Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 195125 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #375 -: Април 22, 2011, 11:19:17 am »
Мина му модата на гъзаренето. Поне аз забелязвам по моя край(провинцията ;D), че хората все по-масово ползват телефони тип бутони, слушалка, микрофон, дисплей и не на последно място и най-важното - издържлива батерия. Тоест бюджетни телефони, предназначени предимно за разговори.
За това има 2 причини според мен.
1. Хората от провинцията масово нямат пари и последното, което ще направят е да дадат 1000 лева за айбоклук.
2. Хората от провинцията имат домашни компютри и влизат в интернет само за да си видят фейсбукито и да си прочетат зодията. Не им трябва достъп 24/7, да чакат важни мейли да броузват за да разберат  важно инфо и т.н.
Повечето в бг имат айфон само за да кажат, че имат айфон. Може би ползват 1/5 от функционалността му. Аз лично не бих си взел, дори и без пари да ми го дават, защото ще стана като всеки втори балък в GB. Има други много по-функционални и красиви телефони. Ще си купя HTC HD7 например, понеже съм фен на мобилната боза и няма да съм като останалите супорнайсе билиона офце с айфон, нито пък с андроид, който слагат на всеки телефон, от 5 до 5000 кинта :)
It' oil stupid.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #376 -: Април 22, 2011, 12:00:55 pm »
Тука не е въпроса кой колко пари има и кой телефон е боклук или не.

Говорим за наблюдението. Със сигурност хората използващи телефони и технологии могат да бъдат проследени. Даден човек, ако прекалено бърка в здравето на управляващите, те лесно могат да го очистят без това да буди подозрение.

Така, че въпроса не е до пари, нито до марка телефон.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #377 -: Април 22, 2011, 13:13:14 pm »
Мисълта ми беше, че с тези айфони става голямо зомбиране. А това, че могат да те проследят е ясно с какъвто и телефон да си. Имам познати планински спасители и доста от тях твърдят, че нашите военни има технология да проследят телфона дори когато е изключен, без карта и извън обхват. Нещо свързано с IMEI е. И не става въпрос за това, да разберат от коя клетка си се свързал последно. Естествено трябва да разполагаш с IMEI на телефона предполагам. Това са го ползвали на няколко пъти, когато са се губели много важни хора. Иначе обикновените хора нямат достъп до това удоволствие естествено. ;)
It' oil stupid.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #378 -: Април 23, 2011, 18:37:16 pm »
малко офтопик,
това изобщо не е така.
Аз съм последния човек, който ще се води от модни тенденции.
Но да се водиш от обратното на модната тенденция си е пак водене, но негативно. Т.е. ти пак се влияеш от модата.
Аз изобщо не съм подвластен на такива комплекси ( за/срещу мода). Не ми пука колко човека имат айфон. Харесва ми, струваше ми 50$ (колкото всеки друг моб телефон) и го взех. Функционалността и мощността му е уникална. В доста от приложенията, всякакви имейли, фейсбуци и тн, се справя доста по бързо от настолното ми ПЦ. Пц-то ще го чакам 2-3 минути да зарежда. Айфона с едно натискане е готов. Отделно пък възможността на прехвърляне на инфо между интернет страници, гпс и телефон е уникална. Четеш си някаква страница, виждаш номер, с едно натискане го прозвъняваш. Намираш с гпс-а някаква фирма или магазин, с едно натискане отиваш на интернет сайта, и с едно натискане им звъниш по телефона. Отделно снимките, отделно видеото, което записва.
Имаше наскоро един период 2 седмици без интернет, тогава целия интернет го ползвах от телефона. И нямаше никакви проблеми. Включително и с хнета.
Ако е 1000$ не бих дал, но , изобщо не струва толкова.
А на който не му харесва, да не го ползва. Но оправдания в стил "всички балъци са с такива, аз ако си взема и аз съм балък" са глупави.
Все едно рекламата на кока кола "ако пиеш кока кола си супер як пич" и хората, които и вярват.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #379 -: Април 25, 2011, 12:36:54 pm »
Google призна, че следи потребителите на Android

Google призна, че събира информация за потребителите на устройствата, работещи с мобилната операционна система на компанията Android. Всички смартфони събира данни за местоположението на всеки потребител, които лидерът в онлайн търсенето получава няколко пъти дневно без знанието на потребителите си.

През миналата седмица стана ясно, че Apple също има подобна практика, но от компанията засега запазват мълчание по проблема.

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2011/04/25/1079755_google_prizna_che_sledi_potrebitelite_na_android/ :D


Според мен, самите компании не са виновни. Тях са ги създали точно за това. И лошото е, че повечето им потребители знаят, че ги следят, но изобщо не им пука. Казват, че няма какво да крият и това е за тяхната сигурност. В скоро време не очаквайте зомбитата да се размърдат по някакъв начин :nea:. А ние тък ще си лаем, а керванът ще си върви. Изходът е стари модели телефони без проследяващи устройсва.
« Последна редакция: Април 25, 2011, 12:38:08 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #380 -: Април 25, 2011, 14:03:27 pm »
Изходът е стари модели телефони без проследяващи устройсва.

