Автор Тема: Познай себе си  (Прочетена 3843 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Познай себе си
« -: Март 05, 2021, 16:13:54 pm »
Това е тема за Брахман или Парабрахман. Това е истинското Аз на всеки.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B0%D0%BD

В тази тема ще обсъждам/е само Това. Ще има и книги по темата. Така, че който иска, може да се включи.

Като начало: да познаем себе си, ще трябва да забравим всичко друго. Трудно за тези, които вярват в извънземни.
Може и да има, може и да няма. Според мен те са част от илюзията и следователно не са от полза за себереализацията(дори напротив). Защото Брахман е Азът, тоест не е поклонението на боговете от религиите, нито някакви други илюзорни форми във вселената. Това е съзнанието, в което те съществуват.

Това е засега.  :)

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Познай себе си
« Отговор #1 -: Март 06, 2021, 15:09:12 pm »
https://www.kla.tv/Wikipedia

7 предавания има в линка за Wikipedia!

Ако си Брахман истински би трябвало да знаеш, чия е Wikipedia..

Е, няма те издавам, просто се забавлявам  :D



https://www.kla.tv/Wikipedia/3931

https://www.kla.tv/Wikipedia/10401

Другите ги потърси в линка..
« Последна редакция: Март 06, 2021, 15:20:42 pm от Noris »

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #2 -: Март 06, 2021, 21:20:48 pm »
Здрасти, Норис. Не знам немски, така че не разбирам съдържанието на тези линкове.  :biggrin:
И не знам чия е Уикипедия, сигурно на някой извънземен, което и без това не ме интересува  :lol:
Забавлявай се  :yahoo:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Познай себе си
« Отговор #3 -: Март 07, 2021, 10:55:05 am »
Brahman, като спомена,че си ведантист,Веданта има различни подшколи...за някои научих тия дни.

Коригирай,ако е нужно,представата ми дали съм разбрал идеята на тази тема.

Предполагам,че си привърженик на Адвайта на Шанкара.
Атман = Брахман.

И сега,заглавието на темата би могло да кореспондира със санскритските изрази (на английска латиница):
Atma Jnana и Atma Bodha, като и двете може да се преведат като Себе (по)знание - Self Knowledge.

Търсих някакъв текст,който да е по-компактен,за въвеждане на интересуващи се - този е само примерно предложение.Струва ми се,че е достатъчно подходящ.

http://notabene-bg.org/read.php?id=118
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #4 -: Март 07, 2021, 15:03:31 pm »
Да, видях твоята нова тема и споменаването на Паралелна реалност и Учението на Шанкара. Потърсих статията. Мисля, че това е достатъчно като въведение в Адвайта Веданта и Брахман.

https://www.parallelreality-bg.com/statii/zagadki/239-2011-01-31-21-09-30.html

За по-задълбочено практикуване, препоръчвам няколко книги: Брахма сутрите, Упанишадите, Йога Васищха, Аштавакра гита.
Последната е най-кратка.
https://en.wikisource.org/wiki/Ashtavakra_Gita

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #5 -: Март 18, 2021, 11:11:05 am »
Искам да опиша илюзията и реших по този начин. Всичко това е илюзията. Те са ни я сложили в телефоните. Хахаха
Ако не се интересувате от тези неща, ще излезете от играта. Малко като корицата на Икономист.

