Автор Тема: Българите = древен еврейски народ  (Прочетена 16069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

  • Гост
Българите = древен еврейски народ
« -: Октомври 02, 2005, 23:56:11 pm »
малко интерсна и за мене напълно нова информация за нашият (евреийският) произход

http://www.cherfund.org/english/recent_projects/recent_projects16.htm

... някой да е чел тази книга ?!?!

а ето и карта
http://ziezi.dir.bg/_images/5970.jpg


ще се радвам ако някой има повече информация по въпроса

Поздрави
Атила, бич божи
« Последна редакция: Октомври 08, 2005, 18:01:55 pm от Horus »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2005, 01:57:41 am »
Не съм я чел книгата ама ме съмнява малко. Не мога да си представя, че сме древен еврейски народ, просто ми изглежда странно. Но нека някой сподели дали е вероятно подоно нещо. Някой който е запознат по-добре с религиите да сравни Тангризма и Юдаизма(това ли беше?) и да каже дали имат нещо общо, аз не смятам.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2005, 12:17:29 pm »
Е, нямат разбира нищо общо двете религии. За близко между двете не може и да става дума. Но това, че българите може би прозлизат от древен еврейски народ...абсолютно е възможно... Все пак човечеството е имало една майка и един баща....независимо дали е било еднополово същество или двуполови създадени от Господ. Представете си го просто - ние всички сме си мноооого далечни роднини. Да не казваме братя и сестри.  ;D Така че дали ние сме родственици на евреите или евреите са родственици на шумерите или каквото още ви хрумне е все едно. За всеки случай все някой е произлезнал от някого.
« Последна редакция: Октомври 03, 2005, 12:19:42 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2005, 12:55:38 pm »
Всъщност има и теория според която човечеството е плод на различни извънземни раси и поне според мен е  доста логична като се има предвид разликите в цветовете а и в чертите на лицата при хората. 

Атила

  • Гост
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2005, 13:56:20 pm »
идеята на тая книга е че Траките са били древбият еврейски народ

от една страна разкопките които се правят в България - археология
от другата страна тълкувания на старият завет
=> и така се опитват да докажат, че културата на траките е на древният еврейски народ

... някой ако я намери тая книга нека пише

Oberon

  • Гост
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2005, 18:58:31 pm »
Alien:))))

Така като те слушам, малко ми понамирисва на България по време на турското иго:) Който дойде - той мета семе хахаха. Как така сме произлезли от различни изънземни раси? Това е хипотеза, която би била възможна ако липсва друга алтернатива:) А алтернативи много:)))

Не съм фен на интергалактическия ни произход:))0

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2005, 19:27:09 pm »
Земята е била владяна от различни извънземни раси в далечното си минало, но  генетичния материал е донесен от различни места във Вселената и това е своеобразен експеримент. Ако сме били например всички бели отначало черните от пекане на слънце едва ли са станали такива :P. А и то не  е само до цвят защото има негроидни черти и европеидни черти например може цвета на човека да е черен но чертите да са европеидни (които са по-красиви според мен). Освен това имаме жълта раса, индианци. Белите също се различават доста - например скандинавците, германците доста се различават и от най-белия балкански представител. Така че всичко това е различен генетичен материал и е взет от различни космически раси - разбира се след това доста орязан откъм възможности.

Eon

  • Гост
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2005, 20:00:19 pm »
Според мен сме си оформили чертите тук на земята....
и света и всичко....

Атила според мен не можеш да твърдиш че ние сме били древен еврейски народ, защото:

1.Никoй тука не знае дали е тракиец, славянин или българин..... (да не говорим за другите примеси през вековете)...