Което няма как да стане, защото половината население вече използва смартфони и телефони с много функции и приложения, както се спомена и по-горе. Проследяване винаги ще има в един или друг вид.
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдени&#
« Отговор #381 -: Април 25, 2011, 16:20:05 pm »
Абсолютно вярно. Даже и да искаш нито можеш да караш с старата щайга цял живот нито като го правиш това ще се отървеш.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 15:56:49 pm от Mirotvorec »
" Trust no one."

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #382 -: Май 21, 2011, 08:58:58 am »
Цитат
Бутонът „Like“ следи интернет потребителите

Бутоните за споделяне на съдържание са потенциално силно средство за проследяване на интернет потребителите, разкрива проучване

Интернет потребителите натискат във Facebook бутона „Like“ и в Twitter бутона „Tweet“, за да споделят определено съдържание с приятели. Тези опции обаче позволяват на създателите си да събират данни за уебсайтовете, посещавани от хората.

Тези „социални бутони“, които се появяват на върха на статиите в информационните сайтове и до продуктите на сайтовете за продажби, осведомяват Facebook и Twitter, че някой посещава такива сайтове дори когато потребителите не натискат тези бутони, показва проучване на The Wall Street Journal.



http://www.investor.bg/news/article/117193/261.html

Тези откриха топлата вода.  ;D
« Последна редакция: Май 21, 2011, 15:15:28 pm от Black Adder »

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #383 -: Май 24, 2011, 17:51:01 pm »
Узаконяват претърсването на сървъри и телефони в САЩ

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=61292

В Съединените щати се правят стъпки към подобряване на законовата уредба по отношение на правата на полицията и цифровите данни на гражданите и фирмите. Действащата нормативна уредба е 25-годишна и не е адекватна на реалностите. В нея има пропуски, които позволяват на органите на реда да претърсват съдържанието на лаптопи и смартфони без заповед или дори конкретна причина, предава Mobiledia.

Ако новия законопроект за дигиталната сигурност влезе в сила правителствените органи ще имат нужда от специална заповед преди да получат достъп до информацията в частните имейли, телефони, сървъри и други дигитални устройства. В момента такава заповед не е необходима и често обикновени хора стават жертва на полицейски тормоз и намеса в личното пространство. Има оплаквания дори от пътни полицаи, които ровят в есемесите от личните телефони на граждани, спрени за рутинна проверка на пътя. Подобно явление е масово и по летищата, където се преглежда съдържанието на лаптопите.

С проектозакона ще бъде обновена информацията в стария Electronic Communication Privacy Act (ECPA), който влезе в сила през 1986 година. В новите текстове има изискване за наличието на изрична заповед за претърсване, без която няма да може да се идентифицира дори географското местоположение, от което са правени телефонни обаждания. Изключение ще се прави само за обажданията до спешния телефонен номер 911.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #384 -: Ноември 15, 2011, 15:15:45 pm »
Google призна, че следи потребителите на Android

Google призна, че събира информация за потребителите на устройствата, работещи с мобилната операционна система на компанията Android. Всички смартфони събира данни за местоположението на всеки потребител, които лидерът в онлайн търсенето получава няколко пъти дневно без знанието на потребителите си.

През миналата седмица стана ясно, че Apple също има подобна практика, но от компанията засега запазват мълчание по проблема.

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2011/04/25/1079755_google_prizna_che_sledi_potrebitelite_na_android/ :D


Според мен, самите компании не са виновни. Тях са ги създали точно за това. И лошото е, че повечето им потребители знаят, че ги следят, но изобщо не им пука. Казват, че няма какво да крият и това е за тяхната сигурност. В скоро време не очаквайте зомбитата да се размърдат по някакъв начин :nea:. А ние тък ще си лаем, а керванът ще си върви. Изходът е стари модели телефони без проследяващи устройсва.

Apple също знаят местоположението на всеки продаден телефон от както е излезнал от завода. И не го знаят само в САЩ, а за целия свят. Знаят къде се намира всеки един телефон, дори да е изключен, повреден, откраднат и т.н.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #385 -: Ноември 15, 2011, 15:45:41 pm »
Единствения начин, да не те подслушват са сателитните телефони. Тях не могат да ги проследяват и подслушват. Всички български и чужди мутри са с такива телефони. Още се чудя, защо се гласува 1 000 000 000 лв. за подслушване, като баш тези с/у които се ''бие'' цецо са със сат.телефони..... ;D ;D ;D
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #386 -: Ноември 19, 2011, 00:57:00 am »
Microsoft seeks patent on employee spy system

http://www.theregister.co.uk/2011/11/18/microsoft_patent_employee_monitoring/

Microsoft has filed a patent for a system that monitors the behavior of employees via computers, phone calls, and physical gestures, and alerts human resources if anyone is behaving outside of preferred norms.

