Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228019 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #105 -: Февруари 16, 2007, 01:58:30 am »
Ами помислих си, че представлява нещо по-нетрадиционно, след като каза, че твойта е от чужбина, а тука трудно се намират...  ;)

Bell искам само да ти напомня тактично, че нищо изработено от чужбина не ти върши работа, ако не се побългари - тук тенекийка, там маркуче, там жичка, чам бушонче..... ;) :D ;D

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #106 -: Февруари 16, 2007, 01:59:46 am »
хеххее специално,просто не съм видял тук бисквити в ламаринена кутия с такъв размер.

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #107 -: Февруари 21, 2007, 22:20:38 pm »
Ето ми озонатора:

Извинявам се за лошата картинка.
 За кутия съм ползвал часовников превключвател за електромер марка Крижик, чешки.
Ползвах схемата на Млад конструктор. За ВВ траф ползвах ТХО от стар модел монитор Филипс. То е с вграден изправител.
За озонаторна тръба ползвах гърло от стъклена бутилка, за електроди - сребърни телчета от изгорял  високоволтов предпазител за средно напрежение( от трафопост).

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Озоновата терапия
« Отговор #108 -: Февруари 21, 2007, 23:30:48 pm »
От какви материали е този озонатор...Четох че е  от значение през какви материали минава озона. Например пластмасови тръбички не се препоръчват, че нещо си се отделяло с озона.

Това са характеристиките на Сота озонаторa (http://comboweb.com/ozonator.php3). Хората са си публикували материалите:

Ozone Tube uses high-grade type 214 Fused Quartz Crystal (99.995% pure quartz crystal)
 
Aluminum-free. Absolutely NO aluminum or ceramic alumina (aluminum oxide) used in the ozone path.

Ceramic Air Stone: featuring a 90 micron pore diameter, minute uniform sized glass spheres, extremely durable, long lasting, inert and non-toxic, high performance equal sized air bubble

Silicone Air Tubing: will never harden, crack or kink.


georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #109 -: Февруари 22, 2007, 17:09:47 pm »
От какви материали е този озонатор...Четох че е  от значение през какви материали минава озона. Например пластмасови тръбички не се препоръчват, че нещо си се отделяло с озона.


Маркучето е от венозна система, от аптеката - полиетиленово. Електродите са сребърни. Тръбата дето се получава озона е стъклена, гърло на бутилка - отрязах я и затапих от двете страни с коркови тапи с отвори за маркучите и електродите.

Oberon

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #110 -: Февруари 22, 2007, 18:33:49 pm »
Някой направи ли си труда да прочете файловете, които аз качих?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #111 -: Февруари 22, 2007, 18:38:16 pm »
Когото го интересува темата ги е прочел   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Heinie

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #112 -: Февруари 27, 2007, 18:07:36 pm »
Георги_нз, твоят озонатор по схемата с крушката ли е? Защото ако е по нея не ми е ясно как си свързал маркучето. Пък и ако е тази схема (с крушката) искрите не остават ли изцяло във вътрешността на стъклената круша, демек не произвеждат озон, а служат за Plasma Lamp?

BIAHOTO

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #113 -: Март 10, 2007, 10:17:03 am »
ОЗОНАТОРИ В БЪЛГАРИЯ ИМА.АЗ ЛИЧНО ИМАМ ОНЗИ,КОЙТО СЕ ПРЕДЛАГА В TECHNOMAG -KED A98
НА ФИРМАТА CAREDE,ЗА КОЙТО ПИШЕ ТИНА,ВЗЕЛ СЪМ СИ ГО ДИРЕКТНО ОТ ФИРМАТА ПРОИЗВОДИТЕЛ -
ИМА ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО В СОФИЯ И РАЗБИРА СЕ ИЗЛИЗА ПО ЕВТИНО ОТ ЦЕНАТА В TECHNOMAG.NET.
АКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА,МОЖЕ ДА МИ ПИШЕ НА [email protected]

BIAHOTO

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #114 -: Март 13, 2007, 19:41:34 pm »
Здравейте,не си спомням дали някой го е писал,но тъй като
в къщи го правим,ще го напиша тук.Значи със озонатора
могат да се изкарат(да не казвам всички)химиите от различните
продукти – озонирайки ги.Пробвайте да озонирате парче месо –
Купено от някой супер и вижте какво ще излезе от него.
Същото правим и със зеленчуците,ориз,кайма,леща,дори плодове.
Слагате си нещото,което смятате да чистите в съд с вода,вътре
слагате маркучето на озонатора с пемзата(тва финното камъче,
от което излизат по финни мехурчета).мисля,беше от 5 – до 30
мин.,в зависимост от количеството на продукта, и разбира се
от капацитета на озонатора,...

