Автор Тема: Гласуване за Коледното оформление!  (Прочетена 12057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Гласуване за Коледното оформление!
« -: Декември 02, 2006, 20:29:54 pm »
Така!
Аз съм ЗА да се махнат тези дядо Коледовци и подаръци и не знам си какво! Да имаме малко езотерично разбиране за нещата! Има огромна тема - още миналата година я сложих, на която повечето хора се изсмяха, сега превеждам още един неща, с които ще я допълня.
Задавам конкретен въпрос!
Защо се мисли постоянно за дядо Коледа, за елените и за подаръците - каква е тази мания, каква е тази "магия" в случая? Забравяме ли какво се празнува изобщо на 24-25ти декември? Дядо Коледа и подаръците ли се празнуват или Рождество Христово? Зова да се махнат тези комерсиални масонски приумици и да станем етикет наистина за БУДНОСТ, а не за следване на програми, които започват да се програмират винаги по това време! Пример за това нека бъде Виена, както е пуснато в темата по-горе!!!
Примера за възвишеност и доброта е Христос, не дядо Коледа, който е изкуствено създаден образ. Да се сложи поне като лого на "100 добрини" - какъв по-добър символ от това!
Защо не сме един сайт, който да сложи един Христос отгоре - СЪЩИНАТА, а не дядо Коледа и подаръците му? Колкото и изкривен да е образа, колкото и лъжа да е хвърлена върху него - святата идея остава!
Нещо семпло - икона и свещ примерно? Пак да се пусне сняг, борови клонки, питка, украшения за елха, ангелчета, но не това за Бога - нека да мислим, моля ви! Да бъдем различни, а не поредния комършъл булшит, който го виждам по улицата. Навсякъде е - нека не и тук!
Да имаме собствени мисли, а не да следваме като идиоти някакви тенденции - това е същинския ми призив към Вас!
Да последваме примера на Виена!

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #1 -: Декември 02, 2006, 20:59:41 pm »
Не съм съгласен с мнението ти, нитъ пък със статията и не смятам, че дядо Коледа е нещо лошо, и не смятам, че дрябва да позволяваме на конспирациите и езотериката да ни задушават...

Но иначе респект... всеки със своите вярвания и убеждения...

За мен Дядо Коледа е нещо хубаво и не ми измества нито Рождеството нито вярата в Доброто...Напротив...
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 21:00:41 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

milenski

  • Гост
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #2 -: Декември 02, 2006, 21:13:32 pm »
Аз винаги съм вярвала в Дядо Коледа. Вярвам в него като в идеята, че някой може да посвети живота си на другите. Трудно ми е да се разделя с тази представа и надали някога ще го направя. Но при един разговор с Хорус той ме накара да разбера нещо изключително важно - Дядо Коледа отвлича вниманието от истинското събитие, което е раждането на Исус. И така децата, а и възрастните се съсредоточават за кой ли път върху чисто материалния израз на нещо, което дори не се опитват да разберат.
Подкрепям идеята за семпла украса, която да насочва вниманието към същността на празника. Благодаря на Хорус, че ми помогна да разбера защо е по-добре така  :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #3 -: Декември 02, 2006, 21:41:46 pm »
Доживях да се гласува и за мен  :D - шегувам се бе. Ако трябва да сме искрени навремето имаше Дядо Мраз, с демокрацията стана Дядо Коледа. За едно дете няма по-голяма радост от дядото с чувала подаръци, но ние отдавна не сме деца по години. А по съзнание къде сме? Може би не е зле да се прави разлика между традиция и значение, нали този сайт има претенции за различна гледна точка, или май друго пишеше на някои от предложенията за тапет на сайта?
Освобождавайте се лека полека от традициите, ако искате да сте свободни - това друг го е казал, по-голям от мен.  :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #4 -: Декември 02, 2006, 21:52:51 pm »
Не, че има някакво значение украсата, но клоня повече към Христос, освен ако не се появи някой интересен вариант за Дедо Коледа. Тази анкета, дали ще промени нещо, ако надделее предложението на Хорус?
  И все пак Коледа, не е Коледа без сняг. Айде дано да го скове студа и да натрупа сняг, че забравих какво е това.

« Последна редакция: Декември 02, 2006, 21:59:32 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #5 -: Декември 02, 2006, 22:36:17 pm »
на мен ми харесва така
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #6 -: Декември 02, 2006, 23:16:06 pm »
Незнам, Админе, но смятам че Horus има право - пуснахме преди година доста интересна статия за митовете и коледните егрегори, а пък ето ни сега със същите атрибути...


