САМО ПО СЕБЕ СИ показва колко е грешно като концепция. Две неща, които се взаимоотричат не могат да съществуват заедно по тази логика. Но по същата логика, която ни КАРА да боравим с въпросните противоположности, те съществуват. Което означава, че мисленето ВИ отрича само себе си. Разберете- няма абсолютни стойности. Няма константи. Обаче няма и променливи. Не са необходими. Защото светът не е математика. Пак компютърен пример: едно 48- битово изображение може да бъде конвертирано и в 2- битово. Но аз съм УБЕДЕН, че след подобно конвертиране никой от вас няма да може да разпознае изображението. Същото става и с природата и математиката: математиката ограничава природните закони(които не съществуват, защото няма нужда от тях) и ги представя с крайна редица от числа. Но това не е същият свят, това е силует. Двуизмерен при това. Защото разликата между 3D и 2D е същата като разликата между същността на света и 2,5D- то което ни предоставя математиката. Даже е по- малка. Математиката НЕ МОЖЕ да борави с безкрайност(тук държа на 2 уточнения:1-Да, математиката има теории, базирани на безкрайност, но няма ОПРЕДЕЛЕНИЕ(говоря са конкретно определение) за безкрайността, следователно няма понятие за същност на безкрайността, следователно не може да борави с нея. 2-Безкрайността не означава неизброимост на цифрите между минус безкрайност и плюс безкрайност*(*-Б; +Б), тя е неизброимост на числата между -Б и -Б-1, -Б-1 и -Б-2 и т.н. до +Б-2 и +Б-1 и +Б-1 и +Б. И не само, също така между 1 и 2(например) защото броенето не е само 1,2,3... броене е и 1; 1,1; 1,01; 1,001; 1,0001; 1,00001 и т.н.. Ако някой успее да ми преброи така до 2 му давам 200 лв. незабавно. Така че не се заблуждавайте, отърсете съзнанието и разума си от котстанти, порменливи, крайности, безкрайност, противоположности и еднаквости, взаимоунищожение и взаимодопълване. Тогава може и да започнете да мислите. Дотогава не сте по- умни от обикновени крави. Даже сте по- глупави, защото кравите не си докрват главоболие.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 17:34:02 pm от Horus »

Неактивен ronnin426850

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • I am immortal, I have inside me blood of kings...
Ами ще прескоча базиците и ще мина направо на въпроса. Според мен става въпрос точно за имагинерното противопоставяне, грешно разбрано от хората в същността си(ест. в контекста на посланието). Точно това се опитват да кажат и авторите- че конспекцията за противоположностите е грешна и синтезът се гради на равновесие и баланс, а не на противопоставяне. Именно затова казват, че ни е грешна представата за същността на вселената- защото нашата представа се гради точно на идеята за противоположностите. "Всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие" Да, ама не. Всичко е въпрос на гледна точка. А мисълта ни е дуалистична => теориите ни са такива. Низ от условия. При "Да" следва нещо-си, при "Не" следва нещо друго. Докато не се получат едни голеееми разклонения на мисловния процес, затрудняващи до немайкъде мозъка. После различните изходни точки се неутрализират една по една по пътя на различни логически заключения. И накрая получаваме низ от въпроси и низ от отговори, които трябва да дадът отговор на първоначалния въпрос. Работи при програмирането, но не и при определянето на Вселената. Просто въпросите са прекалено общи и съдържат прекалено много нюанси. Опитваме се да разделяме и разграничаваме различните нюанси и уж успяваме, получаваме различни вериги от отговори, опосле ги комбинираме и получаваме "някакъв" отговор, очевидно способен да задоволи разум, не по- развит от този на австралопитека. Ама това разграничаване също е имагинерно, защото вселената е Вселена само и единствено в нейната цялост. Като при ядрото на атома- общото тегло е различно от сбора на теглата на елементите по отделно. Просто вселената, разглеждана като общо понятие придобива значение различно от това на сбора на елементите й. А за учебниците по физика не ми говори, защото това са толкова ограничени материали, че могат само да те объркат.