😀😃😄😁😆😅😂🤣😭😗😙😚😘😍🤩🤗🙃🙂☺️😊😏😌😉🤭😶😐😑😔😋😛😝😜🤪🤔🤨🧐🙄😒😤😠😡🤬☹️🙁😕😟😳😬🤐🤫😰😨😧😦😮😯😲😱🤯😢😥😓😞😖😣😩😫🤤😴😪🌛🌜🌚🌝🌞🤢🤮🤧🤒🤕😵😷😇🤠🤑😎🤓🤥🤡👻💩👽🤖🎃😈👿👹👺☠️🔥💫⭐🌟✨⚡💥💯💢💨💦💤🕳️🎉🎊😺😸😹😻😼😽🙀😿😾❤️🧡💛💚💙💜🖤♥️💘💝💖💗💓💞💕💌💟❣️💔💋👥👤🗣️🧠💀👀👁️👄👅👃👂💪👍👎👏🙌👐🤲🤝🤜🤛✊👊🖐️✋🤚👋👌✌️🤘🤟🤙🤞🖕🖖☝️👆👇👉👈✍️🤳🙏💅🙇🙋💁🙆🙅🤷🤦🙍🙎💆💇🧖🛀🛌🧘🚶🏃🤸🏋️⛹️🤾🚴🚵🧗🤼🤹🏌️🏇🤺⛷️🏂🏄🚣🏊🤽🧜🧚🧞🧝🧙🧟🧛👼🎅🤶💂🤴👸🤵👰👩‍🚀👷👮🕵️👩‍💼👩‍🔬👩‍⚕️👩‍🔧👩‍🏭👩‍🚒👩‍🌾👩‍🏫👩‍🎓👩‍💼👩‍⚖️👩‍💻👩‍🎤👩‍🎨👩‍🍳👳🧕👲👶🧒👦👧🧑👨👩🧓👴👵👱🧔🕴️💃🕺👯👭👫👬💏💑👪👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👨‍👨‍👦👨‍👨‍👧👨‍👨‍👧‍👦👨‍👨‍👦‍👦👨‍👨‍👧‍👧👩‍👩‍👦👩‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦‍👦👩‍👩‍👧‍👧👨‍👦👨‍👦‍👦👨‍👧👨‍👧‍👦👨‍👧‍👧👩‍👦👩‍👦‍👦👩‍👧👩‍👧‍👦👩‍👧‍👧🤰🤱🗣️👤👥👣💐🌹🥀🌷🌺🌸🏵️🌻🌼💮🍂🍁🌾🌱🌿🍃☘️🍀🌵🌴🌳🌲🏞️🌊🌬️🌀🌁🌫️🌪️☃️⛄❄️🏔️🌡️🔥🌋🏜️🏖️⛱️🌇🌅🌄☀️🌤️⛅🌥️🌦️☁️🌨️⛈️🌩️🌧️💧☔⚡🌈⭐🌟💫✨☄️🌠🌌🌉🌆🌃🌍🌎🌏🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌙🙈🙉🙊🐵🦁🐯🐱🐶🐺🐻🐨🐼🐹🐭🐰🦊🐮🐷🐽🐗🦓🦄🐴🐸🐲🦎🐉🦖🦕🐢🐊🐍🐁🐀🐇🐈🐩🐕🐅🐆🐎🐖🐄🐂🐃🐏🐑🐐🦌🐘🦏🦒🐒🦍🐪🐫🐿️🦔🦇🐓🐔🐣🐤🐥🐦🦉🦅🕊️🦃🦆🐧🦈🐬🐋🐳🐟🐠🐡🦐🦀🦑🐙🦂🕷️🕸️🐚🐌🐜🦗🐝🐞🦋🐛🐾🍓🍒🍎🍉🍑