Автор Тема: Атлантис и НЛО-тата  (Прочетена 5551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Атлантис и НЛО-тата
« -: Септември 22, 2006, 02:32:27 am »
Та Атлантис и НЛОтата които обикаляха напред назад... и после се оказаха, че са отпадъчни хартии и опаковки... какво ще кажете за поредната простотия...
« Последна редакция: Септември 24, 2006, 04:18:07 am от Horus »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #1 -: Септември 24, 2006, 04:18:56 am »
Та Атлантис и НЛОтата които обикаляха напред назад... и после се оказаха, че са отпадъчни хартии и опаковки... какво ще кажете за поредната простотия...

Доказа ли се, че са отпадъчни хартии и кой го вярва? :P :P :P

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #2 -: Септември 24, 2006, 23:33:52 pm »
Цитат
Доказа ли се, че са отпадъчни хартии и кой го вярва?

Не - поне Британските медии продължават да твърдят, че са неидентифицирани летящи обекти. Аз също чакам развръзката с интерес.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #3 -: Септември 25, 2006, 13:03:39 pm »
Та Атлантис и НЛОтата които обикаляха напред назад... и после се оказаха, че са отпадъчни хартии и опаковки... какво ще кажете за поредната простотия...

Превръщате се в другата крайност на тези които отричате. Те били слепи да видят доказателствата и ги отричали постоянно. Вие пък виждате "доказателства" навсякъде. При тази ниска резолюция нищо не може да се твърди със сигурност. Аз мога да обявя, че смятам обекта за космически таралеж, и като почнат да ми се смеят да кажа "абе как може да не знаете за космическите таралежи, колко сте заслепени!"  :P

Доказа ли се, че са отпадъчни хартии и кой го вярва? :P :P :P

Еми примерно аз ... :))


Не - поне Британските медии продължават да твърдят, че са неидентифицирани летящи обекти. Аз също чакам развръзката с интерес.

Зависи за кои британски медии говориш. Щото се сещам за един в-к "Сън" и за един немски в-к "Билд", които са еквивалент на българските 24 часа / Труд, т.е. нищо повече от амбалажна хартия с мастило.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #4 -: Септември 25, 2006, 14:31:24 pm »
Та Атлантис и НЛОтата които обикаляха напред назад... и после се оказаха, че са отпадъчни хартии и опаковки... какво ще кажете за поредната простотия...

Превръщате се в другата крайност на тези които отричате. Те били слепи да видят доказателствата и ги отричали постоянно. Вие пък виждате "доказателства" навсякъде. При тази ниска резолюция нищо не може да се твърди със сигурност. Аз мога да обявя, че смятам обекта за космически таралеж, и като почнат да ми се смеят да кажа "абе как може да не знаете за космическите таралежи, колко сте заслепени!"  :P


Колегата Пикард е прав- но донякъде.

Смятам, че трябва по-умерено да се подхожда към вероятността разглежданото явление да е НЛО. Един вид, трябва да има доза на скептицизъм, която несъмнено трябва да си личи дори и в тези, които защитават тезата за наличието на НЛО. Това се отнася за кое да е обсъждано явление. Това го казвам с цел търсещите истината за НЛО наистина да са търсещи, а не слепи вярващи. Предполагам, че това е, което искаше да каже Пикард.

От друга стрна, обаче, Жан-Люк трябва да е наясно, че презюмпцията, с която подхожда този форум е, че информацията за НЛО по-скоро ще бъде отречена, манипулирана и премълчана от официалните медии. Нима Жан-Люк ти искаш да кажеш, че наяве за в близкото бъдеще някога някоя информационна агенция или официални власти ще потвърдят наличието на НЛО? Естествено, тази презюмпция предполага и известна доза вяра, че тези НЛО-та съществуват, която в контекста на този форум емпирически се оправдава (доколкото може) от сведенията на Life. (Това го казвам, защото реално, в този форум са изключително малко хората, които са се сблъскали с НЛО-явления, което води до въпроса защо те защитават нещо, за което те нямат доказателства, че съществува.)

Така че в крайна сметка, имаме сведения от първа ръка за наличието на НЛО (Life), но ние предполагаме, че тези сведения никога няма да се потвърдят от медиите или официалните власти. Последното ще рече, че този факт още от самото начало обезсмисля вземането предвид становището на тези организации (за което знаем че то ще е винаги негативно и манипулативно в посока унижаване на феномена).

Ето защо, аз съм на мнението, че не бива да се позоваваш на мнението на кой да е "официални власти" или "медии", а само на лично твоето- и може би на независими учени (доколкото и такива са налице- но това е друга тема). Освен това, това означава, че ние имаме правото да критикуваме останалите, позовавайки се на личния анализ или на този на независимите учени. В същото време, останалите не трябва пък веднага да казват, че иде реч за НЛО непременно.


Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Отг: Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #5 -: Септември 25, 2006, 14:39:49 pm »
Сега, в този случай бритaнските медии са обречени да бъдат опровергани. Нали не много отдавна бритaнските официални власти излязоха със становището, че НЛО не съществува, от което излиза, че в крайна сметка, мнението на тези медии, ще бъде затъмнено от становището на "компетентните" органи.

И второ- какво значение би имало това, че наистина има НЛО, при положение, че бритaнската общественост не реагира на сведенията за НЛО в случая с Гари Маккинън, а на съвсем други обстоятелства- дали има право да бъде съден в US, колко е справедлив този процес, какви са доказателствата на американсктие власти за т.нар. "щети", които Гари е бил причинил: всичко друго, но не и за връзката м/у НЛО и НАСА.

Tака, че и да има и да няма НЛО и и да има и да няма pro-НЛО изказвания в медиите, предполагам, че ефекта ще е един и същ- анти-НЛО.
« Последна редакция: Септември 25, 2006, 14:41:12 pm от RedGuy »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Атлантис и НЛО-тата
« Отговор #6 -: Март 03, 2010, 17:49:28 pm »
Тези НЛО са същите от предните STS мисии ;)  Същите модели чинии :p

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27