Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #330 -: Юни 10, 2009, 08:11:02 am »
Споделете наблюденията си, дали озонираната вода,при жабурене с нея и по колко минути дневно, оказва благотворно влияние на кариеса? Би трябвало да оказва влияние.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #331 -: Юни 10, 2009, 08:37:48 am »
До колкото знам кариесът е разрушаване на емайла на зъба, а той не може да се самовъзстановява. Използването на озонирана вода би могла да спре процесът, но не и да излекува зъба, т.е. да възстанови емайла. Смятам, че ролята на озонираната вода е профилактична, с нейното използване се елиминират причините за възникване на кариес.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Озоновата терапия
« Отговор #332 -: Юни 10, 2009, 14:45:52 pm »
Не е така, Миротворец.
С озон се лекува кариес успешно, но май този метод се прилагал само на определена обществена прослойка. Чела съм, че евреите само така си лекуват зъбите при еврейски зъболекари. Това не значи, че и другите не могат, но доколкото знам е скъпоструващо лечение. Не е за всеки.
Имам спомен, че и в България вече прилагат озонова терапия в зъболечението.

До колкото знам кариесът е разрушаване на емайла на зъба, а той не може да се самовъзстановява.
Може. Има свидетелства за спонтанно излекуване от хора, лекували се с хомеопатия или сменили начина на хранене/ суровоядство/.
Като се има предвид малкия брой хора, практикуващи горното, да не се учудваме, че не сме чували за това. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #333 -: Юни 10, 2009, 15:41:11 pm »
До колкото знам кариесът е разрушаване на емайла на зъба, а той не може да се самовъзстановява. Използването на озонирана вода би могла да спре процесът, но не и да излекува зъба, т.е. да възстанови емайла. Смятам, че ролята на озонираната вода е профилактична, с нейното използване се елиминират причините за възникване на кариес.
Миротворец, недей ся заблуди сред народонаселението. Вече имам няколко материала, които описват подготовката и процеса при съзнателното израстване на нови зъби, ДАЖЕ АКО ТИ Е ИЗВЪДЕН ЗЪБ И ТОЙ НЯМА КОРЕН. Тези чудесни неща се случват в Русия и материалите не са преведени на български, а за английски не знам. Пък какво остава за зъбния емайл? Ако спрем причините за образуването на кариеса, той би следвало да се самовъзстанови. В "здравния отдел" има едно филмче, преведено, в което един хамериканец, възстановява зъбните си кариеси с промяна на храната...

Не е така, Миротворец.
С озон се лекува кариес успешно, но май този метод се прилагал само на определена обществена прослойка. Чела съм, че евреите само така си лекуват зъбите при еврейски зъболекари. Това не значи, че и другите не могат, но доколкото знам е скъпоструващо лечение. Не е за всеки.
Имам спомен, че и в България вече прилагат озонова терапия в зъболечението.
Озон, но по каква технология получен? Това е интересното. От преценката, за това, с коя технология се получава озон с минимална вреда за организма; щото в един друг форум, с участието на ГОГО, се разискваха допълнителните йони и вещества, които се вкарват във водата или въздуха, - се определя вида на технологичния апарат за получаване на озон и съответно вида на изходния продукт, който трябва да е минимално изчистен от вредни вещества /азотните окиси са големия капан, в който може да се влезе при производството на озон/. Доколкото помня в момента, най-добрия технологичен процес при производството на озон е плазмения, а не озонът получен с волтова дъга, при който се получават странични продукти, влияещи отрицателно. И наш ГОГО е тръгнал вече да разработва апарат за озон на плазмен принцип. Дано да успее скоро!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #334 -: Юни 10, 2009, 16:32:04 pm »
Нямам нищо против да сте прави SMSI-H и Magnolia.  :) Имах разговор на тази тема с моя зъболекар и той беше категоричен за зъбния емайл, че е невъзстановяем. Ще се радвам да прочета нещо по-конкретно с обратното твърдение. Колкото и да е скъпа техниката за лечение с озон все щеше да се разчуе, а не само евреите да се лекуват.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Озоновата терапия
« Отговор #335 -: Юни 10, 2009, 18:03:15 pm »
Миротворец, малко са зъболекарите, които не пропагандират флуор или ще седнат да говорят за спонтанно затваряне на голяма дупка на зъба и подобни...Причините са много: така ги учат, друго не са видели или ако видят, си затварят очите, защото е по- лесно и веднага вадят някое "научно " обяснение или просто нямат обяснение и ги мързи да търсят такова.
Също като лекарите.
Малко са, но ги има.

SMSI-H , не знам подробности, имам слаб спомен за описанието на технологията. С две думи: прави се някаква временна облицовка на зъба, изчиства се дупката и се пълни с озон и после се затваря, за да не влизат частици от храната. Озонът възпрепятства образуването на бактерии и зъбът се изгражда сам. Облицова се иначе, защото озонът е опасен. Озонът трябва да влезе само в дупката. После се маха облицовката и зъбът е здрав.
Гого да не се смее много на профанските ми обяснения. ;D
Аз що си мисля, че това тук във форума съм го чела...Пуснахте ли търсачка?

