Автор Тема: За червилото  (Прочетена 10620 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
За червилото
« -: Декември 08, 2006, 19:30:01 pm »
Настоящото идва от човек, който работи в отдела за рак на гърдата в болницата Mt. Sinai в Торонто:

От: Dr. Nahid Neman

Бъдете нащрек с червилото!!!
Ако има жена, за която ви е грижа, споделете с нея това. Аз го направих!!!!!
Освен това споделям настоящото и с мъжете, които познавам, тъй като и те трябва да кажат на жените, за които пък ТЯХ самите ги е грижа!
Наскоро цената на една марка червило, наречена "Red Earth" беше намалена от 67 на 9.90 долара. Това червило съдържа олово. Оловото е химикал, който причинява рак. Марките червило, които съдържат олово са:

1. КРИСТИАН ДИОР - CHRISTIAN DIOR
2. ЛАНКОМ - LANCOME
3. КЛИНИК - CLINIQUE
4. Y.S.L
5. ЕСТИ ЛАУДЪР - ESTEE LAUDER
6. ШИСЕЙДО - SHISEIDO (Гланц за устни - Lip Gloss)
7. ШАНЕЛ - CHANEL (за поддържане на устни)
8. MARKET AMERICA-MOTNES - червило.

Колкото е по-високо съдържанието на олово, толкова по-голяма е вероятността за причиняване на рак. След проведено изпитание на червилата е било установено, че червилото Y.S.L. съдържа най-голямо количество олово. Бъдете нащрек с червилата, които се предполага, че са по-дълготрайни. Ако вашето червило се задържа по-дълго, то е поради високото съдържание на олово в него. Ето проверката, която можете да направите сами:

1. Поставете малко червило на ръката си.
2. С помощта на златен пръстен драснете по червилото.
3. Ако цветът на червилото се промени на черен, тогава ще знаете, че червилото съдържа олово.
Моля изпратете настоящата информация на всички свои приятелки, съпруги и членове на семейството ви от женски пол.
Настоящата информация се разпространява във Военния Медицински център Walter Reed/Walter Reed Army Medical Center.
Канцерогените на диоксина причиняват рак, особено рак на гърдата.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: За червилото
« Отговор #1 -: Декември 08, 2006, 23:30:29 pm »
Това добре, но защо изобщо трябва да се използват козметични препарати?

Да се създаде фалш, измама...илюзия за нещо което не е?! .... Сексуална привлекателност която убива душата?!...Или може би избиване на комплекси от тялото?!

Кое е това жени, което ви кара да използвате козметични препарати? ....Комплексите ви?.....А защо ги имате? 

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: За червилото
« Отговор #2 -: Декември 09, 2006, 02:09:26 am »

Bell

  • Гост
Re: За червилото
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2007, 01:45:38 am »
Това добре, но защо изобщо трябва да се използват козметични препарати?

Да се създаде фалш, измама...илюзия за нещо което не е?! .... Сексуална привлекателност която убива душата?!...Или може би избиване на комплекси от тялото?!

Кое е това жени, което ви кара да използвате козметични препарати? ....Комплексите ви?.....А защо ги имате? 

Не съм съгласна с това твърдение.

Против вредната козметика съм, но не и против разкрасяването - стига да не прерастне в мания... То е заложено в природата и дори в инстинктите както на хората така и на животните. Паунът, например, е изящно и красиво същество - мъжкият (при много видове в природата мъжките са по-красиви, защото именно женската избира). Само, че красивата паунска опашка е противопоказна за другия най-важен инстинкт - оцеляването. Тя пречи на мъжкия паун в това отношение и е опасна за неговия живот, но възпроизвеждането е почти на един кантар с оцеляването като инстинкти...

Мога да продължа с по-задълбочен анализ, но мисля, че и така тезата ми е достатъчно ясна :)


Oberon

  • Гост
Re: За червилото
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2007, 09:41:41 am »
Това добре, но защо изобщо трябва да се използват козметични препарати?

Да се създаде фалш, измама...илюзия за нещо което не е?! .... Сексуална привлекателност която убива душата?!...Или може би избиване на комплекси от тялото?!

