Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 211954 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #360 -: Януари 22, 2011, 00:19:17 am »
Росен Миланов от ДАНС - СРС-тата на Борисов са верни
http://news.ibox.bg/material/id_2001349158

Дано и това момче не затриете, както затрихте и Никола Николов (българският апостол срещу ционизма)....

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #361 -: Януари 22, 2011, 00:50:54 am »
Росен Миланов от ДАНС - СРС-тата на Борисов са верни
http://news.ibox.bg/material/id_2001349158

Дано и това момче не затриете, както затрихте и Никола Николов (българският апостол срещу ционизма)....
Нали се сещаш какво може да му се случи на това момче? Да отговаря за изнесена поверителна информация. Отдолу прочете ли коментарите? Един се изцепи (с масонски символ за аватар):


Цитат
Уважаеми нюз.бг. Имам много лоша новина за България - от няколко независими източника имам подтвърждение, че Р. Миленов е прав.
Съществува непълен запис на разговора между лицата Борисов и Танов, който е събран от СРС-та на чужди специални служби, който звук до звук съвпада с информацията от флашката на Яне...

Сега спокойно можеш да се кълнеш, че информацията е потвърдена от няколко независими източника.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #362 -: Януари 22, 2011, 14:01:52 pm »
Леле... ама ти си прозрачен си като планинско езеро.
Пробвах те как ще реагираш и ти потвърди наблюденията ми за теб.
Отново не коментираш съдържанието на изнесената информация, а пренасочваш вниманието към нещо външно - какво коментирали анонимни форумци...
Човекът е изразил своята гражданска позиция и застава с цялата си отговорност зад думите си.
А ти си оставаш една анонимна променлива. Така си програмиран, така и реагираш. Ти си като ракета носител - целта ти е да изкараш умовете на хората в периферията на проблема и там да зациклят в несъществени спорове.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #363 -: Януари 22, 2011, 14:17:15 pm »
Губите излишно време и енергия, коментирайки бат Бойко и Системата. Не е ли ясно като бял ден на кого служат правителствата?! Не на нас! Учудвам се, че в този форум има тема с такова заглавие. ???
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #364 -: Януари 22, 2011, 15:32:10 pm »
Леле... ама ти си прозрачен си като планинско езеро.
Пробвах те как ще реагираш и ти потвърди наблюденията ми за теб.
Отново не коментираш съдържанието на изнесената информация, а пренасочваш вниманието към нещо външно - какво коментирали анонимни форумци...
Човекът е изразил своята гражданска позиция и застава с цялата си отговорност зад думите си.
А ти си оставаш една анонимна променлива. Така си програмиран, така и реагираш. Ти си като ракета носител - целта ти е да изкараш умовете на хората в периферията на проблема и там да зациклят в несъществени спорове.
Работата е следната.

В общественото пространство има голямо количество информация за тези неща. Част от информацията потвърждава достоверността на разговорите, друга част отхвърля достоверността на разговорите. Всеки предубеден гражданин процедира по следния начин - избира си да вярва на тези информации, които съответстват на предубеждението му и отхвърля другите, които противоречат. Това се отнася както за противниците, така и за поддръжниците на правителството. При тази ситуация въпроса е как да се разберем? Как да определим коя информация е стойностна и коя не? Това е въпроса. Ако приема компроматите на доверие, това означава да поддържам мнението на опозицията и на Яне Янев, та дори и да са застанали временно на правилната позиция с цел да овладеят и направляват народното недоволство в своя полза.

По същество. Ако компроматите са истински, то значи, че правителството се държи по престъпен начин и няма какво да се коментира. Ако компроматите са изфабрикувани, то правителството е на прав път и също няма какво да се коментира. Това "ако" ме поставя на кръстопът. Единия вариант със сигурност е грешен, а другия правилен. Как да определя кой какъв е? Това е въпроса пред мен. В световната политическа практика тези методи се прилагат отдавна. Държане на компромат, за да се изнудва политика и фабрикуване на компромат, за да се подрине обществената подкрепа за него и той да спре да управлява и да отстъпи място на "по-подходящите" хора.

Ако компромата е истински и Борисов е бил изнудван, ситуацията е следната. Отива мафията при него и му казва - прави това и това, иначе ще разпространим това. Ако той е правел каквото се иска от него, би трябвало да не видиш никога компромата. Но ти го виждаш. Защо?

