Автор Тема: Тамплиерите открили Америка?  (Прочетена 4859 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Тамплиерите открили Америка?
« -: Декември 14, 2006, 16:27:37 pm »
Наскоро прочетох нещо интересно, за което търся потвърждение...
 През 1398г., почти 100г. преди Христофор Колумб, тамплиерът Хенри Сейнт Клеър отплавал за Америка с 12 кораба и повече от 200 души екипаж, ползвайки някакви стари карти. Съществувало т.нар. "Повествованието на Зено", в което била описана тази експедиция. Като резултат от това пътуване се посочваха  стари тамплиерски крепости по американския бряг /не си спомням точно коя част/ и рисунките на растения, характерни за Америка в параклиса Рослин, който е собственост на фамилията Сейнт Клеър/Синклер.
Някой знае ли нещо?

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Тамплиерите открили Америка?
« Отговор #1 -: Декември 14, 2006, 16:40:55 pm »
Той Колумб като е тръгвал за Америка някои източници твърдят че е имал карти и е имал ясната представа накъде отива.
Знам за картите на Пири Рейс - турския адмирал (май таквоз му беше званието) които изобразяват двете америки ( плюс Антарктида без ледена покривка) ПРЕДИ Колумб да ги открие "официално", а освен това самия Рейс твърди че това са копия на мнооооого по-стари карти.
Освен това финикийците също доста обикаляли из моретата - може те да са първите дет са открили Америка.
А за самите тамплиери съм чувал че са били пренесли богатството си в Новия свят.
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 16:41:49 pm от Rapsio »

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Тамплиерите открили Америка?
« Отговор #2 -: Декември 14, 2006, 19:59:47 pm »
Да и аз го четох наскоро в една книга за тамплиерите, споменаваше се как те открили Америка, правиха се аналогии с Библията, по някакъв надпис Мерика, ама наскоро тук във форума, Хорус беше писал, че е една смешна книга. На мен също ми се видя мнооого нагласена.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Oberon

  • Гост
Re: Тамплиерите открили Америка?
« Отговор #3 -: Декември 15, 2006, 12:59:37 pm »
Той Колумб като е тръгвал за Америка някои източници твърдят че е имал карти и е имал ясната представа накъде отива.
Знам за картите на Пири Рейс - турския адмирал (май таквоз му беше званието) които изобразяват двете америки ( плюс Антарктида без ледена покривка) ПРЕДИ Колумб да ги открие "официално", а освен това самия Рейс твърди че това са копия на мнооооого по-стари карти.
Освен това финикийците също доста обикаляли из моретата - може те да са първите дет са открили Америка.
А за самите тамплиери съм чувал че са били пренесли богатството си в Новия свят.

1. Картите на Пири рейс, изобразяват само източната част на двете Америки, и то не особено пълно.
2. Частта от Антарктида е СЪС ледената шапка.
3. Книгата на Рейс излиза 1513, демек 21 години след "откриването". Не е възможно за 20 години да се направи подобно картографиране на Америките, още повече, че тези първи 10-20 години са плавали почти и само до Северна Америка.
4. Най-интерсното от картата на Рейс,като изключим Антарктида, е че центъра на картата е 30 км. над Кайро, Египет. Център на карта е онази точка, спрямо която всичко се проектира. Когато изследвали картата ( проф.Чарлз Хепгуд и студентите му, които впоследствие създали теорията за изместване на земната кора ) обстойно, пратили запитване до американските ВМС, с молба да им помогнат да разберат как е направена подобна карта. Отговорът бил следния: "Ние от ВМС нямаме ни най-малка представа как е направена тази карта, с каква проекция. Нямаме идея как преди 450 години някой е успял да направи подобна карта". Тогава екипът учени ( между които и студенти, един от тях открива централната точка ) заключава, че в много древни времена е имало цивилизация, способна да картографира цялото земно кълбо. Оттам изводите са ясни. Малко след това, към началото на 60-те японци и американци почват яко да ровичкат из Антарктида, под претекста че търсят консервивани метеорити. Преди няколко години излезе една брилянтна книжка, която почти доказва, че Древна Атлантида трябва да се търси под ледовете...Та така..

Оберон

За повече инфо : http://www.bard.bg/fragment.php3?BookID=722
                              http://oshte.info/004/00104/06/1806/05.htm#1


http://www.bard.bg/fragment.php3?BookID=604 

( "Пълната карта е включвала Африка и Азия. Според Пири Рейс картата е изобразявала "седемте морета" (виж Бележка 3). Освен изгубената източна, първоначално е имало и северна част, която е била отделена и изгубена. Дълбоко съм благодарен на д-р Александър Вайетър от Йейл за това наблюдение"). Оберон: Мисля, че това еи била пълна карта на света !!!

Има една грешка тук. Картите НЕ изобразяват западните крайбрежия на Амерките. Вижте темата за Древните морски крале, там съм я прикачил
« Последна редакция: Декември 15, 2006, 14:04:52 pm от Oberon »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Тамплиерите открили Америка?
« Отговор #4 -: Декември 15, 2006, 13:07:09 pm »
Нуждаех се от опресняване на информацията :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27