Автор Тема: Експериментите Филаделфия и Монтоук  (Прочетена 42360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #30 -: Април 06, 2009, 15:10:57 pm »
Ти наистина си Brainbug, мм? :)

Експериментът Филаделфия е проведен през 43-та. Какво значение има че интервюто е 91-ва, каква изобщо е логиката тук :) Мога да дойда да ти взема интервю за нещо което си направил преди 5 години. Запознай се с нещата първо и тогава прави своите заключения :) Това се отнася за всяко нещо, не само за това :)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #31 -: Април 06, 2009, 16:53:43 pm »
При условие, че интервюто е от 1991, а филма е от 1984 година? И ако филма беше истина как така са го пуснали на бял свят  :-\ Според мен някой прекалено много се е вживял поне да беше променил малко историята  ???
Ако не си схванал някои неща от тайните проекти се поднасят на публиката точно чрез така наречните "sci-fi movies" ;)   Кой мислиш им дава идеите, а :P

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #32 -: Април 25, 2009, 10:09:10 am »
Какъв ток/напрежение минават през тея жици?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #33 -: Април 25, 2009, 19:29:01 pm »
Какъв ток/напрежение минават през тея жици?
Прав, пулсиращ ток ;)   Иначе как ще обърнат полярностите :P

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #34 -: Април 25, 2009, 19:31:55 pm »
Не питках за честота , колко волта и колко ампера.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #35 -: Април 25, 2009, 20:28:09 pm »
Не питках за честота , колко волта и колко ампера.
Що питаш? Да не би да разполагаш с апаратура и материална база? :D

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #36 -: Април 25, 2009, 21:36:41 pm »
Аз разполагам с материали апаратури за доказване на електрогравитацията.Какво остава за това?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #37 -: Април 25, 2009, 22:41:49 pm »
2 по 2 бобините са в една фаза. Пускаш прав индуциран ток и експериментираш с напрежението. Успех ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #38 -: Април 28, 2009, 00:56:55 am »

<a href="http://www.xnetbg.com/new/1/test.swf" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.xnetbg.com/new/1/test.swf</a>


Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #39 -: Август 21, 2009, 20:25:08 pm »
Създават невидими портали в стил "Хари Потър"
Когато гледаме към изобретението, ще виждаме нещо подобно на огледало

Невидимите входове, като платформата 9 и ¾ в сериите за Хари Потър и скрития свят в „Алиса в огледалния свят“ на Луис Карол, са по-близо до реалността, след като учените създадоха нова теория, съобщи в. „Дейли телеграф“.
С помощта на технология, известна като „трансформационна оптика“, изследователите са открили начин да променят траекторията на светлинните вълни. По този начин биха могли да се създадат портали, които да са невидими за човешкото око.
Като манипулират физичните закони за пречупване и отразяване до краен предел, учените от университета в Хонконг и университета „Фудан“ в Шанхай описват концепцията за „вход, който може да блокира електромагнитните вълни, но позволява преминаването на други обекти“. Проходът използва трансформационната оптика и „свръхразпръсквач“, изработен от фотонни кристали, който кара светлината и други форми на електромагнитна радиация да променят посоката си и по този начин той остава скрит. Предишни подобни опити за създаване на електромагнитен портал са били затруднявани заради невъзможността да се улови по-широк обхват от видимата светлина или други форми на електромагнитна радиация. Друго предимство на откритието, описано в „Ню джърнъл ъф физикс“, е, че то може да бъде включвано и изключвано от разстояние. Хората, които стоят пред входа, ще виждат нещо подобно на огледало, твърдят учените от Хонконгския университет за науки и технологии. Въпреки теоретичната възможност за създаването на подобен вход обаче, много практически проблеми все още не са разрешени, признават изследователите. Според проф. Улф Ленарт от университета „Сейнт Андрюс“ тази техника представлява екстремен вариант на ефекта, който се получава, когато наблюдаваме рибка в стъклена купа. Тъй като светлината, която преминава от въздуха във водата, се пречупва, се създава илюзията, че рибката е по-голяма и се намира в различна част на купата от тази в действителност. „Поставянето на фотонни кристали под правилния ъгъл може да доведе до изкривяването на светлината така, че проходът да стане невидим. Това е оптична илюзия“, подчертава професорът.
http://www.class.bg/news/Read/article/42438_%D0%A1%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82+%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8+%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8+%D0%B2+%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB+%22%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B8+%D0%9F%D0%BE%D1%82%D1%8A%D1%80%22

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #40 -: Януари 16, 2010, 22:42:00 pm »
чета описанието за това какви неща са използвани и мисля че нещо не е така как така когато отразиш светлината ще се материализираш в друго пространство

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #41 -: Януари 21, 2010, 20:50:40 pm »
прочетох книжката монтоку експерименти във ремето и доста ме заинтригува, дали има някои които се опитва да повтори същите експерименти само че в днешните времена, а и нещо ме навява на идеята че цялата апаратура може да се събере в една раница
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 21:03:53 pm от petyr »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #42 -: Януари 21, 2010, 23:24:30 pm »
Технологията е отдавна усъвършенствана и наистина се побира в раница.

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #43 -: Януари 21, 2010, 23:34:24 pm »
можеш ли да дадеш някаква информация ако си набарал или нещо свързано с тази технология

ще съм благодарен защото доста съм ровел и нищо не откривам

аз даже мислех да пиша на престън никълс за пълната техническа документация по проекта 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Експериментите Филаделфия и Монтоук
« Отговор #44 -: Януари 21, 2010, 23:37:06 pm »
На Престън Никълс няма как да пишеш по простата причина че вече не е публично активен. Аз поддържам връзка с Питър Муун, съавтора на книгата, но той не е по техническата част. Мога да ти дам много техническо инфо за проекта, но е на английски. Видео лекции на Престън.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27