Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227995 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Озоновата терапия
« Отговор #345 -: Юни 11, 2009, 00:26:48 am »
Абе и аз вярвам, че може, ама все още не съм срещал конкретен пример - потвърждение на моята вяра.

Така, че и до сега си вярвам, ама не знам със сигурност.  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #346 -: Юни 11, 2009, 01:07:55 am »
И у нас на възрастни хора им никнат зъби. Бяха писали за един дядо на 70 и кусур години. Даже на една моя приятелка  миналата година и изникна още един зъб / май кучешки/ и ходи да и го вадят. :D
Това са т.н. "заспали зъби", по една или друга причина не са се появили когато е трябвало и е възможно да израснат по-късно. Обикновено се получава това при възрастни хора, но и при по-млади. Познавам човек, който е с такъв зъб, а той разбра за него след рентгенова снимка.

Използвам озонирана вода доста дълго вече и нямам никакви положителни резултати за действие върху кариес. Разбрах и още нещо-озонираната вода не предпазва и от пародонтоза. Засега имам успех само с лечението на гъбични заболявания по краката.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #347 -: Юни 11, 2009, 08:07:38 am »
Използвам озонирана вода доста дълго вече и нямам никакви положителни резултати за действие върху кариес. Разбрах и още нещо-озонираната вода не предпазва и от пародонтоза. Засега имам успех само с лечението на гъбични заболявания по краката.

Ами на зъбния камък не ти ли повлия? По колко пъти дневно третираш устната кухина с озонирана вода, че нямаш никакъв ефект от нея? Пробва ли да третираш с мъртва вода?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #348 -: Юни 11, 2009, 08:50:04 am »
По 2-3 водни чаши на ден озонирах. Отпивам солидно количество и задържам 30-40сек. в устата, след това изплювам. И нищо!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Озоновата терапия
« Отговор #349 -: Юни 11, 2009, 10:46:25 am »
Миротворец, чистиш зъбния камък и минаваш на суровоядство. :)

Ето мнение на зъболекар от един форум:

Цитат
Не знам за такива начини, защото не съм виждал ДОКУМЕНТИРАНИ такива. Чел съм (и аз като вас) написаното в популярната литература, сайтове и т.н. Моите уважения към авторите на тези книги и публикации, но не съм видял НИТО ЕДИН проследен и документиран случай. За да повярват хората трябват реални доказателства, а не нещо от сорта: "Казаха ми, че..." или "Прочетох някъде, че..."

Споделям малко личен опит:

Имам кариеси (апроксимални, засегнали дентин) в устата си, които не са се развили/разширили в устата ми вече 12 години. Не са се и затворили! Следя ги редовно с рентгенова снимка. Фактът, че не се развиват ме устройва напълно на този етап!

Фен съм на суровоядството! Не съм от най-стриктните, но суровата храна е повече от 60% от общото количество. Другото хубаво е, че не трупам зъбен камък, откакто си промених начина на хранене. Не е бръмчал ултразвук вече 12 години в устата ми
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #350 -: Юни 11, 2009, 12:21:39 pm »
Много се отклоняваме вече от основната тема, но няма как.

Magnolia,
Нека си говорим истината. Ще дам идеален пример, който се наблюдава в природата. Има една поговорка, която гласи:"По зъбите ще го познаете". Става въпрос за конете, магатерата, мулетата и катърите /хайде, в рамките на майтапа, знаещите да кажат, каква е разликата между мулето и катъра - и двата вида са хермафродити/. В действителност, годините на тези животни наистина могат да бъдат познати по състоянието на зъбите от човек, който достатъчно дълго ги е наблюдавал. Колкото зъбите им са по-черни, толкова са по-стари. Ама нали се хранят основно с трева? А сега де? Вегетарианци с развалени зъби? Хм... В техния случай, може би, голямо значение има хигиената. Те ядат тревата заедно с бактериите и прахта по нея, докато човек измива храната си. Те пият и мръсна вода, понякога, където намерят, докато човек я предпочита чиста, а в много случаи по цели дни въобще не пие вода, а други течности, които представляват преработена вода и в нея почти няма бактерии, щото или е преварена, или в нея има много консерванти /т.е. отрови/.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 12:23:38 pm от SMSI-H »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Озоновата терапия
« Отговор #351 -: Юни 11, 2009, 18:30:47 pm »
Не само мулетата и кътърите, но и конете а сигурно и не само може човек да ги познае по зъбите.