Кое е това жени, което ви кара да използвате козметични препарати? ....Комплексите ви?.....А защо ги имате? 

Това, че една жена иска да подчертае своята женственост, в никакъв случай не я прави комплексарка. Думата "комплекс" май се спряга из тоя форум, което много ме дразни. Сестра ми е бивш фотомодел, и от време на време си слага едно много яко червило. Но тя в никакъв случай не е комплексарка на тема женска красота.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 17:24:05 pm от Horus »

Неактивен Ани

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: За червилото
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2007, 09:53:49 am »
Леле, мен ме разби тая новина за олово в червилата. Добре, че не ползвам тези марки, ама за всеки случай ще го направя теста с пръстена.
Кой знае още колко гадости има, които я ги ядем, я се мажем с тях. Аз знам, че бялата козметика на най-висшите марки, като тия по-горе са изцяло на химична основа и докато ги ползваш наистина кожата изглежда добре, но я пристрастяват (щото е гадна химия) и като ги спреш се скапваш с не знам колко години. По този начин те принуждават пак и пак да им купуваш "разкрасителните" наркотици.

Неактивен eler

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: За червилото
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2007, 13:33:10 pm »
това нещо ново ли е...

щото аз колкото червила съм изял навремето на оловния войник трябваше да приличам  :D

Роксана

  • Гост
Re: За червилото
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2007, 11:28:58 am »
Напълно съм за мнението, че декоративната козметика цели да подчертае красивите черти в едно лице, а не да преправи дефект. За това се ползва пластичната хирургия. Колкото и тона помади да мажеш по лицето си, няма получиш маска да се скриеш.  Най-много да заприличаш на клоун.

Методът за проверка на оловното съдържание ще го прилагам със сигурност.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: За червилото
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2007, 12:58:06 pm »

Канцерогенни и отровни съставки, често срещани в козметиката и продуктите за лична хигиена




Скрити канцерогени

Замърсители:


- пестициди, съдържащи органичен хлор: LANOLIN
- синьо 1, зелено 3, арсен, олово: моливи за вежди и мигли
- диоксан: PEG, POLYSORBATE, LAURETHS, ETHOXYLATED ALCOHOLS
- кристали силиций: в аморфните силикати

Предшественици
на нитрозамините:

DEA, TEA, BRONOPOL, PADIMATE O

Вещества, освобождаващи формалдехид:

BRONOPOL
QUATERNIUM 15
DIAZOLIDINYL UREA
IMIDAZOLIDINYL UREA
DMDM HYDANTOIN


Доказани канцерогени:


DEA
TALC
FLUORIDE
SACCHARIN
CRYSTALLINE SILICA
COAL TAR DYES
BLUE 1
GREEN 3
PARA-PHENYLENEDIAMINE



Разрушители на хормоните:

Alkylphenol Ethoxylates
Benzophenone-3 (Bp-3)
Butyl Benzyl Phthalate
Butylated Hydroxyanisole (BHA)
Butyl-methoxydibenzoylmethane (B-
MDM)
Dibutyl Phthalate
Diethyl Phthalate
Homosalate (HMS)
Methyl-benzylidene Camphor (4-MBC)
Nitro Musks
Octyl-dimethyl-PABA (OD-PABA)
Octyl-methoxycinnamate (OMC)
Parabens
Polycyclic Musks
Resorcinol



Всички тези химични съединения са токсични и водят до рак (канцерогените) на гърдата, яйчниците, бъбреците, пикочния мехур, черния дроб, мозъка и кръвта, до разрушаване на клетките и преждевременно състаряване (всички изброени), или до хормонални нарушения в деликатния баланс на женската ендокринна система (разрушителите на хормоните).

Може би е добра идея да окачите този списък на огледалото, за да можете да проверявате това, което поставяте на кожата си! Снабдете се и с лупа - обикновено съставките са изписани с възможно най-ситен шрифт...
Днес много козметични компании заделят част от оборота си за борба с рака. "Купете червило - спасете живот" е типична рекламна кампания. Оказва се, обаче, че в самото това червило има съставки, които все повече се свързвате... възникването на рак!