И у нас на възрастни хора им никнат зъби. Бяха писали за един дядо на 70 и кусур години. Даже на една моя приятелка  миналата година и изникна още един зъб / май кучешки/ и ходи да и го вадят. :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #336 -: Юни 10, 2009, 18:07:16 pm »
Миротворец, малко са зъболекарите, които не пропагандират флуор или ще седнат да говорят за спонтанно затваряне на голяма дупка на зъба и подобни...Причините са много: така ги учат, друго не са видели или ако видят, си затварят очите, защото е по- лесно и веднага вадят някое "научно " обяснение или просто нямат обяснение и ги мързи да търсят такова.

И аз съм на същото мнение като Magnolia! Само като хванах за гушата един зъболекар (съсипа ми 3 зъба) и си призна за флуорида!  8)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #337 -: Юни 10, 2009, 18:10:43 pm »
До колкото знам кариесът е разрушаване на емайла на зъба, а той не може да се самовъзстановява. Използването на озонирана вода би могла да спре процесът, но не и да излекува зъба, т.е. да възстанови емайла. Смятам, че ролята на озонираната вода е профилактична, с нейното използване се елиминират причините за възникване на кариес.

Не - доказано е, че озона помага на зъба да възстанови емайла си, но не ми се търси сега в интернета. Идеята е, че прислойките спират естественото регенериране на емайла и само озона може да го изчисти стерилно и да позволи калцирането на емайла да се възстанови. Което значи...че всички ние трябва постоянно да се жабурим с озонирана вода за да пазим зоната край разрушения емайл чиста, което и аз не мога да постигна, защото не съм дисциплинирана!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #338 -: Юни 10, 2009, 18:12:24 pm »
Тина искам да ти благодаря за всичко което си споделила тука.
Та на ред с други машинки които си правя си направих и озонатор....

Благодаря ти, че се присъединяваш към нас Aviv - "Сговорна дружина планина повдига!" Какво друго да кажа.... :) Добре дошъл във форума!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Озоновата терапия
« Отговор #339 -: Юни 10, 2009, 20:23:56 pm »
Казвам от личен опит, че озонатора има НУЛЕВ резултат срещу кариес.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #340 -: Юни 10, 2009, 21:54:37 pm »
Казвам от личен опит, че озонатора има НУЛЕВ резултат срещу кариес.

Ма ти, какво? Да не би да искаш да кажеш, че имаш, или си имал кариеси? :o :o :o  Да ти вярвам ли? Нали имаш съвсем здрави зъби?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #341 -: Юни 10, 2009, 22:04:15 pm »
И у нас на възрастни хора им никнат зъби. Бяха писали за един дядо на 70 и кусур години. Даже на една моя приятелка  миналата година и изникна още един зъб / май кучешки/ и ходи да и го вадят. :D

Бе то и аз съм чувал от първи лица, че на някои възрастни хора, обикновено над 70 годишна възраст, им поникват ВСИЧКИ НОВИ ЗЪБИ, но това се случва само при хора, които живеят напълно природосъобразно, пият планинска вода и се хранят с храна, произведена от самите тях, без да употребяват полуфабрикати и храна, преработена в завод или синтезирана в такъв. Но тези случаи са крайно редки. Тези случаи са естествена и непровокирана от съзнанието регенерация, мисля, че предимно на генна основа. Мисълт ми е, че зъби и органи могат да се регенерират напълно съзнателно и умишлено.
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 22:21:30 pm от SMSI-H »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Озоновата терапия
« Отговор #342 -: Юни 10, 2009, 22:09:46 pm »
Доста задълбахме по отношение на зъбите.
Липсва ни компетентното мнение на истинския ни зъболекар.

SALITO, КЪДЕ СИ? Няма ли да се произнесеш за свойствата на озона при профилактиката на кариес? Оправдай професията си и кажи има ли такова животно, профилактика на зъбния кариес с озон!

Пускам ЛС, дано впишеш мнение!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Озоновата терапия
« Отговор #343 -: Юни 10, 2009, 22:54:39 pm »
Абсолютно по същата логика тези стари хора могат да си генерират всичко, каквото си пожелаят - сърце, дробове, мозък, кожа (кожата също е орган от човешкото тяло).

И така вместо на 70, ще изглеждат на 18.
Ама дали наистина има такива?


Кариеса не е дупка, нито пък разрушен емайл. Кариеса е болест, причинена от особени бактерии, които разяждат емайла и карат зъба (в зоната на кариеса) да омеква.

Озона дезинфекцира мястото и убива бактериите.
Доколкото съм чел тук, в тази статия, при много малки дупки е възможно запълване.
Дали се възстановява емайла не знам. Но определено ми звучи по-лесно, отколкото да ти порасне цял зъб.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен AVIV

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 0
Re:Озоновата терапия
« Отговор #344 -: Юни 10, 2009, 23:10:01 pm »
Ще споделя и аз своето мнение. Преди време попаднах на информация според която човек има тази способност да въстановява увредени органи и да създава нови ако по някаква причина липсват. Условията за това са по спецялни. Така че аз вярвам че е възможо. На скоро разговарях с един научен работник който сподели, че е доказано, че мозъчни клетки се възтановяват. Това е областа в която работи- мозъка съзннието и подсъзнанието.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27