Сега, наистина годините им могат да се определят от зъбите, и аз съм чувал.
Но може би те ядат повече трева - някой и друг килограм на ден. От друга страна те живеят доста по-малко от човека -10-15 години, не знам точно.

Не вярвам тревата да е замърсена с прах. А и те избират много кой стрък да отскубнат.

Може би слюнката им е силно киселинна. За да разграждат суровата трева, например. Все пак те са истинските суровоядци. Може би тя разяжда и зъбите. Биолозите сигурно знаят.

Друг фактор, в който не съм много сигурен - енергийно човек е на по-високо ниво, (нарочно не казвам по-силна енергия, защото при хората е по-финна, а не по-силна. Конете и те би трябвало да имат доста енергия.) и съответно енергията би трябвало да пази органите по-добре, включително и зъбите.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mat.free

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Озоновата терапия
« Отговор #352 -: Юни 14, 2009, 15:48:02 pm »
Така, след като вече намерихме начин да пречистим водата, дайте сега да почнем и да я произвеждаме. Така наистина ще сме независими - нали?

Пуснах  специална тема за това:
http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=10918.0

За съжаление не знам нищо по въпроса, но се надявам хора като Гого да измислят нещо защото според мен въпроса за производство на вода от въздух в домашни условия трябва да е приоритетно занимание.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #353 -: Юни 14, 2009, 19:27:17 pm »
То вода от въздуха лесно-конденз да има от едно топло и едно по студено тяло и веднага се образуват капки вода, но това предимно ще бъде дестилирана вода-после трябва да видим за нея и някъв минерален филтър за да може да утолява жаждата.

Неактивен mat.free

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Озоновата терапия
« Отговор #354 -: Юни 16, 2009, 21:21:05 pm »
Редактирано (повече няма да редактирам този постинг)!

Сглобих схемата от Млад конструктор. С крушката.
Всички части са точно като по схемата освен тиристора - вместо Т7-4 сложих един използван КТ784. Той се държи добре - изобщо не грее, а и по параметри изглежда е по-добър, но съпротивлението R1 направо пече (дори и когато съм изключил бобината). Оказа се, че тиристора е или частично изгорял (защото все-пак имаше искри) или е с някакви шантави параметри и не върши работа. В магазина нямаше T7-4 и затова си купих КУ202Н. С него всичко заспа. Работи и нищо не нагрява. Така, че ако нямате Т7-4 си вземете КУ202Н - доказано става с него.

Бобината ми е от Москвич. Става.

Въпросът който остава е за миризмата която се разнася в близост до крушката - същата е като при работа с електрожен. Няма нищо общо с чистия йонизиран въздух. Това според мен е озон и в Млад конструктор не са сгрешили като са написали, че това устройство е озонатор, а не йонизатор. Говоря за работа с крушка около която плътно съм навил един тънък меден проводник. Някой може ли да ми обясни как точно с тази крушка се отделят отрицателни йони? Нали трябва да има игли или най-малкото остри ръбове? Как и къде да ги закрепя тези игли и от какъв материал да са? Сребърни? Медни?

