Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228286 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #180 -: Април 08, 2008, 22:10:45 pm »
16 херца променлив ток през тялото го карат само да си произвежда Озон-а :)
Яко , А??
Поправка на налисаното.Приемете го с рзерв, защото май има грашка с превода от английски и може да се окаже , че не е така. :(
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #181 -: Април 13, 2008, 19:14:19 pm »
Трябва да ви кажа, че озоновата терапия с озонирана вода, спокойно може да се замени с пиене на разреден пероксид т.е. кислородна вода.Не случайно се нарича именно "КИСЛОРОДНА". ;)
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #182 -: Април 14, 2008, 02:30:51 am »
Трябва да ви кажа, че озоновата терапия с озонирана вода, спокойно може да се замени с пиене на разреден пероксид т.е. кислородна вода.Не случайно се нарича именно "КИСЛОРОДНА". ;)
има няква логика но трябва много внимателно да се прецени колко капки кислородна вода да се капват в чаша с нормална чешмяна или минерална вода,ако се премине няква граница мисля че кислородната вода е можеби силно отровна.ЗА по няколко капки в чаша вода съм на 90% сигурен че са полезни,но за повече ...нямам си на идея, трябва некъв доктор да каже.иначе и по няколко капки йод също са полезни в чаша с вода.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #183 -: Април 14, 2008, 09:45:47 am »
Капват се 5-10 капки кислородна вода в чаша вода, трябва да е чиста,без стабилизатори.Добре е да се започне с малката доза.

http://www.dar-center.com/article/?article=477

http://www.novazora.net/2006/issue43/story_07.html

Тук малко на руски:
http://beztabletok.ru/images/neu/about.htm

http://beztabletok.ru/phpBB2/viewforum.php?f=16&sid=ce52daab9ef527559df268e918c5c5cf



Йода знам,че го пият срещу склероза.Може обаче да доведе до затягане,т.е. запек.Затова се дава и при диарии.Аз лично мисля,че не е много добра идея,защото по-големия му прием,може да доведе до проблеми със щитовидната жлеза.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 14:41:42 pm от Тук и сега »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #184 -: Април 15, 2008, 12:13:18 pm »
Одеве си правих разтвор за ецване на платки в който разтвор се използва и кислородна вода и какво се сетих:
Кислородна вода-Н2О2-в нея няма озон!Озона е О3.
Следователно според мойта тъпа логика имаме повече кислород, който деиства благоприятно на човека, но нямаме озон в кислородната вода който да трепе микробите и бацилите, и там другите гадости каквато е целта на озонирането.
Може би трябва да се приемат и двете неща-кислородната вода и озона,но едното не заменя другото,макар че при разграждането на озона О3 във вода до кислород се получава също кислородна вода-следователно в този ред на мисли е по добре озона във вода,отколкото само обогатена със кислород вода.

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #185 -: Април 15, 2008, 20:27:10 pm »
ООООО приятелю, колко грешиш само.Това което трепе бацилите, избелва прането и ти ецва платките се нарича О1 , едноатомен кислород, най-зверски активния кислород.Когато озонът О3 се допре до белтъчна структура например той се разрушава на О2+О1, а Н2О2 на Н2О+О1.Разбра ли?? ;)
« Последна редакция: Април 16, 2008, 09:19:56 am от Mirotvorec »
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #186 -: Април 15, 2008, 21:20:29 pm »
Здравейте,

Ще споделя тук малко снимки на озонатора, който вече се продава на различни места из нета. Ще напиша лично си виждане и коментари за озонатора, който Гого направи за мен.

Картинката на "Мини озонатор за въздух и вода KED-A98" може да бъде намерена на много места и по тази причина не искам да слагам още една тук :)

Както можете да видите, устройството отвътре е съвсем простичко. Дори няма екраниране! Може би защото няма и нужда? :o Лесно се вижда, най-вече от втората снимка, как проводниците от който излизат искрите са на не повече от два милиметра един от друг! Правете си сметка за силата на искрите и съответно за количеството озон, което се генерира...



Малко по-отблизо



На тази снимка опитвам да снимам отблизо техниката, но тъй като снимките са правени с GSM, не се вижда особено добре.



