Автор Тема: Румънец си поиска Пирин!!!  (Прочетена 3209 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Румънец си поиска Пирин!!!
« -: Ноември 28, 2006, 12:31:30 pm »
Фека Диму извади документ от 1835 г. за 150 000 декара гори край Сандански
Стандарт
Румънец засенчи ОМО "Илинден" в битката за Пиринска Македония. Докато държавата се тревожеше дали сепаратистите няма да пробият в Европарламента с претенциите си за малцинство, Фека Диму от град Констанца поиска половин Пирин. При това взе, че извади документ за собственост от времето на Османската империя. Диму настоява да му се реституират 150 000 декара гора в местността Каменица край Сандански. В землището попада една от най-посещаваните пирински хижи "Беговица".
Румънецът се надява съдът в курортния град да му присъди въпросните земи, тъй като бил наследник на Михай Мишо. Именно той, според документа от 1835 година, е владеел всички тези площи. Според Диму реалният имот е 450 000 декара, но той скромно иска да му се върнат само една трета от тях.Претенциите на румънеца изправиха косите на служителите в общинска служба "Земеделие и гори" в Сандански. И подлудиха чиновниците в парк "Пирин" и в регионалното управление по горите в Благоевград. "Вярно е, че румънецът показа документ от 24 юни 1835 година за покупка на имота, който бил удостоверен от тогавашния мелнишки митрополит Григорий. Диму обаче не е представил документ някой да е плащал данъци на този имот оттогава досега, уточниха от общинската служба "Земеделие и гори". Според нейния шеф Бойко Лалев с такива документи, които са още отпреди Освобождението ни от турско робство, не може да се предявяват никакви искове за земеделска земя. Още повече че има и Закон за национализация на горите от 1924 година. "Уведомили сме за случая Министерството на земеделието и горите. Сигурен съм, че няма правно основание съдът да върне тези земи на румънеца, колкото и да му се иска", каза Лалев. Фека Диму е от румънския град Констанца, но родът на майка му е от тукашното село Бождово, допълни той.


Наглостта край няма  >:(

Antonium

  • Гост
Re: Румънец си поиска Пирин!!!
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2006, 12:44:35 pm »
Аз като писах някъде, че Динозаврите ще реституират, казахте, че съм къртил мифки. laugh

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Румънец си поиска Пирин!!!
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2006, 14:35:31 pm »
Бах, аз имам пентайсеиляди острова, имам документ (ми тъй де то с интернет и готини принтери..)
На тоз ако му върнат и един квадратен метър земя до 1 година ще сме под обсада на хора които си искат и те парче от баницата.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Румънец си поиска Пирин!!!
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2006, 16:07:51 pm »
Хехе... аз пък по наследство имам 8 000 декара гора в Македония, ама никой не ми признава Нотариалните актове...Ако на тоя му ги дадат неговите сериозно ще подам жалба в Европейския Съд да ми дадат собствеността под прецедент...
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Румънец си поиска Пирин!!!
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2006, 16:09:00 pm »
Македониjа не е подсъдна на Европейския съд, поне не докато не ги приемат в Европейския съюз... А на този румънски циганин едва ли ще му се отвори парашутът, дори документите и претенциите му да са основателни... Решението със сигурност ще бъде политическо - няма начин да му дадат почти цяла българска община, освен, разбира се, ако не е брат на Майкъл Джексън. Майкъл Джексън има ли братя в Румъния? ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27