В крайна сметка какво съм направил в момента - озонатор (за въздух) или йонизатор?
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 13:38:22 pm от mat.free »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #355 -: Юли 15, 2009, 11:10:51 am »
Някой може ли да ми обясни как точно с тази крушка се отделят отрицателни йони? Нали трябва да има игли или най-малкото остри ръбове? Как и къде да ги закрепя тези игли и от какъв материал да са? Сребърни? Медни?
Имаме два електрода,катод и анод,на единия имаме положетилно електричество,на другия имаме отрицателно или нула спрямо земята.С две прости думи между двата електроди под въздеиствието на електричеството прескачат електрони-отрицателни частици.
Така, сега щото не съм даскал по елтехника от основното училище ще се опитам да го обясня с мои си думи прости:
Във всеки един метал има огромно количество електрони които се движат хаотично до момента в които не сложим дадения метал в ел.магнитно поле или не пуснем тоци по него.След като обаче пуснем тоци по този метал,или го поставим в променливо магнитно поле то тогава електроните се нареждат по посока на полето.Ако в нашия случаи имаме анод с много по висок потенциал от катода то под въздеиствието на тоците електроните ще почнат да се избиват от катода.Колкото са по силни тоците толкова повече електрони ще се избият от катода.на същия принцип работят генераторите на електричество в електпроцентралите и трансформаторите-пускаме тоци,или променлива магнитно поле в едната намотка а от другата черпим тоци-казва се индукция.
Сега да помислим- тези отрицателните електрони какво става с тях.Първо за да се отделят от катода то им трябва определена сила и колкото тази сила е по голяма, толкова и скороста на електроните с която ще напуснат катода е по голяма.
Тука малко лирическо отклонение,да си представим че някои рита топка в един хоризонтален конус които има голям светъл отвор примерно 3 метра и малък отвор при върха си примерно 50см.Ако топката умери големия светъл отвор на конуса то блъскаики се по стените му ще излезне точно и единствено през малкия отвор които е само 50см диаметър и не е нужно да се умери малкия отвор а само големия, и топката ще излезне през малкия отвор-нали така. Колкото и да се пъне този дето рита топката то силата му с която ще ритне топката е такава че тя няма да може да премине през стената на този конус и винаги блъскаики се по стените ще отива към върха му от където ще излиза през малкия отвор.Точно това става с йонизаторите които са с игли, защото при тях напрежението приложено върху електроните е малко и те могат да напуснат катода само през остър връх на игла примерно-нямат силица/или да кажем потенциална енергия/ за повече.Така сега вече знаем защо се слагат иглите или нещо което да е като конус с остър връх при тези йонизатори.
Сега да си представим същия опит но вече няма да ритаме топка в конуса ами ще стреляме с оръдие.Всеки един снаряд ще премине през стената на конуса и изобщо няма да си промени траекторията без значение в коя точно точка от стената на конуса се е ударил, пробил я е, и преминал нататъка.
Следователно излъчването на електрони зависи само и единствено от силата която ги избива-демек от подаденото напрежение.Ако по някво стечение на обстоятелствата тази сила/големината на подадденото напрежение/ е недостатъчна да се избие електрон от гладък проводник без връх,то ако приложим тази същата сила, но вече в проводник които е заострен като конус с остър връх, вече тази сила ще е достатъчна и през острия връх ще излезне електрон навън.аналогично,ако силата или потенциала на напрежението е достатъчно силно то тогава електрона ще напусне катода без значение каква е формата му.Следователно до 10-20кV напрежение трябва да има иглички с остър връх и то много на брои,а при по високо напрежение няма никакво значение каква е формата на катода-силата на това напрежение ако то е подминало определене граница,то тогава силата е достатъчна да се избиват електрони извън него без значение каква е формата му.
Незнам дал го обясних разбираемо ама толкоз мога-за повече в учебниците по елтехника за 8-9 клас някъде се учи това маи доколкото си спомням.

Неактивен mat.free

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Озоновата терапия
« Отговор #356 -: Юли 18, 2009, 18:16:51 pm »
Добре си го обяснил.
Понеже и аз се ровех из тия работи искам да допълня или по-скоро да кажа нещата от друг ъгъл.