Плюсове и минуси на двата озонатора:

На Гого:
Вид - Никакъв, идва на една дъска без кутия и сами ще трябва да решим проблема с външния вид
Сила на искрите - Доста мощни и със звук. Главно шума идва от тях!
Мощност на помпата за въздух - По-силна от тази в сравнявания KED-А98.
Мирис на озонирания въздух - Приятна миризма създадена от озона и сребърните елетроди, между които прескачат искрите. Пречиства въздуха от  всякакви неприятни миризми благодарение на озона.

На продавания в търговската мрежа:

Вид - Хубав. Нали най-вече външния вид продава :)
Сила на искрите - Дори на докосване се усащат съвсем леко. Аз нали.. такова.. да пробвам и от двете... Любопипен съм си :)
Мощност на помпата за въздух - въпреки по-големия размер, е по-слаба
Мирис на озонирания въздух - Неприятна миризма след продължителна работа Предполагам че е породена от медният окис, ако клемите са медни. Запечатано е и няма как да видя.

Ех, ако можех да комбинирам и двата в един.... не че не опитах де :)

EDIT: Тъй като Гого, аз и още кой знае кой много искахме да видим как работи купешкия озонатор, аз реших да го купя и да видя. Не можех да чакам повече :)

Аз май така трябваше да почна темата, ама карай :)

Както и да е, да кажа пак, че перфектния озонатор за мен е като Гоговия, но със тръба от стъкло (там където стават искрите) и шумоизолиран... а и в хубава кутия :D
« Последна редакция: Април 16, 2008, 09:38:07 am от XVisible »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #187 -: Април 16, 2008, 00:06:49 am »
А чарковете на озонатора от горните снимки намират ли се всички по нашите магазини?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #188 -: Април 16, 2008, 09:31:07 am »
Цитат
На Гого:
..........................................................................
..........................................................................
Пречиства въздуха от  всякакви неприятни миризми благодарение на озона.
Това и аз мога да гарантирам, защото понякога в работата ми се получават отвратителни миризми и с неговия йонизатор само за 2-3мин. въздухът се прочиства.

Спомена се, че се прави реклама...Защо не, след като върши добра работа, за разлика от рекламираните от Техномаг  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #189 -: Април 16, 2008, 11:51:45 am »
Хахаха благодаря за рекламата,и най-вече за снимките,поне видяхме какво има в един купешки озонатор-е те това нещо може да се направи/запоят 5 жички/ най-много за 1 час, и частите му ще струват не повече от 15лв., ако се лепят върху дъска.Вече бих го повторил без никви грижи съвсем спокоино, но просто сърце не ми дава.

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #190 -: Април 16, 2008, 12:44:13 pm »
Тоя купешкия може и да стане добър, ако се използват сребърни електроди, между които да протичат искрите. А и като казах искри... струва ми се, че в тръбичката (долу дясно) не прескачат искри, а просто синее и ефекта е като на ЙОНИзатор, а не ОЗОНатор.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #191 -: Април 16, 2008, 15:21:43 pm »
Може да,ако се смени високоволтовата бобина с няква поне 5-10 пъти по голяма за да дава достатъчно искри и да се захранва от друг допълнителен траф,за сребърните електроди мисля че са задължителни защото ако са медни ще се отделя от тях отровен меден окис.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:50:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен nibirux

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #192 -: Април 16, 2008, 19:27:58 pm »
Никакъв меден окис няма да се отделя, а нищо не ви пречи да сложите за електроди две парчета графит от някой молив.За бобина ползвайте от Лада Самара, те са високо волтови мисля, че бяха за 60 киловолта.Успех!
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:51:25 pm от Mirotvorec »
В природата нищо не е правилно.Следователно,ако всичко върви добре?.значи нещо не е в ред.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #193 -: Април 18, 2008, 18:28:52 pm »
Мисля си за кутия,в която да се напъхат всички жички и чаркеляци. Мога да пробвам да изработя една от папиемаше. Дали ще е подходящ материал? ??? Защото ако даде накъсо, може да се запали..Все пак е на хартиена основа, макар,че  става доста здраво..Още умувам обаче..Колко тежи цялата конструкция?
 
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Относно: Озоновата терапия
« Отговор #194 -: Април 19, 2008, 11:15:53 am »
Тъй като никой не публикува снимки от озонатора на Гого, аз се чувствам длъжен да го направя :)



Частта, която ми се иска да заменя с по-хубава се намира горе в ляво. Тубичката от упсарин, където се генерират искрите.

Magnolia: около 1 кг тежи.
« Последна редакция: Май 03, 2008, 15:33:56 pm от XVisible »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27