Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 194242 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #121 -: Февруари 22, 2008, 15:42:03 pm »
"Оператор: Благодаря, че се обадихте в "Пица ***". Моля, кажете единния си граждански номер.

Клиент: Ще може ли да приемете поръчката?

О: Първо трябва да ми кажете номера, господине.

К: Един момент... Ааа, ето: 6605056324

О: Благодаря, господин Николов. И така, вашия е-mail - [email protected], живеете на адес: бул. Гурко 15, вх. 1, ап. 34, домашния ви телефон е 987 789 56, служебен телефон в застрахователна компания "Прекрасен нов свят" - 876 13 89, мобилен - 08999054. От какъв номер се обаждате, господине?

К: Какво!? А, вкъщи съм. Откъде имате тази информация?!?

О: Включихме се към НСБ, господине.

К: НСБ? НСБОП искате да кажете?

О: Не, включихме се към Националната система за безопасност. Във връзка с това времето, загубено от вас за изготвяне на поръчката ще бъде увеличено само с 15 секунди.

К: (въздъхвайки): Ами... Бих искал да поръчам две от вашите "месни изкушения".

О: Не мисля, че това е добра идея, господине.

К: Какво имате предвид!?!

О: Г-н Николов, според медицинския ви картон, а също според показанията на датчиците, вградени в седалката на тоалетната ви чиния, имате много високо артериално налягане, същото важи и за

К: Моля, я повторете?!! А какво в такъв случай ще ме посъветвате?

О: Можете да пробвате нашата соева пица с понижено съдържание на мазнини. Уверена съм, че ще ви хареса.

К: (с ирония) Какво ви кара да мислите така?

О: Миналата седмица сте взели от библиотеката книгата "Соева кулинария холестерола. Компанията, изготвила медицинската ви осигуровка, налага забрана на толкова вредна храна. за гурмета". Затова и предположих...

К: Добре, добре. Дайте тогава две големи, семейни.

О: Това ще бъде напълно достатъчно за вас, жена ви и четирите деца. А двете ви кучета могат да доядат коричките. Вашата поръчка е на сума 39,99 евро.

К: Ще ви продиктувам номера на кредитната си карта.

О: Както желаете, но се страхувам, че ще трябва да се разплатите с налични. Имате отрицателен баланс.

К: Ще прибягам до банкомата и ще се върна с пари в брой, преди да дойде шофьора ви.

О: Може и да не стане. Разходите и по вашата дебитна карта също са превишени.

К: Не се безпокойте! Просто донесете пицата. Ще си платя. Колко време ще ви трябва?
О: Имаме малко затруднение. Ще трябва да почаката 45 минути. Ако бързате, сигурно ще ви е по-удобно да си вземете поръчката на място, така и така ще платите в брой. Наистина, да се вози пица на мотопед не е много удобно...
К: Чакайте! Откъде знаете, че имам мотопед?

О: Тука се казва, че сте просрочили вноските за колата и сте я върнали на продавача. Затова пък вноските за мотопеда са постъпили изцяло и вчера сте му напълнили резервоара.
К: Абе, я &@&@&@&@!
О: Съветвам ви да внимавате какво говорите. На 4 юли 2006 година сте осъден за обида на полицай, и доколкото виждам, още веднъж септември - за неуважение на съда. Тука се казва точно, че вие току що сте се върнали от държавното изправително учреждение, където сте прекарали 90 дни. Това май е първата ви пица след връщането в обществото.
К: (не може да намери думи)

О: Още нещо, господине?

К: Да, имам талон за 2 литра кока кола подарък.