    Ако трябва да сме искрени навремето имаше Дядо Мраз, с демокрацията стана Дядо Коледа. За едно дете няма по-голяма радост от дядото с чувала подаръци, но ние отдавна не сме деца по години. А по съзнание къде сме? Може би не е зле да се прави разлика между традиция и значение, нали този сайт има претенции за различна гледна точка, или май друго пишеше на някои от предложенията за тапет на сайта?
Освобождавайте се лека полека от традициите, ако искате да сте свободни - това друг го е казал, по-голям от мен.  :)


Просто се взрете в лицето на пияния Дядо Коледа на фона на Coxa Cola... ;) ;)
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 23:21:09 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #7 -: Декември 03, 2006, 00:42:24 am »
Хайде...щом не искате украса...без украса... като сте се хванали толкова.... Не ми се разправя и не ми се обяснява...ще си запазя настроението за себе си...

И един съвет от мен: Не оставяйте конспирациите да завладеят живота ви... плсссс. Всичко трябва да има граници и да се върви по един Умерен път. Всяка крайност води до нещо лошо. Не искам да съм краен в нито едно отношение, препоръчвам ви да не го правите и вие.

Наистина не ми се пише повече по темата, достатъчно си изписахме с Хор на лични съобщения. Примирявам се и толкова, но вътрешно си оставам същият... ;)
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 01:32:41 am от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #8 -: Декември 03, 2006, 09:37:37 am »
мен пък ме дразни и Христос, и Дядо Коледа, но пък защо да няма само снежинки, елхички, такива неща...
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #9 -: Декември 03, 2006, 14:58:23 pm »
 тук може да отворим и една скоба , че дядо коледа е всъщност св. Никола / защото единствено при строгият пост само на 6 декември имаме право на нарушаване на поста с Риба в чест на светеца / а еленчето Рудолф / което всички сме виждали по множество реклами на марката Ягермайстер / е всъшност Свещеният Елен на Народите от Тундрите и Севера тачен и по нашите земи , който също така е нарисуван на една икона в Аладжа манастир до Варна
   :-\ :--- :-\ :--- laugh
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 15:14:15 pm от esoundc »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #10 -: Декември 03, 2006, 15:11:18 pm »

 моля сложете линк за тази тема за дядо Коледа , гледах я преди време и не я отворих , сега бих се радвал да го направя  :D

 Коле , Никола , Николай , св. Никола

 
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=17036

 макар и тук да е посочена само третата книга според мен си струва да се прочете цялата поредица , която има също доста интересна теория по въпроса / аз съм чел само книги 1 и 2  :)/
 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #11 -: Декември 03, 2006, 15:34:10 pm »
моля сложете линк за тази тема за дядо Коледа , гледах я преди време и не я отворих , сега бих се радвал да го направя  :D

Така!
Аз съм ЗА да се махнат тези дядо Коледовци и подаръци и не знам си какво! Да имаме малко езотерично разбиране за нещата! Има огромна тема - още миналата година я сложих, на която повечето хора се изсмяха, сега превеждам още един неща, с които ще я допълня.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #12 -: Декември 03, 2006, 15:39:55 pm »
моля сложете линк за тази тема за дядо Коледа , гледах я преди време и не я отворих , сега бих се радвал да го направя  :D

Така!
Аз съм ЗА да се махнат тези дядо Коледовци и подаръци и не знам си какво! Да имаме малко езотерично разбиране за нещата! Има огромна тема - още миналата година я сложих, на която повечето хора се изсмяха, сега превеждам още един неща, с които ще я допълня.
колко съм слаботоков  laugh
 БЛАГОДАРЯ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #13 -: Декември 03, 2006, 15:46:02 pm »
Хайде...щом не искате украса...без украса... като сте се хванали толкова.... Не ми се разправя и не ми се обяснява...ще си запазя настроението за себе си...

И един съвет от мен: Не оставяйте конспирациите да завладеят живота ви... плсссс. Всичко трябва да има граници и да се върви по един Умерен път. Всяка крайност води до нещо лошо. Не искам да съм краен в нито едно отношение, препоръчвам ви да не го правите и вие.

Наистина не ми се пише повече по темата, достатъчно си изписахме с Хор на лични съобщения. Примирявам се и толкова, но вътрешно си оставам същият... ;)

Приятелю, моля те върни украсата! Говорехме за съвсем други неща! Не за това да се маха! Просто да бъде по-умерена и свързана със СЪЩИНАТА на празника! Нека има сняг, свещи, веселба, ТОПЛИНА! Просто да насочим мислите си към истинския празник, а не този - втълпения!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Гласуване за Коледното оформление!
« Отговор #14 -: Декември 03, 2006, 16:05:29 pm »
тук може да отворим и една скоба , че дядо коледа е всъщност св. Никола / защото единствено при строгият пост само на 6 декември имаме право на нарушаване на поста с Риба в чест на светеца / а еленчето Рудолф / което всички сме виждали по множество реклами на марката Ягермайстер / е всъшност Свещеният Елен на Народите от Тундрите и Севера тачен и по нашите земи , който също така е нарисуван на една икона в Аладжа манастир до Варна
   :-\ :--- :-\ :--- laugh
това тук е моята идея за това как е сътворен този мит , и откъде са взети героите  ;) , а това какво Католиците са направили с този образ е друг въпрос  >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27