Автор Тема: Генната медицина - близо ли сме до "Гатака"?  (Прочетена 16684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Генната медицина - близо ли сме до "Гатака"?
« Отговор #15 -: Януари 23, 2007, 16:39:07 pm »
Флай,навит ли си да пробваме тезата ти.Обаче да не се скатаеш и да забравиш да донесеш резултатите,щото специално некромант ще наемем
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Генната медицина - близо ли сме до "Гатака"?
« Отговор #16 -: Януари 23, 2007, 16:43:13 pm »
Хаха, е това вече е прекалено. Намесохме нечистиви сили!  ;D

Неактивен Scorpion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Danko http://enkade.blogspot.com/  Най-голямата властта е тази да властуваш над себе си, най-голямата

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Разработиха метод за клониране, при който децата могат да бъдат "по поръчка"

Разработен е нов метод за клониране, който е по-малко трудоемък от способа, благодарение на който беше създадена овцата Доли.

В тази връзка възникнаха съмнения, че той може да бъде използван за обработка на човешки ембриони с цел формиране на деца "по поръчка" - започвайки от Алберт Айнщайн и завършвайки с човек с каквато и да е сексуална ориентация. За тази цел е необходима само да се "вкара" необходимият набор от гени.

Учените, които чрез този метод са получили мишки от клетки на възрастни екземпляри, са открили, че тази технология е много по-ефикасна от способа, използван при създаването на Доли, а страничните ефекти са по-малко - следователно той повече подхожда за използване при човека, пише "Индипендънт".

За клонирането на мишки учените са вкарали кожни клетки, взети от възрастна мишка, в тъканта на ембрион в ранен стадий от развитието си, получен чрез екстракорпорално оплождане (ЕКО). Някои от бебетата са се оказали частични клонинги на донорите, а някои като Доли - стопроцентови.

За разлика от "метода Доли" обаче този способ е толкова прост и ефикасен, че възникват опасения в клиниките, в което се практикува човешко ЕКО, от него могат да се възползват, за да помогнат на бездетни съпружески двойки, които си мечтаят за напълно "свое" в биологично отношение дете.

През уикенда един от учените каза, че безразсъдният опит за прилагане на този метод при хората сега е напълно реална перспектива, която не бива да се игнорира.

"Този метод е неетичен и небезопасен, но е възможно днес някой вече да го прилага", каза Робърт Ланца, директор по научните въпроси в американската компания Advanced Cell Technology, която работи в областта на биотехнологиите.

"Днес клонирането засега не е навлязло в живота ни. Новият метод обаче е технология, благодарение на която можем фактически да произвеждаме деца. Ако тя се приложи върху хора, това ще бъде много знаменателно и ще създаде маса проблеми", каза доктор Ланца, чиято компания е в авангарда на изследванията на стволовите клетки и методите за препрограмиране на клетки.
   

http://science.actualno.com/new_158729.html

Това ако почне да се прилага си е направо Гатака  ;)

nana

  • Гост
Аз съм била светски човек и не съм вярвала в Бог. Случи се нещо в живота ми и започнах да се моля с "Отче наш" , да моля Бог да ми открие истината за духовните неща, да прости грешките в живота ми. Изведнъж цялото ми тяло се обля с благоухание- миро. Казвам го за слава Божия. Бог Отец и Иисус много ми помогнаха. В момента Бог лекува чрез моите ръце. От никого не вземам пари, понеже тази дарба ми е дадена поради щедростта на Твореца. Тялото е създадено съвършено от Него. Той е съвършения изцерител. Преминаването през "къпалнята на Светия Дух" е изцерение на всяка клетка, постоянна балгодат, блаженство, здраве и Сила. Влизаш в Онова, Вечното и постоянно си в Него. Такава е първата Божия заповед.След като е създал Вселените и целия живот в тях до съвършенството на атома/вижте животинския свят, колко е съвършен. Живея в благодатен мир с животните, не ям месо, това е ужасно,цялата природа представлява едно "тяло". Два славея се заселиха през на моята тераса, идват на сантиметри над главата ми и пеят. Не знаех, че светът е такова чудо. Човек няма никакво право да се намесва в нея. Това нямада остане невъзмездено. Опитите от Хитлерово време не са по мой вкус. Човекът по- съвършен ли е от Бога, в самото негово устроение е вложено божественото. Вярвайте в Бог и Го обичайте, тъсете Го с цялото си сърце, ум и душа. Затова се регистрирах във вашия форум, защото случайно попаднах на една статия на човек, който се колебаеше дали Бог съществува. Да, съществува, с абсолютна сигурност

nana

  • Гост
Прочетете книгата на монах Мартинян- пророчествата за последните времена и делата на антихриста- статии от стареца Паисий