За Константинопол: Имах предвид Римската империя, както и да е, моя е грешката, признавам.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 17:32:26 pm от Horus »

ivosuper

  • Гост
Фундамента на мисленето ни е такав , явно има и други фундаменти, има такива които не разбират има и такива които разбират както и такива които мислят че разбират , казано по наша примитивна логика. Те могат да мислят като нас и виждат грешки в това все пак мисленето ни е много назад като фундамент и сложност от тяхното, то е елементарно в основата си (фундамента). Но кои според тях е правилния фундамент. нащият има недостатаци и е слабо развит. на тяхните братя по разум е с недостатаци но по развит или не е с недостатаци. има изобилие от фундаменти, можеби нашият е проста форма на тяхния. има нещо друго в нас по важно от фундамента. което ние не разбираме. а те го разбират но не го притежават в тяхните сложни фундаменти а то е описуемо но може само да се почувства както може и да се почувства по сложно .... в нас е съчетан простия разум с нещо което не е никак просто и което те искат да разберат и гаврата с това нещо по наша логика и не само е много болезнена но необходима... защото противоположностите немогат да съществуват ако една от тях липсва. Закона на вселената първият и единствен казан по наша логика гласи всичко има свое противоположно - както и самият закон .. от което се създава всичко и всички фундаменти. колкото и натоварващо да звучи.

mila mihailova

  • Гост
Относно: Третото, Последно Обръщение на КО
« Отговор #28 -: Май 06, 2008, 03:35:41 am »
Имаме избор...за това ни завиждат.  ;) Не виждат сенките, ние можем и имаме повече отколкото съзнаваме , такива.."неправилни". Успеха на само един човек тук е по-ценен от този на ангелите. Странно , но не ме напусна една мисъл докато четох. Проблема не е в неправилността на схемата от "да" и "не"= "0"и"1", а в боравенето с тази схема при поставянето и в различни ситуации, способността за намиране на отговор при наличието на невъзможност за"правилен" отговор всъщност е по-ценното качество..по-този начин понякога се стига до абсурдни решения, а всъщност правилни, за съжаление човечеството в действителност не може да се похвали с подобен начин на действие, защото е склонно като цяло да не иска да живее в разбирателство, присъщо обаче на някои животински видове.Бих попитала по този повод за отношението към делфините, чието чувство за синхрон и адекватно намиране на решение е по-успешно от човешкото. Дали те са получили подобно обръщение...според Вас.
  Когато на делфин му зададат команда, която е с логична последователност(донеси предмет X от място Z и го постави в съд Y,и отбележи със знак, дали командата е коректна или не, делфина извършва действието, последователно и акуратно, ако в място Z обаче делфина не намери предмет X, но види там предмет А, той безпрепятствено и бързо, без колебание ще вземе предмет А и ще го отнесе в съд Y, като обаче ще отбележи, че има некоректност в командата. Всичко това той няма да постави под въпрос, учудващо мило ще продължи да се доверява, а и защо да демонстрира недоверие, когато няма причини: 1.защото е показал вече, че разбира ситуацията и се справя максимално ясно със задачата си, не може да бъде подведен=действал е правилно при неправилно поставена задача. 2.Допуска, че задачата макар и неправилно зададена има решение, не се двоуми, а незабавно действа, тоест взима нещата в свои ръце, действа самостоятелно, надежден е и добър партньор. Написах тези досадни неща за да споделя, че ако на човек му зададем същата команда, той ще доплува до предмета, ще види, че не е този, за който го пращаме, ще се върне, ще ни обясни колко сме тъпи, че го правим на маймуна, ще ни разобличи, може и да ни се разсърди, но рядко ще се случи да види, че там няма това за което го пращаме, а друго нещо и да си каже-"а бе може и да се е объркал , но нека му занеса това, може него да е имал в пред вид, така или иначе тук съм вече"....Важното в случая е да си представим колко подобни комбинации човек може да извърши при взимане на решение, ако вярва в себе си и действа според случая, не да забрави за истинността на да и не, а напротив, но действено да ги използва в движение, не на теория и сякаш са някакви замръзнали понятия. А и друго... на безукорния и през грешни команди решенията му са успешни и пак е готов да действа, а и не му отнема толкова време да го направи...друго-не се губи в излишни емоции, които не доказват всъщност никакво наличие на чувство, обратно именно готовността да се действа безпрекословно показва повече отношение към ставащото, осъзнатост, отдаденост, което по-скоро е чувство, макар и да не е изблик, но е пълно. По този начин готовността за партньорство измества наличието на "дефект" в командата, защото тя престава да е команда, за висшия разум има диалог, той не е роб и няма господар, който да мрази, затова и не укорява, не търси виновен, само отбелязва -"да" или "не" и продължава напред..Ако ние тук на тази планета , вместо да си вадим кирливите ризи на показ , се сетим един другиму да си ги перем..., без да се впускаме в сложен анализ трябва ли или не, заслужава ли си и т н, мисля че и ангелите ще ахнат...на тях не се налага да перат, за да са чисти...колко повече залагат на нас...тук... Човеците са прекрасни създания!