Вариант 2 - добрите са се добрали до компромат и съвестно информират обществото. Анонимно все пак, разбирам ги, защото иначе ще пострадат от репресия. Но народа все пак трябва да знае кои са тези добри хора. Защо? Защото ако го съборим вследствие на този компромат, то на сцената ще се появят множество подставени лица, които ще си припишат заслугите и ще поискат народното доверие. Първи това ще направят, разбира се, мафиотите и корумпираните и по обективни причини (медийни), най голям рейтинг ще получат те. Как народа ще различи мафиотите от добрите?

Ако компромата е фалшив, то значи правителството не е извършило тези престъпления. Защо аз да поискам тогава правителството да се маха?

Съжалявам, че подхождам толкова недоверчиво, но в така получилата се заплетена ситуация съм убеден, че в информационното пространство играят няколко вида играчи, които могат да правят всичко - да лъжат или да казват истината, като и двата вида може да са във властта или в опозицията. Под "опозиция" не следва да се разбира парламентарната опозиция, а тези хора, които "съвестно" информирмират обществото за "нередности". И имаме обществото, разделено на две. Едната част се ръководи от едното направление, другата от другото. Това е частта, повлияна от намеренията, които управляват вида на информацията, която ще циркулира.

Властта заявява, че всичко е наред. Тя би могла да прави това по две причини. Едната е, че действително всичко е наред, другата е, че създава илюзия, че всичко е наред.

Опозицията твърди, че властта не е наред. Тя би могла да правила това по три причини. Едната е, че във властта всичко е наред и те трябва да се спасяват от съд, като премахнат властта с компромати. Другата е, ако властта не е наред, те биха правили това за да подсигурят, че винаги нещата няма да са наред, като записват точки на "дисидентите", които вследствие на това ще натрупат рейтинг в очите на обществото. Третата причина е да се информира обществото, че пипалата са навсякъде, но тъй като няма кой да обере точките, това би довело само до хаос и разруха, а от хаоса полза може да има само мафията. Затова, дори и дисидентите да изнасят правилна информация, то ако не излязат на светло, значи вършат работа в полза на мафията. Това, което знам е, че мафията ще изкара нови физиономии на светло, които да се опитат да поемат нещата.

Сложна и заплетена ситуация. Затова предпочитам да преценявам нещата според реалната политика. Хората често смесват понятията "реална политика" с "официална позиция". Има начини да се разбере реалния ефект от политиката не като се слушат изявленията на властта, а като се провери какво мислят обикновените хора за това. Ето затова изтъкнах успехите на властта, като нещо, което се потвърждава от обикновените хора. При всички случаи, сведенията за нередности са намалели в пъти, в сравнение с предишните управления, затова съм счел, че тенденциите, които се получават със сегашното правителство са благоприятни и трябва да ги подкрепям. Имам си едно наум, не съм завързан за това и ако тенденциите се обърнат, то и аз мога да започна да имам друга позиция.


 Останалото са виртуални проблеми - може да ги има, може да ги няма. Ако хората не ги виждат никъде, то значи ги няма.


Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #365 -: Януари 22, 2011, 15:48:11 pm »
А как ще обясниш огромното количество контрабандни цигари, които влизат в страната?Тези неща не стават току-така, не и в тези мащаби.Знам хора, търгуващи с тях, които са хващани по няколко пъти, но никой не е осъден.Защо ли?Увеличиха акциза уж, за да увеличат печалбите, но постигнаха обратното.Или пък не...И това е само една капка в морето.
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #366 -: Януари 22, 2011, 16:01:37 pm »
Деане, абсолютно си прав! Но точно тази тема не е приятна за отнесения. Правилно разсъждаваш и съответно правиш логични изводи. Управляващите си пълнят касите с контрабандата.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #367 -: Януари 22, 2011, 16:22:21 pm »
А как ще обясниш огромното количество контрабандни цигари, които влизат в страната?Тези неща не стават току-така, не и в тези мащаби.Знам хора, търгуващи с тях, които са хващани по няколко пъти, но никой не е осъден.Защо ли?Увеличиха акциза уж, за да увеличат печалбите, но постигнаха обратното.Или пък не...И това е само една капка в морето.
Не се обяснява много трудно.