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #115 -: Март 14, 2007, 00:22:51 am »
Георги_нз, твоят озонатор по схемата с крушката ли е? Защото ако е по нея не ми е ясно как си свързал маркучето. Пък и ако е тази схема (с крушката) искрите не остават ли изцяло във вътрешността на стъклената круша, демек не произвеждат озон, а служат за Plasma Lamp?
Да по тази схема е.
Ами единия край на маркучето влиза в Plasma Lamp ( в моя случай е гърло от винена бутилка)  а другия излиза. Въздуха обдухва искрището. А там става озона.
И като работи, баш си мирише на озон.

Но снощи пробвах да озонирам въздух  с  UV лампа - от живачна улична лампа - вътрешния балон(външния се маха с чука :-) . Направо произвежда озон като за световно първенство. За 5-6 минути осмърдя стаята че не се влиза вътре. Много яко.

farsky

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #116 -: Април 13, 2007, 01:44:27 am »
За тези които ползват сребърни електроди.
Полезната (лековита) концентрация на сребърни йони във водата е под 0.05%, която се получава при 9-24в импулсен ток в зависимост от времетраенето.  Среброто е един от най тежките метали за щастие обаче отлагането му в организма няма вредни последствия, освен едно - посребряване на тъканите на кожата.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Озоновата терапия
« Отговор #117 -: Април 13, 2007, 14:53:03 pm »
За тези които ползват сребърни електроди.
Полезната (лековита) концентрация на сребърни йони във водата е под 0.05%, която се получава при 9-24в импулсен ток в зависимост от времетраенето.  Среброто е един от най тежките метали за щастие обаче отлагането му в организма няма вредни последствия, освен едно - посребряване на тъканите на кожата.
Дам ще станем фънки фреш  ;D - сребристи.

Обаче тука никой не споменава за цени ...
Мога ли да си го купя от някъде за НОРМАЛНИ пари, нещо от рода на 50тина лева  :)

ТехноМаг

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #118 -: Април 29, 2007, 17:43:41 pm »
Добре е човек да може да си майстори разни неща, но когато става въпрос за уред, който въздейства върху човешкото здраве, рискът в стил "млад техник" ми се струва твърде опасен и неразумен. Все пак, когато става въпрос за собственото здраве, може би е по-добре да инвестирате малко повече парички, но да сте сигурни, че уредът който сте закупили е одобрен от съответните здравни органи и е предназначен да подобрява, а не да влошава собственото Ви здраве.
А ако се вслушате в съвета ми, можете да бъдете сигурни, че по-добра цена от тази, която ще ви предложи Техномаг (www.tehnomag.net) за домашен озонатор няма да намерите не само на българския, но и на световните пазари. Инспириран от този форум, ТехноМаг пуска промоционална цена за м.май с 10% по-ниска от досегашната (това е цената на производителя). Възползвайте се от този линк http://www.tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&gr=1&pod=9&pg=1&promo=&id=54

А аз ще се възползвам да обърна внимание да преждеизказали се форумци, че TehnoMag се пише не със "ch", а само с "h" защото е предназначен за българите, а не за англоговорящи народи. И ако случайно го изпишете на английски technomag.net, то ще попаднете в един канадски сайт за промишлени магнити, който няма нищо общо с нас.

С пожелание за весели празници и много, много здраве
Ваш ТехноМаг

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #119 -: Май 01, 2007, 00:32:48 am »
Добре е човек да може да си майстори разни неща, но когато става въпрос за уред, който въздейства върху човешкото здраве, рискът в стил "млад техник" ми се струва твърде опасен и неразумен. Все пак, когато става въпрос за собственото здраве, може би е по-добре да инвестирате малко повече парички, но да сте сигурни, че уредът който сте закупили е одобрен от съответните здравни органи и е предназначен да подобрява, а не да влошава собственото Ви здраве.
Ваш ТехноМаг

Ние обсъждаме НАШИ уреди! Риска е голям и се подчерта изрично в няколко постинга. Няма да се спирам на различните компании, защото и аз тествах само два уреда, но не мисля, че разликата е толкова огромна.Важно е ВЪТРЕШНОТО УСЕЩАНЕ ЗА НАСИЩАНЕ НА ОРГАНИЗМА! И аз пълзях по пода докато тествах някои уреди, ама няма безопастност и сигурност за хора които се спускат с въже в непозната пропаст......На всичкото отгоре за да ти е теста сигурен ти трябват и приятели които да го повторят, защото всяко тяло е различно. Някои ги напиваш и екзалтираш, други се включват сериозно..... ;)

Аз приключих нова серия от опити със озонатора и дргуги неща и мога да твърдя, че няма грешка в озонирането. Дори и да се пре-озонира някой - ефекта е, че му се изчистват "токсините" (Отровите) от организма по-бързо.

Стигна се до нектролируеми болки в коремите, сърбеж по кожата и главата, както и гнойни течения от носа/синусите, но в крайна сметка хората се движат без пърхут, със свежа и чиста кожа както и подобрено дишане и по-спокойно спане (вана). Най-голям ефект си остава върху храносмилателната система и зъбите чрез пиене / жабурене. Гастрити и язвени болки си изчезват до 2-3 седмици.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27