Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 194241 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен davidoff

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #390 -: Декември 02, 2011, 00:14:56 am »
Това не е ли очевадно? ..Знам за гугъл,че всичко което някога си търсил из търсачката се запаметява и ти се създава "профил".. Е , Гугъл->Андроид->Смартфони  ;D ;)

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #391 -: Декември 28, 2011, 00:28:51 am »
 Мислех да го постна в отделна тема озаглавено Конспирацията Гугъл,но може и тук.

 Ползвам едно от приложенията на Гугъл,може би от 5г,а именно,тяхната поща Жмейл.
 Преди месец ми излезе съобщение ,докато гледах нещо в Ютуб,че мога да използвам моят гугъл акаут ,за да си направя профил в тубата,което се опитах и да направя.При регистрацията,като рожденна дата посочих 2000г и получих съобщение че нямам право на акаунт ,щото не съм пълнолетен.Парадоксално,защото ако сам на 13 и напиша 52 ще имам.След което ми казаха че блокират Жмейл пощата ми докато не докажа ,че сам над 11г.Не знаех че има връзка между двете.Предоставят ми три начина да го направя.Да пратя копие от лични документи,което те ще унищожът веднага след получаването,да изпратя 30 цента от кредитна карта,и не помня какво беше третото ,но ми беше невъзможно.Дават ми срок от 30 дни да го направя.Накрая реших,че не искам да загубя всечките си контакти за 5г,заради глупоста им в системата,а единствения начин да обжалвам е с писмо на адрес в Калифорния,и реших да използвам вариянта с кредитната карта като най-удачен.Не намерих никой познат с такава и реших да пробвам с дебитна.
 Искаха да напиша всички цифри от картата си ,плюс буквите,и да им пратя тези данни,а те да си изтеглят 30 цента,защото не бяха посочили сметка на която да ги приведа.Мислех си че на следващата страница след попълване на бланката ще е банковата им сметка ,но уви, не би.От моята банка ме уведомиха,когато се опитах да го направя,че имат договор,който  се сключва между мен и тях и те не могат да предоставят тези данни на трети лица,защото не ги касаят,независимо дали са гугъл или американското правителство.Ползвам скандинавска банка а не българска,които со клонове в повечето случаи на италянски или гръцки банки,за които няма да коментирам,тук,достатъчто има в http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,19560.75.html
 Не съм си и помислял да им пращам копие от личните ми документи,за да намерят поспорта ми подхвърлен при следващия атентат,нали,кой знае Пешо от Бг.
 Загубих си акаунтът.Реших да си направя нов.Реших да изчета всички правила и договорености с които се съгласявам.
 Има една клауза за поверителност на личните данни в съответствие с директивата или законът за „Безопасно пристанище“,който е променен след 911.Получава се следното,в момента в който се съгласите да имате Жмейл,или всяко едно от приложенията на Гугъл,вие автоматично се съгласявате да предоставяте всичките си лични данни и кореспонденция на американското правителство,за ползване и проверка,доброволно.Ако искате ползвайте никой не ви насилва,но и никой не ви казва в какво се въвличате,а вината си е ваша ако се съгласявате с нещо ,правилата на което не сте прочели,колкото и да са забутани зад хиляди линкове и препратки,докато разбереш,какво аджеба им позволава твоето съгласие.Иначе „Безопасно пристанище“звучи добре.Не можеш после да ги виниш в неправомерно вмешателство в личнита ти кореспондевция,ако си им разрешил изрично това.
 Всички данни за които говоря,можете да намерите в правилата за ползване на Гугъл приложения.Мисля няма нужда от линк.
 Лошо е безочието с което могат да изтрият пощата ,която е нещо по сериозно от забавния канал на тубата,но и законът с които се съгласяваш да важи за теб,независимо че не си част от американската система.Намирисва малко на глобално правораздаване.Нов световен ред в действие ,без дори да разберем,ще бъдем въвлечени в састема с която сме се съгласили преди години.Също така Гутъл запазва правото си да променя правилата на играта по всяко време ,когато реши,като разбира се ще бъдем оведомени за това.Ако го направят по същият начин като гореспоманият,няма и да разбереш ,че продължавайки да ползваш нещо по същият начин като досега,нарушаваш закон за който наказанието е смърт или пращане в работен лагер за 10г и важи ,независимо от страната в която се намираш,защото е новият закон на глобалната мрежа.
 Приятно ползване на мрежата.Тя е ваша.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 00:54:03 am от voodoogoo »
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #392 -: Декември 28, 2011, 13:54:52 pm »
Нищо от горепосоченото не ме учудва. Преди време се опитах да си направя поща в gmail и за да се регистрирам ми искаха мобилния телефон.
Keep 'em occupied!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #393 -: Декември 28, 2011, 17:18:36 pm »
Google рано или късно ще колонизира изцяло интернет пространството. Все повече и повече те държат информацията от най-големите сайтове. Например, ако искаш да използваш всички функции на YouTube (коментиране, харесване, и т.н.), независимо от мейла който имаш, трябва да потвърдиш чрез акаунт с Google. Също така, всеки път когато с логваш в YouTube (поне ми се случваше доскоро) трябва да потвърдиш че си влязъл с акаунта с в Google. Освен че порцеса за свързване е изключително досаден, това прави Google да има контрол върху 3 акаунта които ти си направил. Когат Google купят eBay и съответно PayPal заедно с него, тогава ще стане изключително забавно.
" Trust no one."

