Автор Тема: Китай - новата суперсила  (Прочетена 60523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Китай - новата суперсила
« -: Октомври 19, 2005, 22:58:16 pm »
Фалшив Интернет сайт Yahoo съобщава за нахлуване на китайската армия в Япония
19/10/2005 12:43
В Япония беше разкрит фалшив Интернет сайт Yahoo news, пише вестник “Майнити”.

На сайта е било публикувано “сензационното” съобщение, че снощи китайската армия е дебаркирала на остров Окинава – един от най-южните острови от японския архипелаг. Островът е известен с това, че на него се намира най-голямата в Япония военна база на САЩ. Авторството на съобщението било приписано на кореспондента на японската агенция Киодо в САЩ.

“Във вторник при залез слънце китайската армия нахлу на остров Окинава, заяви представител на министерството на отбраната на САЩ”, се казва в съобщението. Появата на фалшивия Интернет сайт предизвика бурното негодувание на представители на Yahoo и на агенция Киодо. И двете организации ще дадат под съд създателите на фалшивия сайт. Те са се обърнали също така към компанията, на чийто сървър е било качено ментето-сайт, с искане незабавно да го закрият. Информацията е на БГНЕС.

Възможно ли е да има нещо гнило около тази случка или наистина е просто нелепа шега от сорта на Каналето с атомната централа преди години?
« Последна редакция: Април 07, 2008, 16:22:41 pm от Eon »

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2005, 23:35:10 pm »
муахахаха, яко .... естествено че е виртуално ...
колко ли японеца са се спекли като са го прочели това

ако имаш достъп до централен DNS сървър можеш лесно да прпратиш опредлен адрес от едно IP на друго.
Подобни централни нейм сървъри за България примерно са в БТК ... ръчкаш там един енти за yahoo.com и сменяш оригинала с менте. Които провайдети минават през БТК и не през сателит ще гледат ментето  8)


... и така докато някой не се усети.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2005, 09:43:54 am »
Фалшив Интернет сайт Yahoo съобщава за нахлуване на китайската армия в Япония
19/10/2005 12:43
В Япония беше разкрит фалшив Интернет сайт Yahoo news, пише вестник “Майнити”.

На сайта е било публикувано “сензационното” съобщение, че снощи китайската армия е дебаркирала на остров Окинава – един от най-южните острови от японския архипелаг. Островът е известен с това, че на него се намира най-голямата в Япония военна база на САЩ. Авторството на съобщението било приписано на кореспондента на японската агенция Киодо в САЩ.

“Във вторник при залез слънце китайската армия нахлу на остров Окинава, заяви представител на министерството на отбраната на САЩ”, се казва в съобщението. Появата на фалшивия Интернет сайт предизвика бурното негодувание на представители на Yahoo и на агенция Киодо. И двете организации ще дадат под съд създателите на фалшивия сайт. Те са се обърнали също така към компанията, на чийто сървър е било качено ментето-сайт, с искане незабавно да го закрият. Информацията е на БГНЕС.

Възможно ли е да има нещо гнило около тази случка или наистина е просто нелепа шега от сорта на Каналето с атомната централа преди години?

Хахаха - възможно ли е да има нещо гнило? Ако наистина се беше случило нещо такова  мислиш ли че нямаше да усетиш на сутринта като се събудиш, по силно запрашения въздух, обилния снеговалеж и изчезването на повечето сгради в града ти?  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2005, 10:33:36 am »
 captain_picard  някой път за да разбереш и зрънце от реалното което става в света трябва да погледнеш в алтернативни източници и дори във вицовете и шегите защото това което показват във медиите е пълен фалш. Гледал ли си филма WAG THE DOG да видиш как всичко показано по новините е един параван на задкулисните игрички на тайните служби.
Освен това Китай много се е активизирал в космическата си програма напоследък и явно се мъти нещо. А ако искат да правят скрита война - повярвай ми много лесно могат да запазят тайната от "простосмъртните" - най много да чуеш че някъде е станала "авария".

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #4 -: Октомври 20, 2005, 15:49:09 pm »
captain_picard  някой път за да разбереш и зрънце от реалното което става в света трябва да погледнеш в алтернативни източници и дори във вицовете и шегите защото това което показват във медиите е пълен фалш. Гледал ли си филма WAG THE DOG да видиш как всичко показано по новините е един параван на задкулисните игрички на тайните служби.
Освен това Китай много се е активизирал в космическата си програма напоследък и явно се мъти нещо. А ако искат да правят скрита война - повярвай ми много лесно могат да запазят тайната от "простосмъртните" - най много да чуеш че някъде е станала "авария".

