Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 211952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Много са забавни тия хора дето си мислят че еди коя си политическа личност ще направи нещо за да подобри живота на хората. И очакват ли очакват...

Политиката е проблема. Не политиците. На една кланица колкото и да и сменяш изпълнителния директор и останалия персонал - все си остава кланица. :blush:
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Образованието, глупако!
http://www.euinside.eu/bg/comments/its-the-education-stupid

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
БОРИСОВ КАТО ПЛАТОНИК
 ;)
Наскоро стигнах до дълбоко философско прозрение. Досега безотговорно отлагах да го споделя, обаче днес „Економист”-ите ме ядосаха. Как може да пишат, че има опасност България да се превърне в полицейска държава? Къде им е класическото образование?!! Не са ли чели Платон? Или поне епископ Фенелон?

Според Платон управникът е призован било от провидението, било от собственото си величие да изгражда и преустройва света, както зидар строи сграда – без да се интересува от желанията на ближните си. Той е гледал на повечето хора като на тухли, с които овластеният свръхчовек изгражда новия обществен строй. Не прави ли Бойко Борисов същото?

Сътрудничеството на поданиците според Платон е било без значение за успеха на управлението. Единственото условие е диктаторът да има нужната власт, за да принуди народа да се подчини. Не иска ли Бойко Борисов същото?

Цели две хилядолетия всички книги за управлението на държавата преписват „Държавата” и „Законите”. Всеки автор е убеден, че хората са само пионки в ръцете на владетелите и полицията. Съответно, стига властта да е достатъчно силна, може да направи всичко. Не мисли ли Бойко Борисов същото?

Убеден съм, че да. Както съм сигурен, че след „Законите” и „Държавата” (в Симеоново), премиерът е прочел на един дъх и „Приключенията на Телемах” от епископ Фенелон (в Каолиново). Епископът е съвременник на Луи ХІV, учител на престолонаследника – Бургундския дук. Книгата „Приключенията на Телемах” е написана като учебно помагало за младия дук и до преди няколко десетилетия още се изучаваше във френските училища. Сюжетът й е пътешествие по света. Във всяка посетена страна всичко добро и стойностно се приема за заслуга на полицията и управниците. Това се нарича „наука за полицията” – на немски Polizeiwissenschaft. Не е ли Бойко Борисов доктор по тези науки? Няма ли сума ти академични медали, награди и грамоти ? Не се ли прегръща и целува с Ангела Меркел?

Господа от „Економист”, Бойко Борисов не е полицай! Бойко Борисов е класически платоник! Върнете си дипломите от Оксофрд и Кеймбридж, преди ДАНС да ви разследва как сте ги получили! :) ;) :)

http://kalin-manolov.blog.co.uk/2010/05/28/1041-1054-1056-1048-1057-1054-1042-1050-1040-1058-1054-1055-1051-1040-1058-1054-1053-1048-8692375/

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Една година Батковина

http://webcafe.bg/id_1213500051_Edna_godina_Batkovina

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Бойко Борисов предаде България
 :o
http://www.svobodata.com/page.php?pid=3592&rid=154&archive=

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
ОТВОРЕНО ПИСМО (СБОГОМ ГЕРБ!)

от Петър Хранков

(вече бивш ръководител на ПП ГЕРБ „Красно село“ – София)

До всички, които имат някакво отношение към Демокрацията

Присъствах на поредния фарс, именуван звучно областно събрание на партия герб.

Видях хора, които продължават да възхваляват един несъмнено напълно компрометиран и скандално провалил се функционер и хора, които възторжено и бурно го аплодират. Видях хора, които още не са разбрали, че герб се състои само от няколко души, които се наричат ръководство. Видях хора, които са се превърнали в завършени конформисти от страх да не загубят своите постове и облаги. Видях хора, които безапелационно налагат своите решения и хора, които примирено и безропотно ги приемат. Видях хора, които са членове на една демократична партия, но са третирани като симпатизанти. Видях хора, които са щамповани с израз на очакване да попаднат в кръга на богоизбраните.

Видях диктат и си спомних за едно отминало време, отговарящо на тази характеристика.
Времето, когато се наложи да напусна България поради вроденото си свободомислие.

Не видях равнопоставеност и демократичност. Не видях далновидност и благоразумие.
Не видях надежда. Не видях бъдеще. Не видях разум.