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Това означава ли,че ако не вярвам в Господ не мога да не се бъркам в природата?

А от къде си сигурна,че те разбира като му се молиш?Има толкова езици по земята,Господ не може всичко да разбере.

Днес прочетох следното:
Цитат
Християнинът не може да възприеме,че нехристиянинът може да постигне Царствотo Божие.Мисълта създава ограничение,бариера,граница и всички онези,които не са с нас,са против нас.Този,който не е съгласен с мене,е против мене.

Всъщност тези мисли не са за тази тема.


Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Освен това при изследванията открихме, че 22 на сто от мъжете у нас носят генни характеристики на мъже, които са живели по тези земи преди около 7000 г. Те нямат нищо общо нито със славяните, нито с българите, не са и траки.

Хм, ХМ! - Сега е 7513-та по Българския календар!  ;) И какво значи
Цитат
Ние сме славяни, но примесени с много българи.

КОЙ на тоя свят е определил какво е СЛАВЯНИН, като не съществува такава раса?!  >:( ....и КОЙ казва какво е БЪЛГАРИН - чий генофонд се сравнява тука с нашия?!  >:(

И да не изпушвам за N-ти път, ама кой знае какъв е генофона на ТРАКИТЕ, като гърците са наричали всички скитски племена "траки"?!

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Аз съм била светски човек и не съм вярвала в Бог. Случи се нещо в живота ми и започнах да се моля с "Отче наш" , да моля Бог да ми открие истината за духовните неща, да прости грешките в живота ми. Изведнъж цялото ми тяло се обля с благоухание- миро. Казвам го за слава Божия. Бог Отец и Иисус много ми помогнаха. В момента Бог лекува чрез моите ръце. От никого не вземам пари, понеже тази дарба ми е дадена поради щедростта на Твореца. Тялото е създадено съвършено от Него. Той е съвършения изцерител. Преминаването през "къпалнята на Светия Дух" е изцерение на всяка клетка, постоянна балгодат, блаженство, здраве и Сила. Влизаш в Онова, Вечното и постоянно си в Него. Такава е първата Божия заповед.След като е създал Вселените и целия живот в тях до съвършенството на атома/вижте животинския свят, колко е съвършен. Живея в благодатен мир с животните, не ям месо, това е ужасно,цялата природа представлява едно "тяло". Два славея се заселиха през на моята тераса, идват на сантиметри над главата ми и пеят. Не знаех, че светът е такова чудо. Човек няма никакво право да се намесва в нея. Това нямада остане невъзмездено. Опитите от Хитлерово време не са по мой вкус. Човекът по- съвършен ли е от Бога, в самото негово устроение е вложено божественото. Вярвайте в Бог и Го обичайте, тъсете Го с цялото си сърце, ум и душа. Затова се регистрирах във вашия форум, защото случайно попаднах на една статия на човек, който се колебаеше дали Бог съществува. Да, съществува, с абсолютна сигурност

Значи, госпожо/госпожице, можем ли в такъв случай да се обръщаме за помощ към Вас?

cdms

  • Гост
Британци ще клонират стволови клетки от тъкани на мъртъвци
Правителството на Великобритания внесе законодателна поправка, позволяваща на учените на Острова да използват тъкани от покойници за клонирането на стволови клетки за изследователски цели, съобщава британският ежедневник The Times. 


Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Британци ще клонират стволови клетки от тъкани на мъртъвци
Правителството на Великобритания внесе законодателна поправка, позволяваща на учените на Острова да използват тъкани от покойници за клонирането на стволови клетки за изследователски цели, съобщава британският ежедневник The Times. 

