Автор Тема: Странни изказвания на президента на Словения!  (Прочетена 8336 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Дърновшек: Чака ни бедствие, запасете се
Монитор
Словенският президент Янез Дърновшек написа поредната си книга, в която препоръча на сънародниците си да приготвят зимнина заради възможна катастрофална ситуация тази зима.
По време на официалната си визита в Австрия завчера Дърновшек представи новата си книга "Същността на света". Това е втората творба на словенския президент тази година след излязлата през май "Мисли за живота и съзнателността". "Същността на света" е написана и издадена на немски език, а по-късно ще бъде преведена и на словенски.
Тези дни словенският президент публикува на интернет страницата на ръководено от него гражданско Движение за справедливост и развитие и свои мисли за покупките за предстоящите празници. Той предупреждава, че словенците, които се поддадат на шопинг истерията, ще се окажат неподготвени в случай на голяма екологична катастрофа или терористично нападение, каквито са възможни още тази зима.
И понеже една такава криза може да продължи и няколко седмици, а гражданите нямат запаси от храни, свещи и кибрит, тъй като купуват непотребни вещи, Дърновшек подчертава важността на приготвянето на зимнина и запасяването с най-необходимите хранителни продукти.


Много странни апокалиптични изказвания за президент на страна от еврозноната ! Вие как мислите  :--- Вече с каква цел , и каква играе  играе е въпрос на допълнителен анализ обаче тези призиви за запасяване щото идва катастрофа изобщо не се вписват в европейската политика и логика на останалите държави от евросъюза.
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 19:37:07 pm от Alien »

Неактивен lss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2006, 19:10:02 pm »
Може да иска да си продаде книгата и затова пише подобни неща, за да вдигнат интереса и да се купува масово...
е, не

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2006, 19:16:23 pm »
... не !!!
Може би тази зима наистина ще се случи нещо покъртително, отдавна си говорим за това, но моментът настъпи.
Мисля че тази зима се готви нещо огромно, по-мащабно от 9/11, което ще задейства пусковите механизми на новиятсветовенред...
 ::)  :o  :(

Да видим - може би пък президентът знае някои неща, които не са оповестени още, и само да се преструва на предказател  :P :D ;D
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2006, 19:38:18 pm »
Да на мен  ми се стори супер странно че идва точно от такава инстанция! Има нещо много гнило в цялата работа ама да видим  ;)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2006, 22:14:08 pm »
 аз видях едни пчели да събират мед , което май вещае тежка зима  ??? ??? ??? :-\

   escAPE  :-\
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 22:16:30 pm от esoundc »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2006, 00:55:03 am »
Не знам, но ако е до времето наистина е много странно и топло за сезона. Не знам дали това не е някакво предвестие за нещо, но аз се радвам на топлото време докато са още пролетни температурите. esoundc, аз пък видях пепруда. Вярвам, че ако мислим, че ще стане нещо гадно има вероятност да му помогнем да се случи. Затова запасете се с повече зимнина и се радвайте на пчелите и пепрудите, преди да е сковал студа.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2006, 01:41:32 am »
Цитат
Чака ни бедствие, запасете се
Имал е предвид, че България и Румъния влизат в ЕС и...ами бедствие си е това за тях.   >:(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2006, 10:41:02 am »
Явно за да се рабере в  каква връзка го е казал трябва да се прочете и книгата му. Ама я си представете ко ще стане при нас ако Първанката се изтъпанчи пред медиите че идва катастрофа и да се запасяваме... Шок и ужас  ;) :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2006, 10:44:46 am »
Ами, по-скоро ще го удостоим със снизходителна усмивка и коментар за неговите умствени процеси...   laugh
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2006, 14:03:17 pm »
Мисля, че това предупреждение изисква повече внимание - сигнали за наближаването на нещо обезпокоително идват от доста посоки... Запасите с такива лесноприготовляеми и съхраняващи се неща като ориз, жито, мед, ядки, може да се окаже наистина важно... Самият навик за подобно складиране на храна на сигурно място е важен - много лесно изваденият от пряката му връзка със Земята човек може да изпадне в трудна за оцеляването му ситуация...
 - някакъв петролен Щрак! и съвсем нова ценова политика?
 - дългоочакваната ядрена престрелка между САЩ и Иран
   и всичко на повърхността - отровено?
 - терористична инсценировка и затягане на новия световен
   "мир" с купонна система и доставки за армиите?
 - дългоочакваният природен катаклизъм/промяна или каквото
   щете, което може за дълго да ни лиши от хранителни добиви?
Истинският проблем идва от това, че съвременният човек е загубил способността си да извлича средствата си за оцеляване директно от заобикалящия го свят; изключение правят единствено клошарите, които си ровят из кофите (не е смешно, трагедия е:-X) и няколко останали бабички, които все още си гледат кози на село и имат някаква не много поддържана градина с дървета в нея. Във времето, когато реколта е идвала само веднъж годишно, а не всяка седмица от магазин "$Fantastico" до блока отсреща, хората са ценяли храната и са имали складове, където държат по принцип едно доста голямо количество от трайни провизии. Трусове са се случвали често - болестни пандемии, войни и опожарявания, гладни години без реколта. Хората обаче са успявали да пребъдат не само заради това, че са били по-скромни и не са търсели шоколад, бисквитки и мартини (неща просто за развлечение), но и заради това, че неочаквано настъпващата криза обикновено ги е заварвала залостени в къщата от дебели стени, скътана някъде из горите, в избата на която имат достатъчно за година, две, три напред; там са изчаквали нещата да се "размръзнат"... Ако обаче днес в градската ситуация скове една само ЕДНОМЕСЕЧНА КРИЗА (никакви доставки на храна; за водата да не говорим, че там на леш би замирисало за два-три дни!), никой от панелените бастиони, където запасите се ограничават до един хладилник и може би - още няколко шкафчета, няма да издържи... Не пиша това, за да ви плаша, а за да посоча същността в проблема; без да се интересувам от това дали и доколко думите на словенския президент имат какъвто и да било смисъл...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2006, 16:10:53 pm »
Дали все пак ще се случи нещо тази зима?

Antonium

  • Гост
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2006, 09:55:38 am »
В един вестник бях чел, че президента им търсел спонсори за да пътува в чужбина. Някакъв странен тип ми се видя. :P


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER

Eon

  • Гост
Re: Странни изказвания на президента на Словения!
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2006, 11:35:25 am »
Ами човек като всички останали, това че е президент не значи нищо...

Оффтопик:

Дори и членовете на MJ-12, ходят до тоалетна. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27