О: Съжалявам, параграфа за ограниченията, налагани на рекламните кампании, ни забранява да предлагаме на диабетици безплатни газирани напитки. Това е забранено от Новата Конституция. Благодаря, че се обадихте в "Пица ***"! "

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #122 -: Февруари 22, 2008, 17:05:14 pm »
Леле, ужас...То не може и нормален мохабет да направиш с продавачката   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #123 -: Февруари 22, 2008, 18:50:30 pm »
Мдамм, съвсем скоро ще е такава картинката май, май... :(

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #124 -: Февруари 22, 2008, 19:39:47 pm »
Да, бе! Като им пуснем 144 000 шифрограми в минута, от всички точки на света едновременно, само 333 от които имат някакъв смисъл, а 1 е истинската, само че начупена на парченца и разместена, ще ги озобим така кръстосано, че освен да ни връчат орден за информационен теppорisм, няма да могат нищо друго да издекламират!... Not Responding. Please, Shut Down. Само дисциплина, сплотеност и безобразие ни трябва ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #125 -: Март 13, 2008, 21:26:34 pm »
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1172727

На Острова става законно: Караш по-бързо от разрешеното, ако си плащаш

Шофьорите, които са в колата си с минимум още един пътник, обаче ще могат да ползват новите скоростни ленти безплатно
12.03.2008

Министерският съвет на Обединеното кралство утвърди законопроект, който вероятно ще бъде топло приет от автомобилистите.

На Острова вече ще бъде възможно на магистралите с висок интeнзитет на движение да се отделят специални ленти, по които срещу допълнително заплащане шофьорите ще могат законно да нарушават скоростния режим, информира "Автопрес 2001".

Според проекта лентите ще бъдат въведени първоначално върху 500 мили (800 км) по най-натоварените автомагистрали. Те ще се разположат върху трасето им или с преустройство на банкетите, или с добавяне на допълнителни асфалтови участъци. Появата им се очаква около 2010 г.

Според британското Министерство на транспорта шофьорите, които са в колата си с минимум още един пътник, ще могат да ползват новите скоростни ленти безплатно. Тези, които карат колите си сами, ще трябва да плащат за използването им.

Ограничението на скоростта за дадена лента ще се показва със специални екрани, разположени над нея, а контролът на плащането ще се извършва с камери и сензори, които ще фиксират съответния платежен документ или електронно устройство на предното стъкло на колата.

Автопрес 2001



Ау леле колко небрежно и засукано!
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #126 -: Март 13, 2008, 21:53:10 pm »
Цитат
Според британското Министерство на транспорта шофьорите, които са в колата си с минимум още един пътник, ще могат да ползват новите скоростни ленти безплатно. Тези, които карат колите си сами, ще трябва да плащат за използването им.

Тоест ако ще се претрепва някой с тази висока скорост поне да са повече  ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #127 -: Март 15, 2008, 01:20:07 am »
Вместо бъдещето да изглежда на Star Trek, то ще заприлича на Специален доклад ;D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #128 -: Март 15, 2008, 04:37:40 am »
Но какво става когато с нанокамерите се обзаведат всички сгради и улици след няколко години ? Каквото и да си говорим няма начин някой да не се възползва от информацията дори и само в комерсиален план  а да не говорим за по-гадните работи....
Тази тема ме подсети, че имаме камера на входа...Само да поискат, да научат нещо за мен.. ;D Сложиха я, когато инсталираха новите домофони..Трябва да попитам, дали не е била безплатна. Може това да е един от начините. :-\
« Последна редакция: Март 15, 2008, 04:39:31 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #129 -: Март 15, 2008, 09:24:30 am »
Докато отивам на работа ме ловят 8-9 камери. Броил съм ги.  >:(

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #132 -: Март 26, 2008, 17:36:21 pm »

Ъ-! :o

Някои в една друга тема относно телефоните се смееха че това нямало как да стане да се подслушват дори и изключени ама сега след като го казват официално си правете сметка какво още могат да правят  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #133 -: Март 26, 2008, 18:20:49 pm »
Аз гледах преди 2-3 години в едно репортажче, как използват телефона като подслушвателно устройство, но беше включен все пак, стоеше си на масата. Не че разбрах, как става номерът.

А ако се извади батерията? :-\

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #134 -: Март 26, 2008, 18:42:28 pm »
В клипа казаха, че като се извади батерията не може.

Аз обаче не разбрах, какво ще слушат като е изключен телефона, нали не говоря по него като е изключен, какво има да слушат???

Или могат да слушат какво си говоря в стаята на глас, ако до мен има изключен телефон, така ли???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27