Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 211635 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Мен ми прави впечатление, че гербарите все говорят "ЕС иска", "от ЕС казаха" и т.н.
Прекалено общо и едва ли не се говори за евросъюза като физическо лице, което говори самостоятелно...

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Депутати назначили децата си за експерти в парламента
 :o >:(
http://kafene.net/news.html?fb_990998_anch=11485521

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Цитат
Премиерът Бойко Борисов заминава на аудиенция при папата. От петък до понеделник министър-председателят ще бъде на официално посещение във Ватикана и Рим.

...

По-късно Бойко Борисов ще отпътува за Авентския дворец, където ще се срещне с Великия магистър на Суверенния военен орден на Малта Негово Височество принц Матю Фестинг. След разговора ще бъде даден официален обяд в чест на премиера Борисов.

http://www.bnews.bg/article-9815

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
БББ измъдрува: “Бог напред и ние след него”

Премиерът Бойко Борисов дари българската църковна общност в Рим с частица от Христовия кръст. В замяна духовниците подариха на премиера икона на светите братя Кирил и Методий. Това стана след тържествена служба в църквата „Сан Винченцо и Анастазио” в навечерието на Деня на славянската писменост и култура – 24 май. Срещата с българската църковна общност бе част от официалното посещение на нашата делегация в италианската столица.

Частицата от светия кръст ще бъде съхранявана в храма, предоставен преди години на българската църковна общност в Рим за служби. Борисов изрази благодарност, че покойният папа Йоан Павел II ни е предоставил именно „Сан Винченцо и Анастазио”.

    “Бог напред и ние след него.”

С тези думи премиерът приветства десетките християни дошли да чуят празничната служба в храма. Тя бе оглавена от Видинския митрополит Дометиан, който пренесъл в Рим и молитвите на патриарх Максим.

Източник:http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article?id=245351

Коментар от Стопанина: Опитвам се да си визуализирам “Бог напред и ние след него”. Почитаемият Бойко накъде ни води? По хоризонталата или по вертикалата? Защото “напред” е много общо и всъщност важи както за хоризонталата, така и за вертикалата. Тъй като самият премиер май не знае какви ги приказва, нека му обясним, че се е зачукал някъде в десета глуха на хоризонталата.

Лесно се проверява. Питам се: Премиерът наясно ли е какво символизират “горе” и “долу”? Щом той върви СЛЕД предполагаемия Бог, а не КЪМ него, се движи (и лута) нейде по хоризонталата. Може и да е по вертикалата, ама вървежът определено е НАДОЛУ. Бог е Светлина дори според православното символ верую, а светлината идва ОТГОРЕ-НАДОЛУ. Ако тръгнеш нагоре, вървиш КЪМ Бога. И друго: Ако някой като Бойко вижда само гърба и задника на тоя, СЛЕД когото върви, отде е толкова сигурен, че този, СЛЕД когото върви е Бог? Защо да не е например Мамона?

НАГОРЕ и КЪМ, почитаеми Борисов, НАГОРЕ и КЪМ трябваше да речеш.

Запомни го, че нещо ти е много криво “православието”.

И още изречения в статията, от които ми се гади:

1. Бойко получи най-висок малтийски орден.


(Когато получи и най-висок йезуитски, го признавам. Тогава ще му викаме Бойко “Черния папа” Борисов.)

2. Папата благослови България, идва през 2012 г.

Въх! Папа Бени идва със свитата си… Пазете децата!

3. Борисов хвърли монета в „Ди Треви” за успеха на страната


На това му викат езичество. Православните апологети и клакьорки, що не се възмутите? По-гнусен материал не бях чел от седмица насам. Ще седи водещ до завръщането ми в четвъртък.
http://www.ivanstamenov.com/2010/05/1566/

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350

Агенция „Фокус”

