Автор Тема: MEDIA VIRUS  (Прочетена 2156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
MEDIA VIRUS
« -: Януари 09, 2007, 16:27:18 pm »
MEDIA VIRUS

Медиите на Братството обслужват банкерите на Братството. Не се съмнявам също, че разузнавателните служби като ЦРУ разполагат с технология за използване на телевизионните предавания, за да изпращат подсъзнателни съобщения на нашия несъзнателен разум, без ние или дори засегнатата телевизионна станция да го осъзнават. През 1994 една полска радиостанция започнала да излъчва недоловим сигнал на своята честота за изгонване на комарите от къщите, слушащи тази станция. Както изглежда, бил е постигнат голям ефект, но хиляди слушатели започнали да се оплакват, че от него котките им пощурявали. Ако могат да правят това с насекоми и котки, могат да го правят и с хора. Какво всъщност става от експлозиите по радио- и телевизионните станции по целия свят?


из “Бутът на роботите”
от Дейвид Айк

Аз не гледам телевизия и не слушам радио; не чета вестници, а internet използвам единствено за електронна поща, чатове и форуми. В тази “информационна завеса” съм забелязал едно лесно доловимо свойство на електронните медии (тук internet го изключваме, защото при него до голяма степен от ВАС зависи кой сайт ще посетите и какво ще правите там). Това свойство (говорим предимно за радио и телевизия) е най-осезаемо, когато се намирате на някоя идилична вила, потънала в тишина и безметежност, без жива душа на три километра и никаква индустрия, никаква кола или друго такова наоколо. Значи, седите си в тази вила, потънали в размишления, унесени като в сън, почти задрямали под звуците на бумтящата печка с дърва и мъркащата котка в скута ви. Пробвайте: както си седите, пуснете си телевизора – доста силно, на коя ще да е програма (не си избирайте някой любим филм предварително!) – това, което ще усетите, е едно страхотно кречетало, врязващо се в ушите ви – нагло, безспирно, безмислено. Когато след минута изгасите отвратителната кутия, опитайте да изследвате какво чувствате. Аз изпитвам пулсираща болка в слепоочията си, а възобновилата се тишина ме успокоява, отпуска, пречиства... Не ми е много ясно (тоест – напълно ми е ясно) какви естетически подбуди превръщат електронната медия в подобно шумно празнословие, но ТЯ ОПРЕДЕЛЕНО Е ВРЕДНА. Дори и без казаните от Д. Айк горе подпрагови излъчвания, които й придават още по-унищожителен характер!...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27