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #394 -: Януари 22, 2012, 03:10:59 am »
Мобилни гиганти замесени в шпионски скандал

http://www.technews.bg/article-24577.html

Триото RIM, Nokia и Apple сътрудничело на индийските разузнавателни служби

Три от водещите доставчици на мобилни телефони бяха замесени в шпионски скандал. САЩ разследват дали RIM, Nokia и Apple са съдействали на индийските специални служби, съобщават множество източници в интернет.

Твърди се, че с разработена от въпросните компании секретна мобилна технология индийците са успели да проникнат в пощенската система на американо-китайската комисия по въпросите на икономиката и сигурността (USCC).

Повод за разследването даде изявление на хакерската група Lords of Dharamraja, която обяви, че е проникнала в сървърите на индийското военно разузнаване. Публикуваните от нея секретни документи показват, че индийските разузнавачи са получили достъп до пощенската система на USCC.

Хакерите твърдят, че пробивът е станал възможен, благодарение на технология RINOA, създадена от производителите на смартфони RIM, Nokia и Apple. Програмата осигурява секретен достъп до мрежови връзки чрез т.нар. „backdoors" в операционната система на телефоните.

В замяна индийските власти са подписали споразумение с компаниите, което им дава възможност да „присъстват на индийския пазар". Като доказателство за шпионажа, хакерите публикуваха в интернет отчет на полковник от военното разузнаване на Индия.

В документа, наречен "Тактическа схема за проследяване на мрежова връзка", е представена преписка на членове на USCC за периода септември-октомври 2011 г. В нея между другото се обсъждат аспекти от дейността на различни американски компании в Китай.

Дискутират се, например, нарастващата зависимост на General Electric от Китай и стъпките, които правителството на САЩ трябва да предприеме по отношение на валутните манипулации на Китай.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #395 -: Януари 25, 2012, 16:16:33 pm »
Новата декларация за поверителност ( ;D) на гугъл.
http://www.google.bg/intl/bg/policies/privacy/preview/
Не че не беше ясно преди, просто наглостта с която е написан самият текст е удивителна.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Алтернатива на Google
« Отговор #396 -: Януари 29, 2012, 21:16:07 pm »
Не ви харесва, че Google събира информация за вас? Още повече новите им правила, влизащи в сила от 1ви март? Да намерим алтернатива!

Тъй като и на мен не ми харесва нещата, които Google почнаха да вършат реших да си намеря алтернативна търсачка. И мисля, че реших коя ще е тя - DuckDuckGo. Вече даже съм си я сложил като Home page.



Тук и тук можете да прочетете с какво е по различна и как работи търсачката, а тук декларацията им за поверителност.

Интервю със създателя Габриел Вайнбърг относно търсачката -

Ще се радвам да чуя мнения и препоръки, ако сте я ползвали или ако имате други предложения.[/size]
:hi:
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 21:35:54 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #397 -: Януари 29, 2012, 22:09:33 pm »
Писах ти и в другата тема, но нека да допълня и тук.
Не виждам смисъл да сменям една еврейска разработка с друга такава.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #398 -: Януари 30, 2012, 09:46:10 am »
Предварително се извинявам, ако се окаже, че "питам глупости", но питам, понеже явно не ми е ясно:
1.Това, че досега си ползвам като търсачка GOOGLE, означава ли, че съм се съгласила без да знам с някакъв техен документ?
2.Ако не приема новата им декларация за поверителност, това какво значи: че няма да имам достъп от посочената дата нататък до търсачката ли, или нещо друго?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #399 -: Януари 30, 2012, 18:56:36 pm »
Декларацията е както тази (ако си я прочела) каквато е при регистрацията във този форум.
Ако не си съгласна - просто не я ползваш, ползваш ли я - значи си съгласна. Никой няма да те реже или да та 'БАН'-ва.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Какво е ACTA, меморандомът, който България тайно подписа
« Отговор #400 -: Януари 31, 2012, 01:54:31 am »
Какво е ACTA, меморандомът, който България тайно подписа в Токио