Първо, употребата на контрабандни цигари от хората не се е увеличила в сравнение с преди. Същата е, дори мисля, че е намаляла. Това го съдя от хората около мен - приятели, колеги, познати и др. Виждам какви цигари пушат. Преди пушеха по една кутия контрабандни, сега пушат по половин кутия акцизни. Цената е същата, но пушат по-малко. Не всички, разбира се. Някои все пак се снабдяват от циганите. Просто в сравнение с преди са по-малко.

Борбата с контрабандата не става на ниско ниво - крайния пласьор. Тя трябва да стане на върховите нива - пресичане на каналите за внос. Борбата не е толкова лесна, колкото си мислиш. Това не са супермени, които само с щракване на пръсти да прекратят всичко и готово. Не става така.

Контрабандистите също променят тактиката. Ако преди са внасяли някакво количество и то не е било залавяно, то сега трябва да внесат това количество плюс още отгоре, колкото е заловеното, за да наситят пазара колкото е бил. Затова се увеличава - за да се компенсира заловеното. Вноса може да идва от Румъния или Гърция, където стоките не се проверяват на границата толкова щателно. Нали все пак са в ЕС и има условия за свободно движение на хора и стоки. Според мен правилната тактика е да се ожесточат наказанията на крайните пласьори, за да се откажат от продаването и така населението да няма пряк достъп до контрабандистите. Това няма да свърши кой-знае колко добра работа, защото ще се напълнят затворите и пак ще се намерят достатъчно безработни цигани, които да пласират. Затова най-ефективната мярка ще бъде, ако хората бъдат убедени да проявяват съвест и да не купуват такива цигари. Трудно е да се накара заклет пушач да прояви съвест, затова се прилагат косвени мерки - ограничаване на тютюнопушенето въобще. Забрана за пушене в заведенията и на обществени места ще свърши половината от работата.

Знам, че не изглежда много убедително, но в 21-ви век контрабандистите също се ползват от значителни знания и не е толкова лесно контрабандата да бъде пресечена. Дори ЕС има проблем с това - контрабандни стоки от Китай и Турция да искаш там. Проблема е всеобщ, контрабанда има навсякъде по света. Затова тези неща не могат да се решават на национално ниво, трябва да се решават регионално или даже глобално. Просто границите по света са много повече отворени, отколкото затворени. В Русия миналата година опитаха да спрат контрабандата на нещо си някъде. Какво стана? Затвориха границата и започнаха щателна проверка на всеки автомобил, който преминава. По половин час на автомобил и хоп - образувала се огромна опашка, която за няколко дена станала доста километри. Съответно контрабанда не намерили - контрабандистите просто паркирали някъде настрани, защото да не са луди да отидат да чакат много време, за да бъде хваната стоката. Но останалите редовни стоки много взели да се забавят и икономиката започнала да буксува и да генерира много повече загуби, отколкото биха били загубите от самата контрабанда.

Това е общо взето проблема - най ефективните мерки се оказват косвените. Ако хората се откажат да пушат, и контрабандния пазар ще се свие много. Това няма да стане изведнъж, а постепенно - след 5-10 години цигарите ще са също толкова забранени, колкото и наркотиците и тогава контрабанда ще има, но ще е толкова малка, колкото хора са останали скришом да си попушват.

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #368 -: Януари 22, 2011, 16:33:55 pm »
Напротив-борбата трябва да се води на всички нива, за да има резултати.А иначе оправдания винаги ще се намерят-посоката на вятъра, надморската височина, наклона ;D
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #369 -: Януари 22, 2011, 16:42:51 pm »
Напротив-борбата трябва да се води на всички нива, за да има резултати.А иначе оправдания винаги ще се намерят-посоката на вятъра, надморската височина, наклона ;D
Хубаво е да се води, но това изисква ресурс - трябва да се наемат повече полицаи, прокурори и съдии, които постоянно да са повече, тъй като ако решат, че са се справили и ги освободят, контрабандата пак ще започне. Затова максималното, което може да се изкопчи от този състав се изкопчва и ако се окаже недостатъчно - нищо не можем да направим. Това е положението.