На всички, които все още се надяват да извлекат някаква полза от демонстративното си самоунижение искам да кажа ясно: Който живее с преклонена глава, живее прегърбен.
Сляпото послушание води единствено до духовна слепота.

Оттеглям своето доверие от способността на тази партия да изповядва и отстоява истинските демократични принципи. Съвестта ми не ми позволява да нося отговорността за неминуемите негативни последствия в близко бъдеще.Освобождавам поста на ръководител и се отказвам от членството си в тази подчинителна унизителност.

Партията се превърна в милитаризирана структура от послушници, надяващи се единствено на благоволението на висшестоящите. Първоначалният порив се изроди до неузнаваемост и вече няма нищо общо с идеята за гражданско съзнание. Парламентът на Република България се превърна в безкритичен силов механизъм за налагане на висшестоящи решения. Не вярвам на ловки словесни еквилибристики и удобни статистики, вярвам на това което виждам и чувам.

Често ме питат дали не ме е страх да се обявя официално против ръководството на герб. Не, не ме е страх. Страх ме е да не се събудя някоя сутрин с усещането, че съм предател на собствените си убеждения. Това е единствената непоносима мисъл с която не бих могъл да живея и от която наистина ме е страх. И този път смятам да остана тук. Защото времената са други. Защото съм Българин и мое изконно право и осъзнато задължение е да защитавам свободомислието.
Демокрацията се гради само и единствено върху него.

П. Хранков

——————-
Б.Р. Редакцията на Еврочикаго се опита да намери писмото на страницата на ГЕРБ „Красно село“ – София, но тя е затворена и на адреса и се появява само надпис: Oops! This link appears to be broken.

http://www.eurochicago.com/2010/07/sbogom-gerb/

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Бойко Борисов предаде България
 :o
http://www.svobodata.com/page.php?pid=3592&rid=154&archive=

Тези хора не са нормални. Някой има ли идея откъде България ще вземе друг газ, който не е руски?

А някой да се сеща западноевропейска или американска компания да е предлагала да построи АЕЦ в България?

Въобще, някой сеща ли се за западна компания, която изявява желание да реализира какъв да е инфраструктурен проект у нас?

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Има, но пак си даваме гъза под наем.

http://webcafe.bg/id_2014431691

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Има, но пак си даваме гъза под наем.

http://webcafe.bg/id_2014431691

Това с шистовия газ е несериозно. Най-вероятно има за цел да ни откаже от руския газ, и ако успее - след време ще се окаже, че добивите са минимални, цената максимална, екологията разрушена (или още по-вероятно - никакви сондажи няма да има). А пред тези перспективи определено е за предпочитане да имаме дългосрочен договор с руснаците за големи количества на ниски цени.

http://ghg-reporting.com/blog/2010/06/30/shale-gas/
« Последна редакция: Юли 19, 2010, 17:52:59 pm от otnesen »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Явно никой няма да се сети какво западняците искат да построят у нас (като имаме предвид ,че точно те са най-мощни финансово).

Ето една новина, която не е пряко свързана с политиката на Бойко Борисов, но до голяма степен я обяснява (поне в газовата й част).

Цитат
„Время новостей”: Източна хитрост
20 юли 2010 | 04:32 | Агенция "Фокус"
Начало / Европейски съюз

Астана. Казахстанскиятт президент Нурсултан Назарбаев разкритикува ЕС за бездействието й по проекта „Набуко”, пише вестник „Время новостей”.
Вестникът коментира, че Назарбаев, който съвсем неотдавна встъпи в митнически съюз с Русия, изглежда е решил да се попазари за по-добри условия за търговията на газ.
По време на среща с германския канцлер Ангела Меркел в казахстанската столица Астана той неочаквано разкритикува ЕС за бездействието му относно „Набуко”.
„Казахстан никога не е бил против „Набуко”. Въпросът е в това, че ЕС, освен разговори (дано това не прозвучи като моя критика, но е така), не прави нищо за реализацията на проекта”, заяви Назарбаев на съвместна пресконференция с германския канцлер.
http://focus-news.net/?id=n1421009


Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Отворено писмо (Сбогом ГЕРБ!)

http://news.ibox.bg/opinion/id_999814241

ОТВОРЕНО ПИСМО (СБОГОМ ГЕРБ!) от Петър Хранков (вече бивш ръководител на ПП ГЕРБ "Красно село" - София)

До всички, които имат някакво отношение към Демокрацията.

Присъствах на поредния фарс, именуван звучно областно събрание на партия герб.