Малтийският орден похвали борбата с корупцията и организираната престъпност в България
Премиерът Бойко Борисов получи висока оценка от Великия Магистър на Суверенния Военен Орден на Малта Негово Височество Принц Матю Фестинг за борбата на българското правителство с корупцията и организираната престъпност, предаде специалният пратеник на Агенция „Фокус” Денка Кацарска. На тържествена церемония в Авентинския дворец, където се намира седалището на Малтийския орден, Принц Матю Фестинг заяви: „Г-н премиер министър, знам, че след важна позиция в Министерството на вътрешните работи и мандат като кмет на София, миналата година спечелихте изборите и станахте ключова фигура в европейския политически живот. Известно ми е, че получавате растяща подкрепа от европейските си партньори, за усилията, които полагате за преодоляване на икономическата криза и тежкото наследство от тоталитарния режим и дългите години на прехода. И особено Малтийският орден наблюдава и се възхищава от вашето лично участие в усилията на правителството в борбата с корупцията. Както и в борбата с организираната престъпност – за собствената ви държава и в името на една по-добра представа за България на международната сцена. Бих искал да ви пожелая на добър час и успех във вашата благородна и високоотговорна мисия. Убеден съм, че отличните отношения и сътрудничеството между България и Малтийския орден ще продължат да се задълбочават”.
Великият магистър на Малтийския орден подчерта и делото на светите братя Кирил и Методий за християнството. „Двамата светци са тачени и почитани и от католическата, и от православната църква. Малтийският орден си дава добре сметка за важността на тяхната просвещенска мисия в ІХ век, те по неоспорим начин са оказали влияние върху историята на европейското културно наследство, благодарение на славянската азбука. И славянската азбука стана едно невероятно средство за разпространение не само на славянската писменост и книжнина, но и за основните принципи на християнството. Това е особено важно сега, когато България е член на ЕС. Вашето присъствие г-н министър-председател е свидетелство за отличните отношения между България и Малтийския орден от 1994 година насам. Друго доказателство е посещението през 2006 година на моя предшественик в България. Също така приятелското посещение на президента Георги Първанов миналата година. Това бяха две знакови посещения в рамките на нашите двустранни отношения. Те дадоха силен тласък на дейността на ордена в България в областта на социалните грижи, здравеопазването и образованието. Щастлив съм, че тези инициативи продължават и набират сили благодарение на категоричната подкрепа на цялото българско правителство”, каза още принц Матю Фестинг

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Популизмът няма политическа родина

http://www.librev.com/index.php/bg/component/content/article/79

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Светият престол за тв-гафа с Бойко: Станала е техническа грешка
 ;)
 "Бих искал да отбележа, че става дума за объркване от технически характер, което е видно и от факта, че каналът на италиански език, който е оригиналът, съдържа коректните текстове, като същото е валидно и за канала на испански език".
Това се казва в писмо на говорителя на Светия Престол отец Федерико Ломбарди до Посолството на България във Ватикана.

Отец Ломбарди изказва искреното съжаление на Ватикана за грешката и информира, че тя е била коригирана.

Телевизията на Ватикана пусна репортаж от аудиенцията на българския премиер Бойко Борисов при папа Бенедикт XVI. В немската версия на телевизионния канал върху кадри от посещението на премиера Бойко Борисов на 22 май във Ватикана се говори за македонска делегация. /БЛИЦ

http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/news/article/79364

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Това правителство е ултимативния govnerment, справят се по-успешно и от предната троица...успехите им нямат ред, ни чет, безчет...Какъв размах на мисълта, управленските стратегии и меганеадекватщините невиждан...Бог да пази България !
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Rio

  • Гост
Това правителство е ултимативния govnerment, справят се по-успешно и от предната троица...успехите им нямат ред, ни чет, безчет...Какъв размах на мисълта, управленските стратегии и меганеадекватщините невиждан...Бог да пази България !
Бог високо, цар далеко.  ??? Само ние може да си помогнем.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Разните Шимон Вдянковци, Трайчо Трайковци и Бойко Бехаровци трудно ще оправят нещата...здравата са се вързали с когото трябва. :nea:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Много гафове имаше около визитата на Бойко Борисов в Италия. Hай-недопустимoтo беше този обърнат трикольор.  :D




Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
 А това с македонството как звучи?

http://www.smedia.rs/biznis/detalji.php?id=13260

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Цитат


„Може би са си помислили, че вече сме… сме се разгърнали”, пошегува се премиерът, в отговор на журналистическо питане за коментар по случая.
„Не бива да обръщаме внимание на такива неща. Аз дори не знам дали действително е имало такова нещо, но ако на този празник търсим подобен конфликт с Македония, не е правилно. Факт е, че руските духовници дойдоха на нашето тържество, за което им благодарим, така че не се вкарвайте в този сценарий. Това не е полезно нито за България, нито за Македония. Бяхте там, видяхте отношението и на Папата и на кардинала, на цяла Ватикана към нас, за да коментираме сега. Факт е, че те направиха това изключение, което досега не са правили, и приеха цялата ни делегация, 22 души – политици, художници, ученици и композитори. Аз мисля, че това беше достатъчно голям жест”, каза българският премиер.

 ;D

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Разните Шимон Вдянковци, Трайчо Трайковци и Бойко Бехаровци трудно ще оправят нещата...здравата са се вързали с когото трябва. :nea:

Това сериозно ли е -Бойко Бехар? И ако е сериозно на какво основание?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27