🍊🍍🍌🍋🍈🍏🍐🥝🍇🥥🍅🌶️🍄🥕🍠🌽🥦🥒🥑🍆🥔🌰🥜🍞🥐🥖🥞🍳🥚🧀🥓🥩🍗🍖🍔🌭🥪🥨🍟🍕🌮🌯🥙🥘🍝🥫🥣🥗🍲🍛🍜🍣🍤🥡🍚🍱🥟🍢🍙🍘🍥🍡🥠🍧🍨🍦🥧🍰🍮🎂🍭🍬🍫🍩🍪🍯🍿🥤🥛🍼🍵☕🍺🍻🥂🍾🍷🥃🍸🍹🍶🥢🍴🥄🔪🍽️🛑🚧🚥🚦🚨⛽🛢️⚓🚏🚇🛴🚲🛵🏍️🚙🚗🚐🚚🚛🚜🏎️🚒🚑🚓🚕🚌🚈🚝🚅🚄🚂🚃🚋🚎🚞🚊🚉🚍🚔🚘🚖🚆🚢🛳️🛥️🚤⛴️⛵🛶🚟🚠🚡🚁🛸🚀🛩️✈️🛫🛬🎢🎡🎠🎪🗼🗽🗿💈🏛️⛲⛩️🕍🕌🕋⛪💒🏩🏯🏰🏗️🏢🏭🏬🏪🏟️🏦🏫🏨🏣🏤🏥🏚️🏠🏡🏘️⛺🏕️🌅🌄🌇🌁🏙️🌆🌃🌌🌉🏔️⛰️🌋🗻🏞️🏜️🏖️⛱️🏝️🛤️🛣️🗺️🗾🌐💺🎉🎊🎈🎂🎀🎁🎇🎆🎐🎏🎎🎑🎍🎋🎄🎃🎗️🥇🥈🥉🏅🎖️🏆📢🥅⚽⚾🏀🏐🏈🏉🎾🏸🏏🏑🏒🥌🛷🎿⛸️⛳🎯🏹🎣🎽🥋🥊🎱🏓🎳♟️🎮🕹️👾🔫🎲🎰🎴🀄🃏🎩📷📸🖼️🎨🖌️🖍️🎼🎵🎶🎹🎷🎺🎸🎻🥁🎤🎧🎚️🎛️🎙️📻📺📼📹📽️🎥🎞️🎬🎭🎫🎟️📱📲☎️📞📟📠🔌🔋🖲️💽💾💿📀🖥️💻⌨️🖨️🖱️🏧💸💵💴💶💷💳💰⚖️🛒🛍️🕯️💡🔦🏮🚪🛏️🛋️🚿🛁🚽🧦🧤🧣👖👕🎽👚👔👗👘👙🧥⛑️🎓🎩👒🧢👑🎒👝👛👜💼☂️🌂💍💎💄👠👟👞👡👢👓🕶️⚗️🌡️💉💊🔬🔭📡🛰️🗜️🔩🔧🔨⚒️🛠️⛏️⚙️🔗⛓️📎🖇️📏📐✂️📌📍🗑️🖌️🖍️🖊️🖋️✒️✏️📝📒📔📕📓📗📘📙📚📖🔖🗒️📄📃📋📇📑🗃️🗄️🗂️📂📁📰🗞️📊📈📉📦📫📪📬📭📮✉️📧📩📨💌📤📥🗳️🏷️⌛⏳🕰️🕛🕧🕐🕜🕑🕝🕒🕞🕓🕟🕔🕠🕕🕡🕖🕢🕗🕣🕘🕤🕙🕥🕚🕦⏱️⌚⏲️⏰🗓️📅📆🛎️🔔📯📢📣🔍🔎🔮📿🏺⚱️⚰️🚬💣📜⚔️🗡️🛡️🗝️🔑🔐🔏🔒🔓❤️🧡💛💚💙💜🖤🔴🔵⚫⚪⬛⬜♈♉♊♋♌♍♎♏♐♑♒♓⛎♀️♂️🔻🔺❕❗❔❓⁉️‼️⭕❌🚫🚳🚭🚯🚱🚷📵🔞🔕🔇🅰️🆎🅱️🆑🅾️🆘🛑⛔📛♨️🉐㊙️㊗️🈴🈵🈹🈲🉑🈶🈚🈸🈺🈷️🔶🔸✴️🆚🎦📶🔁🔂🔀▶️⏩⏭️⏯️◀️⏪⏮️🔼⏫🔽⏬⏸️⏹️⏺️⏏️🔆🔅📲📳📴🔈🔉🔊🎵🎶🎼☢️☣️⚠️🚸⚜️🔱〽️🔰✳️❇️♻️💱💲💹🈯❎✅✔️☑️⬆️↗️➡️↘️⬇️↙️⬅️↖️↕️↔️↩️↪️⤴