Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен amrasel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Озоновата терапия
« Отговор #270 -: Март 04, 2009, 19:34:52 pm »
Здравейте,

на този сайт открих озонатор и йонизатор в един уред . Мислите ли че си заслужава?? И по специално този 2-IN-1 USB Air Ionizer and Ozone Generator
Гледам , че цените им са доста ниски, в сравнение с останалите които бяха спомената по-напред в темата.

Неактивен ARAGORN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Озоновата терапия
« Отговор #271 -: Март 04, 2009, 19:43:06 pm »
Ами  не е спукан, прегледал съм го, а и не пише да има друго освен озонатор. В упътването е обяснено, как да си озонираме вода, олио или зехтин,и различни продукти, които за целта се поставят във водата.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 09:00:54 am от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Озоновата терапия
« Отговор #272 -: Март 04, 2009, 20:14:31 pm »
Здравейте,

на този сайт открих озонатор и йонизатор в един уред . Мислите ли че си заслужава?? И по специално този 2-IN-1 USB Air Ionizer and Ozone Generator
Гледам , че цените им са доста ниски, в сравнение с останалите които бяха спомената по-напред в темата.
Тези са само за въздух, освен това този, който посочваш, е и доста слабоват: какво са 0.8mg/h в сравнение с 400mg/h или 600mg/h? Дори за аквариум не стига :) Освен това и с USB- кабел се захранва... какво повече да коментираме... според мойто скромно мнение е подходящ само за малки помещения (примерно за ползване в автомобил).
« Последна редакция: Март 04, 2009, 20:18:09 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Озоновата терапия
« Отговор #273 -: Март 04, 2009, 20:15:09 pm »
Мисля че някъде в началото на темата съм го казвал, но ще повторя пак: озона се получава под въздействието на високо напрежение със кислорода от въздуха. Колкото е повече напрежението и кислорода, толкова повече ще бъде и озона. Кислорода от въздуха не можем да го увеличим-той си е постоянна величина, която варира от 14 до 18% от въздуха-тоест от атмосферата. Ние можем само с подходящ високоволтов трансформатор да пускаме високо напрежение във даден въздушен поток, предизвикван в повечето озонатори от обикновенни въздушни помпи като тези дето се изполват в аквариумите за рибки. Така е устроен принципа на действие на абсолютно всички видове озонатори, които са много като марки и модели, дебити и мощности. В повечето купешки озонатори, до които съм се докопал да ги видя отвътре, има малък високоволтов трансформатор, който не може да даде примерно над 10 киловолта напрежение, някои от китайските дават само 2киловолта. Този трансформатор обикновенно е с размери 3Х5см и тегло от около 50грама. Вие сами си направете сметката колко е мощен.
Аз използвам бобина от електронно запалване за такъв трансформатор, защото тази бобина има няколко плюса-първия от тях е, че има мощност по-голяма поне с 10-20 пъти и повече от всеки един аналогичен трансформатор използван за тази цел в купешките озонатори-някъде около 400-500W са вадят спокойно,и то при 80 киловолта напрежение, втория плюс е, че е капсолована и самия високоволтов траф се намира в маслена вана от трансформаторно масло, което го прави с почти вечен живот-тоест опасноста да изгори клони към нула-проста така е изчислен този траф, третия плюс е че тежи поне 1кг и има намотано в него не 50 грама меден проводник, а поне 500грама. единствения минус на тази бобина е цената й, която сега се върти около 25лв, преди няколко години беше 17лв., а тези малките трафчета са по 3-4 лв. Затова, поради тази разлика в силата на искрата/мощноста/ времето нужно за озониране на една чаша от 200мл. вода при купешките озонатори е 5 до 20 мин., за вана със стотина литра вода в нея може да се забрави при тази мощност от 15вата, а при този с бобината от ел.запалване, който правя аз е не повече от 5 сек. за чаша вода и не повече от 5мин. за вана с вода.
А цената на готов уред е според цената за използваните материали в него плюс стойността на самата изработка+надценката на дадения търговец, който го препродава.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 09:00:12 am от Mirotvorec »

Неактивен ARAGORN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Озоновата терапия
« Отговор #274 -: Март 05, 2009, 13:59:56 pm »
Значи да разбирам че мощността не е проблем(това че е по- слаб),просто водата ще се озонира по-дълго време.А количеството озон не може да бъде променено,само че прие единият озонатор става по-бързо,при другият по-бавно.Ако е така проблемът е незначителен

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Озоновата терапия
« Отговор #275 -: Март 05, 2009, 14:13:07 pm »
М, аз също си поръчах озонатор, моят също е 15W, само че е 600 mg/h. Поръчах си го от ибей, излезе много по- евтино от предлаганите на пазара в момента. Така че... това е добра алтернатива.

Дай някакъв линк да погледна озонатора.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P


Неактивен ARAGORN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Озоновата терапия
« Отговор #277 -: Март 05, 2009, 20:19:13 pm »
В книжката за озонотора пише, че може да се озонира олио или зехтин. За целта било нужно озонатора да работи 24 часа, след което зехтина се сгъстява и оставен в хладилника, озонът се запазвал в него. Това го дават като терапия за лице, изгаряния , ухапване от насекоми и т.н.,тоест след озонирането, олиото или зехтина стават на гел, в хладилника се запазват и с тях можем да се мажем. Така ли е или не, само чрез проверка ще установим.

http://www.therabreath.com/art_ozonegenerator.asp
« Последна редакция: Март 06, 2009, 00:50:30 am от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Озоновата терапия
« Отговор #278 -: Март 06, 2009, 09:19:31 am »
Преди седмица- две тъкмо четох в един форум за озонирания зехтин... Човекът (финландец) е издал поне една книга по въпроса. В общи линии твърдеше, че ефектът от озонираната вода е същият. Така че... няма много смисъл да си озонираш зехтин, ако озонаторът ти е подръка.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Озоновата терапия
« Отговор #279 -: Март 07, 2009, 02:16:46 am »
Само че го направи през сламка да не си цапаш маркуча!  :D
« Последна редакция: Март 07, 2009, 08:48:41 am от Mirotvorec »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Озоновата терапия
« Отговор #280 -: Март 17, 2009, 14:00:02 pm »
търсех информация за борбата с алергията към "домашен прах" и намерих този продукт, дето смятам да си купя, пуснал съм запитване за цената:
http://www.rqbg.com/dom.html

... обаче сега като погледнах цената на чужди сайтове лошо ми стана: http://www.shopping.com/xPO-Thermax-AF2 - $2,695.00 ;-)
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 18:04:54 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Озоновата терапия
« Отговор #281 -: Март 18, 2009, 12:21:25 pm »
Йонизатора за въздух дали няма да се справи с домашния прах и по този начин да отпадне причината за алергията?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Озоновата терапия
« Отговор #282 -: Март 18, 2009, 14:41:30 pm »
Изключено.Това са твърди доста по-големи от атом частици.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Озоновата терапия
« Отговор #283 -: Март 20, 2009, 12:52:43 pm »
merulious, получи ли си озонатора? Пиши някакви впечатления.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Озоновата терапия
« Отговор #284 -: Март 20, 2009, 12:56:48 pm »
merulious, получи ли си озонатора? Пиши някакви впечатления.
Чак вчера пристигна  :-[ Пробвах го само за озониране на въздух. В стаята беше топло и миризмата оприличих малко на миризмата след чистене с белина  ;D
Днес ще пробвам с вода ( първо мисля да тествам върху цветята  ;D , намира се и малко мухъл...) После ще докладвам.
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27