Ето едно описание на Българите дадено от World Fact Book написано от CIA 8):


The Bulgars, a Central Asian Turkic tribe, merged with the local Slavic inhabitants in the late 7th century to form the first Bulgarian state. In succeeding centuries, Bulgaria struggled with the Byzantine Empire to assert its place in the Balkans, but by the end of the 14th century the country was overrun by the Ottoman Turks. Northern Bulgaria attained autonomy in 1878 and all of Bulgaria became independent in 1908. Having fought on the losing side in both World Wars, Bulgaria fell within the Soviet sphere of influence and became a People's Republic in 1946. Communist domination ended in 1990, when Bulgaria held its first multiparty election since World War II and began the contentious process of moving toward political democracy and a market economy while combating inflation, unemployment, corruption, and crime. Today, reforms and democratization keep Bulgaria on a path toward eventual integration into the EU. The country joined NATO in 2004.

best
Eon
« Последна редакция: Октомври 03, 2005, 21:02:02 pm от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2005, 20:12:55 pm »
За да коментираме темата първо трябва да се отговори на въпроса дали живота е възникнал на Земята или е "донесен" като за мен лично второто твърдение е вярното. И щом е  донесен е съвсем нормално да е  от различни места защото  от Земята се интересуват доста на брой космически цивилизаци ( разбира се има и такива които не им дреме за нас)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2005, 21:09:20 pm »
Това за мен е доста абсурдно твърдение с цел да се отклони вниманието ни от истинския ни произход, който е космически. Ние сме със съвсем други гени (атлантски, точно, от които произлизат траките!) и нямаме нищо общо със змийските гени на юдеите (изключвам инцидентните случаи разбира се...). На Земята е имало стотици раси... В Урантия са подредени много добре (не я смятам за авторитет тая книга, не ме бройкайте сега ;)). Alien, чел ли си ги? Мен все не ми остава време. Зелени, Червени, Жълти, Сини хора... Много преди Ануннаки. И ние съвсем не произлизаме от змийките Ануннаки. Те само разделят 12-те нишки и ги правят на 2. Ние сме наистина Божии творения. Е, повечето ;) Поне българите. Пак не всички де :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българите = древен евреисйки народ
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2005, 21:23:27 pm »
Че е имало раси преди Ануннаките е вярно ама и те отнякъде са донесени щото не са се развили от амеба или поне тва със сигурност не е  станало на Земята първоначално.
Всъщност има един друг момент който трябва да се проследи и това е откога всъщност гущерите имат власт над Земята - Според Плеядианците това е 300 хиляди години. От кога датира човечеството - според повечето  писания включително на Дънов -18 милиона години - въпреки че първите обитатели са били съвсем далече от това което ние наричаме човек! А в целия този период колко цивилизации са идвали и са се месили в работите е съвсем отделна тема. Все пак според мен всички тези раси си имат представители на различни планети от които първоначално са донесени.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2005, 21:33:47 pm »
В Урантия пише, че Ануннаките (или поне съществата от техният клас - гущерите) са 4-ти разред на 4-та група създаден от висшият разум. Трети са Мелхиседеците ;) Т.е гущероподобните са с божествен произход (то всички сме де ;)) и първоначално са разбира се добри. След това е бунта на Луифер и повечето гущери се присъединяват към него. А тези, които остават верни са така наречените "Бели Змии".
А гущерите винаги са претендирали за Земята. Но имат абсолютно пълен контрол от шумерско време. Преди това пак са идвали и са правели нещо, но са си отивали (вече не помня защо...), но са си трайно тук от около 300 хиляди години.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2005, 01:55:21 am »
Добре, само хората ли са били "донесени" или и всичкия живот на планетата?  ???
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2005, 12:43:08 pm »
За Хорус и Ейлиън:
според мен нещата, които излагате тук са теории....
нали? все пак не трябва да ги приемаме за 100% сигурни....

дайте малко научни доказателства за тези твърдения... разровете се малко...
не се ограничавайте само с предоставянето на инфо (особено когато поне малко не е доказуемо)

не че имам нещо против теориите ви, нали? но просто всичко е възможно...

Дънов -> как така е изчислил че хората сме на 18 милиона години, ако е с ченълинг (хмммм!!!!)
то и аз мога да си измисля някаква заплетена теория включваща змии, гущери и плеядианци (например)...
и мога да ви кажа, че съм я намерил в нета и е била потвърдена от няколко контактьори...
а всъщност да говоря пълни глупости и да ви баламосвам....

аре чао, риспект
Еон

Oberon

  • Гост
Re: Българите = древен евреийки народ
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2005, 12:50:42 pm »
Eon,
То е ясно че ша се напием и ще си говорим за Плеядите хахах, пък аз щи разкажа как порках с един с 5 глави хехе

Оберон

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27