...

"Майкрософт търси патент за система следяща работници"

"Майкрософт са записали патент за система следяща поведението на работниците посредством компютри, телефонни разговори, физически жестове, която система алармира отдел човешки ресурси ако някой прекрачва границите на избраните норми"

...
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #387 -: Ноември 28, 2011, 14:19:14 pm »
Телевизорът ще ни чува, вижда и разбира

Занапред ще трябва да внимаваме какво казваме пред екрана


Милиони хора са свикнали да крещят срещу телевизора. Заради революционна технология, която скоро ще бъде въведена, вече ще трябва да внимаваме какво казваме, а и какви жестове правим към екрана.

Компанията "Епъл" разработва телевизор, който не само чува какво казваме и вижда жестовете ни, но и ги разбира, съобщи в. "Дейли мейл".

Революционните нови интерактивни апарати, наречени iTV, може да се появят на пазара още догодина.

Подобна технология вече се използва в игровите конзоли Xbox.

Телевизорът на "Епъл" обаче ще има повече приложения. С него ще е по-лесен достъпът до цели филми в интернет, които да се гледат удобно на голям екран.

Догадките за новия телевизор се увеличиха миналия месец след смъртта на основателя на "Епъл" Стив Джобс.

В посмъртната му биография се твърди, че той е казал: "Искам да създам интегриран телевизор, който да се използва много лесно. Той ще е синхронизиран "безшевно" с всички устройства и с iCloud. Потребителският му интерфейс ще е най-простият възможен. Вече съм го измислил."

През октомври стана ясно, че американската Патентна служба е получила документи за устройство на "Епъл" за "контрол на видеопроцеса в реално време с жестове".

Жестовете ще се използват например за редактиране на видеоклипове или прехвърляне на кадри от телевизора към телефона. Айфоните имат умения за гласов контрол, които могат да бъдат приложени и в новия телевизор.

От "Епъл" не пожелаха да коментират какви са плановете им за телевизора, а те са много интересни за конкуренти като южнокорейците "Самсунг".

Не всеки иска да има телевизор, който да го чува какво казва и да го гледа какво прави в хола. Според технологични експерти жестовете могат лесно да бъдат разбрани погрешно.

"Това ще е като да седиш на търг на "Сотбис" и с всички сили да се стараеш да не помръднеш, за да не купиш нещо за 10 милиона лири", обясни технологът Бенедикт Еванс.


http://www.dnes.bg/technology/2011/11/28/televizoryt-shte-ni-chuva-vijda-i-razbira.135027
Dreams are messages from the deep.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #388 -: Ноември 30, 2011, 00:16:40 am »
Учените създават насекоми киборги

http://www.factor-news.net/index_.php?ct=9&id=24862

Те могат да бъдат изпратени на разузнаване в опасни зони, преди да отидат там хора

Учени от университета на Мичиган работят върху създаването на насекоми-киборги, които могат да бъдат изпратени на разузнаване в опасни зони, преди да отидат там хора. Изследователите вече са намерили начин да получават енергията, необходима за захранване на камерата, микрофона и датчици закрепени на насекомите.

По-голямата част от енергията ще се осигурява от миниатюрен пиезоелектрически генератор, произвеждащ ток при движение на крилата на насекомите. Използването на пиезоелектричен генератор елиминира необходимостта от използването на слънчеви клетки, които зависят от слънчевата светлина.

Два фиксирани в основата на крилете пиезогенератара с тегло по-малко от 0,2 грама осигуряват мощност до 45 микровата. Усилията на специалистите по-рано да получат енергия от пиезоелектрични устройства не бяха успешни, защото предишния генератор с тегло 1,28 грама бе твърде тежък за експерименталните насекоми.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Следят и смартфоните - SMS-ите ви, местоположение, клавиш
« Отговор #389 -: Ноември 30, 2011, 14:50:56 pm »
HTC и други марки следят всяко ваше действие на смартфона ви - SMS-ите ви, местоположение, клавишни комбинации, уебстраниците, които посещавате (дори и криптираните!!!)
Видео доказателство от програмиста Тревор Екхарт

Програмист на програми за операционната системата "Android" публикува доказателство, че милиони смартфони тайно записват всяко натискане на клавишите, географско положение, получените/изпратените съобщения и посещаваните интернет страници (включително криптираните).

Във видео, публикувано в Ютуб (можете да видите по-долу), Тревор Екхарт покзазва как софтуера "Carrier IQ" от компания в Силиконовата долина записва в реално време клавишите, които той натиска на HTC модел EVO, който предварително е рестартирал до заводски настройки преди да направи демонстрацията.

<a href="http://www.youtube.com/v/T17XQI_AYNo" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/T17XQI_AYNo</a>
Keep 'em occupied!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27