Видях хора, които продължават да възхваляват един несъмнено напълно компрометиран и скандално провалил се функционер и хора, които възторжено и бурно го аплодират. Видях хора, които още не са разбрали, че герб се състои само от няколко души, които се наричат ръководство. Видях хора, които са се превърнали в завършени конформисти от страх да не загубят своите постове и облаги. Видях хора, които безапелационно налагат своите решения и хора, които примирено и безропотно ги приемат. Видях хора, които са членове на една демократична партия, но са третирани като симпатизанти. Видях хора, които са щамповани с израз на очакване да попаднат в кръга на богоизбраните.

Видях диктат и си спомних за едно отминало време, отговарящо на тази характеристика.
Времето, когато се наложи да напусна България поради вроденото си свободомислие.

Не видях равнопоставеност и демократичност. Не видях далновидност и благоразумие.
Не видях надежда. Не видях бъдеще. Не видях разум.

На всички, които все още се надяват да извлекат някаква полза от демонстративното си самоунижение искам да кажа ясно: Който живее с преклонена глава, живее прегърбен.
Сляпото послушание води единствено до духовна слепота.

Оттеглям своето доверие от способността на тази партия да изповядва и отстоява истинските демократични принципи. Съвестта ми не ми позволява да нося отговорността за неминуемите негативни последствия в близко бъдеще. Освобождавам поста на ръководител и се отказвам от членството си в тази подчинителна унизителност.

Партията се превърна в милитаризирана структура от послушници, надяващи се единствено на благоволението на висшестоящите. Първоначалният порив се изроди до неузнаваемост и вече няма нищо общо с идеята за гражданско съзнание. Парламентът на Република България се превърна в безкритичен силов механизъм за налагане на висшестоящи решения. Не вярвам на ловки словесни еквилибристики и удобни статистики, вярвам на това което виждам и чувам.

Често ме питат дали не ме е страх да се обявя официално против ръководството на герб. Не, не ме е страх. Страх ме е да не се събудя някоя сутрин с усещането, че съм предател на собствените си убеждения. Това е единствената непоносима мисъл с която не бих могъл да живея и от която наистина ме е страх. И този път смятам да остана тук. Защото времената са други. Защото съм Българин и мое изконно право и осъзнато задължение е да защитавам свободомислието.

Демокрацията се гради само и единствено върху него.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен dudev851

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Как преценихте, че Бойко е направил грешка. Утре ако разберете, че Русия ще спре газоподаването, ще си кажете - ей тоя Бойко правилно стори! Вие разсъждавате как се готви без да сте влизали никога в кухнята. Пък и да сте влизали, незнаете в момента кое как се приготвя. Това е като на футболен мач - ей какво направи тоя, ей какво направи ония. Ако сте на мястото на футболиста, някой ще ви викне - ей ко напраи ти бе!

trader

  • Гост
Хахахаха още един плъх който си е мислил ,че ще лапка много и ще се вживява като районо божество са му били шута заради некадърност и несвойнствени дела и претворени "документи"  8)
Браво на ПП ГЕРБ "Красно село" - София ,че са взели това решение макър и трудно.
Трябваше още по-рано да се почне прочистването на низовите структури от слабоумни с мераци за богоизбрани да стават господари на пачката а не на партията.
Адмирацйи и така до краят на мандата(2013г.). :hi:

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Хахахаха още един плъх който си е мислил ,че ще лапка много и ще се вживява като районо божество са му били шута заради некадърност и несвойнствени дела и претворени "документи"  8)
Браво на ПП ГЕРБ "Красно село" - София ,че са взели това решение макър и трудно.
Трябваше още по-рано да се почне прочистването на низовите структури от слабоумни с мераци за богоизбрани да стават господари на пачката а не на партията.
Адмирацйи и така до краят на мандата(2013г.). :hi:

Rolf е много точен в оценката си. А ти трейдър си едно наивно момче.

trader

  • Гост
:) Никой не говори за наивност!!!!Сите сте наивници тогава!!За момента е най-добрата алтернатива!!!!Не ме карай да ти права политически анализи за произход на "вождовете" на останалите партйи в България и какви лайна къде са срали къде са се клели и какви обещания са давали и най-вече чйи ПИШКИ СА "ЛАПАЛИ"!!!!!
 8)Борисов е пич та дрънка  ;) и ще изкара мандата докрай - вервайте ми!! :yes:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27