   С риск да се отклоня от темата"видимо"-логично ;) ще споделя една случка с делфин. Преди години бях в делфинариума във Варна, бях изключително подтисната, погледа ми бе привлечен от група възторжени деца, които наблюдаваха през стъклото как делфините им правят номера, те буквално си общуваха, толкова красиво, че това предизвика сълзи у мен...сякаш виждах нещо забравено, мислех си колко много ми липсва това и ми се струваше съвсем загубено..това непринудено чувство за интимност, за радост отвътре, почти телепатично доверие, сякаш си сред свои, а аз се чувствах в онзи момент далечна, отидох при децата, застанах виновно всред тях с мисълта да не им преча, не помръдвах, запленена от делфина...тогава той дойде и направи нещо, с което съвсем ме шашна, с помръдване на тялото наляво и надясно ме гледаше, без да си откланя погледа от мен, докато аз не реагирах, странното бе, че го правеше толкова дълго, колкото нужда имах аз, за да се отпусна, минавайки през порой сълзи, мислейки, че търпението му ще се изчерпи, но не- той стоеше и сякаш въртеше глава, показвайки ми, че ме чака, накрая се усмихнах...бях щастлива, както в детството си и тогава той се завъртя като в танц и се върна, пак ме загледа, но вече танцуваше...и до сега чувствам, че ми липсва.

   Преди време имах странно полусънно преживяване, казвам преживяване, защото тялото ми бе в състояние на пълна парализа, виждах в стаята около мен, чувах, но виждах и друго място и бях и там, не можех да помръдна и частица от тялото си. Говорех с някой, когото не виждах, обяснявах му дълго, чертаейки на някаква дъска знаци, подобни на руните, то не говореше, говорех само аз, стигнах до обяснения относно глаголицата, до близоста и с първоизточника на знаците, тяхната графичност и символика и докато говорих давах примери, чувствах се задължена да кажа всичко по темата, след дълго и търпеливо изслушване от страна на моя събеседник аз установих, че съм говорила максимално съсредоточено, сякаш съм обходила всяко кътче на съзнанието си по темата, дори визуално, тази концентрация щеше да е немислима без наличието на слушателя ми, накрая аз нарисувах знак, който означаваше волята(силата,готовност,непреклонност и т.н,) и споменах, че е най-важното за мен в момента, което ми помага да оцелея, нарисувах стрелка нагоре, събеседника ми благосклонно мълчеше, като само добави още една стрелка, обърната надолу, в този миг всичко изчезна и рязко дойдох на себе си, в ушите ми кънтеше думичката - баланс. Чувството ми бе, че не аз съм обяснявала на някой, който не знае, а че някой знае какво аз знам, търпеливо ме слуша, сякаш му е много интересно, докато сама си стигна, минавайки през цялата база данни, и то без зададен въпрос, до отговора, не съм срещала по-добър учителски метод.
 В обобщение ще кажа, че ще позная добронамерените си събратя, съзирайки в тях някое от гореизброените качества. С което съвсем не отричам присъствието и на други, но ще нарека такива с висш разум само тези, които са в хармония и когато ни съветват имат благоразумието да го правят разбираемо.

                                     
« Последна редакция: Май 14, 2008, 12:53:34 pm от RedGuy »


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27