<a href="http://www.youtube.com/v/PCoCZ9ZPE_c&amp;" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/PCoCZ9ZPE_c&amp;</a>


Black Adder, така и не поясни как разбра, че DuckDuckGo е като Google. Наистина съм любопитен. Можеш ли да поясниш? И аз в момента търся алтернатива на Google. Пише ли го някъде (къде) или сам стигна до този извод (как)?
Keep 'em occupied!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #401 -: Януари 31, 2012, 12:03:04 pm »
Аз да си кажа честно никога досега на съм си правил регистрация в Google, съответно и не съм им чел и Декларацията за поверителност. Но така е не мога да разбера какво толкова ще ми струва ако нямам акаунт в Google и я ползвам редовно, както правя и в момента? :-X
П.С. Ползвал съм и други търсачки като Yahoo, Ask, Dir.bg и т.н., но сякаш от Google съм си най-доволен!
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен zaba

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
...И аз в момента търся алтернатива на Google...

Аз ползвам https://ssl.scroogle.org/. Освен това, на Iceweasel (вариант на Firefox за Debian (и не само) Linux) съм инсталирал GoogleSharing addon, който ужим анонимизира заявките - Google знае какво се търси, но не знае кой точно го търси. Второто е в случай, че сървърите на Scroogle са блокирани от Google, както често се случва напоследък.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #403 -: Януари 31, 2012, 17:13:52 pm »
На 11.02.2012 г. от 11:00 часа от пилоните на НДК ще тръгне протестно шествие срещу ратифицирането на АСТА. Нека всички интернет потребители, дори и тези който не ползват торент сайтовете да присъстват! Търговското споразумение задължава интернет доставчиците ни да следят всеки входящ и изходящ пакет с информация минаващ през нашият компютър. Те ще трябва да подават информация по часове, в кой точно сайтове влизаме, ще трябва да проверяват пощите ни и съобщеният изпратени примерно по Skype, а ако откажат да го направят, се считат от закона за съучастници и също носят наказателна отговорност, достигаща в повечето случай до затвор. За притежанието на МР3-ки, без доказателство, че са закупени ще се лежи в затвор; за притежанието на филми на компютъра, без доказателство, че са закупени ще се лежи в затвор; за споменаване на търговска мярка в коментар, в блог или изобщо в интернет пространството без изричното съгласие на правоносителят, също са предвидени наказания; за качването във фейсбук на снимка на анимационен герой или герой от филм също се налагат санкции; използването на аватари с лика или логото на популярен герой или марка също ще е наказуемо. На границата мобилните ни телефони ще бъдат проверявани от митническите служби за наличието на продукти с неустановени авторски права (музика, филми, книги, софтуер). Някой зърнени култури и сортове ще бъдат забранени поради наличието на патенти. Ще се спре производството на лекарства от по-малки и алтернативни компании заради патент. Това е малка част от абсурдите пред които ще се изправим ако Европарламента ратифицира АСТА. Специалистите твърдят, че приемането на този договор, ще промени същността на интернет из основи. Тайно изготвеното споразумение е в интерес изяло на големите корпорации, чието лоби е много силно, а авторите няма да бъдат облагодетелствани от новите закони.
TRUE OR DEATH

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #404 -: Януари 31, 2012, 20:54:35 pm »
Декларацията е както тази (ако си я прочела) каквато е при регистрацията във този форум.
Ако не си съгласна - просто не я ползваш, ползваш ли я - значи си съгласна. Никой няма да те реже или да та 'БАН'-ва.
Благодаря за пояснението. :hi: Доколкото разбирам декларацията касае само т.нар. "регистрации в google", каквато аз нямам и едва ли ще имам, правилно ли съм разбрала или не?
Ето линк към една подписка срещу  ACTA:
https://secure.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?aulNIcb
аз се присъединих, направете го и вие, ако решите.
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 20:57:00 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27