Колкото по-високо е напрежението толкова повече електрони излитат във въздуха. От тази гледна точка можем да кажем, че всеки озонатор е задължително и йонизатор. В това няма лошо, но обратното е лошо - когато решиш да си правиш йонизатор а то започне да излиза и озон.

Та като се вдигне напрежението се случва освен това което си описал и още един процес - коронен ефект (дано да не бъркам понятията). Това е така наречената студена плазма - хиляди малки искрички които се разреждат между проводника (който излиза от високоволтовата бобина) и въздуха. Тези искрички (наречени корона защото изглеждат като някакъв ореол, сияние, корона около жицата) произвеждат озон. Вярно, че в малки количества, но все-пак озон. А от тази тема разбрахме, че озона е вреден за дишане.
От друга страна количеството му е малко и най-вероятно няма значение, но знам ли...

Та с горе описания начин (с крушката) се получават както отрицателни йони така и озон. И то доста озон.
Лично на мен това не ми харесва. Аз искам да си имам отделно устройство за озон и отделно за отрицателни йони. Ако искам озониране на въздуха пускам озонатора за половин час в празна стая (между другото още не съм го направил озонатора... но вече доста експерименти направих, включително и видях горе описаното сияние около проводника по почти цялата му дължина, а също и на върха на иглите които закрепих в гнездото на високоволтовата). Ако пък искам отрицателни йони - пускам йонизатора. Освен това не ми харесва йонизатора да е мощен защото това означава да работи от време на време. Смятам, че трябва да е маломощен и да работи постоянно. Ако е маломощен това има следните положителни черти - харчи малко, не прави озон (гарантирано няма вредно влияние) и най-вече работи постоянно защото какъв е смисъла да работи от време на време, след като положителните йони се бълват постоянно от ел. уредите или през отворения прозорец от който постоянно влиза нов прах?
Няма ги и онези високоволтови жици които трябва да се превключват и може да се монтира някъде в стаята и да си стои там. Поне моята идея е да си направя йонизатор за всяка стая и да работят нон-стоп.
« Последна редакция: Юли 18, 2009, 23:38:20 pm от mat.free »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #357 -: Юли 20, 2009, 22:19:29 pm »
Твоито мнение е повлияно от изчетена литература от преди 50 години.И аз съм почнал от там преди 5-6 години.Тогава такава е била модата просто и разбира се възможностите.След година или две като направиш/ако направиш/няколко озонатора и йонизатора и ги изпробваш по няколко месеца всеки ще почнеш да мислиш като мене наи-вероятно.Тоест че озон и йони ти трябва ударна доза и затова за кратко да е включен уреда и после да е изключен-да не ти бръмчи и да те дразни по цял ден :)с монотонното си бръмчене и ако проветриш недаи си боже, после да чакаш с часове да си свърши работата йонизатора. Йонизатора иначе като се включва за съвсем малко време когато е силен си върши перфектно работата,но ако се прекали с времето наистина миризмата е много наситена-за това 1 мин примерно и готово при силен йонизатор.
поздрави!

Неактивен simo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 0
Re:Озоновата терапия
« Отговор #358 -: Август 11, 2009, 21:19:36 pm »
здравейте всички,които се интересувате от употребата на озона.Аз съм нова и искам да Ви попитам-някой знае ли при какви случаи и заболявания не трябва да се прилага-противопоказания.Също евентуално откъде да си закупя озонатор-от магазин или от Гого,който може да го направи.Имам голям проблем -здравен и понеже досега всичко сме опитвали-традиционна медицина,хомео,китайска,билки,всичко и досега нищо.Надявам се на озона.Благодаря Ви предварително.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #359 -: Август 12, 2009, 00:22:38 am »
Зависи какъв е проблемът и дали лечението с озон е в състояние да помогне, а за противопоказания може да се помисли след това.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27