Д-р Самуел Епщайн от Коалицията за предотвратяване на рака твърди, че в козметичната индустрия цари пълна анархия по отношение на това какво може да се слага в препаратите и какво не.

Боята за коса съдържа фенилендиамини и оцветители, които са доказано канцерогенни и водят до неходжкинов лимфом, левкимия и миелом. За оцветяване се ползват синтетични съединения, в които има арсен и олово.
Лосионите и кремовете съдържат диетаноламин и триетаноламин, които реагирате нитритите от храната и се получават нитрозамини - мощни канцерогени, причиняващи рак на мозъка и на кръвта.
Парабените са нефтопродукти, които масово се използват като консерванти в козметиката, защото не дразнят кожата, евтини са, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Но все повече специалисти твърдят, че те се натрупват в организма и водят до рак на гърдата, тъй като действат като ксеноестрогени.
Фталатите се добавят в много червила и лосиони, даже без да се упоменават на етикетите. Тъй като са канцерогени, те вече са забранени за употреба в детските играчки и гумените залъгалки за бебета, на които им никнат зъби. Доказано е, че те пречат на правилното оформяне и развитие на тестисите, пениса и яйчниците.
Повечето козметични продукти съдържат полиетиленгликол, бронопал и други вещества, от които се получава мощната клетъчна отрова формалдехид (във формалин се поставят труповете, за да не се разлагат). Що се отнася до талка - друга широко използвана съставка - отдавна е доказано, че той е свързан с рака на яйчниците. Но санитарните власти мълчат...

Какво можем да направим?

Всеки човек има право да знае дали в продуктите на бита и храната се съдържат канцерогени. Всеки лекар е длъжен да предупреждава своите пациенти в духа на положената от него клетва "Преди всичко не вреди". Намираме се в разгара на същинска епидемия от рак и тя не може да бъде избегната докато индустрии като козметиката, хигиената, битовата химия, земеделието, скотовъдството, храненето и т.н. не бъдат принудени от закона да заменят канцерогените с безвредни вещества.
Парадоксът е, че даже самите лекари не знаят почти нищо по въпроса. Институциите, които трябва да им кажат, си мълчат, тъй като са свързани с индустриите, виновни за тази епидемия...
Затова като лекар мога да кажа само: четете етикетите на това, което купувате, интересувайте се кое е вредно и кое - не, споделяйте с близките си наученото и не вярвайте на всички реклами - така ще живеете по-дълго!
musica universalis

kassia

  • Гост
Re: За червилото
« Отговор #9 -: Юни 28, 2007, 00:31:40 am »
заинтересовахте ме и реших веднага да тествам някакъв гланц на clinique, който имам отдавна. значи мацнах си по китката, минах с някакъв уж златен пръстен (мисля че е 8 карата) и нищо не стана. не знам дали проблема е в пръстена? или просто гланца е изсветлял? :-\

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: За червилото
« Отговор #10 -: Юни 28, 2007, 01:54:32 am »
Гланцът не е червило. Има разлика :)

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: За червилото
« Отговор #11 -: Юли 29, 2007, 10:39:59 am »
Това е наистина жалко като се има предвит ,че всяка година се употребява над 150 000кв км. червило. :(
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: За червилото
« Отговор #12 -: Август 01, 2007, 02:42:05 am »
Май не е по темата, обаче любопитството ме изгаря, каква е реакцията, която се получава, когато натиснеш и плъзнеш Сребърен/златен пръстен по бузата си и ти остане черно петно? Без червило е.

Eon

  • Гост
Re: За червилото
« Отговор #13 -: Август 01, 2007, 09:11:52 am »
каква е реакцията
алергична

Неактивен didi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Re: За червилото
« Отговор #14 -: Август 02, 2007, 11:53:54 am »
Цитат
алергична

Само това отхвърлям като възможност, защото за алергиите трябва, макар и малко, време за реакция на организма, а тази се появява мигновено.
« Последна редакция: Август 02, 2007, 12:47:18 pm от H. »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27