Доста нецелесъобразно и противно. Да не говорим , че е и неетично спрямо паметта на починалите. Нали знаете за умрелите или добро или нищо!

Казвам това, защото във вски човек до самата му смърт съществуват стволови клетки. Разбира се, че броят им прогресивно намалява, но до смъртта те никога не изчезват. Доколкото знам в руските клиники до Москва, технологиите за присаждане, които се прилагат, използуват стволови клетки не от донор, а от кръвта на самият пациент, който ще се лекува. Даже там е правена процедура и на известната по цял свят наша екстрасенска Вяра Кочовска от Плевен. Когато тя е видяла стабилността и ефективността на технологията е имала голямо желание да организира създаването на такава клиника и у нас, но подробности не знам.
Съществуват описани случаи как на възрастни хора над седемдесет годишна възраст им поникват нови зъби. Това съм го чувал от устата на старец от петричкия край, който с очите си е виждал как на по-възрастен негов съселянин са му поникнали нови зъби. Тези зъби, ако в организма няма стволови клетки, няма да могат да поникнат.
 А и тъй като не съм медик, може би вие знаете отговора на въпроса: дали в зарастването на телесните язви стволовите клетки не вземат пряко участие? Ако е така, тогава за какво говорим?

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Безсмъртие?
« Отговор #26 -: Юни 23, 2008, 16:03:57 pm »
Учени откриха формула за безсмъртие – лекарство, което ще поддържа живота на хората над 3-пъти по-дълго от нормалното. Предвижданата средна продължителност на живота на хората, които употребяват „безсмъртното хапче” е около 180 години. Младостта, която в днешни дни започва на 20 и привършва на 35 (около 15 години) ще бъде удължена почти четворно, т.е. хората ще се чувстват и изглеждат млади до 80-годишна възраст!

Формулата на лекарството се пази в тайна и разработката вече е засекретена, за да не предизвика хаос и объркване в обществото. Все още се проучват вероятните негативни последици от пускането на подобен медикамент на пазара, като най-сериозното притеснение е увеличението на световното население. Един от възможните регулатори срещу безразборното разпространение на лекарството би била цената му, което ще ограничи консумацията му до много заможни хора.

Повече информация за развитието и концепцията на проекта се очаква в най-скоро време.

Теорията за дълголетието на човешкия род съществува от хилядолетия и не е химера. Освен разкази за Атлантиди, свръхчовеци и медитиращи йоги, и в Библията има сведения за столетен живот : “Адам живя 930 години....Енох живя 365 г. и Господ го взе точно 58 г. след смъртта на Адам. ....Ной беше на 480 г., когато Бог изяви съд над земята.”

Една от версиите на учените относно дълголетието на предците ни е, че първородните човеци са от извънземен произход и са имали свръхестествени способности, включително телепатия, свръх-интелект и дълголетие. Климатът на планетата ни обаче е предизвикал развитието на редица болести и промени във физиологията им, което е ограничило с времето продължителността на живота. Едва през последните 2 века, подари подобряване условията на живот и възможностите на медицината, се появи тенденция за удължаване на живота на хората.
« Последна редакция: Юни 24, 2008, 20:47:22 pm от H. »
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Безсмъртие?
« Отговор #27 -: Юни 23, 2008, 17:04:20 pm »
Незнам какъв е източника на информацията , но ако е от  що годе сигурен източник това само потвърждава всичките конспиративни и естествено не дотам приети за възможни теории че още преди десетки години подобна технология се изпозлва не само за подмладяване  а и за умишлено състаряване в зависмост от целта.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Безсмъртие?
« Отговор #28 -: Юни 23, 2008, 21:15:29 pm »
Един от възможните регулатори срещу безразборното разпространение на лекарството би била цената му, което ще ограничи консумацията му до много заможни хора.
Дори нямам коментар
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Безсмъртие?
« Отговор #29 -: Юни 23, 2008, 23:44:33 pm »
Цитат
Незнам какъв е източника на информацията

http://news.vestnik24.com/lifestyle/lifestyle_597049.html
А иначе видях новината на сайта на замунда.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
14167 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
8479 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42128 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16593 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
36 Отговора
46017 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2011, 02:16:18 am
от hung

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27