️⤵️🔃🔄🔙🔛🔝🔚🔜🆕🆓🆙🆗🆒🆖🈁🈂️🈳🔣🔤🔠🔡🔢#️⃣*️⃣0️⃣1️⃣2️⃣3️⃣4️⃣5️⃣6️⃣7️⃣8️⃣9️⃣🔟🏧⚕️💠🔷🔹🌐Ⓜ️ℹ️🅿️🚾🗣️👤👥👣🐾🚻🚹🚺♿🚼🚮🚰🛂🛃🛄🛅👁️‍🗨️💟⚛️🛐🕉️☸️☮️☯️☪️✝️☦️✡️🔯🕎♾️🆔©️®️™️✖️➕➖➗➰➿〰️♥️♦️♣️♠️🔳◼️◾▪️🔲◻️◽▫️💭🗯️💬🗨️🔘🏁🚩🎌🏴🏳️🏳️‍🌈🇦🇨🇦🇩🇦🇪🇦🇫🇦🇬🇦🇮🇦🇱🇦🇲🇦🇴🇦🇶🇦🇷🇦🇸🇦🇹🇦🇺🇦🇼🇦🇽🇦🇿🇧🇦🇧🇧🇧🇩🇧🇪🇧🇫🇧🇬🇧🇭🇧🇮🇧🇯🇧🇲🇧🇳🇧🇴🇧🇷🇧🇸🇧🇹🇧🇻🇧🇼🇧🇾🇧🇿🇨🇦🇨🇨🇨🇩🇨🇫🇨🇬🇨🇭🇨🇮🇨🇰🇨🇱🇨🇲🇨🇳🇨🇴🇨🇵🇨🇷🇨🇺🇨🇻🇨🇼🇨🇽🇨🇾🇨🇿🇩🇪🇩🇯🇩🇰🇩🇲🇩🇴🇩🇿🇪🇨🇪🇪🇪🇬🇪🇷🇪🇸🇪🇹🇪🇺🇫🇮🇫🇯🇫🇲🇫🇴🇫🇷🇬🇦🇬🇧🇬🇩🇬🇪🇬🇬🇬🇭🇬🇮🇬🇱🇬🇲🇬🇳🇬🇶🇬🇷🇬🇹🇬🇺🇬🇼🇬🇾🇭🇰🇭🇲🇭🇳🇭🇷🇭🇹🇭🇺🇮🇨🇮🇩🇮🇪🇮🇱🇮🇲🇮🇳🇮🇴🇮🇶🇮🇷🇮🇸🇮🇹🇯🇪🇯🇲🇯🇴🇯🇵🇰🇪🇰🇬🇰🇭🇰🇮🇰🇲🇰🇳🇰🇵🇰🇷🇰🇼🇰🇾🇰🇿🇱🇦🇱🇧🇱🇨🇱🇮🇱🇰🇱🇷🇱🇸🇱🇹🇱🇺🇱🇻🇱🇾🇲🇦🇲🇨🇲🇩🇲🇪🇲🇬🇲🇭🇲🇰🇲🇱🇲🇲🇲🇳🇲🇴🇲🇵🇲🇷🇲🇸🇲🇹🇲🇺🇲🇻🇲🇼🇲🇽🇲🇾🇲🇿🇳🇦🇳🇪🇳🇫🇳🇬🇳🇮🇳🇱🇳🇴🇳🇵🇳🇷🇳🇺🇳🇿🇴🇲🇵🇦🇵🇪🇵🇫🇵🇬🇵🇭🇵🇰🇵🇱🇵🇳🇵🇷🇵🇸🇵🇹🇵🇼🇵🇾🇶🇦🇷🇴🇷🇸🇷🇺🇷🇼🇸🇦🇸🇧🇸🇨🇸🇩🇸🇪🇸🇬🇸🇭🇸🇮🇸🇯🇸🇰🇸🇱🇸🇲🇸🇳🇸🇴🇸🇷🇸🇸🇸🇹🇸🇻🇸🇽🇸🇾🇸🇿🇹🇦🇹🇨🇹🇩🇹🇬🇹🇭🇹🇯🇹🇰🇹🇱🇹🇲🇹🇳🇹🇴🇹🇷🇹🇹🇹🇻🇹🇼🇹🇿🇺🇦🇺🇬🇺🇲🇺🇳🇺🇸🇺🇾🇺🇿🇻🇦🇻🇨🇻🇪🇻🇬🇻🇮🇻🇳🇻🇺🇼🇸🇾🇪🇿🇦🇿🇲🇿🇼🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #6 -: Март 20, 2021, 11:07:51 am »
Брахма сутрите с коментарите на Шанкарачаря