Мда, гледал съм филма и според мен е изключително добър.
Имах предвид това, че какъвто и да е дори минимален сблъсък между държави като Китай и Япония (в случая и САЩ защото става близо до тяхната база), ще има огромни последствия за света - верижните реакции се задействат веднага.  А ако си водят скрита война (примерно имаше една компютърна игра БатълЗоун в която САЩ и СССР само привидно са били в мир по време на Студената война, а всъщност са водели мащабни битки помежду си на всички останали планети на Слънчевата система, яко а :))), то ако тя завинаги остане скрита, нас какво ни притеснява това :>

И моля обясни защо смяташ че след като "Китай много се е активизирал в космическата си програма", то "явно се мъти нещо". То принципно е хубаво да подлагаме всичко на съмнение и анализ, ама китайците бяха обявили космическите си амбиции още преди години ...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2005, 19:07:47 pm »
Космическата програма олицетворява огромната мощ на Китай която те демонстрират в момента и с това мисля претендират за 3-та световна сила заедно с САЩ и Русия. Дори Европейския Съюз доколкото знам няма собствена космическа програма космонавти и планове - има само някой друг пуснат спътник. Игрите с космическите истории са много дебели и тази активност на Китай съм сигурен че е заявка за нещо. А и имаме предсказание от Нострадамус за огрмна жълта вълна.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2005, 09:55:29 am »
Космическата програма олицетворява огромната мощ на Китай която те демонстрират в момента и с това мисля претендират за 3-та световна сила заедно с САЩ и Русия. Дори Европейския Съюз доколкото знам няма собствена космическа програма космонавти и планове - има само някой друг пуснат спътник. Игрите с космическите истории са много дебели и тази активност на Китай съм сигурен че е заявка за нещо. А и имаме предсказание от Нострадамус за огрмна жълта вълна.

Хахаха - човече, не ти трябва никакво предсказание на Нострадамус - Китай ще е най-могъщата икономика до средата на века. А може и по-рано. В това вече са единодушни повечето западни икономисти дори. Съгласен съм че демонстрират огромна мощ - космическата им програма (или по-точно тази и част) е била въпрос на време според мен. Само погледни как заливат света с евтини (че и качествени) стоки. Ама и те не са прости вече и знаят че конфликтите е "по-модерно" да се решават с икономически средства, а не с военни.  :)

Очертава се просто още един полюс на света. И това е повече от очевидно сега, но се е виждало доста добре и преди 5, дори преди 10 години. Няма нещо по-тайно да се мъти.  ;)
« Последна редакция: Октомври 21, 2005, 10:03:02 am от captain_picard »

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2005, 11:14:14 am »
... е има малко детайли около Кирай които си остават интересни - примерно официално военният им бюджет е 30 милярда а реално са похарчили към 90.

... естествено се готвят за конфликти които са просто неизбежни. Иран е един от тях. Китай подписа преди 2 години договори за милярди за доставки на нефт а амаериканците и англичаните се гласят те да станат доставчици (т.е. война) и не знам как ще завърши това
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2005, 18:46:20 pm »
естествено - с прилагане на ядрената енергия за "мирни цели"
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2005, 04:08:22 am »
Картина от близкото бъдеще: "Двамата стояха на пътя. Вятърът, изпълнен с радиоактивни частици развяваше опашките и пипалата им..."   :o   :P
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2005, 01:54:09 am »
Хехехе :P

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2005, 06:48:04 am »
естествено - с прилагане на ядрената енергия за "мирни цели"
Може да е ядрена енергия за усмиряване на мирни цели.  ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2005, 14:37:13 pm »
муаахахахааахахаха!!!
 8) 8) 8) 8) ??? 8) 8) 8)
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2005, 14:42:39 pm »
Картинка от близкото бъдеще:
Хор говореше на детето с 3 глави: Виждаш ли онази малка червена точка? Това е Марс - 4-тата планета в нашата система.( Радиоактивно закашляне ). Та..мамка им Илюминатска, сега са там в базите си а ти си с 3 глави..хм..

Оберон

Хор, не се сърди де, забавно е:)))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Китай - новата суперсила
« Отговор #14 -: Октомври 24, 2005, 15:39:01 pm »
Хахахахахахха Oberon, разсмя ме!!! Респект! ;)
Хахахахха!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27