Автор Тема: Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!  (Прочетена 194250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #331 -: Декември 26, 2009, 19:28:51 pm »
http://www.atanas.fr/articles/categories/cityzens/221-zes

Хубава информация, но дали дали тези ВПН връзки, наистина са толкова сигурни?
Сега чувам за тях.Знам само, че Skype връзките се криптирани.
Да не забравяме вечната надпревара между майсторита на снаряди и брони, на криптиране и разшифроване.А в нея не се жалят пари за мозъци ;)

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #332 -: Декември 26, 2009, 19:45:52 pm »
Има и система TOR, през която също се криптика и нещо като торент система, но криптирана.
« Последна редакция: Декември 26, 2009, 19:47:20 pm от momo »

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #333 -: Януари 06, 2010, 17:50:30 pm »
Говорихме ли вече за боди скенерите по летищата?

Max

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #334 -: Януари 06, 2010, 20:22:12 pm »
Говореше се за опаковки на стоки с чипове.У нас има ли вече?
Бях чел следния измислен пример:
Лелка подарила шоколадче на някакво дете и след време я глобили , за това, че изхвърлила опаковката на тревата в някакъв парк.Това било хлапето, разбира се, но тя го отнесла.
Опаковката била с чип.
Аргументът за използването на такива чипове е уж улеснението при зареждането на щандовете, когато съответната стока е свършила.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #335 -: Януари 06, 2010, 21:36:37 pm »
Само с баркод  ;D засега.
 А това шоколадче ще сложат цял чип за една глоба ....не ми се вярва. Той трябва да е бил за еднократна употреба или на цената шоколада. Или просто тестват улеснението.
 За улеснение при зареждането. ;D ???

Max

  • Гост
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #336 -: Януари 06, 2010, 21:52:40 pm »
Чипове разни.

В случая елементарен излъчвател за дистанционна проверка как са заредени щандовете и къде трябва да се добави нещо.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 08:32:25 am от Mirotvorec »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #337 -: Януари 09, 2010, 20:56:52 pm »
Преди малко на какво клипче попаднах само. :( http://www.vbox7.com/play:0db83caf#commentTop -Ти си терорист!
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 21:01:07 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #338 -: Януари 09, 2010, 22:31:55 pm »
Преди малко на какво клипче попаднах само. :( http://www.vbox7.com/play:0db83caf#commentTop -Ти си терорист!

А коментарите под клипа са меко казано плачевни. Незнам хамериканците дали са тъпи, ама и наща челяд е минала под ютията и с двете полукълба. Мани, мани... :negative:
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 22:33:24 pm от emilkos »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #339 -: Януари 09, 2010, 23:42:29 pm »
Еми така е от много чалга и алкохол и не само от тях вече не може да мислят трезво за неща по ралични от тези,които чалгата и алкохолът предлагат.:D Имах телефон с предплатени раговори,но не си го регистрирах точно заради това.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #340 -: Януари 09, 2010, 23:53:09 pm »
Преди малко на какво клипче попаднах само. :( http://www.vbox7.com/play:0db83caf#commentTop -Ти си терорист!

Даа май всички ще сме в графата потенциални т........ти-както се вижда в клипа.
Що не могат де се справят с една шепа терористи? Или направо с причините за тероризма? Интиреснъ рабутъ. ;)

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #341 -: Януари 10, 2010, 01:00:59 am »
"Vupreki che Boiko Borisov e pich i se vliqe ot naroda - ako mu kajem che neshtem - ima mn golqma veroqtnost da ni chue . Vse pak tova ne e Stanishev!"   ;D

Да, това е уникален коментар - колко се смях на него само  ;D

"А, ако на Бат' Бойко му кажем, че хамериканците ни закачат, дали ще ги набие, а ..."  :rofl2:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 01:03:24 am от emilkos »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #342 -: Януари 10, 2010, 13:49:15 pm »
 ;D Здравейте.Моето мнение че заглавието на темата е погрешно.Не навлизаме в ерата,а ние сме тотално наблюдавани от време оно.Сега просто ни иформират за да ни вземат съгласието.Защо мисля така , ми веднага пример:Какво е ясновидство?Какви закони има за това,дали имат морала да не ни гледат живота(без наше знание и съгласие).а темата е "НАВЛИЗАМЕ" ми ние не сме излизали.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 16:03:26 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #343 -: Януари 10, 2010, 18:09:02 pm »
;D Здравейте.Моето мнение че заглавието на темата е погрешно.Не навлизаме в ерата,а ние сме тотално наблюдавани от време оно.Сега просто ни иформират за да ни вземат съгласието.Защо мисля така , ми веднага пример:Какво е ясновидство?Какви закони има за това,дали имат морала да не ни гледат живота(без наше знание и съгласие).а темата е "НАВЛИЗАМЕ" ми ние не сме излизали.Живи и здрави. :hi:

В аспекта че не сме наблюдавани от сега си напълно прав само че заглавието на темата е напълно подходящо точно защото вече става дума за тотално наблюдение не просто от малка група "тайни общества" а от страна на държавата. И ако преди това наблюдение се осъществяваше чрез доносници и беше уж заклеймено - сега "доносниците" са всичките възможни електронни джаджи и нарстващия брой камери по улиците (скоро и у вас).Огромната разликата е чрез тези технологии много по-голям кръг от хора имат достъп до "наблюдението" а това не е маловажен фактор.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Навлизаме в ерата на тоталното наблюдение!
« Отговор #344 -: Януари 10, 2010, 19:42:04 pm »
Alien Здравей.
Цитат
Огромната разликата е чрез тези технологии много по-голям кръг от хора имат достъп до "наблюдението" а това не е маловажен фактор.
Моето мнение е че кръга от хора(воайори) си е същия, а чрез камерите по улиците не могат да ти гледат бъдещето.Ако някой се съмнява във възможностите на тъй наречените ясновидци,да иде и да се увери.Даже имаше и предаване,и щом циганина даде информация за един човек че е мелез(не е чист етнически).Мале мале.Проблема е да си легализират камерите отгоре(спътниковите).А тоталното наблюдение си е факт,но нарушава законите на всемира.И ако не ни вземат съгласието са притеснени за нещо,а пропускат факта че са го направили отдавна.Може и да съм се заблудил,но поне е една различна гледна точка.Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27