https://www.wisdomlib.org/hinduism/book/brahma-sutras/d/doc62756.html


Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #7 -: Март 31, 2021, 15:03:25 pm »
Според Брахма сутрите Акаша произлиза от Брахман, съзнанието. Историята на човечеството е в Акаша. Ето какво разкрива Акаша.

https://thebulgariantimes.com/%d0%a7%d0%be%d0%b2%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%8f-%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d0%90%d0%ba%d0%b0%d1%88%d0%b0/

Две неща са ясни:всичко е енергия и всяко живо същество е съзнание. Тоест, Брахма сутра отговаря на истината, че първопричината е същността на всичко, а именно Брахман, съзнанието, което Е всичко.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Познай себе си
« Отговор #8 -: Април 01, 2021, 12:44:28 pm »
Този линк,който си дал,аз по моите субективни критерии не бих го препоръчал като...препоръчителен.
Акаша е поредното санскритско понятие,подложено на озлочестяване от кого ли не.
В случая ни забиват в поредната извънземна адженда,а извънземните,както казваш в първия си пост,не са от полза,даже напротив.

Две неща са ясни:всичко е енергия и всяко живо същество е съзнание.

Не мога да го твърдя категорично,но ми изглежда достатъчно реалистично,така че съм го включил в своя работен модел.
Бих продължил по темата със староиндийската книжнина,която ми е интересна още от училище.Брахма сутрите  не ги намирам на български в електронен вид,но споменатите от теб Упанишади ги има в Читанката,а Ащавакра гита на български се намира в „Мега“,линкът е пуснат в темата „Книги“,раздел „Разни“ от съфорумника с име =======
При мен се вижда колонка с папки по азбучен ред.Над папката 4eti.me има папка,означена само с тире.Като се отвори - там е Ащавакра гита,също Упанишади и Бхагавад гита.
А сега,кратък превод от линка от твоя Отговор #6.Удебелил съм  общото в моето мислене и това на индоарийските мислители.
Може в предишен живот да съм бил един от тях (или по-вероятно - един от техните читатели).Това е само моя спекулация,само Брахманът знае кое как е.


https://www.wisdomlib.org/hinduism/book/brahma-sutras/d/doc62756.html
Преводът на английски е на Swami Vireswarananda,който има и други книги,например,превод на коментарите на Шанкара върху Бхагавад Гита.Но това не е за аматьори редактори на авт.превод.
[ Навреме си видях недоглеждането.Коментарите на Шанкара върху БГ са преведени от Swami Gambhirananda ]

Въведение

Шестте философски системи

"Ведите са писанията на индусите, към каквато и секта или деноминация да принадлежат. Те са най-ранната съществуваща днес религиозна литература и са крайъгълният камък на индоарийската културна сграда. Индусите вярват, че Ведите не са изказвания на никой човек,a са вечни и не дължат авторитета си на никой човек. Те не са вдъхновени, но са изтекли от Бог. Тези Веди са разделени на два раздела, Кармаканда и Джнанаканда, като първият се занимава с ритуализма, а вторият с частта от знанията на Ведите. Последният раздел е известен още като Веданта, краят на Ведите или целта или същността на Ведите. Това не са просто спекулации, а запис на духовните преживявания по път,в течение на векове, действителни реализации(озъзнавания) или свръхсъзнателни възприятия.

Макар да намираме ведантска мисъл дори в някои от най-ранните химни на Риг-Веда, напр. Насадия Сукта, която е в основата на
по-късните Упанишади, все пак, не може да се отрече фактът, че индоарийците в по-ранните си дни в Индия са били отдадени повече на ритуали и жертвоприношения. Те са били разработени до такава степен от брахманите, свещеническата класа, че хората с рационалистична склонност на ума се разбунтували и поставили под съмнение самата ефективност на жертвената религия.
Те се ангажирали с метафизични проблеми и стигнали до различни решения на света. Ведантската мисъл, която била в зародишна форма, сега се развивала все повече и повече и  се появяват Упанишадите. Този дух на бунт срещу ритуализма е продължаван главно от Кшатриите. Индоарийците били много смели мислители и за тях нищо не е било кощунствено в търсенето на истината.
Следи от противопоставяне срещу религията на Ведите се откриват в самите Веди. Тази приливна вълна на рационализъм в екстремната си форма е породила такива мисловни школи като Чарваките, които са били изключително материалистични и антирелигиозни.

В епохата, непосредствено предшестваща Буда и по време на неговия живот е имало голямо религиозно и философско сътресение в Индия. От Брахма-джала(*1)-сутрите научаваме, че по негово време в Индия е имало шестдесет и две различни философски школи.
Също така от будистката литература научаваме имената на немалък брой учители, почитани по това време в Аряварта(*2) - имена като Пурана Касяпа, Катяяна, Макали Госала, Ниганта Натапутра, основател на джайнизма и други. Докато тези велики души представлявали индийската култура от антиведическа гледна точка, имало много велики имена, които представлявали културата от традиционната гледна точка - имена, които все още се почитат от индуската религия и култура."


(*1). Джала (jala) може да значи вода,мрежа и  други неща.В съвременния говорим санскрит се използва и със значение на компютърна мрежа (network).
От SpokenSanskrit.Org,който междувременно си смени името на https://www.learnsanskrit.cc/index.php?mode=600
(*2). Âryavarta значи по смисъл  „земята на ариите“ или „обиталище на ариите“ - северната част на Индийския субконтинент.