Ако ставаше само с желание, досега да са се намерили двама ентусиасти да пресекат всичката контрабанда на света. :) Батман и Робин например.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #370 -: Януари 22, 2011, 21:19:07 pm »
Деане, абсолютно си прав! Но точно тази тема не е приятна за отнесения. Правилно разсъждаваш и съответно правиш логични изводи. Управляващите си пълнят касите с контрабандата.

След тази шашма с цигарите, и слепите трябваше да прогледнат. Със скъпите цигари Боко и ко. бозаят от 2 цици. Прибрат от акциза, и от контрабандата в черната каса. ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 793
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #371 -: Януари 22, 2011, 21:29:17 pm »
Поради опасност otnesen да получи мазоли на ръцете от подмазване и заради дългите и безсмислени спорове със стената  ???, смятам да заключа темата за известен период от време.

МОЛЯ, друга с подобна тематика за момента да не бъде пускана!!!
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #372 -: Октомври 12, 2011, 22:10:16 pm »
Отключвам темата, за да продължа изопачаването на наглата простащина, обзела България в годините на духовна пустота и безхаберно невежество...

Още една брънка от наниза на една дълга, самоналожена агония...


Премиерът Бойко Борисов: На кого да се извинявам – на трима протестиращи в Добрич или на хилядите хора, които се снимаха с мен...?
Банкя.

Премиерът Бойко Борисов заяви, че не би подписал "на инат" за шистовия газ, предаде репортер на Агенция “Фокус”. В Банкя пред журналисти Борисов коментира посещението си в Добрич в събота.

 "За тези хора трябва някакъв епитет да употребя", това каза пред журналисти премиерът Бойко Борисов в отговор на въпрос дали ще се извини на протестиращите в Добрич срещу проучванията за добив на шистов газ, както го е призовал Сергей Станишев. :nea:
На площада в Добрич целият град се беше изсипал. 300 метра ги минах за час и 15 минути, давайки автографи, снимки и радост на хората”. Хората, които представляваха протестиращите срещу шистовия газ, преди 4 – 5 дни ги поканих в Министерски съвет, заедно с министър Караджова, министър Трайков, Румяна Бъчварова. Запознаха ме с проблема, сега сме възложили на експерти, включително и външни, да проверят как е в Щатите, във Франция. Дори на Плевнелиев му казах днес, като има срещи с г-жа Меркел, да я попита – в Германия как е. Така че – да съберем пълна информация. Ако има един процент риск, няма да го пуснем”, каза Борисов.
По думите на премиера – протестиращите в Добрич са били „двама – трима човека”, които изпълнявали политическа поръчка, а хиляди хора са били на площада. „На кой да се извиня?”, каза Борисов. По повод коментара си, ако продължавате да ме дразните, ще подпишем на инат, Борисов заяви – „Как да кажа, ако с вас съм се разбрал нещо и след три дни вие идвате пак да ми задавате същия въпрос”.
Борисов призна, че не би подписал „на инат”.
Защото всеки ден зад мен оставям пътища, инфраструктура, детски градини, музеи, вие ги виждате, и те вече в безпомощността си... На кого да се извинявам? На тези, на които им отделих близо два часа в Министерски съвет да ги слушам? Или на хилядите хора, които се снимаха с мен ” – запита Борисов. „На тези тримата им се извинявам, но ги моля – като ми губят друг път пак два часа, да знаят защо ми ги губят. Аз като се разбера с някой нещо, считам, че съм се разбрал”, каза Борисов.


http://www.focus-news.net/?id=n1567592



« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 22:13:48 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #373 -: Октомври 12, 2011, 22:31:57 pm »
Toва е дразнещо за нас. А представяш ли си, как са се почувствали европейците, след като рапончо ги посъветва да намалят пенсиите и заплатите до българското ниво. И така щели да си оправят дефицитите . Както се казва, ако простака не може да скочи до тебе, той ще се опита да те свали до него. Срам ме е, ама ще трябва да го траем още 2години :unknown:....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #374 -: Октомври 12, 2011, 23:24:06 pm »
Хубаво го запомнете този малък човек Борисов, за да го проклинате след време!!! :bad: Този не се търпи, всеки ден излиза и дрънка все по-големи глупости! Срамота!!!
Dreams are messages from the deep.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27