 
« Последна редакция: Април 01, 2021, 12:57:04 pm от HomerCat »
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Познай себе си
« Отговор #9 -: Април 01, 2021, 20:08:06 pm »

Цитат
*1). Джала (jala) може да значи вода,мрежа и  други неща.В съвременния говорим санскрит се използва и със значение на компютърна мрежа (network).
От SpokenSanskrit.Org,който междувременно си смени името на https://www.learnsanskrit.cc/index.php?mode=600

 Хайде, добро утро!

Свързвай, реално нещата за това те подкастрих 
Ето, тук пускам реални неща.
Ваксина, доказала се като заразяваща, в Канада се " покръства"  и отива   в Англия * с ново име), не издържа там  , тъй като там я.зябелязват и и се покрива в Трети страни, като Бразилия.



Цитат
През 1987 г. има ваксина срещу MMR, използвана в Канада и произведена от SmithKline Beecham, която причинява менингит. Този факт беше бързо разпознат и ваксината беше изтеглена от пазара в Канада. Въпреки това, същият месец е лицензирана във Великобритания, и изтеглена от Онтарио, като името е променено от TRIVIRIX на PLUSERIX. Във Великобритания ваксината се използва четири години. И тук ваксинациите с тази ваксина доведоха до менингит и трябваше кампанията бързо да се оттегли. Последва обществен протест. Обществото загуби доверие във ваксинната политика , тъй като ваксината трябваше да бъде унищожена. Но това, разбира се не се случи! Вместо да бъде унищожена ваксината е била изпратена до развиващи се трети страни като Бразилия, където е използвана в кампания за масова ваксинация.

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #10 -: Април 02, 2021, 07:51:00 am »
HomerCat,виждам, че си забравил за кралицата на Орион, все пак тя е продукт на човешкото въображение, тоест илюзия.
Естествено, извънземните, както и цялата вселена са продукт на съзнанието, както и ние.

Брахма сутрите са били преведени на български в началото на 90те години на миналия век и са издадени от Евразия, можеш да я намериш в Книжен пазар, втора ръка. Иначе Ащавакра Гита, както и Авадхута Гита от Спиралата са подходящо четиво. Аз в момента търся "Нищото е всичко" от Тони Парсънс. Ти можеш ли да ми я намериш в пдф?

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #11 -: Април 02, 2021, 08:08:08 am »
Някои цитати от Авадхута Гита. Аз я имам на английски, знам за книжката на български и си я изтеглих.

Абсолютната истина, чиста и всепроникваща, подобна на пространството, сияе
еднакво във всичко. Как тогава би могло да има общуване и липсата на общуване,
игра и край на играта?

Ние авадхутите сме напълно безразлични към всичко, от практикуването на
религиозните задължения до освобождението. Как бихме могли да имаме нещо общо
с привързаността и непривързването? Такива принципи съществуват единствено в
представите, които имат хората за нас.

Как би могло да се каже каквото и да било за това, което не е достъпно за полето на
ума. Великият авадхута, разтворен в божественото, спонтанно изпя тези слова…

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Познай себе си
« Отговор #12 -: Април 02, 2021, 12:26:43 pm »
HomerCat,виждам, че си забравил за кралицата на Орион, все пак тя е продукт на човешкото въображение, тоест илюзия.

Забравил?Съвсем не.Виж часа на последния си пост.Кой мислиш,че дискретно те подсеща чрез цифрата 8,че е съвсем истинска?



Дори легналата осмица от Авадхута ти показва нещо.
.....
Приеми го като шега.По въпроса за Тони Парсън - три книги от автор с това име,но не и тази,която търсиш,намерих в Читанка,а също и в руски сайт.Ако става въпрос за "Nothing Being Everything" - на английски,прикачвам я като пдф.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #13 -: Април 02, 2021, 20:44:58 pm »
Да, това е книгата. Мерси. Препоръчвам я. Продава се и на български. Тя е от издателство Хайдакан, което издава също Ащавакра Гита и Авадхута Гита.

Неактивен Brahman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re: Познай себе си
« Отговор #14 -: Април 03, 2021, 11:16:26 am »
Един полезен линк с Веданта литература. Текстовете могат да се изтеглят в пдф.

https://www.celextel.org/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27